06 Haziran 2015, Cumartesi

Astrolojide Ay Düğümleri

ASTROLOJİDE AY DÜĞÜMLERİ

RUHUMUZUN KARMİK GEÇMİŞİ VE GELECEĞİ

“Bu hayata ne için geldik? Yaşam amacımız ne? Geçmiş yaşamlarımızdan bu yaşamımıza neler taşıdık?...” Son dönemlerde çeşitli yöntemlerle bu ve benzer soruların cevaplarını arıyoruz. . İşte Dr. Samiye Özbaş Soysal tarafından kaleme alınan “ASTROLOJİDE AY DÜĞÜMLERİ” kitabı, bu sorulara astroloji penceresinden bakmanıza ve sorularınıza yanıt bulmanıza yardımcı oluyor.
Bir astroloji haritasının en önemli unsurlarından olan Kuzey ve Güney Ay Düğümleri, geçmiş hayatlarımızla bugünkü hayatımız arasında köprü kurmamıza, nereden gelip nereye gitmekte olduğumuzu anlamamıza ve bu sayede doğru yolu bulmamıza rehberlik eden çok önemli göstergelerdir.
Dr. Samiye Özbaş Soysal, “ASTROLOJİDE AY DÜĞÜMLERİ” isimli kitabında, bu göstergeler sayesinde kendi ruhsal yol haritanızın ipuçlarını vermekle kalmayıp, reenkarnasyon ve karma kavramlarına da farklı bir açıdan bakma fırsatını sunuyor.
“Ruhumuzun Karmik Geçmişi ve Geleceği: Atrolojide Ay Düğümleri” kitabı ile kendinizi astrolojinin rehberliğinde keşfetmeye hazır olun!

Dr. Samiye Özbaş Soysal kimdir?

25.2.1972’de Ankara’da doğan Samiye Özbaş Soysal, Cağaloğlu Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş bir Tıp doktorudur.  Astrolojiye olan ilgisinin tutkulu bir aşka dönüşmesi ile birlikte bir sigorta şirketinde yapmakta olduğu görevinden ayrılmış ve hayallerinin peşinden gitmeye karar vermiştir. Astrolojiyle yolunun kesiştiği ilk günden itibaren Ay düğümleri ve karma konusu özel ilgi alanı olmuştur. Halen günlük bir gazetede yer alan AstroKarmik adlı köşesinde burç yorumlarını hazırlayan Soysal, kendi web sitesi aracılığıyla makale, haber ve yorumlarını sizlere ulaştırmakta ayrıca hem astroloji eğitimi hem de bireysel ve kurumsal danışmanlık hizmetleri vermektedir. Soysal, evli ve bir kız çocuk annesidir.

05 Ekim 2015, Pazartesi

AstroKarmik ile 5-11 Ekim 2015 Haftası Yorumları

5 Ekim 2015 Haftaya Bakış

Bu hafta boyunca stresli bazı açılar etkili olacak. Güneş Plüton kare açısı otorite ile gerginliklere, güç savaşlarına, mecburi ve yıpratıcı bazı değişimlerin gerçekleşmesine, inatlaşmalara zemin hazırlayabilir. Mars Neptün karşıt açısı da bizlere, hedefleri şaşırma, yanılma, dalgınlık, hatalı adımlar atma, yorgunluk, motivasyon düşüklüğü, mücadele edilmesi gereken hususlarda yeteri kadar net ve atak davranamama, maddi kayıplara uğrama riski veriyor. Yani bir mücadele ya da bir çeşit niyet var ancak bu niyet yanlış hedefler doğrultusunda hareket edilmesi ya da hedefe hizmet etmeyecek temaların etrafında dolanılması, emeklerin boşa gitmesi, boşa zaman ve enerji harcanması gibi şeyleri tetikleyebilir. Birileri sizi kızdırabilir ya da üzebilir ancak bunu ifade ediş biçiminiz haksız konuma düşmenize sebep olabilir. Birileri aşırı baskıcı tavırları ile sizin ne uğruna mücadele verdiğinizi sorgulatabilir.  Hafta boyunca ve özellikle de ilk yarısında iş planlarınızı hatırlatın sürekli kendinize. Neye ne kadar zaman ayırmanız gerektiğine bakın. “Bu çabamın sonucunda elime ne geçecek?” diye bakın. “Bu elime geçecek olana benim gerçekten ihtiyacım var mı?” diye sorun. “Bu arada kırdığım gönüller, ezdiğim şeyler buna değer mi?”  diye de sorgulayın mutlaka. Zira bu haftanın gökyüzü kırgınlıklara ve ilişkilerde gerginliklere açık olacağımızı işaret ediyor. Sorunlar daha kolay büyüyecek. Alevlenecek. Kusurlar daha rahat göze batacak ve dile gelecek. Çekişmeli durumlardan, gereksiz tartışmalardan uzak durmakta fayda var. Hafta sonu ise Venüs Satürn karesi ve kapanan fazdaki Ay etkisi ile, yolunda gitmeyen iş ve ilişkilerde bir yol ayrımına gelme gibi riskler barındırıyor.

GENEL OLARAK AÇILARA VE ÖNEMLİ GEÇİŞLERE BAKACAK OLURSAK;

Haftanın ilk yarısında daha yoğun olmak üzere hemen tamamında Mars Neptün karşıt açısı etkili olacak. ( Çarşamba sabah saatlerinde kesinleşecek)
Salı günü kesinleşecek olan Güneş Plüton kare açısı ve Merkür Satürn altmışlık açıları da yine haftanın hemen tamamında özellikle de ilk yarısında etkili olacak.
Haftanın tamamında giderek artan ölçüde Pazar günü kesinleşecek olan Venüs Satürn kare açısı belirgin olarak hissedilecek.
Bu stresli etkilere rağmen 6 ekim 2015 Salı günü, günün neredeyse tamamında ama özellikle de gün ortasında Ay Satürn ile üçgen açı halinde olacak. Her ikisinin de Ay düğümlerini destekleyici temasları, kısa süreli de olsa gökyüzünde bir büyük üçgen açı kalıbının etkili olmasına vesile olacak. Ateş elementinde olmasından dolayı, özgüven artırıcı, risk almaya gönüllü ve harekete geçme isteğinde olacak şekilde tesir yaratan bir etkisi olacak. Apekste yer alan gösterge uçurtmanın uçmasını sağlayacak şeyin ne olduğunu gösteriyor. Bu da yine eşitlik, uyum, işbirliği, adalet gibi kavramları ön plana çıkarıyor. Harekete geçebilmek güzel ancak bu yaptığımız hareketin diğer insanlara etkisinin neler olacağını da düşünmek şart. Motivasyonun kıymeti büyük ancak bu diğer kişilerin motivasyonlarına eşlik ediyor mu diye sormadan yola çıkmak yolda yalnız kalmaya vesile olabilir v.b.
8 Ekim tarihinde Venüs 8 Kasım tarihine kadar kalacağı Başak burcuna geçecek. ( Daha önce Venüs retro döneminden önce 19-31 Temmuz arasında da Başak burcunda seyretmişti) İlişkilerde kusurların göze batacağı, eleştirel yaklaşımların dikkat çekeceği, ince eleyip sık dokumalar, samimiyet yaratamama ve ilişki kaynaklı fazla sorumluluk alma gibi haller dikkat çekecek bu süreçte. Üzerine düşeni eksiksiz yapma, saygı sınırlarını aşmama, sorunları görmezden gelmeyip düzeltmeye çalışma, sabırlı ve esnek olabilme sayesinde bu dönemin artılarından faydalanma şansı artacaktır.
9 Ekim 2015 tarihinde, 17 Eylülden bu yana devam eden geri hareketini sonlandıracak olan Merkür’ün 17 Eylül 2015 den bu yana neleri işaret ettiğini hatırlamak için…
http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/terazi-burcunda-merkur-retrosu-eylul-2015
( 09.10.2015)

...
Devamını oku...05 Ekim 2015, Pazartesi

AstroKarmik ile Ekim 2015

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Günün