< Ana sayfa 19 Ocak 2021, Salı

AstroKarmik ile Günlük Yorumlar

Paylaş
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google+'ta paylaş Blogger'da paylaş E-posta ile paylaş

Haftanın yorumlarını okumak için👉🏻  
http://www.astrokarmik.com/burc-yorumlar/haftalik/astrokarmik-ile-3-9-mayis-2021-haftasinin-yorumlari

9 Mayıs 2021 PAZAR 

Her şeyi çabucak halletme, aceleye getirme eğilimindeyiz bugün. 
Hareketli ve koşturmacalı bir tempo ile günün büyük kısmında az zamanda çok iş halletme şansımız var.
Bir arada ve işbirliği gereken işler yerine tek başına halledeceğimiz ve ortak kararlara, tavizlere ihtiyaç duymayacağımız şeyler için elverişli olabilir.
Dün olduğu gibi bugün de fiziksel aktiviteler ve güç-efor gerektiren uğraşlar iyi gelebilir.
Akşam saatleri günün en yorucu zaman dilimi. 
Karşı karşıya gelme, çatışma ve şartları karşımızdakinin sınırlarını zorlama eğilimi artmış olacak.
Kendimize zarar verme, ilişkileri yıpratma, egolara yenik düşme, manipülasyona gelme, baskı ve stress mazlemeleri yaratma riski var.
Tabi ki olmasın diye söylüyorum.

8 Mayıs 2021 CUMARTESİ 

Ay Koç burcunda olacak bugün.
Bugün hareket halinde olacağımız işleri, aktiviteleri daha çok tercih edeceğiz. 
Beklemek, bir şeyleri ötelemek, birilerine tolerans göstermek gibi şeyler bugün biraz uzak görünüyor.
Hem agresif ve tepkisel hem de sabırsız olma eğilimi artmış olacak günün tamamında.
Özellikle sabah saatleri aceleye getirilmiş olan her şeyde sorun, aksaklık, kaza ve sakarlık riski var.
Bugünün bir diğer riski ölçüsüz harcamalar, kontrolsüz olan şeyler.
Gerekli gereksiz ayrımı yapmadan bir şeyler alma eğiliminde olacağız. 
Bu nedenle özellikle alışveriş içerikli olan şeyler için çok uygun bir gün olmayabilir. 
Sabah saatleri ve günün ilk yarısının koşturmalı ve gergin hallerinden sonra öğleden sonra ve akşam saatleri çok daha sakin ve dengeli, sabırlı ve olgun olacağız. Hem işlerimiz hem de ikili ilişkilerimiz açısından.

7 Mayıs 2021 CUMA 

Ay saat 14:52 ye kadar Balık burcunda ve 10:36 sonrasında bu saate kadar açısız olacak. 10:36 ya kadar günün ilk saatlerini önemli iş, görüşme ve önem verdiğiniz yazışmalar için değerlendirebilirsiniz. Ay’ın açıları sabah saatlerinde dün olan ya da konuşulan şeylerle ilgili destekleyici etki edecek.
14:52 sonrasında günün geri kalanında hızlı ve aksiyon içeren durumlarla karşılaşacağız. Beklentimiz de bu olacak. Durmak, beklemek, hareketsiz kalmak her zamankinden daha çok rahatsız edecek. Cesaret göstermek, rekabet etmek ve girişimcilik adına motivasyonumuz yüksek olacak. Ama bunun yanında uzlaşma ve iş birliği adına çok da fazla bir ihtiyaç duymayacağız.
Bireysel işler, tek başına ve “kendimize” hizmet etsin diye yapılanlar için elverişli olabilir. Fiziksel hareketlilik ve enerjimizi aktaracağımız sportif faaliyetler de iyi gelebilir günün ikinci yarısında.

6 Mayıs 2021 PERŞEMBE 

Ay günün tamamında Balık burcunda olacak. 
Günün tamamı iyi ve güçlendiren ilişkiler, iş birliği adına fırsatlar verecek bize. 
Derin duygusal paylaşımlar için de elverişli bir gün olabilir. Özellikle günün ilk yarısı verimli şekilde değerlendirilebilir.
Bugünkü Venüs Plüton üçgen açısı 
hem ikili ilişkiler hem de finansal konular açısından etkili olacak.
•İlişkilerimiz aracılığıyla güç kazanma, bizi destekleyen, motive eden, potansiyelimizi hatırlatan etkili insanlara doğru çekilme eğilimi verebilir.
•Her türlü ilişki için derinleşme ve paylaşımcı olma ihtiyacı olacak. 
•Yeni başlayanlarda da, mevcut olanlarda da aradığımız en öncelikli şeyler bunlar olacak.  Yüzeysel olanla tatmin elde edemeyeceğiz.
•En içlerden bir yerden kendimizi ait ve bütün hissetmek isteyeceğiz.
•Tüm sosyal ilişkilerde ancak özellikle karşı cinsle olan ilişkilerde daha çok tutkuyu arayacağız. 
•Bir aradayken sanki eksik parçanızı bulmuşsunuz ve tamamlanmışsınız gibi hissetme durumundan bahsediyorum burada… 
•Bir şekilde mıknatıs gibi çekilme, karşı koyamama, engel olamama halleri söz konusu olabilir mesela…
•İlişkiler yoluyla büyüme, güçlenme, dönüşme, derinlik kazanma ve hem kendimizi hem de ilişkilerdeki durumumuzu keşfetme ya da ilişkileri güçlendirme şansımız olabilir.
•Normalde mesafeli, temkinli ve ağır adımlara yaklaşan biri olsanız bile risk almaktan çekinmeyen ve yakınlaşma ihtiyacı duyan bir tavır gösterebilirsiniz bu etki ile… 
•Aşk hayatlarına dair gizemler, gizli ve yasak aşklar birden ortalığa dökülebilir ve gündem olabilir bu günlerde. 
•Aynı zamanda eğer doğum haritanızda da bunu vurgulayan tema varsa, eş veya partner konumundaki kişi ile aranızda kıskançlık krizleri, baskıcı ve inatlaşan tutumlar da yaşanabilir. Boğucu bir sahiplenme, baskıcı bir aidiyet hissettirebilir bazılarında bu etkiler…
•İlişkilerde bir temizlik ve yeniden yapılanma, şifalanma enerjisi kendini gösterebilir. Gerçek anlamda yeniden inşalar, yapılanmalar, mevcudu tazeleme, yeni ve başkalaşma verenlerine adım atma dönemine işaret edebilir bugünler.
•Bunun yanında bu etkiler altındayken, bir arkadaşlık kökten değişip farklı bir boyuta taşınabilir. 
•Yaratıcı yönümüz tamamen yeni ve her zamankinin zıttı olacak şekilde kendini gösterebilir. Eğer sanat içerikli bir işiniz ya da uğraşınız varsa tarzınızı sıfırdan değiştirecek şeyler yaratma ihtimaliniz var. Ya da beklettiğiniz değişim hamleleri için gereken cesareti bu kez bulabilirsiniz.
•Riskli finansal hamleler de pek ulaşılır ve cazip görünebilir bugünlerde… Bu yılın finansal konuları çok değişkenli ve öngörülemez olduğundan bu konularda en destekleyici gökyüzü durumunda bile tedbiri elden bırakmamak şart.

5 Mayıs 2021 ÇARŞAMBA 

Ay bugün Balık burcunda olacak. 
Duygusal tepkiler, alınganlıklar, olayları ve içinde bulunduğumuz durumu objektif görmekte zorlanma hali var. 
Mantıkla hareket etsek çok farklı göreceğimiz şeyleri kişisel algılayıp hem kendimizi hem de ilişkilerimizi yıpratma eğiliminde olacağız bugün.
Sabah saatlerinde iletişim açısından tıkanıklıklar var. 
Hassasiyet gösterdiğimiz konulara birilerinin duyarsız kalması, bunu işaret eden içerikte konuşmaların içinde yer almak bizi üzebilir. 
Her şeye alınganlık gösterebilenler ile hiçbir şeyi umursamadan düz ve alaycı bir şekilde kendini ifade edenler karşı karşıya gelecek.
Ama bu arada empatiden yoksun diye gördüğümüz cümleler belki de o kadar sert ve kırıcı olmayabilir.
Yargılı ya da önyargılı davranmaktan, düşünmekten, tepki vermekten kaçınmak şart.
Akşama doğu ve geç saatler günün en verimli zaman dilimi aslında. Üretmek, bir şeyler ortaya koymak, harekete geçmek, tepkileri ifade etmek, aksiyon almak için değerlendirilebilir.
Sportif aktiviteler, motivasyon katan uğraşlar, duygusal dokunuşlar, onların ifade etmenin cesareti adına destekleyici.
Eğer duygusal hallerin sizi yönetmesine müsaade etmişseniz ve gün içinde olanı, olmayanı bilgiyle yönetemediyseniz bu saatlerde hırçınlık, tepkisellik çok daha yoğun olacak.
Tabi ki olmasın diye söylüyorum 😊

4 Mayıs 2021 SALI

Ay günün tamamında Kova burcunda olacak. İletişim açısından aktif ve hareketli bir gün. Hem ikili iletişim hem de sosyal ortamlarda kendimizi doğru ve net bir şekilde ifade etmek, anlaşılmak, tıkanıklık, zihinsel yorgunluk yaşamadan ilerlemek isteyeceğiz. Fikir alışverişleri, bilgi paylaşımları, ortaklaşa varılan kararlar açısından motivasyonumuz yüksek olacak. 
Bu açıdan günün ilk yarısı çok daha elverişli. Öğleden sonra ve özellikle akşam saatlerinde inatlaşma ve karşı karşıya gelme hali çok daha ön plana çıkacak. Yani yine konuşmak, iletişim kurmak, paylaşmak var ama uzlaşmak ve anlaşmak kısmı eksik olacak.
Bu saatlerde gereksiz ve ölçüsüz samimiyetler de yorucu olabilir.

3 Mayıs 2021 PAZARTESİ 

Ay Kova burcunda olacak. Toplumsal konular, bütünü ilgilendiren gelişmeler her zamankinden daha çok ilgilimizi çekecek bugün. Karşılaştığımız durumlarda en çok mantık arayacağız. Aklımızı devreye sokacağız. Bu bazı durumlarda işimize yarayacak ancak bazı konularda da empati eksik kalacak.
Güneş-Satürn karesi günün tamamında etkili. Başlangıçlar, önemli kararlar, hayata geçirilen uygulamalar, kurallar açısından yorucu bir gün. Gecikme ve engeller, aksaklıklar, zamanı yönetmekte zorlanma, sorumlulukların baskısı, mecburiyetler, bunlara yönelik yapılan sorgulamalar dikkat çekiyor bugün.
Otorite ve düzen hem maruz kalan hem de uygulayan açısından gerginlik sebebi.
Günün en dikkat çeken teması bunlar. Bu dikkate vesile olan şey ise tepkisellik, adalet, hak hukuk ve eşitlik arayışı adına yükselen sesler olacak. 
İsyan edenler varsa demek ki isyan etmeye vesile olan tepki çeken hadiseler de gündeme gelebilir.
Hem söz ve tepkilerimizde hem de karar ve girişimlerimizde kontrolsüzlük ve dışarıdan maruz kalınan bir baskı ve sıkışmış hissetme durumu söz konusu.
Günün ikinci yarısı da kontrolsüz, dengesiz, dengemizi ve huzurumuzu kaçıran gelişmeler açısından riskli.
Genel olarak keyifsiz bir gün diyebiliriz.
Önemli işler, görüşmeler için başlatıcı adımlar için çok elverişli değil.

2 Mayıs 2021 PAZAR 

Haftanın en olumlu günlerinden biri. Özellikle sabah saatleri ve günün ilk yarısı iyi ilişkiler, hoş vakit geçirme şansı verecek. Bu yumuşatıcı etkiler eşliğinde önemli konuşmalar yapılabiliriz. Söylemek isteyip de cesaret edemediğimiz sözler dile gelebilir.
Öğleden sonra da konuşma ve bir şeyleri dillendirme ihtiyacımız olacak ancak bu kez biraz baskıcı ve manipülatif konuşmaların, ortamların içinde bulabiliriz kendimizi. Kışkırtıcı ve ısrarcı olan her şey her zamankinden daha çok gerginlik yaratabilir.

1 Mayıs 2021 CUMARTESİ 

Değişiklik ve denge arayışı içinde olacağız bugün. Sabah çok erken saatler bir miktar riskli. Hem anlaşmazlıkları gereksiz yere büyütme eğilimi hem de acele ve sabırsızlıktan kaynaklanan sorunlar yaşanabilir. Günün genelinde var olanı revize etmek, her zaman yaptığımız bir şey için bu kez bizi heyecanlandıracak, canlılık katacak başka bir yol izlemek, değişik deneyimlere ve kişilerle olan irtibata kendimizi açmak iyi gelecek.
Kurduğumuz irtibatlar, ikili ve sosyal ilişkiler işe yarar ve motive eden cinsten olacak bugün. Hep “olmaz” dediklerimize bu kez bir kerelik “neden olmasın” demek de iyi gelecek.

30 Nisan 2021 CUMA 

Sabah saatlerinde geceden gelen bir dağınıklık hali söz konusu. Bu sabah hesap kitap işleri ve resmi konuşma ve görüşmeler için değil de gönül okşayan, bağışlayıcı ve kabullenici nitelikteki konuşmalar için destekleyici olabilir. Sürpriz gelişmeler, farklı, her zaman alışık olduğumuzun dışında ve yönetmemiz beklenen durumlar söz konusu olabilir bugün. Olayları toparlamak, öz disiplin ve disiplin sağlamak, rutini kotarmak, iş listemize sadık kalmak, bir şeyleri ciddiyetle ele almak kolay olmayabilir. Çok fazla dağılmaya müsaade etmeden değişiklik ihtiyacını karşılayacak aktivitelerde bulunmak iyi gelebilir. Bugünün dağınıklığı sonradan, düzeni ve onu yürütme şeklimizi sorgulamaya vesile olabilir. Otorite konumundaki kişilerin kuralları uygulatması, kararlarını dinletmesi, sözlerini geçirmesi de çok kolay olmayacak bugün. Akşam saatleri her şeye çok daha olgunlukla ve sağduyu ile bakma şansımız olacak. Ancak yine de gerginlik çatışma, kaza ve sakarlık riskleri var akşamın ilerleyen saatlerinde.

29 Nisan 2021 PERŞEMBE 

Haftanın nispeten daha rahat akan günlerinden biri. Tabi ki yine de bazı riskler barındırıyor ama yine de önemli işleriniz için değerlendirilebilir. Özellikle öğleden sonra ve akşam saatleri güzel. Gün ortasında her zaman almaya alışık olduğumuz bir destek bu kez gelmediği için bizi üzebilir. Yapılan bir konuşma, söylenen bir söz, verilen bir karar bu buruk etkilere sebep olabilir. Kalıcı izler bırakabilir. Günün devamında ise işleri ciddiye almak, sorumlulukları bilecek şekilde davranmak, tecrübeye kulak vermek, sabırlı olmak şart. 
Bugünün etkilerini kafamızda olan, hayal ettiğimiz, niyet ederek mutlu olduğumuz şeyleri gerçeğe dönüştürmenin planları ile değerlendirebiliriz.
Hayaller iyidir. Önce ortaya çıkacak. Aklımıza düşecek. Bu olmadan zaten gerisi de yok hükmünde. İlham, yaratıcılık, sınırları zorlayan bir zihinsel esneklik hem sanatsal konularda hem de belki de gelecek planları ve yaşam niyetlerimiz konusunda devreye girebilir. Bunları somutlaştırma konusu ise ayakların yere basmasını, plan, program yapmayı, onları uygulamayı, tavsiyelere dozunda olacak şekilde kulak vermeyi gerektiriyor. Bu gece çizin, yazın, hayallerinizi, niyetlerinizi belki de erken bir Hıdırellez dilek, niyet aktivitesi yapar gibi. Bu akşam ve gece saatleri sezgilerinize kulak vermek, aklınıza geliveren şeyleri, hayatın size bir şekilde ulaştırdığı mesajları güzellikle okumak iyi gelecek. Rüyalara da dikkat o zaman 😊

28 Nisan 2021 ÇARŞAMBA 

Dünden sonra adeta hallaç pamuğu atmış gibi başlayacağız. Sabah saatlerinde bir şeyleri oluruna bırakma, olana ve olmayana güvenip rıza gösterme halimiz olacak. Bu sayede ilerleyen saatlerde çok daha mantıkla ve enerjimizi hedef odaklı olacak şekilde kullanarak hareket edebileceğiz. Yani ne için ve ne ile mücadele ettiğimizi anlamak için önce bir durup mücadeleyi bırakmak gözlerimizi açıp önümüzdeki tabloyu objektif bir şekilde görmek gerekecek. 
Saat 15:31 18:42 arasında Ay açısız ve sonrasında Yay burcunda olacak. Günün riski abartılı ve ölçüsüz olan şeyler: Harcamalar, tepkiler, kararlar, cevaplar.

27 Nisan 2021 SALI

Sabah 06:31 de Akrep burcunda bir dolunay meydana gelecek. Ayın dolunay sonrasındaki açıları sarsıcı ve zorlayıcı nitelikte. Değişimin, düzeni kaybetmenin, güvende hissetmemenin gerginliği ve hiç hesapta olmayan tepkisellik günün ve tabi ki de dolunayın ana teması diyebiliriz. Günün ilk yarısı yüksek gerilim hattı çalışacak. Öğleden sonrasında da engel ve gecikmeler, hoş görülmeyen aksaklıklar, destek almakta zorlanma hali, karamsarlık, motivasyon düşüren durumlar yaşanabilir. Günün geri kalanı da iletişim aksaklıkları ve ilişkilerde zorlanma içeriyor. Haftanın en patolojik etkileri bir araya gelmiş ve bizi yıpratacak diyelim ☹ Tabi ki olmasın diye söylüyorum…

26 Nisan 2021 PAZARTESİ 

Genel olarak şartları zorlama teması var. Günün genelinde bir şeyleri oldurmaya çalışma hali, orta yolu bulmak konusunda aşırı ısrarcı tavırlar söz konusu. Kavga etmeyen ama el sıkışmak zorunda kalmamak adına da gözlerini kaçıran, kavga malzemelerini yok sayanlar görebiliriz etrafta bolca. Önemli iş ve görüşmeler için akşam saatleri çok daha güzel. Mücadele ve kararlılık isteyen her şey 19:18 sonrasına diyelim. Ama yarın sabah gerçekleşecek dolunayın gerginliği de üzerimizde olacak. Göz ardı etmemek lazım.
Akşamın verimi en çok manevi çalışmalar, ruhsal açıdan doyum yaratacak aktiviteler, fiziksel ve ruhsal olarak yükleri fazla olanı atmaya fayda sağlayacak uğraşlar ve planlar ile çıkacak.

25 Nisan 2021 PAZAR 

Ay günün tamamında Terazi burcunda olacak.
Tıkanmış, sıkışmış, engellenmiş hissedeceğimiz bu nedenle de güzel vakit geçirmekte zorlanacağımız bir gün.
En çok yakınlaşmak, konuşmak, iletişim halinde olmak istediğimiz kişilere ulaşamayabiliriz. Ya da arzuladığımız yakınlığı, sıcaklık ve samimiyeti bulmakta zorlanabiliriz.
Yapmayı tercih etmediğimiz konuşmalar, mecbur kaldığımız ortamlar ve bize kendimizi kısıtlanmış hissettiren, görev nitelikli olan şeyler bugünü bir miktar kasvetli hale getiriyor.
Kaygılı bakış açıları dikkat çekiyor. 
Negatifi, eksiği, olmayanı gören ve gösteren gözler iş başında olacak.
Söz konusu ilişkiler, iletişim ve hayatın keyifli tarafları olduğunda istediğimiz kadarını elde edememe, ilerleme kaydetmekte zorlanma, olumsuzluklara takılma hali olacak.
Bugün sesimizi karşımızdakine ulaştırmak da kolay değil. 
Sanki görünmez duvarlar bizi durduruyor.
Bilgimiz yetmiyor, konuştuklarımız ciddiye alınmıyor, kararımıza saygı gösterilmiyor v.b. düşüncelerin boğucu etkisini dışarıda bırakabilmek şart.

24 Nisan 2021 CUMARTESİ 

Ay akşam saatlerine kadar Başak burcunda olacak.
Farklı bakış açılarına fırsat tanımak, olaylara ve içinde olduğumuz duruma değişik bir açıdan bakmamızı sağlayacak bilgiler, kişilerle buluşmak için elverişli etkiler var gökyüzünde.
Saat 13:49 öncesini bu açıdan değerlendirebiliriz.
Sonrasında saat 19:05 e kadar Ay açısız ve sonrasında Terazi burcunda olacak.
Akşam saatleri gergin bir ruh halinde olabiliriz.
Her şey yolunda olsun, dengeyi koruyalım, tadımız kaçmasın diye fazlasıyla mücadele etmek, bu olsun diye fazlasıyla ısrarcı davranmak bu gerginliğin sebebi olabilir.
Çatışmaktan çekinen kişiler çatışmamak adına ortamı daha da gerebilirler.
Yarın kesinleşecek olan Venüs Satürn kare açısını da dikkate aldığımızda bu etkiler altında yaşanacak çatışmaların ilişkiler üzerinde oldukça yıpratıcı olabileceğini de söyleyebiliriz.
Bugünden etkilerini hissedeceğimiz Merkür Satürn kare açısı da iletişim açısından tıkanıklıklara, kendimizi ifade etmekte zorlanmaya, birilerini ikna etmemiz gerektiğinde karşılaşacağımız engelli parkurlara işaret ediyor.

23 Nisan 2021 CUMA 

Ay günün tamamında Başak burcunda olacak. 
Bir şeylere düzen vermek, eksiklerimizi tamamlamak, üretmek, işlerimizi yoluna sokmak isteğindeyiz bugün. 
Bunlara vesile olacak değişikliklerin kararları, yaşam alanlarımızı ve işlerimizi ferahlatacak düzenlemeler için ideal olabilir.
Yeni fikirler, alternatif çözümler, daha önce düşünülmemiş, denenmemiş yol ve yöntemler, uygulamalar için fırsat bulabiliriz.
Hoş zaman geçirmek isteyeceğiz ama boşa zaman geçirmeyi de tercih etmeyeceğiz.
Haberler, kararlar, konuşmalar, telefon trafiği, yazışmalar, planlar, ilan edilen şeyler, sürpriz gelişmeler heyecan verici olabilir.
Özgürleşme, istediğimiz gibi bir günlük plan, heyecan arayışı, farklı ortam ve aktiviteler için motivasyonumuz yüksek olacak. Özellikle günün ilk yarısında. 
Bu etkiler altında kutlayacağız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı.
Nicelerini özgürce ve gönlümüzce kutlamak, çocuklarımızın bu bayramın coşkusunu doyasıya yaşayacağı, anlamını kavrayıp yürekten hissedeceği günlere, bayramlara erişmek dileğiyle diyelim.
Bayramımız kutlu olsun!
Bu akşam ve yarın günün ilk yarısı yaratıcı fikirler üretmek, fikir alış verişlerinde bulunmak, dahiyane nitelikte olanlarına ulaşmak, iletişim ve haberleşme konularında hızlıca sonuçlar almak açısından destekleyici olabilir Devam eden ya da ortaya çıkarmayı planladığınız işleriniz için beyin fırtınası yapabilirsiniz. Merak etmek ve keşiflere açık olmak her zamankinden daha faydalı olabilir. Zihnin sınırları biraz olsun kalkacak ve daha önce aklımıza gelmeyen çözümleri bir bir sıralama şansımız olabilecek
Burada hızlıca düşünmek, hareket etmek, alternatiflere açık olmak,  susmayıp dile getirmek, korkmadan düşünmek, merak edip araştırmak bize fayda sağlayacak olan şeyler.  Uranüs ani, beklenmeyen ve değişim yaratan etkisi ile bizlere bizden beklenmeyen ve belki de kendimizin bile şaşıracağı kararlar da aldırabilir. Ancak acele ile hareket etmekten kaçınmak şart. Aklınıza gelen her türlü fikri söze ya da yazıya dökün derim ben. Hemen hareket etme şansınız olmasa bile, ilerici bir yol haritasına kılavuzluk edebilir bugün zihninizden geçenler. Ancak onları yere basar hale getirmek için biraz sabra ihtiyaç olabilir. Zihinsel kapasitelerimizde alışılmışın dışında bir artış hissedilir. 
Önemli bir risk, Ani ve beklenmedik sözler, hazırcevaplığın düşüncesizliğe ulaşması gibi nedenlerle iletişim kazaları yaşanabilir.
Aklınıza gelen her türlü fikri ortaya koyun ancak hareket geçme kısmında heyecanınıza yenik düşmeyip bir yol haritası belirleyin…
Bugün Mars 11 Haziran’a kadar seyredeceği Yengeç burcuna geçecek.  
Ne uğruna mücadele verdiğimizi ve bu mücadeleyi nasıl verdiğimizi ifade eden Mars bu süreçte bizi biraz zorlayacak. Bu dönemde tartışmamak ve birbirini kırmamak adına geri çekilmeyi tercih etme eğilimi olacak. Zorda kalıp savaşmak gerekse de keyif veren bir mücadele izlemek pek mümkün değil. Çünkü silah olarak kullanılan en can alıcı alet duygular. Duygu sömürülerine açık olacağız. Hem kişisel hem de toplumsal konularda bu eğilimler artacak.
Bu süre boyunca en önemli konular ve uğruna iyi ya da kötü öyle ya da böyle mücadele etmeye değer bulduğumuz konular, sevdiklerimizin iyilik hali, güven duygusunun tatmini, vatani meseleler, milleti ilgilendiren ve korunmaya değer görülen konulardır. Güven bizim için ne ifade ediyorsa onun tehdit altında olması ile birlikte harekete geçme durumu söz konusu olabilir. Evimizi, yuvamızı ve ailemizi güvenceye almak ve bu güvenin devamını sağlamak bizim için ana mücadele konuları haline gelir. Ancak bu mücadelenin Yengeç tesiri altında verileceğini ve duygusal bazlı baskı ve sömürülerin kaçak dövüş niteliğinde olabileceğini ve karşımızda sağlam ve gerçek anlamda savaşçı biri varsa kolay kolay galip gelme şansımızın olmayacağını bilmekte fayda var.

22 Nisan 2021 PERŞEMBE 

Ay saat 16:08 e kadar Aslan burcundaki seyrine devam edecek. 
Haftanın pek çok açıdan en verimli günlerinden biri.
Sabah saatleri ve gün ortası özgüvenle ve cesaretle hareket edebileceğimiz şekilde geçecek.
Mücadele gerektiren, hareketlendirmeyi istediğimiz işler için elverişli olabilir.
İnisiyatif alan, karar veren, ihtiyaç varsa son sözü söyleyen haller bu saatlerin verimini artıracak.
Saat 15:04 ile 16:08 arasındaki kısa zaman dilimi hariç günün hemen tamamı önemli işleriniz için değerlendirilebilir.
16:08 sonrasında işler, güçler, plan-program, organizasyon, verim, işe yararlık çok daha fazla önceliğimiz olacak.
Bugün ve yarın haftanın güzel günleri. Değişik bir şeylerle uğraşmak, hayatımıza biraz heyecan katmak, özgürce hareket etme, sınırların, kuralların dışına çıkıp ferahlamamıza vesile olacak şeylere yönelmek için ideal olabilir. Planlamadığımız ve sürpriz bir şekilde karşımıza çıkan fırsatların güzelliği bize iyi gelebilir bugün.

21 Nisan 2021 ÇARŞAMBA 

Ay dün olduğu gibi bugün de Aslan burcunda ve bugün de gergin bir gün. 
Kontrolsüz durumları kontrol altına alma çabası adına uygulanan baskıyı hissedebiliriz özellikle sabah saatlerinde.
Beklenmedik durumların planları değiştirmesini esneklikle karşılamamız ve bu nedenle yaşanabilecek aksaklıkları yönetmemiz gerekecek.
Sabah saatlerinde birileri bize karşı ve bizi engellemeye çalışıyor, şartlar bizim aleyhimize ve hızımızı kesecek şekilde oluşuyor gibi hissedebiliriz.
Gecikmeler, mecburiyetler nedeniyle yorgunluk, zamanı yönetmekte zorlanma da söz konusu olabilir.
Destek alışverişlerinde de aksaklıklar yaşanabilir.
Ne yaparsak yapalım sesimizi duyuramadığımız, yaptıklarımızı anlatamadığımız, beklentilerimizi ifade edemediğimiz kişiler olaylara pozitif bakmamızı zorlaştırabilir.
Tabi ki olmasın diye söylüyorum 😊
Öğleden sonrası günün en çok verim alınabilecek zaman dilimi.
Akşamın ilerleyen saatlerinde abartılı, kontrolsüz olan şeylerden kaçınmak gerekiyor.
Harcamalar, tepkiler, olasılıklar har vurup harman savurma kıvamında olacak. 

20 Nisan 2021 SALI

Ay saat 09:10 sonrasında Ay Aslan burcunda olacak. Haftanın gergin günlerinden biri. Sabah saatleri duygusal patlamalar, gergin ve tepkisel tavırlar söz konusu olabilir. Herkes kendi şartlarını kabul ettirmek, sözünü geçirmek, kural koyan olmak isteyecek. Doğal olarak egolar çarpışacak.
Hem ikili hem de sosyal ilişkilerde, iş birliği ve anlaşma yapmayı gerektiren durumlarda zorlanacağız.
“Anlaşabilmemiz için senin benim lafıma gelmen, benim şartlarıma uyum sağlaman gerekiyor” diyen kişiler olacak etrafta.
Üzerimizde çok fazla baskı hissedeceğimiz durumların ortasında bulunabiliriz.
Her lafa verilecek bir cevabı olan, ortamı germekten çekinmeyen insanlarla karşılaşabiliriz.
Hiç kimseye müdanası olmayan, ihtiyaç olsa bile alttan almayan, inatlaşan ve zihinsel olarak bulunduğu noktadan kımıldamaya hiç niyeti olamayan kişilerle de muhatap olabiliriz bugün.
Sabahın gerginliği, gün ortasında karşı karşıya gelme

19 Nisan 2021 PAZARTESİ 

Ailemiz, sevdiklerimiz, evimiz, yuva olarak gördüğümüz ve duygusal açıdan bağlı hissettiğimiz kişiler bugünün öncelikli gündem maddeleri.
Finansal konularda kafa yoracağız ve genel olarak bu açıdan kendimizi garanti altına alma isteği yoğun olacak.
Günün ikinci yarısında aklımızı toplamak daha kolay olacak. Fikirlerimizi netlikle ifade etmek, somut planlar yapmak, bunlara yönelik önemli konuşma ve görüşmeler yapmak için elverişli olabilir.
Akşam saatleri anlayış, hoşgörü, esneklik söz konusu olacak.
Duyguların dile getirilmesi, yaratıcı tarafımızın ve sezgilerin ifadesi adına güzel bir akşam. Manevi tatmin, duyguların karşılık bulması, gönüllü ve fayda sağlayan fedakarlıklar, uyum ve iş birliği hâli olacak.
Keyifli ve romantik, sanatsal aktiviteler içeren bir akşam da olabilir. 

18 Nisan 2021 PAZAR 

Güzel bir gün. Değişik bir şeylerle uğraşmak, farklı uğraşlara yönelmek, değişik planlar yapmak, bulunduğumuz ortama, evimize odaklanıp yaşam alanlarımızı güzelleştirmek, değişiklikler yapmak için ideal olabilir.

17 Nisan 2021 CUMARTESİ 

Sabah erken saatler dalgınlık ve dağılmalar söz konusu. Ancak ilerleyen saatlerde bu dağınıklık hızlıca toparlanacak. Fikir alışverişleri, eğitim öğretim ile alakalı gelişmeler, önemli konuşmalar, ikili ve sosyal ilişkiler açısından yol alabileceğimiz bir gün. 
Yapmak istediğimiz ama geciktirdiğimiz cesaret edemediğimiz bir konuşmayı yapmak, karar almak, alınmış kararı ilan etmek için elverişli olabilir. 
Saat 18:02 öncesini değerlendirmek güzel olur. Sonrasında 22:25 e kadar Ay açısız olacak. Geç saatleri de önemli kararlar, konuşmalar, farkındalık verecek aktiviteler, terapiler, detaylarıyla uğraşmanın yol aldıracağı her türlü iş için elverişli olacak.

16 Nisan 2021 CUMA 

Önemli iş ve görüşmeler için sadece günün ilk yarısı değerlendirilebilir. Karar vermek, bir şeyleri karara bağlayacak anlaşmalar ve konuşmalar yapmak, uzun vadeli düşünmek ve düşündüklerimizi somutlaştıracak yol haritaları belirlemek için uygun olabilir. 
Her durumda stresi gerginliği fazla bir gün. 
Eğer kendimizi ve etkimizi, yetkimizi dev aynasında görmemize vesile olacak gelişmeler yaşadık ve objektiflikten uzaklaştıysak bugün şartları fazla zorlama ve bu sebeple de bugün iletişim ve ilişkiler açısından zorlanma eğiliminde olacağız.
Otorite savaşları, güç çekişmeleri, sözlü atışmalar, şartları ve karşısındakinin sınırlarını zorlayan kişiler sahnede yer alacak bugün.

15 Nisan 2021 PERŞEMBE 

Haftanın en güzel günlerinden biri. Fırsat niteliğinde olan bir şeyleri değerlendirmek, yeni fırsatlar yaratmak, etkimizi, potansiyelimizi genişletmek, gelişim ve bereket sağlayacak adımlar atmak için elverişli bir gün. 
Bir şeyler yapma, olumlu işler ortaya çıkarma, meziyetlerimizi ortaya çıkarma, atılımlar yapma, olumlu tarafları görme ve olumlu taraflarımızı sahneye çıkarma istek ve ihtiyacımız olacak.
Eğitime başlamak, eğitimin sonuçlarını almak, bilgimizi sunmak, beceri ve emeklerimizi görücüye çıkarmak için çok güzel etkiler var. Yeniayın başlatan etkilerini bugün çok daha verimli şekilde değerlendirebiliriz.
Kazanma, gelişme, meyveleri toplama, görünme, tecrübe kazanma, var olanı çoğaltma etkisi yaratan gelişmeler yaşanabilir.
Evrenin fırsatlarla dolu olduğunu fark etmemizi, bunları görmemizi ve almak için hamle yapmamızı destekleyen etkiler var. 
Yolculuklar, eğitim ve bilgi paylaşımı amaçlı şeyler, yazıp, çizme, yayıncılık, pazarlama, pratik yapma, gelişim sağlayacak her türlü fırsatı değerlendirme açısından verim almaya gayret etmeliyiz.

 

14 Nisan 2021 ÇARŞAMBA 

Düne göre çok daha dengede olacağımız bir gün. Cesaret ve motivasyon var. Ancak yine de bir girişim yapmak, harekete geçmek açısından bu güzel etkilerin rüzgarını arkamıza alıp yarını beklesek çok daha güzel olabilir. Özellikle ilişkiler ve finansal konular gündeminizde ise Venüs’ün Boğa burcuna geçişini beklemek daha iyi olabilir. Bugün olayları akışına bırakmak, normalde yapamadığımız şekilde esneklik göstermek, fayda sağlamak, bir konuda fedakarlıkta bulunmak, bağışlayıcı ve huzura hizmet edecek şekilde hoş görülü kalabilmek için elverişli olabilir.

13 Nisan 2021 SALI

Haftanın en gergin günlerinden biri. Yapmak istediğimiz değişimi yaratırken engellere takılabiliriz. Ya da tam tersi bizim sabitlemeye çalıştığımız bir şeyler kontrolden çıkabilir. Bizim kendimizi güvende hissettiğimiz şeyler “bana çok güvenme” mesajı verecek. Ya da şartları çok fazla zorladığımızı bize gösterecek. Bazen bir şey için çabalamak bazen de çabalamadan hareketsiz kalmak buna vesile olabiliyor. Hayatımızda bizi zorlayan gelişmeler yaşandığında onunla mücadele eden, olayları akışa bırakan kişiler kadar ölü taklidi yapıp sorunların onların üzerinden teğet geçmesini ümit edenler de olabiliyor.
Tabi ki olmasın diye diyorum. 
Bugün hem bizim dışımızda ve adapte olmamız gereken bir talkım değişkenler, plansız ve tedbirsiz yakalanacağımız gelişmeler hem de hız kesen ve sorumluluk yükleyen, bize kendimizi yalnız, kısıtlanmış, engellenmiş, çaresiz ve desteklenmiyor hissettiren olaylar yaşanabilir.
Önemli iş ve görüşmeler için uygun değil.
Özellikle finansal konularda tedbirli olmak şart. Sert iniş ve çıkışlar söz konusu olabilir para piyasaları ve finansal içerikli gelişmeler açısından.

12 Nisan 2021 PAZARTESİ 

Yeniayın enerjimizi yükselten etkileri bizi hızlıca aksiyon almaya ve sabırsız bir tepkiselliğe dair etkileyebilir. Günün ilk yarısında çok daha dinamik ve hareketli olacağız. Bir şeyleri düzeltme, yoluna sokma, hareketlendirme, fırsatları değerlendirme, girişimci ve dinamik tavırlar sergileme eğilimi olacak.
Gün ortası gerginlik artacak.
Üzerimizde baskı ya da hızımızı kesen unsurlar sebebiyle çatışmalara ya da haklı haksız savaşlarına güç çekişmelerine çok yatkın olacağız.
Saat 15:06 ile 20:48 arasında Ay açısız olacak ve sonrasında yani günün geri kalanında stabilizasyon ve dinginlik ihtiyacımız artacak.

11 Nisan 2021 PAZAR 

Bugün de Cumartesi günü gibi motivasyonumuz yerinde olacak. 
Dün karar verdiğimiz şeylerin devamını getirmek açısından değerlendirebiliriz.
Hafta sonu pek çok güzel etki barındırmasına rağmen kapanma fazındaki Ay’ın yeni olana, başlangıçlara dair destekleyici bir etki katmadığını göz önünde bulundurmak şart.
Kararlılık, plan program, bir konuda net bir duruş sergileme, ne yapıp ne yapmayacağımızı, ne isteyip ne istemediğimizi, bunlar adına nelere ihtiyacımız olduğunu, yolun detaylarını görebilme şansı bulacağız. 
İyi bir hareket için strateji belirlemek, aksiyonun planını yapmak adına değerlendirilebilir.
Sabır ve dirayet ihtiyacı fazla.
Bugün bize mantıklı gelen, belki de geciktiği için artık bir an önce yola koyulmak istediğiniz, hazır kendinizi hazır hissetmişken bu fırsatın kaçırmak istemediğiniz şeyler sizi heyecanlandırabilir. 
İşte tam da bu noktada bu sabır kısmını hatırlamak lazım. 
Dün de söylediğim gibi, ilk adımlar azıcık beklesin biz onların alt yapısını sağlamlaştıralım.
Engelleri ortadan kaldırıp, yolu pürüzsüz hal getirme adına çaba gösterelim ki sonrasında başımız ağrımasın.
Önemli konuşma ve görüşmeler, rehberlikler, bizi gerçeklerle yüzleşme noktasına getirecek kişi ve ortamlar da gündeme gelebilir.

10 Nisan 2021 CUMARTESİ 

Haftanın en güzel etkiler veren günü. Ancak bu arada Ay Pazartesi günü gerçekleşecek olan yeniay öncesinde kapanma fazında. Belki önemli başlangıçlar desteklenmiyor ancak bunlara vesile olacak konuşma ve görüşmeler, planlar, yol haritalarına dair çabalar için destekleyici.
Özellikle bir süreci tamamlamaya, yarım kalmış olan şeyleri bitirmeye, gecikmiş ve hayatımızda büyük bir temizlik sağlayacak nitelikteki kararlar, açıklamalar, konuşmalar, yazışmalar için değerlendirilebilir.
Önemli ve kalıcı bitirme kararları da gündeme gelebilir.
Ciddiyetle ele alınması gereken konuların dile gelmesi, konuşulması, teklifler ve düşüncelerin ilan edilmesi planlanabilir.
İlk defa gündeme getirilen konular değil de pek çok kez konuşulmuş ancak bir yol haritası çizilememiş, takılıp kalmış şeyler söz konusu.
İlk adımlar azıcık beklesin biz onların alt yapısını sağlamlaştıralım.
Engelleri ortadan kaldırıp, yolu pürüzsüz hal getirme adına çaba gösterelim ki sonrasında başımız ağrımasın.

9 Nisan 2021 CUMA 

Haftanın en riskli günü. Önemli iş ve görüşmeler için, karar ve adımlar için hiç uygun değil. Hedef odaklı hareket etmekte zorlanacağız. Dağılma, yanılma, aldanma, hatalara düşme riski fazla. Aceleden kaynaklan aksaklıklar, motivasyon düşüren durumlar, genel olarak fiziksel direnç düşüklüğü gibi durumlar ihtimal dahilinde olacak. 
Kararlı bir duruş sergilemek istediğiniz, normalde hevesli olduğunuz bir konuda irade zafiyeti ve vaz geçişler yaşanabilir. 
Çok istediğimiz bir şeyin gözümüzde değerini kaybetmesi, bir şeyleri geride bırakmaya karar verme ya da odaklandığımız bir şeyden uzaklaşma eğiliminde olacağız.
Aman dikkat!
Dalgınlık, dağılma, yanılgılar, kontrolsüz davranmaktan kaynaklanabilecek sorunlar, objektif davranamama, alınganlıklar söz konusu olabilir.
Her şeyi kişisel algılama ve doğal olarak da küsmeler, kaprisler v.b. şeyler de yaşanabilir.
Günün ikinci yarısı özellikle kırıcı olmakta çekinmeyen kişilerle kırılganlıkları fazla olanlar birbirlerini zorlayacak.
Olmayacak bir şeyler için şansınızı fazlasıyla zorlama, insanların sınırlarına dayanma, zafiyetlerini kullanma, duyguları sömürmeye yönelik hareket etme eğiliminde olan kişilere karşı tedbirli olmakta fayda var. 
Bugün hedefler şaşmış olacak.
Hem işler ve planlar-programlar konusunda hem de tepkilerimizi yönelteceğimiz kişilerle alakalı olarak.
Tabi ki olmasın diye söylüyorum 😊

8 Nisan 2021 PERŞEMBE 

Bugün yeni deneyimler, değişiklik ihtiyacını karşılayacak aktiviteler, farklı bakış açıları, farkındalık yaratacak gelişmeler tüm bunlara hizmet edecek ortam ve kişiler açısından güzel fırsatlar verebilir. 
Esnek düşünmek, yeniliklere uyum sağlamak, plan değişikliklerine adaptasyon önemli olacak.
Hızlıca verilen kararlar ve çabucak gelişen olaylar bugün heyecan verici olabilir ancak bunun yanında dengemiz de bozulabilir.
Duygusal dalgalanmalar günün en önemli risklerinden biri. Özgürce hareket etme ihtiyacı yoğun olacak. İhmal etmemek lazım 😊

7 Nisan 2021 ÇARŞAMBA

Ay neredeyse günün tamamında Kova burcundaki seyrine devam edecek. Saat 13:04 öncesinde, cesaret, girişimcilik ve iyi ilişkiler sayesinde tıkanıklıkları açma şansı bulacağız. 
Konuşarak kendimizi, içinde bulunduğumuz durumu, önceliklerimizi net, özgüvenle ve bunun yanında kırıp dökmeden sunma şansı bulacağız.
Mantıksal çözümler, akılcı yaklaşımlar konusunda da sorun yaşamadan yol alabileceğiz.
Sosyal alanda kendimizi ifade etme, insanlarla bir arada hareket edip bilgimizi, güçleri ve enerjimizi birleştirebilme şansı da bulacağız. 
Gün ortasında abartılı ve kontrolsüz olan her şeyden kaçınmak lazım.
Bir vaat, bir harcama, bir fikir, insanlarla kurduğumuz samimiyet bu kapsamda düşünülebilir.
13:04 sonrasında saat 23:30 a kadar Ay açısız olacak. Belirsizlikler, bol keseden atılıyor hissi veren konuşmalar, ayaklarını yere bastırmakta zorlanacağımız doğal olarak da bir yerlere ulaşmayacak planlar gündemde olabilir.

6 Nisan 2021 SALI

Ay günün tamamında Kova burcunda olacak. 
Sabah saatlerinde işleri plana uygun şekilde yürütmek kolay olmayacak ve bu durum duygusal stres yaratacak. 
Hesaplar şaşabilir. 
Rutinden sıkılmış ve sorumluluklardan yorulmuş olan kişiler isyan bayrağını kaldırabilir.
İkili ve sosyal ilişkilerde de dengesiz ve tepkisel eğilimler olacak. 
Her zaman sessiz kaldığınız bir konuda kendinizi tutmayıp rahatsızlığınızı dile getirmeye karar verebilirsiniz.
Hiç tahmin etmediğiniz birileri hiç beklemediğiniz çıkışlar yapabilir.
Huzursuz bir sabah vesselam.

Gün ortası da engeller, mecburiyetler, kısıtlanmış hissetme ve destek görememe, arzuladığımız ilerlemeyi yaratamama hali söz konusu. 
Tıkanıklıklar fazla olacak. 
Yapmak istediklerimizi sorgulayan, eleştiren, bizi düzeltmeye çalışan insanlar olabilir çevremizde. 
Ya da bize kendimizi, yeterliliğimizi sorgulatan.
Bu etkiler altında önümüzü görmek ve yolumuzu sağlamlaştırmak adına sorumluluk almak da mümkün, motivasyonumuzu azaltacak şekilde etkilenmek de.
Üzerimizde çok fazla baskı ve yük taşıyor hissi olacak bu saatlerde.
İşler aksak, gecikmeli ve çok çaba gerektireceğinden yorucu olabilir.

Önemli iş ve görüşmeleriniz için günün ikinci yarısını değerlendirebilirsiniz. 
İş birlikleri, ortak hedefler görüşülebilir.
Hoş sohbet ortamlar, bilgi paylaşımları, keyifli ve geliştiren sosyalleşme ihtiyacımızı karşılayacak aktiviteler (uzaktan da olsa) için elverişli bir akşam.
Dost muhabbetleri, kafa dengi olduğumuz insanlarla bir arada yapacağımız veya zihinsel olarak yoğunlaşacağımız çalışmalar için değerlendirilebilir.

5 Nisan 2021 PAZARTESİ 

Sabah saatleri gerginlik yüksek ve üzerimizde hissedeceğimiz duygusal baskı fazla. 
Manipülasyonlara maruz kalabiliriz dikkat etmekte fayda var.
Damarımıza basan, bizi patlama noktasına getiren kişiler görevlerini yerine getirebilir.
Otoritenin baskısı ya da olayları, bizleri kontrol etmeye çalışıp otorite olmaya çalışan kişilerin yapacağı stres yorucu olabilir.
Güçlü ve haklı olduğunu, etkisini, yetkisini ispatlamaya çalışan kişiler göreceğiz bolca.
10:05 ile 16:03 arasında da Ay açısız ve belirsizlikler çok yoğun olacak.
Saat 16:03 sonrası günün geri kalanı önemli konuşmalar, bilgi paylaşımları, iş birlikleri, anlaşmalar ve fikir alışverişleri, sosyal ortamlar ve organizasyonlar açısından çok daha güzel. 

4 Nisan 2021 PAZAR 

Ay günün tamamında Oğlak burcunda olacak. 
Günün genelinde önceliğimiz uzlaşmak, anlaşmak, orta yolu bulmak değil.
Kendi işlerimiz, doğrularımız, kurallarımız, planımız pek çok diğer konunun ve başkalarının düşüncelerinin önünde olacak. 
Doğal olarak da kafa kafaya gelmeler yaşanacak.
Baskı hissi ve sert köşeli tavırlar dikkat çekiyor günün büyük çoğunluğunda.
Özellikle de gün ortasından sonra.
Ciddiyetsiz ve samimiyetsiz olan her şey rahatsızlık verecek ve tepki vermeden de duramayacağız.
Öğreten, yol gösteren edasıyla konuşan ve hareket eden insanlar eğer biz bunu onlardan talep etmediysek sinir bozucu olacak.
Bugün mecburen bulunduğumuz ortamlar, zorla yaptığımız işler ve rahatsızlık veren kişilerin üzerimizde yaratacağı baskı yarın çok daha gergin bir şekilde haftaya başlamamıza vesile olabilir.
Rahatlatan aktiviteler ile birlikte üreten olmaya ihtiyacımız var.

3 Nisan 2021 CUMARTESİ 

Ay sabah saatlerinde yay burcundaki seyrine devam edecek. 
Erken saatlerde iletişim konusunda sorunlar yaşanabilir. 
Patavatsızlıklar, acele ile verilmiş cevaplar, gergin bir iletişim tarzı söz konusu olabilir.
Ciddiyetsiz ve saygı sınırlarını zorlayan ifadeler gerginlik yaratabilir.
Saat 08:23 ile 11:12 arasında Ay açısız olacak ve sonrasında Oğlak burcuna geçecek.
Günün geri kalanında sorumluluklar ve somut hedefler gündemimizde olacak.
Planlı hareket etmek, zamanı verimli şekilde değerlendirmek ve yaptığımız her ne ise ona odaklanmak isteyeceğiz.
İşlerimizin, üzerinde yoğunlaştığımız şeylerin hakkını vermek adına çaba göstereceğiz.
Hem günlük hem de gelecek adına yapılacak düzenleme ve planlar açısından elverişli olabilir.
Ciddiyetle ele alınacak işler ve görüşmeler için değerlendirilebilir.

2 Nisan 2021 CUMA 

Ay günün tamamında Yay burcunda. 
Sabah erken saatler, önemli konuşma ve görüşmeler için günün tek verimli zaman dilimi.
Eğer sabahı kaçırdıysanız günün geri kalanı çok fazla risk barındırıyor.  
Öğle öncesi ve gün ortası, çatışma ortamları, aceleye getirilmiş karar ve adımlar, hızlıca varılmış yargılar, tepkisellik, gerginlik yoğun olacak.
Normalde sabır gösterdiğimiz şeyler için bile yeteri kadar esnek davranamayabiliriz.
Söylenen bir söz, yapılan bir hareket her zamankinden daha çok rahatsızlık verebilir. 
Alanımıza müdahale ediliyor gibi hissedebiliriz.
Saldırma ya da savunma halinde olanları göreceğiz bolca.
Günün geri kalanı da verim açısından oldukça düşük. 
Dağılma, konsantrasyon sorunları, hedef odaklı hareket edememe riski var.
Yanlış anlama ve anlaşılmalar, yanılgılar, ölçüsüz fedakarlıklar, tembelleşme eğilimi, kolay kanma ve kandırılma riski artmış olacak.
Zamanı verime dönüştürmekte zorlanacağımız şekilde geçecek ilerleyen saatler.

1 Nisan 2021 PERŞEMBE 

Ay bugün saat 08:58 sonrasında Yay burcunda olacak.
Bugün yeni bir şeyler öğrenmek, deneyimler yaşamak isteyeceğiz.
Çok rutine sıkışmış ve mecburiyetler nedeniyle manevra alanı daralmış olan kişiler için gergin bir gün olabilir.
En azından her zaman yaptığınız işleri farklı bir şekilde yapma şansı yaratabilirsiniz.
Olumlu anlamda bakacak olursak, kalıcı iyileşme sağlayacak değişiklikler için güzel olabilir bugünün denemeleri.
Hafta başında bu kalıcı düzenlemeler ve sağlam adımların ihtiyacı ile ilgili yorumlarımı sizinle paylaşmıştım. Hatırlayayım o zaman:
“Bir konuda stabilizasyon, işleri yoluna koyma, problemlere kalıcı çözümler üretme ya da sabır ve gayret gösterilmesi gereken illere girişme etkisi verebilir bu transit.
Üzerinde zaten çalışılmış, bir kıvama getirilmiş, riskleri hesaplanmış, planlaması üzerine kafa yorulmuş, uzun vadeli olacak şekilde hedeflenmiş işleriniz için hareketlenme zamanı olabilir. 
Daha önce çalışılmış işler meyvelerini vermeye başlayabilir.
Zamana gösterilmesi gereken sabrın önemi büyük bu etkiler altında girişeceğiniz işlerde.
Hem iş hayatınızı hem de özel hayatımızı etkileyen şeyler söz konusudur burada. Bu açı etkisiyle girişeceğiniz işlerden takdir almak, tatmin olup tatmin yaratmak şansımız olacak. Zira bunlara olan ihtiyaç da fazla olacak. 
Kendimizle ilgili planlar yapmak, hayatımızla ilgili tespitlerde bulunmak, dikkatli olmayı ve prensiplere uygun hareket etmeyi gerektiren işlerle uğraşmak için oldukça elverişli olabilir.
Resmi kurumlar ve otorite konumundaki kişilerle olan görüşmeleriniz, iş ve ticaret konulu girişimleriniz, inşaat sektörünü ilgilendiren çalışmalarınız, tadilat işleri, güçlü ve yetkin kişilerle iş birliği yapmak, erkek figürlerinin desteğini alıp, tecrübeli kişilerin rehberliğine başvurmak için ideal olabilir.

 

31 Mart 2021 ÇARŞAMBA 

Ay günün tamamında Akrep burcunda olacak.
Sabah erken saatlerde gecenin sıkıntılı ve belki de kasvetli ruh halleri bir miktar daha devam ediyor olacak.
Ancak saatler ilerledikçe özellikle de öğleden sonrasında çok daha güzel etkiler var.
Önemli konuşmalar, iş birliği gerektiren konular açısından elverişli olabilir.
Uzun vadeli, istikrar içeren, somut hedeflere yönelik olan adımlar için değerlendirilebilir.
İyimser bir hava olacak.
Dozunu kaçırmadığımız takdirde bu iyimser hallerin avantajını yaşayacağız.
Verilen taahhütler, netleştirilen konular, masaya yatırılan meseleler uzun vadede kazanç hanesine yazacak nitelikte olacak.
Geç saatlere kadar bu olumlu etkiler devrede olacağından haftanın verim alacağımız bir günü diyebiliriz.

30 Mart 2021 SALI

Ay 08:33 sonrasında Akrep burcunda olacak. 
Sabah erken saatlerden kafa karışıklığı, dalgınlık, belirsizlik, olayları ve durumları netleştirememe v.b. riskler yoğun.
İlerleyen saatlerde bu etkiler giderek azalacak ve çok daha net olmaya başlayacak kafamız, gördüğümüz durum.
Mücadeleci ve ne istediğini bilen haller söz konusu olacak. 
İş birlikleri, ilişkilerden gelecek somut faydalar, el sıkışmalar, düzen veren gelişmeler adına fırsat bulabiliriz.
Günün ikinci yarısını değerlendirebiliriz. Niyetimiz ikili sosyal ve iş ilişkileri açısından sağlamlık ve istikrar sağlamak olacak. Finansal açıdan da kendimizi garanti altına almak isteği ve buna yönelik hamleler gündeme gelecek. 
Akşam saatlerinde ise duygusal dengeler bozulabilir. Beklenmedik ve planlanmamış gelişmeler yaşanabilir. Bu nitelikte haberler ve konuşmalar ile karşı karşıya kalabiliriz. Hızlıca adaptasyon göstermemiz gereken şeylerle karşılaşabiliriz. 
Kısıtlamalar, engeller, sınırlar ve bunlara verilen tepkiler artabilir.
Ya da tem tersi kontrolsüz olduğu düşünülen bir konuya sınırlama getirilebilir. Baskı ve otoritenin yaratacağı inişli çıkışlı ve tepkisel ruh halleri dikkat çekiyor bu akşamın hikayesinde."

29 Mart 2021 PAZARTESİ 

Ay günün tamamında Terazi burcunda olacak. 
Günün tamamında güzel bir akış ve destekleyici tesirler söz konusu. 
Yarın sabah saatlerinde kesinleşecek olan ve bugünden etkilerini hissedeceğimiz Merkür-Neptün kavuşumunu dikkate alarak günü verimli şekilde değerlendirebiliriz.
Sabah saatleri ve günün ilk yarısı çok daha toparlayıcı nitelikte. Sorumluluk, öz disiplin gayret isteyen işler açısından elverişli bir zaman dilimi. 
Değerlendirmek lazım. Zira günün geri kalanında o kadar da zorlanmak istemeyeceğiz.
Akşam saatleri de keyifli ancak dağılma ve tembelleşme riski barındırıyor.
Zamanı verimli değil de keyifli ve tadına vara vara geçirme ihtiyacımız olacak.
Bu nedenle nasıl geçtiğini anlamayabiliriz.
Merkür Neptün kavuşumunun etkilerini olumlu anlamda değerlendirmek için zihinsel odaklanma ve hesap kitap işlerinden ziyade yaratıcılık, ilham, sezgi eşliğinde yapılacak işlere yönelebilirsiniz.
Bu açı etkisiyle ilham veren konuşmalar, anlaşmazlıkları ortadan kaldıracak bağışlayıcı, rahatlatıcı ifadeler, bakış açılarını esnetme şansı v.b. şeyler söz konusu olabilir.
Bugün kesinleşecek Güneş Kiron kavuşumu ile ilgili geçen hafta sizlerle paylaştığım yorumları bir kez daha paylaşayım:
•Kaybettiğimiz motivasyonu geri kazanmak ya da tam tersi cesaretimizin kırılmasına vesile olacak durumlarla karşılaşmak mümkün.
•Yani gücümüzü hatırlamak da mümkün, onu ele alamamanın neye vesile olduğunu görmek de…
•Zaafiyetlerimiz bir şekilde karşımıza çıkabilir.
•Yumuşak karnımız görünür olabilir.
•Yaralarımızı hatırlatan durumlar ve kişilerle yüzleşebiliriz.
•Damarımıza basan ve bizi köşeye sıkışmış hissettiren şeyler gündeme gelebilir.
•Hep eksik ya da bir şekilde yetersiz hissettiğimiz bir konuda bu hassasiyetimizin canımızı yakması söz konusu olabilir. 
•Hangi konuda cesaret göstermediğimizi, hangi konuda özgüven eksikliği sebebiyle gerekeni yapamadığımızı görmek, yaranın şifasına kapı açabilir.
•Şifa da var yaranın kendisi de bu etkiler altında iken. 
•Düşüncesizce yapılan bir hamlenin, hareketin, söylenen sözün, girişimin diyetini ödemek gerekebilir.
•Merkür Neptün kavuşumunun yanlış anlama ve anlaşılmalara zemin hazırlayan etkileri de göz önünde bulundurulduğunda, yaralayıcı ifadelerden, kalıcı kırgınlıklara vesile olacak söylemlerden kaçınmak şart.

28 Mart 2021 PAZAR 

Ay saat 08:22 sonrasında günün geri kalanında Terazi burcunda olacak. Hayatı paylaştığımız kişilerle, iş ya da özel yaşamımızdaki ilişkilerimizde dengede kalabilmek bugün bizim için önemli olacak.
Ancak bu ihtiyaç adına bugün çok fazla çaba göstermemiz gerekecek.
Uyum ve iş birliği yaratmak, orta yolu bulacak şekilde hareket edebilmek kolay olmayacak.
Gerginleşme potansiyeli fazla olacak.
Karşı karşıya gelmeler, hep sustuğumuz bir konuda sesimizi yükseltme, hep uyum gösterdiğimiz bir konuda kendi istek ve ihtiyaçlarımız adına çok daha samimi davranma eğilimi söz konusu olabilir.
Hafta başında da paylaştığım gibi bugünlerin, bugün gerçekleşecek olan dolunayın ve yarının teması ilişkiler üzerine.

•Olumlu anlamda bakacak olursak tüm ikili ilişkiler açısından yaraları şifalandırma, bir şeyleri onarma, iyileştirme adına fırsat olabilir bu dolunay. 
•Genç kadın figürlerinden bu anlamda gelecek bir fayda ya da hayatınızdaki bir kadın figürüne yapılacak destek de söz konusu olabilir.
•Ancak bunun yanında cesaretimizi kıracak, güçsüz hissetmemize vesile olacak durumlar da yaşanabilir.
•Yani gücümüzü hatırlamak da mümkün, onu ele alamamanın neye vesile olduğunu görmek de…
•Zaafiyetlerimiz bir şekilde karşımıza çıkabilir.
•Yumuşak karnımız görünür olabilir.
•Yaralarımızı hatırlatan durumlar ve kişilerle yüzleşebiliriz.
•Damarımıza basan ve bizi köşeye sıkışmış hissettiren şeyler gündeme gelebilir.
•Hep eksik ya da bir şekilde yetersiz hissettiğimiz bir konuda bu hassasiyetimizin canımızı yakması söz konusu olabilir. 
•Hangi konuda cesaret göstermediğimizi, hangi konuda özgüven eksikliği sebebiyle gerekeni yapamadığımızı görmek, yaranın şifasına kapı açabilir.
•Şifa da var yaranın kendisi de bu etkiler altında iken. 
•Düşüncesizce yapılan bir hamlenin, hareketin, söylenen sözün, girişimin diyetini ödemek gerekebilir.
•Ancak tabi ki bu etkiler altında iken bedensel olarak uygulanan bir takım şifa yöntemlerine başvurmak için de imkanlarla karşılaşabiliriz. İhtiyaç duyduğunuz bir durum varsa değerlendirin.
•Ayrıca hayatınızdaki önemli bir figür, otorite konumunda olan kişi, eş, baba, ebeveyn ile alakalı olarak bir şeyleri şifalandırma, daha önce yaşanmış kırgınlıklara bir son verme, yaraların neden oluştuğunun farkına varma, sizi neden bu kadar etkilediğini fark edip yolunuza devam etme fırsatı verebilir bu hafta sonu ve yarın…

27 Mart 2021 CUMARTESİ 

Ay günün tamamında Başak burcunda olacak.
Haftanın en riskli günlerinden biri.
Ay bugün haftanın ilk yarısında etkili olan Merkür Mars kare açısını çalıştıracak. 
Yani zaten var olan tartışma konuları bir kez daha alevlenecek.
Ya da onlara yenileri eklenecek de diyebiliriz.
Gayet iyi niyetle söylenen bir söz eleştiri, yargı ya da suçlama olarak görülebilir.
Bunları yapmaya da meyilli olacağız bu arada.
Bu riskler özellikle günün ilk yarısında yoğun olacak. 
Sabah saatleri bunun yanında acele ile yapılan işlerde aksaklık, sabırsızlık gösterildiği için uğranılan zarar açısından riskli.
Kaza ve sakarlıklara karşı da dikkatli olmakta fayda var.
Günün ikinci yarısı da dağılma ve konsantrasyon problemleri açısından riskli. 
Yapılacak çok fazla iş ve hangisinden başlayacağınızı bilememe hali sebebiyle verimsiz bir zaman dilimi olabilir. Tabi ki olmasın diye söylüyorum.
Dalgınlık, dağınıklık, aldanma ve objektif kalamama riskleri de var.

26 Mart 2021 CUMA 

Ay bugün Başak burcunda olacak. 
Hangi yaşama alanında bir düzen kurmaya, mevcut düzeni değiştirmeye, yolunda gitmeyeni yoluna sokmaya ihtiyacımız varsa o alanda harekete geçmenin zamanı gelmiş olabilir.
Hayatımızın tozlu raflarını aralama zamanı gibi düşünebiliriz.
Gözümüzde büyüyen, bize fayda sağlayacağını bilmemize rağmen aksiyon almadığımız, gelecek için çok daha fazla katkısı olacağını bildiğimiz halde başlatmak ya da bitirmek adına bir türlü yol alamadığımız, adım atamadığımız konular bir şekilde gündemimizde bugünlerde.
Harekete geçmenin cesareti, önemli konuşmaları yapma ve kararları almanın gücü giderek yükseliyor.
Tepki alacağımızı bilmenize rağmen istek ve ihtiyaçlarımız adına aksiyon alma ihtiyacındayız.
Hadi bakalım diyelim o zaman.
Bugün aynı zamanda iyi ilişkiler kurmak, bunlar sayesinde yol almak mümkün. 
Bu belki bir ilişkiyi sifalandırmaya belki de bunu yapamadığımızı kabul edip yolumuza devam etmeye karar verme şansı verebilir.

25 Mart 2021 PERŞEMBE 

Ay Aslan burcunda olacak bugün. 
Günün genelinde fikirleri kabul ettirmekte zorlanma ve doğal olarak da bunların çatışması söz konusu olacak.
Kadersel kararlar, sonradan yönümüzü, hedeflerimizi, kararlarımızı değiştirecek konuşmalar gündeme gelebilir.
Bugün ve yarın önemli değişim adımlarının ve belki de mecbur kalınmış kararların tetikleyicisi olabilir.
Günün ikinci yarısında da her konuda kontrolsüzlük ve abartılı hareket etme riski de var.
Bir tepki göstereceksek de yüksek doz, bir harcama yapacaksak lükse kaçan, bir plan yapacaksak ölçüsüz davranma eğilimindeyiz.
Saat 16:27 sonrasında Ay günün geri kalanında açısız olacak.

 

24 Mart 2021 ÇARŞAMBA 

Ay bugün Aslan burcunda olacak.
Bugün inisiyatif alan, olayları yöneten olmak, olabilmek fayda sağlayacak. Ancak bunu yaparken esnek ve adil davranmak önemli olacak.
Aceleye getirilmemiş olan şeyleri avantaja dönüştürmek mümkün bugün.
Ancak en nihayetinde riskleri, olumlu etkilerinden daha fazla olan bir gün.

Günün genelinde kararlar ve konuşmalar, sabırsızca verilen tepkiler, haklı olma telaşı ile söylenen sözler, potansiyelimizi ispatlama çabası v.b. şeyler risk barındırıyor.
Sert ve sivri ifadeler eşliğinde yaşanabilecek gerginliklerden kaçınmak şart.
Günün en çok verim alınabilecek zaman dilimi sabah saatleri. 
Öğleden sonra ve akşam saatleri plansız ve hazırlıklı olmadığımız gelişmeler, denge ve istikrar sorunları yaşanabilir. 
Beklenmedik ve plansız, huzur kaçıran haberler alınabilir.
Yönetimi ve yönetimde olan kişileri ilgilendiren sürpriz ve tepki çeken durumlar söz konusu olabilir.
Tepki gösterme ihtiyacı ve bunun bastırılması hali yoğun olacak.
Baskının ve sınırların çok belirgin olarak hissedileceği bir zaman diliminde olacağız.
İsyan basıya, baskı da isyana vesile olacak hayatın bir yerlerinde…
Yaşamı, üzerinde etkimiz, sorumluluğumuz olan işleri ve insanları yönetmek, kontrol etmek çok kolay olmayacak bugün.
Üzerimizde ve işlerimizde yetkisi ve sorumluluğu, söz hakkı olan kişilere karşı da her zamankinden daha tepkisel davranacağız.

23 Mart 2021 SALI

Ay günün tamamında Yengeç burcunda olacak. 18:26 sonrasında akşam saatlerinde açısız ilerleyecek.
Genel olarak işleri toparlamak, önem verdiğimiz konulara ve özellikle de özel hayatımıza, evimize, yuvamıza, sevdiklerimize odaklanmak için değerlendirebileceğimiz bir gün.
Sabah saatleri ve öğleden öncesi akışta kalmak, destek alıp vermek, gönüllü ve fayda sağlayacağını bildiğimiz fedakarlıklarda bulunmak için destekleyici.
Manevi açıdan güç katacak, besleyecek aktivitelerde bulunmak, duyguların duru biçimde safiyane ifade edilmesi, ilham ve sezgi ile yol aldıracak uğraşlar adına verim alınabilir.
Akşam üstü ve geç saatler duygusal gerginliklerin artışı söz konusu olacak.
Sevdiklerimizin üzerinde yaratacağımız baskıcı yaklaşımlar, fazla koruyup kollamak eşliğinde gelecek olan tepkiler, duygusal zafiyetler üzerinden yapılan manipülasyonlar, haklı, güçlü ve kontrol eden olma ihtiyacı adına yapılan şeyler yorucu olabilir.
Bu akşam ve yarın sivri diller de iş başında olacak. Tabi ki olmasın diye söylüyorum 😊 
Patlamaya hazır bir noktaya zaten gelmiş de pimin çekilmesini bekliyor gibi hareket etmesek, konuşmasak, çatışmaya davetiye çıkaran sahnelerin oyununa gelmesek ne güzel olur.
Hem kendinizi hem şartları hem de ilişkileri ve ilişkide olduğunuz kişilere fazla zorlamadan hareket etmek önemli.
Açılmayacak kapıları omuzlamamak, kapanmayan kapıları da zorla kapatmaya çalışmak arıza çıkarabilir.

22 Mart 2021 PAZARTESİ 

Ay günün tamamında Yengeç burcunda olacak ve Merkür Uranüs destek açısını sabah saatlerinde tetikleyecek. Günün genelinde bu etkileri yoğun olacak hissedeceğiz.
Mars Satürn destek açısı da son bir yıldır gündeminizde olan ve bir türlü üstesinden gelemediğiniz, çok mücadele isteyen, özellikle de 2020 yılının ikinci yarısında sizi zorlayan işleriniz, sorunlarınız, hedefleriniz açısından bir şeyleri yoluna sokma şansı verebilir. 
Buna bir çeşit güçlendirme, yapılandırma çalışması gözüyle bakabiliriz. Geçtiğimiz hafta sonunda da bu transitin etkileri yoğundu.
Kolonları güçlendirme, teçhizatı tamamlama, güçleri konsantre hale getirme, enerjimizi işe yarar şeylere aktarma, somut hedeflere, uzun vadede kazanç getirecek adımlara yönelme ve belki de bu saydığım şeylere doğru yol alabilmek için gereken değişiklikleri yaratma, kararları yenilik katacak şekilde gözden geçirme zamanı olabilir.
Yeni fikirler, ailemizi, sevdiklerimizi ve güvene dayalı olan düzenimizi sağlayacak kararlar, yaratıcı ve fark yaratacak olan teklifler, önemli ve farkındalık yaratacak konuşmalar, denenmemiş yol haritaları, denenmiş ve işe yaradığı görülmüş ama bize yeni olan alternatif yollar çıkabilir karşımıza.

21 Mart 2021 PAZAR 

 

Ay saat 15:17 ye kadar İkizler burcunda olacak.
İkili ve sosyal ilişkilerde gerginliğin yoğun olacağı bir gün.
Doğru iletişim kurmak, kendimizi net ve uzlaşmacı şekilde ifade etmek her zamankinden yorucu ve bir o kadar da gerekli olacak.
Anlaşılmak isteği çok yoğun olacak.
Ama bunun yanında anlaşılmadığımızı düşündürecek durumlar da yaşayabiliriz.
Bize göre çok net olan bir şey karşımızdaki tarafından istediğimiz hızda algılanmayabilir.
Ya da bize göre çok net olan fikrimize karşımızdakiler katılmayabilir.
İletişim sorunlarının ilişkileri zedelediği ya da ilişkilerdeki iletişim sorunlarını aşmakta zorlandığımız bir gün olabilir.
Bu bahsettiğim durumlar ya olay bazlı yaşanacak ya da bu tip şeylerin gerginliğini kendi içimizde yoğun olarak yaşayacağız.
15:17 sonrasında Ay Yengeç burcunda olacak.
Günün geri kalanında eğer biz tercih etmişsek bu gerginlikler bir miktar geride kalacak.
Yine de bir karşı karşıya gelme ve anlaşmakta zorlanma teması var ama bu kez çok daha yoğun bir şekilde duygularımızı ifade etme ve karşılığında da empati kurma şansımız olacak. 
Otorite ile olan ilişkimiz ve dişil eril dengesi özen gerektiriyor akşam saatlerinde.
Bugünün tüm zorlu etkileri özellikle akşam saatlerinde yarın kesinleşecek destekleyici transitlerin de etkisi ile yaşanacak.
Bu nedenle stres içermesine rağmen, bilgi paylaşımları, eğitim, öğretim ile alakalı işler, kararlar, mücadele eşliğinde gelecek sağlam ve istikrarlı adımlar, yeni fikirlerin hayata geçirilmesi, zihinsel olarak ürettiklerimizin somutlaştırılması v.b. şeyler için değerlendirilebilir.

20 Mart 2021 CUMARTESİ 

Ay günün tamamında İkizler burcunda.
Günün ilk yarısında bir konuda kendimizi ifade etmekte zorlanma ve sıkışmış hissetme hali söz konusu olabilir. 
Eski bilgilerimizi hatırlamak, daha önce deneyip de işe yaradığını gördüğümüz bir şeyi uygulamak, bir deneyime kulak vermek iyi gelebilir.
Var olan ancak atıl bekleyen, harekete geçirmediğimiz bir şey bu kez işe yarayabilir. 
Yük olarak taşıdığımız bir bilgiyi, haberi, gerçeği paylaşmamız gereken kişilere aktaracağımız bir ortam oluşabilir. 
Zor da olsa içimizde tuttuklarımız dile gelebilir.
Saat 12:38 sonrasında Güneş yaklaşık 1 ay için Koç burcuna geçecek. 
İlkbaharın başlangıcı ve yeni bir Zodyak döngüsünün başlangıcı kutlu olsun 😊 
Günün ikinci yarısı hem hareketlilik hem de fırsatlar artmış olacak.
Bilgiye ulaşmak, etkili iletişim kurmak, gelişim sağlayacak aktivitelerde bulunmak için ideal saatler diyebiliriz.

19 Mart 2021 CUMA 

Ay İkizler burcunda bugün.
Zihinsel hareketlilik yoğun olacak. Çok fazla konuşma, görüşme yapmak, birilerini ikna etmek, karar almak ve fikrimizi savunmaki kararımızı kabul ettirmek gibi durumlar yaşayabiliriz.
E tabi bunların eşliğinde fikir ayrılıkları, kararların çatışması, iletişim tıkanıklıkları, karşı karşıya gelmeler de söz konusu olacak.
Günün ilk yarısı ve gün ortası iletişim sert ve kırıcı şekilde gerçekleşebilir.
Aklımızla ve realite eşliğinde hareket etmemiz gereken şeylerde duygusal ve sezgisel yaklaşma ihtimali var.
Bunun yanında duygusal açıdan değerlendirmemiz ve diğer insanların hassasiyetlerine özen göstermemiz gereken durumlarda da tam tersi mantık ve akıl ile bir miktar duyarsız davranma eğilimi olacak. “Değiştir” butonu olsa bazen keşke. 
Düşünce yapımız, hal ve hareketlerimiz, tepkilerimiz için. 
Bugün o buton varmış gibi hareket edebilirsiniz 😊 ne güzel olur. 
Akşam saatleri de gerginlik ve tepkisellik yoğun olacak.
Gün boyunca veremediğiniz tepkiler, karşılık bulamadığınız şeyler, konuşarak anlaşmazlıkları giderme çabası akşam saatlerinde henüz daha karşılık vermediyse tepkiler patlayacak diyelim.
Tabi ki olmasın diye söylüyorum.

18 Mart 2021 PERŞEMBE 

Ay günün tamamında Boğa burcunda olacak.
Haftanın en güzel günlerinden biri.
Finansal açıdan girişimlerde bulunmak, uzun vadeli kararlar alıp adımlar atmak, bütçe planlamaları yapmak açısından destekleyici.
Hem yatırımlar hem de mevcut düzenin yapılandırılması için değerlendirilebilir.
İkili ilişkiler ve iş birliği açısından da güzel bir gün. 
Önemli konuşma ve görüşmeler, talepler, destek alışverişleri, anlaşmalar, kalıcılık hedeflenen, istikrar sağlayacak olan her türlü bağlantı için uygun.
Özellikle günün ikinci yarısı ve akşam saatlerini değerlendirebiliriz.

17 Mart 2021 ÇARŞAMBA 

 

Ay günün tamamında Boğa burcunda olacak.
Stabil ve risk içermeyecek bir günlük akış tercih etsek bile sabah saatlerinde şartlar buna elvermeyebilir.
Neye niyet neye kısmet diyeceğimiz durumlarla karşılaşabiliriz.
Amaç mevcut düzeni korumak ve niyetimize, hedefimize sadık kalmak olabilir. 
Çözüm üretmek, manevra yapmak, aksiyon almak, tepki göstermek, cevap vermek, karar almak durumunda kalabiliriz.
Hareket edip risk almak ya da durup bekleyip kaygılanmaya devam etmek gibi iki seçenek arasında kalabiliriz.
Bugün olanı da olmayanı da hedefimizi de gerçekçi bir pencereden bakarak değerlendirmek çok önemli.
Özellikle günün ilk yarısı ve sabah saatleri gerginlik yüksek olacak.
Bir şeyleri yapmak zorunda kalmanın baskısı, istemediğimiz şeylere mecbur kalma, istediklerimiz yapmak konusunda da kısıtlanma hali söz konusu olacak. 
Önemli iş ve görüşmeler için riskli saatler bunlar.
Günün ikinci yarısı ve akşam saatleri enerjimiz biraz yükselecek.
“Yapabilirim” ya da “demek ki yapabiliyor muşum” diyeceğimiz durumlar yaşayabiliriz.
Aklımızı, bilgimizi, düşüncelerimizi harekete geçirmenin cesareti söz konusu olabilir.
Ya da bunu bir başkası için yapabiliriz.
Harekete geçiren konuşmalar, cesaret veren söylemler, bunların muhatabı olan kişilerde özgüven ve cesareti tetikleyebilir.

16 Mart 2021 SALI

Ay 13:56 ya kadar Koç burcunda ve 06:40 sonrası bu saate kadar açısız olacak
Sabah saatleri ve günün ilk yarısı gerginlik yoğun olacak.
Şartlarla, birileriyle, içinde bulunduğumuz durumla çatışma, inatlaşma ve bir şeyleri zorlama eğiliminde olacağız. Önemli iş ve görüşmeler içini hele ki uzlaşmaya gerek duyan konularınız için uygun değil bu saatler.
Gün ortası ve sonrasında iletişim konuları çok daha etkili çalışacak. 
Günün ikinci yarısı işler, girişimler, konuşma ve yazışmalar, taleplerin dile getirilmesi v.b. şeyler açısından güzel.
Etkimizi ortaya koymak, buna vesile olacak kişilerle el sıkışmak, potansiyeli ortaya koymak, uzun vadeli ve kalıcı, istikrar içeren şeylere adım atmak için uygun olacak.

15 Mart 2021 PAZARTESİ 

Haftaya hızlı bir şekilde başlıyoruz. Girişimci, mücadeleden kaçmayan, risk almakta çekinmeyen ve kararlı tavırlar dikkat çekecek günün tamamında. 
Önem verdiğimiz görüşmeler, adımlar, cesaret gerektiren hamleler, kararların harekete geçirilmesi, uygulanması açısından güzel etkiler var.
Özellikle günün ikinci yarısı ve akşam saatleri pek çok açıdan değerlendirilebilir.
Bir konudaki talebinizi ve niyetinizi dile getirebilirsiniz.
Hayatınızda planlanmış olan her ne ise o konuda aksiyona geçmek de mümkün.
Bekletilen işler için start zamanı diyelim. 
Günün etkilerinde bir nevi iyimserlik hakim.
Her şeyin iyi olacağına, destekleneceğine ve akacağına dair.
Bu olumluyu düşünme hali gerçekten de hem devam eden hem de yeni başlayacak işlerimizde güzel bir akış sağlayacak. 
Hayatımızda neyin bize fayda sağlayacağı, ne aracılığıyla hayatımıza hız katacağımız konusunda içsel sezgilerimize de kulak vermek iyi olabilir bugün.

14 Mart 2021 PAZAR 

Ay günün tamamında Koç burcunda. 
Hareket halinde olma ihtiyacımız yoğun olacak gün boyunca.
Hep istediğimiz, heves ettiğimiz veya idealize edip hayalini kurduğumuz şeylerin mücadelesini vermeye karar verebiliriz.
Motivasyon artıran durumlar, kişiler bugün iyi hissetmemize vesile olabilir.
İkili ilişkiler açısından ne hissettiğimizi neye ihtiyaç duyduğumuzu ifade etme şansı bulabiliriz.
Bugün yaptığımız her şeyden, yaşadığımız her andan keyif almak isteyeceğiz.
Kendi istek ihtiyaçlarımızı her zamankinden daha çok ön plana çıkarma, talep etme eğiliminde olabiliriz.
Bu durum hayatı paylaştığımız kişiler tarafından karşılık görebilir.
Aksi söz konusu olursa karşılıklı beklentilerin yeteri kadar karşılanmaması sebebiyle, “biz” kavramına değil de “ben” merkezine hizmet eden bir gün söz konusu olacak.
İlişki adına fedakarlıklar yapmak gerekecek ancak biz aynı zamanda kendi alanımızı korumak ve beklentilerimizi ifade etmek isteyeceğiz. 
Bugünü yaratıcılık, ilham isteyen her türlü aktivite ile, yaşam alanımızı güzelleştirme çabasıyla, enerjimizi aktaracağımız bir kanal yaratarak değerlendirebiliriz.
Fiziksel olarak da hareketli ve dinamik olacağımız bir aktivite iyi olabilir. 
Gün ortası bu açıdan ve aynı zamanda cesaret isteyen işler, motivasyon katan görüşmeler için güzel.
Akşam saatleri çok daha dingin olacağız.
Sorumluluklar, ciddiyetle ele alınması gereken işler, olgun davranılması gereken durumlar söz konusu olabilir.
Akıl almak, tecrübeye kulak vermek için de güzel bir akşam.

13 Mart 2021 CUMARTESİ 

Sabah saatleri ve günün ilk yarısında dağınıklık ve dalgınlıklar, bir şeye odaklanma konusunda zorlanmalar yaşanabilir.
Sanki kaygan bir zeminde yürüyor gibi hissedeceğimiz durumlar yaşanabilir.
Mücadele gerektiren şeyler için enerjimiz yeterli gelmeyebilir.
Bir şeyler bizdeki önemini yitirebilir.
Halsizlik, yorgunluk v.b. fiziksel enerji düşüklüğü halleri de söz konusu olabilir.
Feda, vazgeçişler, affediş, destek alışverişleri, defter kapatmalar açısından güzel olabilir bu etkiler.

Objektif olmakta zorlanacağımızdan bitmemesi gereken şeyleri heba etmemek de önemli bu arada.
Duygusal davrandığımız için sonradan pişmanlığı garanti olan vazgeçişler, bırakışlar da bu haftanın riskleri arasında.
Olumlu tarafından bakarsak, çok önemsediğimiz ve bu sebeple de üstesinden gelmekte zorlandığımız şeyler gözümüzde önemini yitirebilir. Yani hafifleyebiliriz.
Bir türlü unutamadığımız bir kırgınlık sebebi olan bir durum değerini kaybedebilir.
Affedici, bağışlayıcı ve esnek davranma, olayları ve insanları olduğu gibi kabul etmeyi tercih etme durumu güzel gelebilir.
Vicdani tarafımız ağır basabilir.
Yani asla kabul etmem dediğimiz şeylere her zamankinden daha kabullenici, teslimiyet içeren bir bakış açısı ile yaklaşabiliriz.

Saat 13:21 de bir yeniay gerçekleşecek. 
Şifaya, bütüne, faydaya, duygusal beklenti ve hedeflere, hayallere, inanca hizmet eden bir yeniay bu.
Ama bunun yanında bu yeniayın temasında somut herhangi bir mana, dünyevi olana verilen önem ya da plan yer almıyor.
Yani ilham var, maneviyat var, şifa var, affedişler ve oluruna bırakış hali var, duyguların ifadesi var. Ama somutluk ve objektiflik, mantıksal bir kurgu yok ne yazık ki.
Yani “her şey çok güzel olacak” demek ister gönül tabi ama her şeyin güzel olacağına inanmanın bir tık ötesine geçmek ve o güzel olanın nasıl yaratılacağına dair somut adımlar, planlar tasarlamak da gerekiyor. Diyeceğim o ki yine de tedbir noktaları var bolca. Kaçırmamak lazım. 

*Bazen gerçek anlamda toparlanmak için, her şeyi yoluna sokmak için öncesinde biraz dağınıklığa, kafaların karışmasına, belirsiz olanın sisine pusuna, olana olmayana, olduğu kadarına müsaade etmek gerekiyor.
*Bazen ilerlemek için yolun nereye varacağına, engellerine takılmak yerine ucunu bucağını, sınırını düşünmeden hareket etmek yani aslında sınırın olmadığına dair inancı büyütebilmek gerekiyor.
*Hayallerin peşinden koşmak, sadece plana uygun ve beklentilere hizmet edecek şekilde hareket etmekten çok daha fazla en azından tatminkar yol alma şansı verebilir. 
*Kontrolü tamamen kaybetmemek şart tabi ki ama her şeyin iyi olacağına inanmak ve de inancımıza en önemlisi kendimize dair inanca tutunmak çok güzel gelebilir bugünlerde.
*Bunun yanında bazen bir şeylerin arkasından gönül rızası ile su döküp uğurlamak gerekiyor. Öpe koklaya. Hayırlara niyet ederek. Sıkı sıkıya tutamadığımız, tutmaya çalışsak da dirençle karşılaştığımız şeylerin aslında bize hiç ait olmadığını kabul etmek ne güzel bir hafifleme hali.
*Bağımlılıklarımıza bakmak lazım, bir hedef, bir alışkanlık, bir kişi sizden gitmeye çalışıyor olabilir. 
Eyvallah diyelim o zaman.
Yeri güzelliklerle dolsun diye ekleyelim bir de 😊

12 Mart 2021 CUMA 

Ay günün tamamında Balık burcunda olacak. 
Olaylardan ve bizi ya da başkalarını ilgilendiren gelişmelerden, duyacağımız haberlerden her zamankinden daha çok etkileneceğiz bugün. 
Hassas ve kırılgan haller göreceğiz etrafımızda bolca.
İnişli çıkışlı ruh halleri ve duygusal tepkiler de söz konusu olabilir.
Sabah saatleri bu açıdan özellikle dikkatli olmakta fayda var.
Değişik bir şeylerle uğraşmak, farklı deneyimler, ortamlar isteyeceğiz.
Fırsat bulanlar için hava hoş.
Ancak buna fırsat bulamayanlar, bir şeylere kendini mecbur hissedenler duygusal çalkalanmalar yaşayabilir.
Ya da bu etkiler altında iken mevcut düzeni koruma, dengelenme ihtiyacı fazla olan insanlar dalgalı denizlerden dolayı biraz fazla yorgun hissedebilir.
Şartlar biraz değişken sabah saatlerinde. O değişime adapta olmak hatta değişikliği bile isteye yaratmak en güzeli.
Günün büyük kısmında ama özellikle akşam saatlerinde kapanma fazındaki Ay’ın etkilerini yoğun şekilde hissedeceğiz.
Vazgeçişler, geride bırakmaya karar verişler var bugünlerin hikayesinde.
Dünyevi olan ve çok fazla mana yüklediğimiz, değer olarak pek çok şeyin üzerinde gördüğümüz meseleler, kalıplar, niyetler, kişiler gözümüzdeki gönlümüzdeki yerini sorgulatabilir.
Hedeflerimize, ideallerimize, bize ve bütüne fayda sağlayacak olan asıl yolumuza engel olan tüm duygu ve düşünce kalıplarımızdan, bir şeye ya da kişiye olan bağımlılığımızdan kurtulma, sadeleşme ve bu yolla da şifalanma şansı bulabiliriz.
Bu akşam bunlar üzerine düşünmek ve iç dünyamıza dönmek, iç sesimize kulak vermek açısından güzel olabilir.

11 Mart 2021 PERŞEMBE 

Ay saat 17:43 e kadar Kova burcunda 06:31 sonrası bu saate kadar da açısız olacak. 
Bir şeyleri netleştirmekte zorlanacağımız, dağınıklık ve karmaşa içeren bir gün. 
Çok fazla konuşma, görüşme, yazışma yapabiliriz gün içinde. Ama sanki havada asılı olan, kararsız kaldığımız ve doğal olarak da yönetmekte anlamlandırmakta zorlandığımız durumların içinde kalacağız.
Akşam saatlerinde de duygusal gerginlik ve alınganlıklara bağlı tepkisellik söz konusu olacak. 
Neresinden baksan yorucu bir gün. 

10 Mart 2021 ÇARŞAMBA 

Ay günün tamamında Kova burcunda olacak. 
Bireysel çıkarlar ya da dünyevi hırslar söz konusu olduğunda riskli bir gün diyebiliriz.
Çok objektif olduğumuzu düşündüğümüz bir konuda bile aslında yanıldığımızı, dürtüsel ya da duygusal bir hal içinde olduğumuzu, buna göre bir karar verdiğimizi sonradan fark edebiliriz.
Bütüne hizmet eden, fayda sağlamayı ana hedef olarak gören her türlü çaba ise desteklenmiş olacak bugün.
Bu konuda da sınırları korumak şart.
Çok fazla fikir var bugünlerde kafamızda, dilimizde. 
İşe yarayan, işe yarayabilirliği olan, somutlaşabilecek olanlarını içinden seçip sahiplenmek önemli.
İyi niyet ile girişilen her şey her zaman iyiliğe vesile olmuyor.,
Bizim için her şeyin çok akıcı ve yolunda ilerlediği her iş bizi refaha götürmüyor.
“Bu da böyle oluversin” dediğimiz şeyler bazen kontrolün tamamen kaybedilmesine vesile olabiliyor.
Esneklik şart ama dozunda olmalı.
Fırsatlar değerlendirilmeli ama önünü arkasını hesap ederek.
Hizmet etmek ve başkalarına fayda sağlamak süper ama sınırları bilmek de gerekiyor.
Çözüm üretmek, pratikleştirmek bize iyi geliyor ama çözümlerin akılcı ve uygulanabilir olması şart.
Hayatı ve yolumuzu sadeleştirmek bize mutlaka hız kazandırır ama bu aşamada temizliğin dozunu abartmamak gerekiyor.
Bugün erken saatler gecenin gerginliği ve belki de karamsarlığı üzerimizde olacak. Kısa sürede üzerimizden silkeleyip atmak şart.
İlerleyen saatlerde pozitif ve olumlu olanı görmek çok daha kolay olacak. 
Bu kez de tedbirlilik halini tamamen ihmal etme riskimiz var.
Olmasın diye söylüyorum 😊
Bu akşamı manevi açıdan besleyecek her türlü aktivite ile değerlendirebiliriz.
Dua, meditasyon v.b. şeylerin iyi geleceği bizi rahatlatacağı ve temizlenmiş, arınmış hissettireceği bir akşam bizi bekliyor. 

9 Mart 2021 SALI

10:40 sonrasında Ay Kova burcunda olacak. Öncesinden gelen gerginliklerin, sabah saatlerindeki üzerimizde yer alan baskının ilerleyen saatlerde bir miktar azaldığını göreceğiz.
Gün ortası ve sonrasında bir konuda, üzerinde çalıştığımız işte mücadele eden, zamana hız katmaya gayret eden tavırlar söz konusu.
Motivasyon artıran, cesaret katan kişilerle bir arada hareket etme şansımız olacak.
Zihinsel olarak aktif olacağımız, fikir alışverişlerinde bulunacağımız, birbirimize bu açıdan destek olup gayrete getireceğimiz ortamlar bulabiliriz.
Ancak bu haftanın dağılma etkisi veren risklerini de dikkate almak şart
Yani çok hevese ya da gaza geldiğimiz, ha gayret dediğimiz şeylerin bir kısmı bize o kadar da fayda sağlayacak nitelikte olmayabilir.
Ya da düşüncede ya da niyette olan heyecan aksiyon aşamasında yeterli gelmeyebilir. 
Bugün güç sarf ederek yapacağımız, hızlıca halletmemiz gereken işler açısından desteklenmiş olacağız. Değerlendirmek lazım.
İkili ve sosyal ilişkiler açısından ise bir miktar sabırsızlık, tepkisellik, tolerans düşüklüğü, kırıcılık, empatiden uzak yaklaşımlar risk teşkil edecek. Tabi ki olmasın diye söylüyorum 😊

8 Mart 2021 PAZARTESİ 

Ay günün tamamında Oğlak burcunda olacak. 
Gün içinde Ay’ın açıları destekleyici nitelikte.
Aslında haftanın ve Cumartesi günü gerçekleşecek olan yeniayın olumlu olarak düşüneceğimiz kısmı bugünden kendini yavaş yavaş gösterecek diyebiliriz.
Uyum adına, iyileşme adına, hayatımıza, ilişkilerimize, işimize, hedeflerimize dair desteklenmiş hissedeceğimiz nitelikte bir gün. 
Her açıdan uyum sağlayan, kişisel çıkarları bütünsel hizmete dönüştürebilen bir halimiz olacak. 
Bunun yanında önemli görüşmeler, destek alışverişleri, fayda sağlayan işbirlikleri, girişimler açısından da fırsatlar bulabiliriz.
Halden anlayan ve buna göre hareket eden kişilerle yolumuz kesişebilir.
Bunun yanında bugün, bugünlerde hayal gibi görünen şeylerin bu noktada kalmaması gerektiğini görebiliriz. Onları gerçeğe dönüştürmek adına alınması gereken sorumlulukları kabul edebiliriz.

7 Mart 2021 PAZAR

Ay bugün Oğlak burcunda olacak.
Bugün düzen, planlama, üretkenlik, organizasyon ihtiyacımız yüksek olacak.
İşlerimizi ciddiye almak, her ne yaparsak yapalım sonuçlarından tatmin olmak isteyeceğiz.
Zamanı boşa harcamak değil de verime dönüştürmek ihtiyacımız olacak.
Dünyevi beklentiler ve çabalar önceki iki güne göre çok daha fazla olacak. 
Duygusal ifadeler, hassasiyetler ve bunlara gösterilen özen kısmı ise ihmal edilebilir.
Empati kurmakta zorlanabiliriz.
Beklentiler, mecburiyetler, meli malı ile biten ifadeler bugünün önceliklerini oluşturacak.
Öğleden sonra ve akşam saatleri aynı zamanda kırıcılık, kaza ve sakarlıklara meyil, plan değişikliklerinden kaynaklanan gerginlikler söz konusu olacak.
Yenilik, değişim ihtiyaçlarını görüp değerlendirmişsek bu zaman dilimini kalıplardan çıkmak, farklı bakış açılarına ve alternatiflere alan açmak için değerlendirebiliriz.
6 Mart 2021 CUMARTESİ 

 

Ay günün tamamında Yay burcunda olacak.
Sabah saatlerinde Ay Merkür Jüpiter destek açısını tetikleyecek.
Sabah erken saatleri her türlü bilgi paylaşımı, eğitim konulu planlarınız için, iletişim becerilerini kullanarak yapacağınız işleriniz için değerlendirebilirsiniz. 
Öğrenmek, bilgiyi çoğaltmak, deneyim kazanmak, rehberlik almak, fikir üretmek, fikir alışverişlerinde bulunmak, bakış açınızı genişletecek aktivitelere yönelmek için çok güzel etkiler söz konusu.
Öğleye doğru karmaşa, dağınıklık ve belirsizlik durumları artmaya başlayacak. Günün ikinci yarısı da zaten bu etkiler eşliğinde yaşanacak. 
Kontrolsüzlük, tedbirsiz haller, yanılma, dağılma riski var bu etkiler altındayken. 

5 Mart 2021 CUMA 

Sabah erken saatlerin gerginliğini günün geri kalanına taşımadan ilerlemek süper olur.
Güne erken başlayanlar için gerginliğin yanı sıra kaza ve sakarlıklara karşı da dikkatli olmakta fayda var. 
Genel olarak ikili ve sosyal ilişkiler açısından sorunlar yaşayabileceğimiz nitelikte bir gün. 
Zihinsel üretkenlik, plan program yapma, iş fikirleri üretme, bilgi ve eğitim odaklı şeylere odaklanma açısından güzel bir gün olabilir. 
Ancak bu bahsettiğim şeyleri insanlarla iş birliği halinde yapmak çok kolay olmayabilir.
Bugün değişik bir şeylerle uğraşmak, farklı mekanlar ve insanlarla bir araya gelmek isteğimiz yoğun. 
Buna fırsat bulmuşsak ne ala. 
Aksi takdirde gün içinde stres ve gerginlik dozu artabilir.
Hele ki mecburiyetler bugün her zamankinden daha yorucu gelebilir.
Biraz olsun nefes alma molaları yaratmak hiç fena olmaz.

4 Mart 2021 PERŞEMBE  

Ay günün tamamında Akrep burcunda olacak. 
Akşam 19:09 a kadar günün neredeyse tamamı akıcı olacak. 
Sabah saatleri esneklik ve uyum adına güzel. 
İyi ilişkiler kurmak, destek alışverişlerinde bulunmak, affedicilik açısından güzel bir sabah. 
Olayların ardında yatan sebepleri ve asıl ihtiyaçları çok daha derinden fark edebilmek mümkün olacak bu sabah.
Ruhsal açıdan tatmin edecek konularla, ilham gerektiren şeylerle ilgilenmek, gönüllü fedakarlıklarda bulunmak için ideal etkiler var. 
Talepler, beklentiler esneklikle ve anlayışla buluşacak.
Gün ortası ve sonrasını da verimli şekilde değerlendirebiliriz.
Güç birlikleri, motivasyon yaratan gelişmeler, aklımızı, bilgimizi ortaya koyacağımız işler, teklifler, anlaşmalar, eğitim, iletişim ile alakalı karar ve adımlar, gelişim imkanı verecek her türlü girişim, yabancılarla ve yeni insanlarla bir araya gelip güçleri birleştirme imkanı veren görüşme ve adımlar için uygun bir gün.
Aslında haftanın en yıldızlı günlerinden biri.
Değerlendirelim o zaman 😊

Mars 23 Nisana kadar İkizler burcunda:
Mücadele gücümüzü, ne için ve ne nitelikte bir mücadele verdiğimizi işaret eden Mars, İkizler burcunda iken bu savaşı dilimizle, aklımızla vereceğimizi gösteriyor.  Hareketli ve enerjik, hızla ilerleme kaydetmek isteyen bir tarzımız olur bu dönemlerde. Çekişmeli olduğumuz durumlarda kıvrak zeka ve yeri geldiğinde de sivri diller devreye girer.
Sıkıntılı olabilecek durumların içinden ince zeka, pratik çözümler ve mantığa dayalı konuşmalar sayesinde çıkabilme şansımız olur. Görüşleri ifade etme konusunda saldıran- savunan bir tarzımız olur.  
Bilgiyi almak ve yaymak, merak edip bu merakın peşinden koşmak en büyük mücadele konusudur. Bilgiye, öğrenmeye, iletişim kurmaya olan hevesimiz genel olarak artar ancak bu heveslere ulaşacak sabrı göstermekte ve enerjimizi odaklamakta zorlanabiliriz. İsteklerimize ulaşma yolunda, etkileyici konuşmalarla karşımızdakinin aklını çelme ve sözlü ikna etme becerisi de artabilir.
Mars’ın bu süreçteki açıları göz önünde bulundurulduğunda Mart’ın son 10 günü uğrunda savaştığımız ya da bizi yoran konularda işe yarayacak ve kalıcı çözümler üretmek adına motivasyonlar yükselecek. 
9 Nisan civarındaki günlerde hedeflerde yanılmalar, motivasyon düşüklükleri, mücadele edilen meselelerde hedeften şaşma durumları söz konusu olabilir.
17 Nisan civarındaki günlerde de fırsatları avantaja çevirmenin cesareti, girişim yapmanın motivasyonu söz konusu olacak. 

3 Mart 2021 ÇARŞAMBA 

Ay günün tamamında Akrep burcunda olacak. 

Günün ilk yarısı hem denge kurmakta hem de ilerleme kaydetmekte zorlanma hali var.
Zamanı verimli kullanmak çok önemli. 
Mecburiyetler her zamankinden yorucu gelebilir.
Yenileri eklenebilir.
Plan değişiklikleri hesapların şaşmasına vesile olabilir.
Beklenmedik gelişmeler motivasyon düşürebilir.
Çok fazla sıkışmış, kısıtlanmış ve iki arada bir derede hissettiğimiz bir meselede artık bir karar aşamasına gelmiş olabiliriz.
Bizi en çok zorlayan konu her ne ise o konuda yeni bir düzenleme yapmamız, bir karar almamız, bir yol haritası belirlememiz gerekecek. 
Günün ilk yarısı ve öğlen saatleri önemli işler, görüşmeler için çok uygun değil.
Öğleden sonra ve akşam saatleri pek çok açıdan daha verimli şekilde değerlendirilebilir.
Değişim adımları, kararları, farklı alanlara yönelme, yaşamımızda bir şeylere farklı bir yön verme adına yapılacak şeyler için, teklifler, cevaplar, ilanlar için, işbirlikleri ve anlaşmalar için değerlendirilebilir.
Özellikle akşam saatleri çok daha güzel.

2 Mart 2021 SALI

Ay neredeyse günün tamamında Terazi burcunda olacak.  
İhtiyaç duyduğumuz şey denge ve iyi ilişkiler kurmak. 
İletişim ihtiyacında olan sosyal tarafımız, iş birliği yaratmaya meyilli olan hallerimiz sayesinde günü çatışma malzemeleri yaratmadan geçirmek isteğindeyiz. 
Ancak şartlar buna çok el vermeyecek sanki. 
Karşı karşıya gelme, şartları zorlama, baskı altında hissedeceğimiz durumlarla karşılaşma riski var.
Sessiz kalıp barış sağlamak isteyen kişiler yanlış anlaşılabilir.
Suskunluğu ve alttan alma halini fırsat olarak görüp üste çıkanlar yani uzlaşmaya değil de galip gelmeye niyetli olan kişiler görebiliriz etrafta.
Saat 17:09 ile 23:38 arasında da Ay açısız olacak.
Velhasıl önemli iş, görüşme ve girişimleriniz için uygun bir gün değil.
Mecbur kaşırsanız sakin, esnek, dengede kalabilmek, hoşgörü ile hareket etmek adına göstereceğiniz çaba önemli olacak.

1 Mart 2021 PAZARTESİ 

Ay günün tamamında Terazi burcunda olacak. 
Önemli görüşme ve konuşmalar, kalıcı olmasını istediğimiz girişimler, destek ve fikir alışverişleri için değerlendirebileceğimiz nitelikte bir gün. 

28 Şubat 2021 PAZAR 

Ay 22:16 ya kadar Başak burcunda olacak. 
Sabah saatlerinde dağınıklık, verimsizlik, belirsizlik gibi şeyler söz konusu ancak gün ortası ve öğleden sonrasını çok daha amaçlı ve organize şekilde değerlendirebiliriz.
Çalışkan, üretken ve gayretli olacağız günün büyük kısmında.
Bunlara ihtiyaç duyduğunuz her türlü iş için uygun olabilir.
Mücadele etmekten keyif alan, ayrıntılara odaklanabilen kişiler çok daha fazla verim alabilir.
Saat 18:57 ye kadar önemli girişim, organizasyon, görüşme ve planlama için değerlendirilebilir.
Güç katan ve somut bir sonuç alma şansı veren, gayretin karşılığını alabileceğimiz işler ve bunlara vesile olan iş birlikleri açısından güzel bir zaman dilimi.
Sağlık adına yapacağınız her şey, özellikle de sportif faaliyetler de iyi gelebilir bugün.
Akşam ilerleyen saatlerde yorulmak değil de iyi vakit geçirmek ve keyif alacağımız ve paylaşacağımız planlar yapmak isteyeceğiz.

27 Şubat 2021 CUMARTESİ 

Başak burcunda bir dolunay gerçekleşiyor bugün. 
Dolunayların gerginleştiren etkileri söz konusu günün genelinde. 
Disiplinle hareket etmek, zamanı verimli yönetmek önemli olacak bugün. 
Üretkenlik hedefinde olacağız. 
Düzenlemeler, planlar, bir şeyleri yoluna sokma hedefindeki çabalar günün büyük çoğunluğunu oluşturacak.
Düzeltmek söz konusu olacağına göre demek ki düzeltilmesi gereken şeylere gözümüz biraz fazla takılacak bugün. 
Gördüğümüzden hoşnut olmamak, görüp ifade ettiğimizden, gösterdiğimizden karşımızdakinin hoşnut olmaması, bugünün dolunay gerginliğinin ana teması diyebiliriz.
Doğrucu davut haller stres yaratabilir.
Aslında biraz empati ne güzel olur.
Ki bugün onu arayıp da bulmak çok kolay olmayabilir 😊
Bugün duygusal hassasiyeti çok fazla olan kişilerle buna hiç rağbet etmeyen ve gerek de görmeyen kişiler karşı karşıya gelebilir.
Olmasın diye söylüyorum 😊

26 Şubat 2021 CUMA 

Saat 20:07 ye kadar Ay Aslan burcunda ve 14:31 sonrası bu saate kadar açısız olacak. Günün büyük kısmında çatışma, ego mücadeleleri, gerginlik ve sabırsızlık gibi şeyler söz konusu. 
Esneklik göstermek önemli bu etkiler altındayken. 
Bir şeyleri aceleye getirmek, haklı olmak, üste çıkmak, haklılığını ispatlamak arzusunda olacağız. 
Bunun yanında muhalefet eden ve muhalefet edilmesine müsaade etmeyen haller ve çıkışlar da göreceğiz etrafımızda bolca.
Uzlaşmak, taviz ve destek alışverişleri, hem fikir olmak, iş birliği yapabilmek açısından destekleyici bir gün değil.
Kızdıran haberler, tepkisel olmaya sebep olacak gelişmeler, otokontrolü zorlaştıran durumlar bizi yorabilir bugün. 
Akşam saatlerinde de hem ikili hem de sosyal anlamda ilişkilerimiz için gerginlik söz konusu. 
Bugünü pozitif anlamda değerlendirmek için hafta başında sizlerle paylaştığım Güneş-Uranüs destek açısının faydalarına odaklanmak iyi olabilir. 
Aksi takdirde verim alamamak bir yana tam tersi çok çaba ve mücadele ortaya koyup hem fiziksel hem de duygusal anlamda yorulmak söz konusu olabilir.
Zira çaba kısmı daha çok işe ve üretmeye değil de insan ilişkileri ve zıtlaşma ve inatlaşmalara yönelik harcanacak.

25 Şubat 2021 PERŞEMBE 

Ay günün tamamında Aslan burcunda olacak. 
Gün içinde kesinleşecek olan Mars Plüton destek açısı güç motivasyon ve mücadele isteyen işlere girişme imkanı verebilir. 
Hırslara yenik düşmemek, kör gözüne riskler almamak, objektiflikten uzaklaşmamak, krizlere davetiye çıkarmamak kaydıyla gücünüzü toplamak ve zor ama geliştirici ve kazanca hizmet edecek adımları atmak için değerlendirilebilir.
Bu etkilerin olumlu anlamda kullanılması adına günün ikinci yarısı çok daha elverişli.
Öğleden kadar anlaşmazlıklar, iletişim tıkanıklıkları, gecikme ve engellenme hali, sabır göstermekte zorlandığımız durumlar söz konusu olabilir.
Öğleden sonra ve akşam saatlerinde ise abartılı durumlar, kontrolsüz olan şeyler yaşanabilir.
Yani bir çeşit ipini koparma hali var. 
Her açıdan.
Durdum durdum patladım, ölçüyü kaçırdım, kontrolü tamamen kaybettim, ipin ucunu kaçırdım içerikli şeyler gündeme gelebilir.
Olmasın diye söylüyorum 😊

Dr. Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için 👉 http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin

Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için 👉 http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi

Satürn ve Jüpiter Kova Burcunda/Büyük Buluşma 👉 http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/jupiter-saturn-kova-burcundabuyuk-bulusma

2021 Yılın Hikayesi/Rota Yeniden Hesaplanıyor 👉 http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/2021-yilinin-hikayesi-rota-yeniden-hesaplaniyor

Yılın önemli transitleri 👉 http://www.astrokarmik.com/astroloji-ogrenenler-icin/merkur-retrosu/2018-yili-onemli-transitleri

Astroloji Eğitimi almak için 👉 http://www.astrokarmik.com/duyurular-haberler/egitim-siniflari

Yeniay, dolunay ve tutulma takvimi için 👉 http://www.astrokarmik.com/aydan-yansimalar/yeniay-dolunay-tutulma-takvimi

Ay düğümleri ikizler yay aksında  👉 http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/ay-dugumleri-ikizler-yay-aksinda

Covid-19 ve yolculuğuna dair notlar 👉 http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/covit-19-yolculuguna-dair-notlar

Corona ve Satürn Kova geçişi 👉 http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/corona-ve-saturn-kova-gecisi© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiçbir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji