30 Eylül 2014, Salı

Merkür Retrosu-Ekim 2014-Burçlara Etkisi

Retronun burçlara etkisi ise şöyle olacak…

Burcunuzla birlikte yükselen burcunuzu da okumanızı öneririm...

KOÇ:

Bu dönem ikili ve de özel ilişkilerinizde iletişim her zamanki kadar akıcı olmayacaktır. Varsayımlar ve imalar yerine açık ve net iletişim kurmaya gayret edin. Bu süreçte açık düşmanlarınız sessizliğini bozmaya karar verebilir. Evliliğinize dair görülmemiş hesaplar, edilmiş eski laflar, yapılmış ve unutulmamış hareketler tekrar gündeme gelebilir. Özellikle eş, yaşamı paylaştığınız partner, ortak ile alakalı olarak uzlaşma imkanı sunan bir dönem olacak. Tartışmaların ardından eğer gerçek derinlik sağlanmışsa derin dostluk ve sağlam ilişkiler doğabilir.

BOĞA:

Çalışma ortamınızda, devam eden, yürüyen iş ve projelerinizde revizyon ihtiyacı doğabilir. İş arkadaşlarınızla aynı dilden konuşamıyor olmak, ilerlemenize engel... Zamanlama sorununa dikkat. Günü ve işinizi paylaştığınız, hizmet aldığınız ve hizmet sunduğunuz insanlarla halledilmesi gereken, yeniden yapılandırılması gereken meseleler gündeme gelebilir. Genel olarak bir delege etme ve delegasyona uyma sorunu söz konusu olacaktır. Evinizi kiraya vermek, kira sözleşmesi yapmak aşamalarında iyice düşünün. Sağlığınız konusu da ihmale gelmeyecek bir nokta olacak bu süreçte.

...
Devamını oku...30 Eylül 2014, Salı

Merkür Retrosu- 4 Ekim 2014

Etkileri… Faydaları… Önlemleri…

4 Ekim tarihinde Merkür, 25 Ekim tarihine kadar devam edecek olan yılın son retrosunu gerçekleştirecek. Algımızı, zihnimizin nasıl ve neye çalıştığını, bilgiyi alıp verme sürecinin tüm aşamalarını, iletişimimizi, öğrenme ve öğretme becerimizi, ticari konuları ve ulaşım ile alakalı mevzuları daha çok ilgilendiren Merkür bu bahsi geçen konularda bazı aksamalar veya pürüzlerle buluşmamıza ortam hazırlayacak bu süreçte…

Bunu zaten biliyoruz. Hatta pek çoğunuzun ödü kopuyor bu durumdan. Merkür retroları ile ilgili olarak artık herkesin mutlaka bir fikri var. Hatta en çok bilinen gökyüzü olaylarından biri olduğunu söyleyebiliriz.
İnsanlar daha çok kızgınlık ve isyan duygularıyla yaklaşıyorlar bu dönemlere. Sevimsiz sıfatlarla gezegene bu isyanı dile getirenlerden tutun da, Merkür’ü tüm sistemden dışarı tekmeleyip atmaya kalkanlar bile oluyor 

...
Devamını oku...28 Eylül 2014, Pazar

AstroKarmik ile 29 Eylül-5 Ekim 2014 Haftasının Yorumları...

29 Eylül 2014 PAZARTESİ


AY SAAT 01:50 DEN SONRA YAKLAŞIK 2 GÜN İÇİN YAY BURCUNDA olacak. Bir hafta başı için, özellikle birikmiş ve yetiştirilmesi gereken işleriniz yoksa önünüzde, oldukça güzel etkiler yaratıyor aslında bu konum... Bir rahatlık vereceği kesin. Bir klasik haline gelmiş olan Pazartesi sendromuna rastlama ihtimalimiz de düşük…

Daha çok hafta sonunun enerjisinden çok çıkamamışız da, neler yaptık, neler ettik, ne maceralar atlattık diye etrafımıza insanları toplayıp anlatasımız var sanki… Olayın detaylarına takılmayan, coşkusunu kaçırmamaya gayret eden yaklaşımlar daha çok dikkat çekecektir. Bu nedenle de iş hayatından, hayatın gerçeklerine, “meli; malı” larla biten cümlelere hızlıca adapte olmakta zorlanabileceğimiz ancak her zamankinden mutlu ve umutlu olmayı tercih edeceğimiz biçimde başlıyor haftamız.

Hareketli olacağımız, ama çok da fazla sorumluluk almak zorunda kalmayacağımız işler bugün bize keyfi verecektir. Ciddiyet istemiyoruz…

Anlamak ve anlaşılmak dileğimiz baskın… Bunu yaparken de keyif alıp keyif vermek eğiliminde olursak çok daha güzel olabilir. Yolculuklar, yollardan beklediklerimiz, eğitim ve akademik çalışmalarla alakalı meseleler, yurtdışı, uluslararası ve yabancılarla alakalı konular, reklam, yayıncılık işleri, inanç ve felsefi araştırma inceleme konuları günün desteklediği temalar olacak.

ÖĞLENE DOĞRU; zaten genel olarak odaklanma sorunu yaşayabileceğimiz bir günde iken Ay’ın Neptün ile kare açıda olması bizleri iyice yorabilir. Dalgınlık, konsantre olmakta ve sağlamışsak bile devamını getirmekte zorlanma gibi durumlara açık olacağız. Yanıltıcı etkiler devrede olacağından, hatalı kararlar alma, seçimlerimiz ve/veya sonuçları ile hayal kırıklığına uğrama ya da uğratma gibi risklerimiz mevcut. Yediğimize, içtiğimize de dikkat etmeliyiz… Bu saatler kırılganlık ihtimali de artacağından, tavırlarımıza, sözlerimize belki de şakalarımıza biraz daha dikkat etmekte fayda var.

ÖĞLEN SAATLERİ gayet akıcı ve ikili ilişkilerde uyum yaratmayı destekleyen nitelikte geçecek. Hem kadın erkek ilişkileri, hem de otorite ile iletişim oldukça sıcak ve uzlaşmacı nitelikte olacak. Önemli görüşme ve anlaşmayı umut ettiğiniz buluşmalar için elverişli saatlerde olacağız.

Akşam saatleri ise fazlasıyla dürtüsel ve tez canlı bir enerjide olacağız. Çok kolay sinirlenme, tartışmalara ve inatlaşmalara hazır ve nazır bekleme durumu söz konusu ne yazık ki… Haksızlık ve karşılığında verine mücadeleler dikkat çekici olacak. Ancak dikkat etmekte fayda var. Bu gökyüzü etkisi ile size aslında sıradan olan pek çok şey haksızlıkmış gibi görünebilir. Kavgacı ve agresif, bencilce bir tutum sergilememeye dikkat edebiliriz. Aksi takdirde duygusal olarak yaralama ve yara alma ihtimalimiz olabilir. Fiziksel olarak da zarar görmeye yatkın olacağımızdan biraz daha sabırlı ve tedbirli olmakta fayda var.

GÜN BİTİMİNE DOĞRU VENÜS 23 EKİM TARİHİNE KADAR KALACAĞI TERAZİ BURCUNA geçiyor. Bu güzel haber… Neden mi? Aşk hayatımızı, özel ya da diğer tüm ilişkilerimizi, ilişkilere yaklaşımımızı, güzellik, estetik konularını, finansal gelişmeleri daha çok ilgilendiren Venüs bu dönemde, bu bahsettiğim konuları destekleyen bir yerleşimde olacak da ondan... Venüs Terazi burcunda yönetici durumda... Akıcı olacak bu gibi işler vesselam.

Bu süreçte, soruna değil de çözüme odaklanabilen iletişim tarzı, “ben” değil de “biz” diyebilen ilişki modelleri, uyumu ve dengeyi yakalamak için verilen emekler, çift olma ve hayatı, iyisiyle kötüsüyle içerdiği unsurları ama özellikle de birlikte yaratılan güzellikleri biriyle paylaşma ihtiyacı ve güzellik estetik konuları önem kazanacak…

İlişkilerde iletişimi düzenleyecek, anlaşmazlıkları ortadan kaldıracak, ortamları yumuşatacak etkiler devreye girecek. Sosyallikte artış, aşk hayatımızda hareketlenme olacak. Romantizmin varlığını ve önemini hatırlayacağız. (Ay çok güzel… Hadi inşallah diyelim)

Hem normal sosyal ilişkilerde hem de özel ilişkilerde arabulucu ve çöp çatan ruhlu kişiler kendini belli edecek. Bu dönemde genel olarak isteğimiz, kimse yalnız kalmasın, herkesin yaşamı paylaşacak bir eşi olsun, birliktelikler kurulsun, var olanlar bozulmasın, aşklar tazelensin, sevgiyi belli edelim, görünsün, herkes uyum ve huzur içinde olsun niyetinde olacağız… Bu arada herkese eşit hak ve zaman tanıyan durumlar, adil bir tutum sayesinde huzuru da beraberinde getirecek.

Sorun çıkmasın adına susmalar ve bu uğurda kolay ikna oluvermeler ise bu sürecin sahte ve geçici huzurlarına vesile olacak bazı riskler… Aman keyifler bozulmasın diye gerçek fikrini beyan etmeyen tavırlar, ağzını kapatıp kafa sallamalar, yüzünde asılı gülümseme ile keyif alıyormuş ve mevcut durumdan mutluymuş gibi davranmalar sahte iyilik halleri yaratabilir. YANİ KISACASI BU DÖNEM HUZUR VE DENGE GERÇEK ANLAMDA BUNA HİZMET ETMİŞSEK GELECEK…

Aşk ve romantizm içerikli planlarda, evlilik ve birliktelik tekliflerinde, sanatsal nitelikli olay ve organizasyonlarda, barış ve uzlaşma içerikli hamlelerde, estetik ve uyum içerikli eğilimlerde bir artış olabilir bu dönemde. Göze, kulağa, ruha hoş görünen, hitap eden her şey cazip olacak bu dönemde… 
 

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Mars- Neptün karesi

Güneş Terazi burcunda

Terazi burcunda yeniay

Jüpiter- Uranüs üçgeni

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Günün