06 Nisan 2017, Perşembe

Satürn Yay Burcunda Son Mola-Son Rötuşlar

Yay burcundaki ilerlemesine devam eden Satürn 6 Nisan 2017 itibariyle bu yıl gerçekleştireceği geri hareketine başlıyor.
 (Satürn Yay burcundaki seyrine 23 Aralık 2014 tarihinde başladı. Bu geçişin başlangıcından hemen sonra yaşanan ilk Retro sonrasında 8 Eylül 2015 de tekrar bu burca geçti ve o tarihten bu yana da Yay burcunda seyrediyor.)
Daha önce 25 Mart- 13 Ağustos 2016 tarihleri arasında bir kez daha bu burçtaki geri hareketini deneyimlemiştik Satürn’ün.
Bu kez Retro 25 Ağustos 2017 ye kadar süreç devam edecek.
Aralık ayındaki Oğlak burcu geçişinden önce son yılların yarım kalan, zorlandığımız konularda bir kez daha düzenlemeler yapıp sorunları giderme, yolunda gitmeyeni rayına sokma fırsatı sunacak. Ve sonrasında Yay burcunda bir sonraki döngüsü 21 Şubat 2044-24 Ocak 2047 arasında yaşanacak.
 
HERKES İÇİN SATÜRN RETRO DÖNEMLERİ;
İş dünyası ve finansal konulardaki adımların her zamankinden daha gecikmeli sonuç vereceğini, inşa, ev, arsa ve gayrı menkul ile bağlantılı konularda istediğimiz verimi alamayabileceğimizi, tadilat ve tamirat konularının sorun çıkaracağını, iş kurma, işi büyütme ve yeni girişimlerde beklentilerin karşılanmayabileceğini işaret ediyor. Sağlık açısından özellikle kemik yapıyı, eklemleri, omurgayı ve dişleri ilgilendiren rahatsızlıkların tedavi sürecinin uzayabileceğini düşündürüyor.
 
Satürn Yay burcu seyri etkilerini daha önce sizler için detaylı olarak yorumlamıştım. Hatırlamak isteyenleriniz için tekrar paylaşıyorum.
http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/karmanin-efendisi-saturn-yay-burcunda
 
BİREYSEL YAŞAMLARIMIZDA ise bu aşamada son yıllarda aldığımız ya da bir türlü alamadığımız derslere iyi bakmak önemli.  Özellikle de en çok zorlandığımız konulara…
 
SATÜRN zorlukları, engelleri, dersleri ve hızımızı kesen durumları daha çok düşündürdüğünden dolayı transit etkileri de genelde bu çerçevede yaşanıyor.
 
*Tabi bu zorlukların görünen ve görünmeyen tarafları, keşfedilmeyi, anlaşılmayı ve idrak eşliğinde düzenlemeler yapılmasını bekliyor....
Devamını oku...25 Mayıs 2017, Perşembe

İkizler Burcunda Yeniay

İkizler Burcunda Yeniay

25 Mayıs 2017 Perşembe günü saat 22:44 de 4 derece İkizler burcunda bir yeniay meydana gelecek.
Yeniay zamanları bekleyen iş ve girişimlerin hareketlendiği, başlatma ve adım atma dürtüsü veren gökyüzü olayları. Eğer hayatınızda bir şeylerin oluş zamanı gelmişse iyi bir tetikleyici olabiliyor. Her durumda canlılığın, değişim ve yenilik yaratma ihtiyacının arttığı dönemler yeniaylar.
Yeniayın hangi burçta olduğu ve yeniay haritasının etkileri bize olası tetiklenecek konuların neler olabileceğine dair fikirler veriyor.
 
Bu kez İkizler burcunda gerçekleşecek yeniay ile birlikte hareketlenecek konular genel itibariyle şu çerçevede olacak.
• Zihinsel ve el becerilerimizi ortaya koyacağımız işler
• Bilgimizi çoğaltacak adımlar
• Yeni bir eğitim
• Bir bilginin pratikte uygulanması aşaması,
• Seyahat planları
• Yazma, çizme, bizde olanı diğer insanlara aktarma adına yapacağımız girişimler,
• Merak ettiğimiz konularda yapacağımız araştırmalar
• Ticari adımlar
• Matematiksel detaylar ve hesap kitap içeren işler
• Hızlıca yayılmasını ve ilgi çekmesini istediğimiz haber niteliğindeki şeyler
• Yeni fikirler, fikir alışverişleri,
• Yakın çevremizi ve kardeşlerimizi ilgilendiren ya da onlarla bir arada yapacağımız şeyler…
• Bilgi, iletişim, haber, zihinsel ve fiziksel hareketlilik odaklı olan her şey odak noktasında olacak bu yeniay ile birlikte…
• Bu yeniay pek çok şeye aynı anda yönelme ve yeni ancak değişken kararlar alma etkisi de verebilir.
 
Yine de yeniayın dispozitörü Merkür tam tersi sağlamlık ve kalıcılığı işaret eden Boğa burcunda olduğundan, aslında çok fazla değişim göstermiş ve bu sebeple de sürüklenip durmuş bir şeylerin, nihayete vardıran kararlarla buluşması söz konusu olabilir.
Yeniayın dispozitörü ile karşılıklı ağırlama halinde olması da, risk almamak adına bekletilmiş kararların hareketleneceği, birden akla geliveren niyetlerin de ayakları yere sağlam bastıracak fikirlerle buluşacağını düşündürüyor.
 
Bu yeniayın tetikleyeceği konuların ucu bir şekilde finansal sonuçlara dokunacak....
Devamını oku...22 Mayıs 2017, Pazartesi

AstroKarmik ile 22-28 Mayıs 2017 Haftasının Yorumları

22 Mayıs 2017 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Venüs Plüton kare açısının ve önümüzdeki hafta başında kesinleşecek Satürn Mars karşıt açısının etkilerini yoğun olarak hissedeceğimiz ve bir yeniay yaşayacağımız bir hafta bizi bekliyor.
Her iki açı da stres, zorlama ve gerginlik ile anıldığından, zorlukların aşılması adına sarf edilen yüksek mücadeleyi işaret ettiğinden kolay diyebileceğimiz bir hafta olmadığını söyleyebiliriz.
Perşembe akşam saatlerinde gerçekleşecek bir yeniay var. Özellikle Pazartesi akşam saatleri itibariyle yeniaya kadar ki zaman dilimi kapanan ay fazı sebebiyle ayın taze bir enerjisi olmadığından yeni başlangıçları ve uzun vadeli hedeflerin ilk adımlarını değil de daha çok geride bırakışları ve bazı şeylerden feragat edip ya da tamamlayıp yeni sayfalar açmak adına sadeleşmeyi destekleyen nitelikte geçecek.

***Perşembe günü kesinleşecek ve Çarşamba-Cuma günleri arasında etkili olacak olan VENÜS PLÜTON KARE AÇISININ etkisiyle genel olarak aşk ve özel ilişkiler, estetik ve güzellik konuları, finansal adım ve kararlar açısından stresli durumlar yaşanması söz konusu olabilir.
Özellikle aşk hayatımızda parlayıcı ve patlayıcı dürtüsel tepki ve kararlar gündeme gelebilir. Güç savaşları, ilişkilerde ast üst ilişkisi yaratma çabası, kabul görme ve kendini kabul ettirme çabası adına yapılacak şeyler, hırs ve tutkunun gözleri kör etmesi gibi riskler yaratabilir ne yazık ki bu transit.
Sadece özel ilişkilerimizde değil genel olarak diğer insanlara karşı sabır ve toleransımız azalabileceğinden, yüreğimizdeki sevgiyi ve önceliklerimizi hatırlamadığımız takdirde ani kopuşlar yaşanabilir.
Zaten yıpranmış ilişkiler gerçek manada biz değerini bilememişsek kopma noktasına gelebilir. Garanti gördüğümüz kişiler elimizden kayıp gidebilir.
Ani para çıkışları ve beklemedik harcamalar can sıkabilir. Yatırımsal kararlar vermek, aklı başında ilişkilere adım atmak ve mevcut ilişkimiz ile ilgili bir karara varmak için elverişli tesirler yok ne yazık ki.
Mevcut durumu kurcalayan, durup dururken krizler yaratan tavırlar söz konusu olabilir. Ufacık meseleler, rüzgar görmüş alev gibi büyüyebilir. Fazla sahiplenilme veya sahiplenme sonucu başkaldırılara, ölçüsüz tepkilere sebep olabilir. Baş eğmek ve başkaldırmak temaları birbirini tetikleyebilir tüm ilişkilerde…
Sabır, esneklik gösterebilmek ve zorlaştıran değil de kolaylaştıran tavırlar sergileyebilmek çok fayda sağlayacak. Yeteri kadar derinleşememiş ve içindeki heyecan azalmış olan ilişkiler için, eğer değerlendirmeyi başarmışsak olumlu anlamda bir tesir sunabilir.
Yaratıcılık isteyen işler ve sanatsal konularda her zamankinden daha tatminkar şeyler ortaya çıkabilir.
İlişkilere ve işlere tutku katma şansımız olabilir.
Maddi açıdan normalde almaya cesaret demediğimiz riskler cazip gelebilir. Her açıdan sınırları bilmek ve zor olanın ve mücadele isteyenin cazibesine kapılmamak önemli olacak.

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Günün