29 Kasım 2015, Pazar

AstroKarmik ile 30 Kasım-6 Aralık 2015 Haftasının Yorumları

30 Kasım 2015 Haftaya Bakış

Haftanın genel gökyüzü olaylara dikkate alındığında Salı günü bu haftanın en çok verim alınacak ve fayda elde edilecek günü diyebiliriz. Özellikle sabah saatlerinde Ay Merkür ve Uranüs arasında su elementinde büyük üçgen olacak. Duyguların dile gelmesi, keşfi, yaratıcılık ve beceri isteyen şeylerde akıcı tesirler, etkileyici ve yüreklere hitap eden, duyguları canlandıran bir ifade tarzı dikkat çekecek. Etkileyici konuşmalar yapmak için elverişli olabilir. Maneviyatın ve özveri isteyen çabaların da her zamankinden daha ön plana çıkabileceği etkiler olacak. 

• Hafta boyunca geçen hafta kesinleşen Satürn Neptün karesinin etkilerini hissetmeye devam edeceğiz.
Satürn Neptün kare açısı ile ilgili yorumlarımı okumak için…
http://www.astrokarmik.com/astroloji-ogrenenler-icin/transitler/saturn-transitleri/-saturn-neptun/-saturn-neptun-olumsuz

• Hafta başında geçen haftadan bu yan etkisini hissettiren GÜNEŞ SATÜRN kavuşumu kesinleşecek ve yine hafta boyunca giderek azalan seviyede hissedilmeye devam edecek. Bu transitin etkisi bizleri gerginleştiren, tam olarak istediğimiz şekilde hareket etme, istediğimiz şeylere zaman ayırma ve istediğimiz işlere odaklanma şansımız yokmuş gibi hissettiren şekilde olacak. Manevra alanımız daralacak. Özellikle pazartesi günü sanki her şey üzerimize geliyor ve kısıtlıyor hissi baskın olacak.
• İstediğimiz şekilde karşılıklar bulamama, beklediğimiz sonuçları elde edememe ya da bu aşamada gecikme ve engellemelere takılma, yeteri kadar takdir edilmeme, desteklenmeme durumları ya da bunların olduğuna dair inanç dikkat çekecek.
• Yani genel itibariyle bir tatminsizlik ve özgürlüğümüz, gelişim imkanımız elimizden alınmış gibi bir durum söz konusu. Esneklik kazanmak ve katılıktan kurtulmak adına sarf edilecek çaba kıymetli olacak. Dur dedirten olaylara ve kişilere kızmak ve isyan etmek yerine içinde bulunduğumuz duruma bakıp vites küçültme gerekliliğini anlamaya çalışmak çok güzel olabilir.
Güneş Satürn kavuşumu ile ilgili yorumlarımı okumak için…
http://www.astrokarmik.com/astroloji-ogrenenler-icin/transitler/gunes-transitleri/gunes-saturn/-gunes-saturn-kavusumu

...
Devamını oku...28 Kasım 2015, Cumartesi

* Güneş Mars Olumlu

Üçgen/Sekstil

İrade, özgüven, kararlılık ve harekete geçebilme becerisi ile yan yana düşünebileceğimiz bu ikilinin destekleyici teması bizlere,  içimizdeki gücü ortaya çıkarma, normal şartlarda cesaret edemeyeceğimiz hamleleri yapma, irade gösterme ve inisiyatifi ele alma becerisi katar. Hem fiziksel hem de ruhsal açıdan gücümüz yerinde olacaktır.
Fiziksel güç gerektiren, mücadele isteyen uğraşlar için elverişli etkiler aktarır bizlere. Kişiliğimizin olumlu ve bizi canlandıran etkilerini verimli bir şekilde kullanma şansı sunar. Mücadeleci, savaşmaktan kaçınmayan, isteklerini ortaya koyabilen, cesaretle hedeflerine yürüyebilen bir profil çizme şansımız artar.
Ancak aynı zamanda da bir miktar çatışmacı, agresif ve sadece ben diyen bir enerji söz konusu olabilir.  Eğer biz otokontrolümüzü kaybetmemiş ve önde olmanın, lider kalabilmenin cazibesine yenik düşmemişsek, “her ne pahasına olursa olsun elde edeceğim” diyen akıl çelen seslere kendimizi hepten teslim etmemişsek bu transitin faydalarını bolca alabiliriz. Rekabet, hırs, azim, kararlılık, hız, ataklık, girişimcilik, cesaret, özgüven ve fiziksel efor gerektiren hamleler için itici bir güç olacak diyebilirim.

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiç bir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

28 Kasım 2015, Cumartesi

* Güneş Satürn Kavuşumu

Bu gökyüzü olayı kontrol altına alan, doğru, düzgün ve disiplinli hareket etmeyi zorunlu hale getiren şekilde etkiler bizleri…
Enerjimizi kontrollü biçimde ortaya koymamızı, hatta gerekiyorsa biriktirmemizi, nerede en çok gerekiyorsa da orada düzgün biçimde kullanmamızı, genel olarak idareli olmamızı öğütler.
Öğütlüyor dedim zira bu transitteki baş aktör yani Satürn bize mutlaka bir şeyleri öğretmek, ders vermek ve öğütlemek gibi durumları doğuruyor.
Bilinçli olmak şart…
Gerçekçi olmak da öyle…

• Ancak planlı, programlı…
• Tedbirli…
• Çalışkan…
• Kurallara uyan
• Ne gerekiyorsa yapan,
• Gayretini gösteren,
• Sorumluluk alan,
• Elini taşın altına koyan yaklaşımlar olursa kazanç da yanında gelebilir diyor gökyüzü…

Kısıtlanmışlık hissi yaratabilir ancak buna yenik düşmemişsek sınırları zorlayabiliriz…
Desteklenmediğimizi düşünebiliriz ancak neye ya da kime gerçekten ihtiyacımız olduğunu görebilirsek gerçek yoldaşlarla el ele verebiliriz…
YETERSİZ OLDUĞUMUZU DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ NOKTALAR YA DA BUNU HİSSETTİRECEK KİŞİ VE DURUMLAR SAHNEDEKİ YERİNİ ALABİLİR ANCAK BİZ AYNAYA BAKIP GERÇEK KAPASİTEMİZİ GÖREBİLİRSEK BU HİSSİN TUZAĞINA DÜŞMEDEN YOL ALABİLİRİZ…
Engellerle mücadele ettiğimizi herkesin bize karşı olduğunu düşündürtebilir bu içinde bugünler bizlere ancak biz özgüvenli duruş sergilemişsek aşamayacağımız engel kalmayacaktır…
Herhangi bir konuda aldığımız yolun, vardığımız noktanın, önümüzdeki patikanın, gidilecek yerlerin, yapılacak işlerin, verilecek kararların, onay ve takdir makamını dışımızda aramamamız gerektiğini fark edebilmişsek, kapılar sonuna kadar açılacaktır önümüzde.
YETERİ KADAR GÜÇLÜ, BAŞARILI, İYİ, BECERİKLİ, SEVİLEN OLDUĞUMUZU BİZ KENDİMİZ KABUL ETMİŞSEK YANİ AYDINLIK TARAFLARIMIZI GÖRMEYİ BAŞARABİLMİŞSEK BİZİ KARANLIK BİR RUH HALİNE SÜRÜKLEMEYE ÇALIŞACAK TESTLERE DE MARUZ KALMAYIZ…
Azimli, sabırlı, inançlı, dirayetli ve istikrarlı hareket etme becerisi katar bu transitin etkisi bizlere…
ÇALIŞMAK, GAYRET ETMEK, HEDEF BELİRLEMEK, SOMUT KAZANIMLARA NİYET ETMEK VE BUNLARIN GEREKTİĞİ ADIMLARI ATMAK İÇİN DESTEKLEYİCİ ANCAK BU ETKİ ALTINDAYKEN GİRİŞİLEN İŞLERİN IŞIK HIZIYLA İLERLEMEYECEĞİNİ, HATA KABUL ETMEYECEĞİNİ, MEYVELERİNİ TOPLAMANIN İSE BİRAZ ZAMAN ALACAĞINI AKLINIZDAN ÇIKARMAYIN.
Sabır odaklı sınavlara hazır olmanız gerekir.
Bir de sorumluluklardan kaçmamak ve gereken kadarını almak…
Bu transit resmi kurum ve kuruluşlarla olan ilişkilerinizde, hayatınızdaki otorite figürleri ve erkek figürleriyle olan iletişiminizde bazı kesintiler aksaklıklar yaratabilir.
Çok fazla prosedür, detay ve ikna etmekte zorlanma, yeteri kadar içten ve anlayışlı karşılıklar bulamama, esnemeyen kalıplara uyum göstermek zorunluluğu gibi durumlara karşı dikkat…

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Astrokarmik

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiç bir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Günün