06 Haziran 2015, Cumartesi

Astrolojide Ay Düğümleri

ASTROLOJİDE AY DÜĞÜMLERİ

RUHUMUZUN KARMİK GEÇMİŞİ VE GELECEĞİ

“Bu hayata ne için geldik? Yaşam amacımız ne? Geçmiş yaşamlarımızdan bu yaşamımıza neler taşıdık?...” Son dönemlerde çeşitli yöntemlerle bu ve benzer soruların cevaplarını arıyoruz. . İşte Dr. Samiye Özbaş Soysal tarafından kaleme alınan “ASTROLOJİDE AY DÜĞÜMLERİ” kitabı, bu sorulara astroloji penceresinden bakmanıza ve sorularınıza yanıt bulmanıza yardımcı oluyor.
Bir astroloji haritasının en önemli unsurlarından olan Kuzey ve Güney Ay Düğümleri, geçmiş hayatlarımızla bugünkü hayatımız arasında köprü kurmamıza, nereden gelip nereye gitmekte olduğumuzu anlamamıza ve bu sayede doğru yolu bulmamıza rehberlik eden çok önemli göstergelerdir.
Dr. Samiye Özbaş Soysal, “ASTROLOJİDE AY DÜĞÜMLERİ” isimli kitabında, bu göstergeler sayesinde kendi ruhsal yol haritanızın ipuçlarını vermekle kalmayıp, reenkarnasyon ve karma kavramlarına da farklı bir açıdan bakma fırsatını sunuyor.
“Ruhumuzun Karmik Geçmişi ve Geleceği: Atrolojide Ay Düğümleri” kitabı ile kendinizi astrolojinin rehberliğinde keşfetmeye hazır olun!

Dr. Samiye Özbaş Soysal kimdir?

25.2.1972’de Ankara’da doğan Samiye Özbaş Soysal, Cağaloğlu Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş bir Tıp doktorudur.  Astrolojiye olan ilgisinin tutkulu bir aşka dönüşmesi ile birlikte bir sigorta şirketinde yapmakta olduğu görevinden ayrılmış ve hayallerinin peşinden gitmeye karar vermiştir. Astrolojiyle yolunun kesiştiği ilk günden itibaren Ay düğümleri ve karma konusu özel ilgi alanı olmuştur. Halen günlük bir gazetede yer alan AstroKarmik adlı köşesinde burç yorumlarını hazırlayan Soysal, kendi web sitesi aracılığıyla makale, haber ve yorumlarını sizlere ulaştırmakta ayrıca hem astroloji eğitimi hem de bireysel ve kurumsal danışmanlık hizmetleri vermektedir. Soysal, evli ve bir kız çocuk annesidir.

27 Temmuz 2015, Pazartesi

Kova Burcunda Dolunay. Temmuz 2015

Kova burcunda dolunay

31 Temmuz 2015 saat 13:42 de 7 derece 55 dakika Kova burcunda bir dolunay meydana gelecek.  Dolunaylar daha önceden ilk adımını attığımız girişimlerin sonuçlarını karşımıza getiriyor.  Ekilmiş tohumların yeşerdiği ve meyvelerin dallarda belirginleştiği dönemlere işaret ediyorlar. Bu dönemlerde bir şeyler açığa çıkıyor, netleşiyor. Görmezden gelemiyoruz ayan beyan ortada oluyor. İyisiyle kötüsüyle… Kazancıyla zararıyla…

E tabi ki bu gibi durumlar bir miktar büyüme sancısını da beraberinde getiriyor... Ortaya çıkan şeyin etki alanı ne kadar genişse, ne kadar çok kişiye tesir ediyorsa yankıları da o kadar büyük oluyor. Bu zamanlarda ilişkilerde çatışma ve gerginlikler, eğer biz negatif enerjimizi doğru biçimde boşaltmayı becerememişsek kaçınılmaz hale geliyor. Herkes az ya da çok hissediyor bu sürecin boğucu ve patlamaya hazır etkilerini. Daha bir gergin oluyoruz. İnsanlar üzerimize üzerimize geliyor ve bizi deniyor gibi geliyor. Muhalefet artıyor. İkna etmek ve olmak zorlaşıyor. Kişisel çıkarlar karşı karşıya geliyor. Kadın erkek, sen ben çatışması baş gösteriyor. İradi tarafımızla duygularımızı bir hedefte buluşturmak her zamankinden zor oluyor. İçimizden gelenle dışa yansıyan bambaşka tablolar çizebiliyor.

Bu kez dolunay KOVA BURCUNDA gerçekleşecek. Aslan Kova aksını tetikleyecek.

Kova burcu toplumsal konuları ve bütünü, içinde bulunduğumuz grubu, kitleyi ilgilendiren mevzuları, bilgi ve teknoloji ile alakalı olayları daha çok işaret ediyor. Bu kez de dolunay toplumsal nitelikteki gerginlikleri açığa çıkarabilecekmiş gibi görünüyor. İsyankarlık, doğru bildiğini kaygısızca dile getirme, hatalı görünen noktaları düzeltme, otorite figürlerinin ve kurdukları düzenin sorgulanması, daha iyisinin olabileceğine dair düşüncelerin daha yüksek sesle dile gelmesi, daha adil ve mantıksal olanın kurulması için bütünün faydasına olacak şekilde bir mücadelenin verilmesi, yeni ve herkese eşit ve adil pay veren sistemin arzulanması gibi şeyler ile bağlantılı olayları tetikleyebilir.

Kova burcu işin içinde olduğundan dolayı mutlaka özgürlük ihtiyacında artış, yönetime ve idarecilere başkaldırı niteliği taşıyan reformcu hareketler, muhalif ve asi tavırlar dikkat çekebilir. Muhalefet enerjisinin sesini duyuracak nitelikte, sorgulanmayanın sorgulanır hale geleceği, gerçek olanın kimin canını yakarsa yaksın dile geleceği durumlar gündeme gelebilir. Burada asla tartışmaya açılmayacak nitelikte yönetsel defanslar olacaktır mutlaka. Yani egolar o kadar yükselecek ki, bu egoların havasını almak isteyenlerin artık kayıtsız kalma şansı kalmayacak. 

...
Devamını oku...26 Temmuz 2015, Pazar

AstroKarmik ile 27 Temmuz-2 Ağustos 2015 Haftasının Yorumları

27 Temmuz 2015 PAZARTESİ

Ay gün boyunca YAY BURCUNDA olacak. Bugün ve yarın için dış kaynaklı işlere girişmek, yabancılarla iş birliği yapmak, bilginin alış verişi ve yayılması adına girişimlerde bulunmak, reklam, pazarlama ve satış odaklı gayretlerde bulunmak, yayıncılık ve medya konulu işlere meyletmek açısından her zamankinden daha çok fırsat sunacak bizlere. Gün boyunca iyimserlik dikkat çekecek. Heyecan ve canlılık hakim olacak.  Yenilikçi bakış açılarının, geniş pencereden yapılan değerlendirmelerin, esnek düşünmenin faydasını göreceğimiz günlerde olacağız. Bugün ve yarının planları daha geniş zaman dilimlerini ilgilendiren planlar olacak.

SABAH SAATLERİNDE  çok fazla bilginin ortada dolaştığı, insanların iletişim halinde olmaktan mutluluk duyduğu bir zaman diliminde olacağız. Sorular sorulacak, cevaplar aranacak, haberin ve kaynağının peşinden gidilecek. Pek çok şey kulağımıza gelecek. Bir yerlerde gözümüze çarpacak. Bol telefon konuşması, e mail trafiği ile dolu dolu bir pazartesi sabahı yaşanacak.

Genel olarak odaklanma sorunu yaşamaya müsait olduğumuz,
pek çok şeyin aynı anda ilgimizi çekebildiği bir gündeyiz. İşte bu sabah bu durumu daha da belirginleştirecek, kafa karışıklığına sebep olacak, objektif olmakta zorlanmamıza, yanlış kararlar verip yanlış anlaşılmalara fırsat veren konuşmaların içinde olmamıza sebep olabilecek tesirler altında olacağız.
Konuş ancak dinlemeyi de bil, duy ama her duyduğuna anında inanma, yorum kat,  söyleneni tam olarak anladığından ve söylediğini net biçimde anlattığından emin ol diyor bizlere gökyüzü. Kalıcı kararlar, imzalar, konsantrasyon isteyen işler, zihinsel odaklanma beklenen şeyler açısından sorunlara meyilli olacağız.

Bu hafta boyunca önümüzdeki hafta kesinleşecek olan Venüs Jüpiter kavuşumunun giderek artan ölçüde etkili olacağını hatırlamakta fayda var. Daha önce Haziran ayı sonunda ilk kavuşumları gerçekleşmişti.  Bu kez Venüs retro olacak ve eski sorunları çözmek, kaçan fırsatları yakalamak, açılmış yaraları tamir etmek gibi temalar çok daha ön planda olacak.

28 Temmuz 2015 SALI

Ay akşam saatlerine kadar YAY BURCUNDA olacak. Yine dünkü gibi, eğitim, öğretim, rehberlik, inançlar, değerler, yabancı ve yabancı ortaklı iş ve girişimler, yayıncılık, medya ve satış konulu, bilgi ve tecrübenin paylaşılması içerikli durumlar açısından elverişli bir gün olacak.

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Günün