17 Temmuz 2016, Pazar

Ay Düğümü Transitleri ve Türkiye Cumhuriyeti Haritasına Etkileri

Astroloji bilgisinden faydalanırken, Ay düğümü döngülerini takip edebilmek çok kıymetli bilgiler veriyor bizlere. 
Bu döngüleri sadece bireysel yaşamlarımızda değil ülkeler ve kurumların gelişim süreçlerinde de takip etmek çok önemli.
Bu konuya kısa spotlar halinde bakalım ve bizlere etkisini yorumlayalım şimdi.

***AY DÜĞÜMÜ DÖNGÜLERİ NASIL GERÇEKLEŞİR?
Ay düğümleri Zodyak’taki bir tam turunu yaklaşık 18,5 yılda tamamlıyor. Yani belli bir noktaya ya da aksa 18,5 yılda bir tekrar temas ediyor. Bu transitler, diğer gezegenlerin etkileri altında yaşanan durumların idrak edilmesine ve ruhsal hafızamıza duygu tesirleri şeklinde kaydedilmesine hizmet ediyor. 
Aynı olaylara benzer ya da farklı tepkiler verilmesi ve duygusal çıkarımlar yapılması da aslında bu var olan hazinemizde neleri daha önce biriktirdiğimizle alakalı. Geçmiş transitlerde neler yaşadığımıza, oradan ne çıkarımlarda bulunduğumuza, o noktalarda almamız gereken dersleri ve önlemleri alıp almadığımıza bakmak, bakabilmek çok önemli. 
Bazen bu yeni döngülerdeki yeni durumlar bize yeni yollar açar, bazen de sadece eskiden olanın şifasına hizmet eder. Bunlar iyi ihtimaller. 
Bir de bir önceki döngüde alınan ya da alınmayan kararların, sorumlulukların atılan ya da atılmayan adımların,  sonuçlarıyla yüzleşmek kısmı var ki en zor olanı da bu herhalde.
ESKİDEN GÖREMEDİĞİMİZİ VE YENİ İLE OLAN BAĞINI YENİ DÖNGÜDE GÖRMEYE ÇALIŞMAK ÇOK ÖNEMLİ.  Ancak ne yazık ki Ay düğümü transitleri genelde çok kabaca gözlemlendiğinden aslında ne kadar derin manalar içerdiği hep gözlerden kaçıyor. 

***ETKİLERİ NELERDİR?
Ay düğümü transitlerine, ruhsal yolculuğumuz sırasında, karmik ödevlerimizi yerine getirirken, asıl amacımızı, yolun ne olduğunu hatırlatan kadersel nitelikte kontrol noktaları olarak bakabiliriz. 
EVRENDEKİ BULUNUŞ AMACIMIZI GÖZLER ÖNÜNE SERER,  bunun gerçekleşebilmesi için GEREKEN OLAYLARI TETİKLER ve sonuçta yaşanacak olaylar karşısındaki iradeyi bize bırakırlar. Farkındalık artırırlar. Olgunlaşma ve bilinç ile yol alabilme şansı tanırlar.

...
Devamını oku...29 Aralık 2015, Salı

2016 Yıllık Burç Yorumları

Öncelikle yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

Koç ve Yükselen Koç

Bu yıl Eylül ayına kadar, bolluğun ve bereketin gezegeni sizi daha çok iş hayatınız, iş arkadaşlarınızla ilişkileriniz, aldığınız hizmetin kalitesi konularında olumlu anlamda etkileyecek. 
İş yükünüz azalacak, azaltacak insanlar hayatınıza dahil olacak ya da mevcut rutinlerin altından kalkabilmek her zamankinden kolay olacak. 
Sağlık konusunda da eğer var olan bir rahatsızlığınız varsa, tedaviye alacağınız sonuç açısından şansınız yükselecek. Sağlıklı olmak adına atılan her türlü adım desteklenmiş olacak. 
Bu süreçte Jüpiter’in geri hareketi nedeniyle 8 Ocak-9 Mayıs arasında bu içerikteki konular istenildiği kadar hızlı gelişmeler olmayabilir. Ancak bu durum motivasyonları kırmamalı ve bu molayı daha iyi bir düzen kurabilmek adına sorunları giderme ve problemleri ortadan kaldırma imkanı olarak görmeliyiz. 

9 Eylül sonrasında ise Jüpiter’in Terazi burcuna geçişi ile birlikte, desteklenen yaşam alanınız ikili ilişkiler ve evlilik ile ilgili olacak. Yeni bir ilişki, bekarlar için evlilik planları ve teklifler, evli olanlar için ise ilişkilerini güzelleştirme fırsatları doğacak. 

Satürn etkisi sebebiyle bu yıl en çok dikkat edilmesi ve ciddiye alınması gereken konular ise daha çok yurt dışı ile bağlantılı şeyler, yabancılarla alakalı olan işler, edinilmiş bilginin sınanması, girilecek sınavlar, kendinizi geliştirme imkanlarını değerlendirmek ve daha sonra işinize yarayacak mesleki eğitimler, bilgi ve tecrübe açıklarınızı kapatmak ile alakalı olacak. Pazarlama, satış, yayıncılık gibi konularda bir miktar aksama yaşanacak ancak bu açıdan her zamankinden daha kalıcı ve sağlam işlere adım atma söz konusu olacak. Bu etkiler özellikle Satürn’ün retro hareketi sebebiyle 25 Mart 13 Ağustos arasında çok daha fazla mücadele gerektirecek.

Ağustos ayında da bu durumların ya da sonuçlarının uzantısı olan bazı şeyler gündeme gelecek. Yine bir hırsla ayağa kalkıp mücadele etmemiz gereken şeyler söz konusu olacak. Bu yıl Mars da yapacağı bir retro ile yıla renk  katacak. 17 Nisan tarihinde Yay burcunda geri hareketi başlayacak. 30 Haziran da geri hareketi sona erecek. Bu zaman zarfında 27 Mayıs 2 Ağustos arasında Akrep burcunda olacak sonrasında ise 27 Eylüle kadar Yay burcunda Satürn ile birlikte seyredecek. Satürn Ve Mars’ın Ağustos ayı sonunda kavuşumu sizi uzaklar, yolculuklar, uzaklardaki akrabalar, yabancılarla alakalı meseleler, yurt dışı konuları, pazarlama, satış ve yayıncılık, yüksek öğrenim gibi konularda bazı kararlar almaya yönlendirecek. Sağduyulu hareket etmeye, esnemeye ve sabır göstermeye ihtiyacımız artacak.

...
Devamını oku...26 Eylül 2016, Pazartesi

AstroKarmik ile 26 Eylül-2 Ekim 2016 Haftasının Yorumları

26 EYLÜL 2016 HAFTASINA GÖKYÜZÜNDEN YANSIYANLAR

Genel itibariyle olumlu göstergelerle birlikte destekleyici bir gökyüzü etkisi olan bir hafta bizi bekliyor.
Hafta başında kesinleşecek Güneş Jüpiter kavuşumunun fırsatlar sunan ve şans faktörü ile birlikte olumlu ve gelişim imkanlarını gösteren tesirleri keyif verecek. Aynı gün Plüton 18 Nisan 2016’dan bu yana devam eden geri hareketini sonuçlandıracak.
Salı günü Mars’ın 9 Kasım 2016 ya kadar kalacağı Oğlak burcuna geçişi de bu haftayı olumlu kılan bir diğer gösterge.
Hafta sonu boyunca etkili olacak olan Venüs Neptün üçgen açısı ve Cumartesi gerçekleşecek olan Terazi burcu yeniayını da dikkate aldığımızda aslında pek çok açıdan verimli bir şekilde değerlendirebileceğimiz bir haftaya adım atıyoruz.

***PAZARTESİ GÜNÜ KESİNLEŞECEK OLAN GÜNEŞ JÜPİTER KAVUŞUMUNU eğer verimli ve ölçülü şekilde değerlendirmişsek, özgüven artıran, fırsatları değerlendirme isteği veren, pozitif düşünmeye teşvik eden bir etki yaratacak. Motivasyon gerektiren işlere girişme, otorite figürleriyle görüşmelerden verimli sonuçlar alabilme, yeteneklerimizi olumlu anlamda sergileyebilme gibi pozitif durumlar söz konusu olabilir. “Olmaz” lara değil de “neden olmasın” lara daha açık olacağız. Bu nedenle de girişimcilik potansiyeli artmış olacak. Etki alanımızı genişletme ve neler yapabileceğimizi, performansımızın nelere varacağını görme şansı olabilir. Tabi eğer bu aşamaya gelene kadar, gelişimin gerektirdiği birikimleri yaratmışsak. 

Bu transitin handikaplı etkileri ise  kendini her şeyin üzerinde görme, kibir ve abartılı tavırlar sergileme olabilir. Başımızdan büyük işlere kalkışma riski veren daha doğrusu riskleri görmemizi engelleyip iyimserliğin dozunu artıran etkilere dikkat. Pozitife bakmak güzel ancak uçsuz bucaksız, sınırsız bir bakış açısı da riskleri beraberinde getirecektir.

***Pazartesi günü Plüton’un 18 Nisan 2016 dan bu yana devam edem geri hareketi sona erecek. Etkileri hakkında daha önce sizlerle paylaştığım yorumlarımı hatırlamak isteyenleriniz için tekrar paylaşıyorum.

“””Bugün Plüton 26 Eylül tarihine kadar devam edecek olan geri hareketine başlayacak.
Gezegenlerin geri hareketleri, temsil edilen konularda görünen kısmında bir takım aksaklıklara vesile olabiliyor ancak görünmeyen kısımda ise içe yönelme ve sorgulama, yüzleşme ve pürüzlerden arınmaya hizmet ediyor. 

Genel itibariyle Plüton Retrolarının işaret ettiği konular;
Gücün zarar verici biçimde kullanıldığı durumlar,
Ölüm ve şiddete uğrama korkuları ve bu korkuların bu yaşamdaki ya da geçmiş enkarnasyonlardaki kaynakları
Fobiler, çocukluk dönemine dair yaşanmış travmatik öyküler
Psişik meziyetler ancak aynı zamanda psişik kökenli olabilecek sorunlar,
Güç ve bunun kontrolü konusundaki sorunlar,
Kontrolümüzü elinde bulunduran ve üzerimizde manipülatif etkiler yaratan kişilerle olan ilişkilerimiz,
Bizi sıkı sıkıya bağlayan ve aslında bizim geride bırakmaya güç bulamadığımız kişi ve durumları terk edebilme etkisi yaratan haller,
Bağımlılıklar, takıntılar, alışkanlıklar ve katılaşmış ön yargılar,
Radikal adımlar ve terk edişler, hafifleme ihtiyaçları,
Manevi temalar, farkındalık katacak ancak yüzleşmesi güç ve cesaret isteyen şeyler, 
Kontrolü elden bırakmak sayesinde hayatımızda değişim sağlayacak olan konular, 
Güç ile eşkoştuğumuz bu nedenle de bağımlısı haline geldiğimiz maddesel dünyaya ait değerler,

Nasıl değerlendirebiliriz bu dönemi:
Bu dönemler kişisel dönüşümler için ideal zamanlar olabilir. Ancak bunun olması bazen zorlayıcı ve acı bir takım tecrübeler eşliğinde gerçekleşebilir.
Karanlık taraflarımızla ve bizi yöneten temel duygu kalıplarımızla yüzleşmek için çok uygun olabilir.
Gizli motivasyon araçlarımız, güç, otorite, hırs, tutku, intikam gibi şeylerle mücadele etmek ve bunların bize getirdiklerinin yanında aslında neler neler götürdüklerini fark etme fırsatları olabilir.
Eskiden üzerimizde yıkıcı, yıpratıcı, kayıplar yaratan, zarara uğratan şekilde etki etmiş deneyimlerin aslında nelere hizmet ettiğini, bizi ne şekilde değiştirdiğini ve olgunlaştırdığını görebilme imkanı olabilir. Bunlara vesile olan yeni bir deneyim anıların tazelenmesine vesile olabilir.
Yüz yüze gelmekten deli gibi korktuğumuz, ölümle birmiş gibi gördüğümüz temalar bu süreçte aşılmak zorunda kalınabilir.
Bir takım kırılma noktalarının yaşanması söz konusu olabilir.
Sağlığa, fiziksel, ruhsal ve mental olarak şifaya hizmet edecek her tülü araçtan fayda almak için elverişli bir dönem olabilir.
Diyetimizi yeniden düzenlemek, meditasyon v.b. çalışmalar, psikoterapiler, alternatif terapiler, danışmanlıklar, tedavi planları açısından yolunda gitmeyeni rayına sokmak için elverişli olabilir.”””


*** Salı günü MARS’IN 9 KASIM 2016 YA KADAR KALACAĞI OĞLAK BURCUNA GEÇİŞİ bu haftanın önemli gökyüzü olaylarından biri.
2 Ağustos dan bu yana Yay burcunda ve yüksek ancak odaklanmakta zorlanma veren bir enerjisi vardı Mars’ın. Mücadele ettiğimiz bazı konularda tam sonuçlar alamamış çok enerji tüketmiş ancak somut şeyler elde edemedik. Motivasyonumuz yerindeydi ancak emeklerin bir kısmı uçup gitti… Hedef belirlemek çok kolay değildi çünkü ilgimiz pek çok şeye aynı anda yöneliyordu…

Şimdi ise Oğlak burcu enerjisi ile birlikte bu mücadele enerjisi daha odaklı hale gelecek. Disiplinli ve koordine bir şekilde çaba sarf edebileceğiz isteklerimize ulaşmak için. 

Ne için mücadele ettiğimizi ve bu mücadeleyi ne için verdiğimizi, ne ile daha çok motive olduğumuzu, enerjimizi neye harcayıp ne ile şarj ettiğimizi daha çok ifade eden Mars bu süreçte anlamının hakkını veren güzel bir enerjide çalışacak…

Eğer organize olmayı ve istikrarlı olarak yılmadan çalışmayı gerektiren işleriniz varsa bu dönemi etkin bir şekilde kullanabilirsiniz. Ele aldığımız işlere ciddiyetle yaklaşıp üzerimize düşeni yılmadan yapacağımız bir dönem olacak. Ortada bir savaş, uğruna savaş verilen bir mevzu varsa eğer, bu savaşı verme yönetimimiz tamamen strateji üzerine olacak. Plansız, programsız, vizyonsuz, soyut ve realiteden uzak olan şeylerle vakit kaybetmeyeceğiz. Kuru heveslerin yerini gerçek istek ve hırslar alacak. Başarı adına, yükselmek adına, kazanmak ve takdir edilmek için çalışacağız… Doğal olarak da bu kavramlara her zamankinden çok daha yakın duracağız…

*** Hafta sonu etkili olacak olan VENÜS NEPTÜN ÜÇGEN AÇISI da ilişkiler anlamında yaşanabilecek olumlu gelişmeleri düşündürüyor. 

Bu transit yaratıcı ve doğal yetenekleri ortaya koymamızı sağlayan, hayal gücünü ve sınırları aşan bir bakış açısını destekleyen etki yaratacak. Sahne sanatları, moda, tasarım, el becerisi gerektirecek işler, yazıp çizerek icra edilen her türlü çaba açısından da destekleyici olacak bu transit. Eğiliminiz yoksa bile bu içerikte ortamlara ve kişilere doğru çekildiğinizi hissedebilirsiniz. Konserler, sinema ve tiyatro gösterileri, sergi davetleri alabilirsiniz bolca...
Duygusallıkta artış, romantizm ihtiyacı ve aşka aşık olma gibi bir durum söz konusu olabilir. Mevcut ilişkinize yeni bir aşk kıvılcımı düşebilir veya yepyeni bir aşk birden karşınıza çıkabilir.  Ancak bu aşamada da içine düştüğünüz duygu seli durumu ve ilişkiyi objektif değerlendirmeyi zorlaştırabilir.  
Keyif veren insanlarla paylaşılan zamanlar, yardımsever, uzlaşan, hoş gören eğilimler dikkat çekecektir. Sosyal, ruhumuza iyi gelen kişi ve ortamlara yönelme eğilimi belirginleşir. Bu etki altındayken sevdiklerimiz ve ilişkide olduğumuz insanlar adına bazı fedakarlıklar yapma teması da gündeme gelebilir.  Gözümüzün maddi değerleri çok fazla görmemesi, önemsemesi ise bu konuda karşımıza çıkabilecek fırsatları kaçırma ya da elimizdekini bir miktar tüketme riski de yaratabilir.

***19 ağustos ve 10 Eylül civarında da etkili olan MERKÜR KİRON KARŞIT AÇISI Cumartesi günü kesinleşecek. Haftanın ikinci yarısında etkili olacak.  Etkilerini hatırlamak gerekirse…
İletişim açısından her zamankinden dikkatli olma gereği söz konusu. Zira bu transit sözlü ya da yazılı ifadelerden doğabilecek kırgınlıkları ve kronikleşebilecek dil yaralarını işaret ediyor. Doğruyu ifade etmek güzel ancak bir şeyi söylemenin pek çok yolu var. Duygusal zaafiyetler yaratmayacak şekilde sözlerimizi tartmak, kırıcı etki bırakacak ifadelerden uzak durmak, lafın nereye varacağına dikkat etmek önemli. Eleştirel yaklaşımlar amacından sapabilir. Aman dikkat ! 
Daha önce de paylaştığım gibi; bu transiti eski dil yaralarını şifalandırmak, gönül almak, söylenen sözlerin sebep olduğu kırgınların özrünü dilemek adına da değerlendirebiliriz. Venüs Neptün üçgeni bu ihtimali ve eğilimi kolaylaştırıcı etki yapacaktır hafta sonu boyunca.

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Günün