18 Nisan 2015, Cumartesi

AstroKarmik ile 20-26 Nisan 2015 Haftasının Yorumları...

Pazartesi günü Güneş bir ay için Boğa burcuna geçecek. Huzur, güven ve stabiliteye her zamankinden daha çok ihtiyaç duyacağımız bir dönem olacak. Bu hafta Mars ve Plüton üçgen açıda olacaklar. Bu iki güç ve mücadele gezegeni arasındaki etkileşim olması, üzerinde durulması gereken, mücadeleli bir takım işlere girişebileceğimizi işaret ediyor. Yaptığımız her ne ise ona hırs ve tutku katma, hızlıca yol alma imkanı verebilir. Hafta boyunca Merküryen olaylar da odakta olacak. Jüpiter ile kare, Mars ile kavuşum ve Plüton ile üçgen açıları belirgin biçimde hissedilecek. Sözlerin, hareketlerin, tepkilerin, kararların, adımların iyi etüt edilmesinde fayda var. Kırıcı konuşmalar, yerine getirilmesi zor vaatler, düşüncesizce edilen laflar, atılan adımlar ve baskıcı söylemler tüm hafta boyunca mümkün olduğu kadar uzak durulması gereken şeyler. Zihinsel olarak da oldukça yoğun ve yorucu olacak. Bu tip şeylerle uğraşmak zorunda kalabiliriz. Bilinçli hareketlerimiz ile bilinçaltı nedenleri arasında bağlantı kurmaya dair yol alabiliriz. Farkındalıklar çıkabilir. Bu arada hafta ortasında şans ve bolluğun iki gezegeni de birbirini destekler durumda olacak. Hem ilişkiler, hem fırsatlar hem de finansal durumlar açısından bonus etkisi yapacak. Ayrıca hafta sonuna doğru keyif veren ve sürpriz niteliğinde gelişmeler de olabilir.

20 Nisan 2015 PAZARTESİ

Haftaya girerken Ay Boğa burcunda olacak. Saat 02:07 de son açısını yapacak ve gün boyunca da boşlukta olacak. Rahat, huzur, güven gibi şeyler, maddi değerler bugünün öncelikli konuları. Yeni ve riskli bir şeye başlamak, sonuçlarının ne olacağını tahmin edemediğimiz girişimlerde bulunmak bugün cazip gelmeyecek. Önümüzü görüp de öyle adım atmak isteyeceğiz. Risk istemeyeceğiz. Yaptığımızın sonuçları kalıcı olsun diye niyet edeceğiz.
Ay’ın boşlukta olması sebebiyle uzun vadeli işler ve başlangıçlar açısından belirsizlikler içerebilir günün enerjisi. Ay’ın açısız olması mutlaka olumsuzluk anlamına gelmiyor aslında. Sadece o zaman diliminde girişilen işlerin devamının nasıl geleceğini, sonunun nasıl olacağını kısacası akıbetini tahmin etmek, ön görmek mümkün olamıyor. Yine de yeniayın enerjisini de arkanıza alıp bazı girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz.
Bugün doğada vakit geçirmek, bedenimize özen göstermek, kendimizi 5 duyumuza hitap edecek şeylerle şımartmak için de çok güzel olabilir.
Huzur kaçmasın adına verilen gayret rutini yürütme ve daha fazlasını için çaba göstermeme durumu hafif bir rehavet de verebilir. Aman dikkat.

...
Devamını oku...11 Nisan 2015, Cumartesi

AstroKarmik ile 13-19 Nisan 2015 Haftasının Yorumları...

13 Nisan 2015 PAZARTESİ

Ay gün BOYUNCA KOVA BURCUNDA olacak. İletişim becerilerimiz, mantıksal tarafımız ön planda olacak. Ortak idealler adına verilen gayretler, toplumsal olaylara sunulacak katkılar, bilgi, bilimsellik, teknoloji içerikli olan şeyler, zihinsel becerilerimizi kullanacağımız işler için ideal olabilir. Günün enerjisinde kafa dengi, iki laf edeceğimiz, sohbeti muhabbeti dolu insanlarla bir arada olmak isteği var.

GÜNÜN İLK YARISINDA fikirsel çatışmalara girmeyin. Eğer mecbur kalmışsanız da olabildiğince esnek kalmaya gayret edin. Sırf karşısındaki sesini daha çok yükseltti diye kimse fikrini değiştirmeyecek bu zaman diliminde. Anlaşılmak adına ya da işler bir an önce bitsin diye verilen çabanın makul bir sabır takviyesine ihtiyacı var. Acelecilik nedenli fiziksel ve duygusal hasarlara açık olacağız. Dikkat!

AKŞAM SAATLERİNDE abartı, aşırı iyimserlik ve tembelleşme riski var. Bir şeylerin olabileceğine, yapabilme gücümüze dair inancımız, çok yaratıcı fikirlerimiz olacak belki ancak bunları icraata dökmek konusunda biraz geri kalabiliriz. Nasıl olsa şans benden yana diyen adam sendeci yaklaşımlara dikkat.

14 Nisan 2015 SALI

AY YİNE KOVA BURCUNDA olacak. Düne ait ana temalar yine gündemde. Bilgi, iletişim, teknoloji, gruplar, ortaklaşa yapılan işler, bütüne fayda sağlamak, arkadaşlar, dostluklar, bireysel özgürlük, doğru olmayanı, yolunda gitmeyeni düzeltmek, yenilikler, fark yaratma arzusu gündemimizde olacak olan şeyler. Gün boyunca gökyüzünden yansıyan herhangi bir zorlayıcı tesir yok. Bu da bize girişimler ve uyum içinde ilerlemesini dilediğimiz şeyler için destekleyici bir gündeyiz.

GÜN ORTASINDA Ay, Güneş ile destekleyici açıda olacak. Bu zaman dilimi, cesaret ve güç veren görüşmeler, iş birlikleri yaratan gayretler, anlaşmalar, kadın erkek ilişkilerinde uyum, tüm sosyal ilişkilerden verim almak, otorite ile iletişimimizden fayda sağlamak, destek alış verişleri ve bütünü ilgilendiren konularda ilerleme kaydetmek için uygun.

AKŞAM SAATLERİNDE de Ay Merkür ile destekleyen açıda olacak. Yeni şeyler öğrenmek, fikir alış verişlerinde bulunmak, önemsediğimiz kişilerle yapacağımız görüşmeler, kısa seyahatler, sosyal hayatın içinde yer alacağımız planlar, telefon, bilgisayar ağı ile diğer insanlarla iletişim halinde olmak için uygun bir akşam olacak. Konuşmak, anlaşmak, yazmak, çizmek ve kendimizi ifade etmek hem öncelikli konumuz hem de akıcı olacak.

...
Devamını oku...09 Nisan 2015, Perşembe

* Merkür-Mars Kavuşum

Savaşçı bir zihin ve savaşçı bir dil söz konusudur transit sırasında.
Eğer olumlu anlamda kullanmışsak keskin ve kıvrak bir zeka, kararlı ve özgüvenli bir ifade biçimi, çözüm üretme becerisi ve tartışma konularını lehine çevirme şansı verebilir.
Ancak bu transitin tuzaklarına takılmışsak da kırıcı konuşmalar, asabi ve huysuz tavırlar, lafını sözünü bilmeden edilen yaralayıcı sözler, içine atılmış kırgınlıkların insanca değil de patlama içeriğinde dile getirilmesi, sivri diller ve kaba bir iletişim tarzı ile kendini ifade etme riski taşıyor olacağız.
Yapılabilecek en doğru şey önemli görüşmeleri bu transite denk getirmeyip ertelemek, fikirsel kılıf altındaki kişisel çatışmalara fırsat vermemek, olması durumunda da sakinleştiren bir rol üstlenmeye çalışmak olur. Açık sözlü tavrınız bir çeşit iletişim kazaları yaratabilir belki ama sonuçta yaptığınızdan hiçbir kar elde etmemiş de olabilirsiniz.

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Astrokarmik

 

 

 

 

 

 

 

© 2014 Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiç bir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Günün