< Ana sayfa 13 Mayıs 2021, Perşembe

Jüpiter Balık Burcunda

Kategori: Yazılar-Makaleler
Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

Jüpiter Balık burcunda

Evrensel manada bolluk ve bereketin göstergesi olan Jüpiter Zodyaktaki bir tam turunu yaklaşık 12 yılda tamamlıyor. 
Genel olarak beklenti ve çoğu zaman karşılaşılan durum, etkilediği yaşam alanında olumlu, rahatlatan, gevşeten ve değer katan gelişmelerin tetiklenmesi şeklinde. Ancak tabi ki bu büyüten ve gelişim imkanlarını akıcı hale getiren gezegen neyi büyüttüğünü ve hangi genişlemeye vesile olduğunu çok fazla gözetmiyor. Yani olumsuz ve zorlayıcı olan şeylerin de her zamankinden daha görünür olması da mümkün olabiliyor.

Jüpiter’in manasında genişlemek, gelişmek, özgürlük, var olanın ifadesi, esneklik, ilerleme, bolluk, şans, iyimserlik, din, inanç, eğitim, adalet, yargı, yolculuklar, gerçek, kendi gerçeğimiz ile ilgili konular var. 
Bu etkiler maddesel anlamda her zamankinden daha fazla refaha da götürebilir bilginin derinleşmesi ve bize olgunluk kazandırması da söz konusu olabilir.
Genişleyen şey gardrobumuzdaki kıyafetlerin bedeni de olabilir bakış açımız da.
Bir boşanma ya da istifa eşliğinde gelen büyük bir özgürleşme de yaşanabilir zor ve planlamadığımız bir hadise sebebiyle ruhsal büyüme de yaşanabilir.
Sonuçta bir Jüpiter geçişi, başlangıçta her zaman memnuniyetle karşılanmasa da nihayetinde `en iyisi ’’ olan her neyse ona vesile olur.  Jüpiter en büyük olan faydayı verdiğinden her durumda olumlu ve canlandırıcı bir etkiye karşılık gelir.
Jüpiter, Balık burcundan geçerken bu “fayda” temasını dört dörtlük yerine getirir. Zira bu konuda her zamankinden daha cömert davranmaya vesile olacak kadar fedakar, verici ve yardımsever bir tabiatta olacaktır. Ama bunun yanında atlamamak gereken bir şey daha var. Her şeyin çok daha iyi olacağına inanmak, öncesinde bugün olanın hakkını vermek, kıymetini bilmek, önemini anlamak, olana olmayana dair kabul halinde olmak ile başlıyor. 
Yani Jüpiter bir hoşnutsuzluk ve tatminsizlik üzerine değil de mutluluk ve gönlü zengin beklentiler temeline bir şey inşa ederse çoook daha akıcı oluyor her şey. Daha fazlasını isteme ve bekleme hali, bir hırs ile gerçekleşirse bu durum Jüpiter’in hele ki Balık burcundaki tabiatına çok da uyum sağlamıyor 😊 O zaman var olana şükür ile başlayan, gelene gelmeyene rıza gösteren, gelenin de gelmeyenin de hayrına dair bir inanç çok daha yakın geliyor kulağa bu önümüzdeki dönem için.

Jüpiter’in tüm yaşam için gerekli olan gerçekliğin kendisini ve ötesini barındıran Balık burcundan geçişi, bu zamanda asıl ihtiyaç duyduğumuz pek çok şeyin giderek çoğalmasına vesile olacak.

Şifanın her zamankinden daha kolay yayılması, anlayış, hoşgörü, esneklik, destek alışverişleri, yardımlaşma ve dayanışma adına tam da zamanında diyeceğimiz günlerde umarım çoook iyi gelecek bu transit.
Aslında tüm dünyanın ortak paydası olan gündemimiz açısından bakacak olursak konuya Şifaya da olayın kontrolden tamamen çıkmasına da müsait bir döneme giriyoruz diyebiliriz.
2022 Nisan ayında Balık burcundaki Jüpiter Neptün buluşmasına kadar Covit gündemi ile ilgili yapılanların sonucunda gelinecek aşama kendini belli edecek.
Umarım kalıcı ve büyük şifa olarak etki edecek bu kavuşum… Ki her ikisinin de Balık burcu ile bağdaşan tabiatları düşünüldüğünde etkinin olumlu şekilde gerçekleşmesi, karşılık bulabilecek bir beklenti diyebiliriz.
Bu ikilinin Balık burcundaki en son kavuşumu 17 Mart 1856 yılında gerçekleşmişti. (en yakın tarihli olarak da 2009 yılında da Kova burcu kavuşumuna şahit olmuştuk.)
Jüpiter’in Oğlak burcu geçişi ile başlayan Covit 19, Kova burcuna geçişi ile birlikte aşı çalışmalarının kullanım aşamasına gelmesine vesile oldu. Şimdi Balık burcuna geçişi de şifaya bir adım daha yaklaşma sinyali olabilir gerçekten. 
Ama bunun etkisini hissedebilmek için biraz daha sabırla beklemek gerekecek. Temmuz-Aralık ayları arasında tekrar Kova burcu geçişi yaşayacağız. Ve en nihayetinde 2022 ye Jüpiter’in Balık burcu seyri ile gireceğiz. Jüpiter bu süreçte Neptün e eşlik edeceğinden dünyanın bazı bölgelerinde şifanın sağlanması bazı bölgelerinde de belki tamamen kontrolden çıkmasına ya da bambaşka bir bilinmez ile mücadeleye şahit olacağız. Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi Jüpiter, Satürn ve Plüton burç geçişleri ve bayrak devirleri sayesinde bu senaryonun ve eşlik eden uzantılarının, global etkilerinin yıllar içinde devamını seyredeceğiz.

Velhasıl önemli bir dönemin girişi diyebiliriz Jüpiter’in Balık burcu geçişine.
Bu dönem dini, ilahi konulara dair gelişmeler yaşanabilir.
Maneviyata yönelme, ruhsal ihtiyaçlarımızı fark etme, bunları doyurmaya hizmet edecek şeyleri yaşamımıza çekme, inançlara gösterilecek saygı, anlayış, hoşgörü adına önemli bir dönem olacak. 
Şefkat, vicdan, merhamet, kalpten gelen el verme hikayelerine şahitlik edebiliriz bu dönemde.
İnsan psikolojisine hizmet eden, insana dokunan şeyler, ruhsal, manevi konular, şifa yöntemleri, ilham ve yaratıcılık isteyen işlerde aşkın ve doyurucu gelişmelere ev sahipliği yapabilir bu zaman dilimi. Bu dönem aynı zamanda en büyük gelişime hizmet edecek olan şeyin “gerçekliğin” su yüzüne çıkması adına güzel olabilir.
Daha önce adalet sağlanamamış, gizlenmiş gerçekler sebebiyle hakikatin bilinmemesi vesilesi ile varılan ya da varılamayan yargılar bu kez vicdanları temizleyecek şekilde püri pak ortaya çıkabilir.
İnandığımız şeyleri sorgulamak ve bu vesile ile arındırmak şansı olabilir bu dönem.
Su ile bağlantılı olaylar ve suyun kendisi ile onu korumaya dair ihtiyaç her zamankinden daha vurgulu bir hale gelebilir.
Psişik olaylar, spritüel ve metafizik konular, bilinmeyen ve soyut kavramlar, semboller, semboller aracılığıyla elde edilen bilgiler, rüyalar v.b. şeyler de bu dönem gündemdeki hacmini artırabilir.
Geniş kitlelere yayılan inanç ve şifa aktiviteleri, meditasyon, ibadet ve dua, enerji çalışmaları her zamankinden daha fazla rağbet görebilir. 
Sanatsal beklentiler yükselebilir ve sanat adına yapılan düzenlemeler de gündeme gelebilir.

Jüpiter Balık burcu geçişinin hem bireysel hem de toplumsal yaşamımızda iyiliklere vesile olmasını, sonsuz sevgi, şefkat ve şifa adına bolluğu deneyimleyeceğimiz, herkesin evrensel bolluktan nasibini alacağı bir dönem olmasını gönülden dilerim. 
 
14 Mayıs 2021 Jüpiter Balık burcunda
20 Haziran 2021 Jüpiter Balık burcunda Retro
28 Temmuz 2021 Jüpiter Kova burcunda
18 Ekim 2021 Jüpiter direkt hareketine başlıyor
29 Aralık 2021 Jüpiter Balık burcunda
3 Ocak 2022 Jüpiter AD’leri ile kare açıda
18 Şubat 2022 Jüpiter Uranüs ile sekstil açıda (Şubat ayı boyunca etkili)
8 Nisan 2022 Jüpiter GAD ile üçgen açıda
12 Nisan 2022 Jüpiter Neptün hizalanması (Nisan 2022 boyunca etkili)
4 Mayıs 2022 Jüpiter Plüton ile sekstil açıda 
11 Mayıs 2022 Jüpiter Koç burcunda
28 Temmuz 2022 Jüpiter Retro
28 Ekim 2022 Jüpiter Balık burcunda
24 Kasım 2022 Jüpiter direkt hareketine başlıyor
20 Aralık 2022 Jüpiter Koç burcunda

Sevgilerimle

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Mayıs 2021

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji