06 Haziran 2015, Cumartesi

Astrolojide Ay Düğümleri

ASTROLOJİDE AY DÜĞÜMLERİ

RUHUMUZUN KARMİK GEÇMİŞİ VE GELECEĞİ

“Bu hayata ne için geldik? Yaşam amacımız ne? Geçmiş yaşamlarımızdan bu yaşamımıza neler taşıdık?...” Son dönemlerde çeşitli yöntemlerle bu ve benzer soruların cevaplarını arıyoruz. . İşte Dr. Samiye Özbaş Soysal tarafından kaleme alınan “ASTROLOJİDE AY DÜĞÜMLERİ” kitabı, bu sorulara astroloji penceresinden bakmanıza ve sorularınıza yanıt bulmanıza yardımcı oluyor.
Bir astroloji haritasının en önemli unsurlarından olan Kuzey ve Güney Ay Düğümleri, geçmiş hayatlarımızla bugünkü hayatımız arasında köprü kurmamıza, nereden gelip nereye gitmekte olduğumuzu anlamamıza ve bu sayede doğru yolu bulmamıza rehberlik eden çok önemli göstergelerdir.
Dr. Samiye Özbaş Soysal, “ASTROLOJİDE AY DÜĞÜMLERİ” isimli kitabında, bu göstergeler sayesinde kendi ruhsal yol haritanızın ipuçlarını vermekle kalmayıp, reenkarnasyon ve karma kavramlarına da farklı bir açıdan bakma fırsatını sunuyor.
“Ruhumuzun Karmik Geçmişi ve Geleceği: Atrolojide Ay Düğümleri” kitabı ile kendinizi astrolojinin rehberliğinde keşfetmeye hazır olun!

Dr. Samiye Özbaş Soysal kimdir?

25.2.1972’de Ankara’da doğan Samiye Özbaş Soysal, Cağaloğlu Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş bir Tıp doktorudur.  Astrolojiye olan ilgisinin tutkulu bir aşka dönüşmesi ile birlikte bir sigorta şirketinde yapmakta olduğu görevinden ayrılmış ve hayallerinin peşinden gitmeye karar vermiştir. Astrolojiyle yolunun kesiştiği ilk günden itibaren Ay düğümleri ve karma konusu özel ilgi alanı olmuştur. Halen günlük bir gazetede yer alan AstroKarmik adlı köşesinde burç yorumlarını hazırlayan Soysal, kendi web sitesi aracılığıyla makale, haber ve yorumlarını sizlere ulaştırmakta ayrıca hem astroloji eğitimi hem de bireysel ve kurumsal danışmanlık hizmetleri vermektedir. Soysal, evli ve bir kız çocuk annesidir.

30 Ağustos 2015, Pazar

31 Ağustos 2015 Haftasının Yorumları...

31 Ağustos 2015 PAZARTESİ

Haftanın ilk gününe AY BALIK BURCUNDAYKEN merhaba diyeceğiz. Saat 09:53 ile 11:32 arasında Ay boşlukta olacak ve sonrasında yaklaşık 2,5 gün için KOÇ BURCUNA geçecek. Ay’ın boşluğa girmeden önceki zaman dilimini kalıcı, sağlam ve güvenilir adımlar ve resmi nitelikteki işler için verimli biçimde kullanabilirsiniz. Ay’ın Koç burcuna geçişi ile birlikte dolunayın duygusal anlamdaki gelgitli ruh halinden sonra artık biraz daha canlanma ve belli başlı konularda harekete geçme zamanında olacağız.
Aceleci bir ruh hali baskın olacak. Çabucak ilerlemek, hemen sonuç almak ve beklemek zorunda kalmamak en büyük beklentimiz olacak. Sabredenler ise bu enerjik ruh halinin faydalarını daha verimli şekilde elde edecekler.
“Biraz daha bekle” diyenlere kızmamak, zaman isteyenlere bu hakkı tanımak kıymetli olacak.

Bugün ayrıca rekabetçi bir ruh haline de çok yatkın olacağız. Egolar da biraz parlak olacak ne yazık ki. Önde olma, bir şeylere liderlik etme ihtiyacı yüksek olacak. Bu nedenle de didişme ve inatlaşmalara çok yatkın olacağız. Olsun diye ısrarla direttiğimiz şeyler acaba karşımızdakine de fayda sağlıyor mu diye bir bakmak lazım. Eğer öyle değilse “başkasına zararı dokunan bir şeyin bana faydasına gönlüm razı mı?” diye sorun kendinize.

GÜN ORTASI özellikle ilişkilerimizi tehdit edebilecek tesirler altında olacağız. Uyum sağlamak kıymetli olacak. Alttan almanın, “sen ne istiyorsun?” diye sormanın bizi mağlup duruma düşürmeyeceğini, gücümüzü eksiltmeyeceğini hatırlamakta fayda olacak. Bu saatlerde destek almak ve olayları kendi lehimize çevirmekten ziyade başkalarını da düşünmek ve belki de onlara öncelik vermekten kazanç elde edeceğiz.

AKŞAM SAATLERİ de aklımızdan geçen ile dilimizden dökülen arasında ikilemler yaşama riskimiz olacak. Sözlerin yanlış tarafa çekilebileceği, her ne kadar istesek de uzlaşmacı nitelikte iletişim kurmakta zorlanacağımız bir takım tesirler alacağız. Tatlılıkla yapılan eleştiriler, “sen bilirsin ama” diye başlayan fakat bunun altında bildiğini ısrarla kabul ettirmeye çalışan cümleler dikkat çekecek. Kırıcı ifadelerden, sivri dillerden ve inatlaşan cevaplardan kaçınmak gerekecek bu akşam.

...
Devamını oku...29 Ağustos 2015, Cumartesi

Balık Burcunda Dolunay Zamanı

29 Ağustos 2015 tarihinde saat 21:35 de 6 derece Balık burcunda bir dolunay meydana gelecek. Her dolunay olduğu gibi bu da aslında bir hasat zamanı. Daha önce atılmış bazı adımların sonuçlarını alma, belirsizliklerin netleşmesi, girişimlerimizin meyvelerini vermesi, emeklerin karşılığını bulma zamanı...
Dolunaylar esnasında Güneş ve Ay tam karşıt açıda olduğundan dolayı bu dönemlerde bulunduğumuz ortamlarda, içinde bulunduğumuz durumlarda ve ilişkilerde tam bir karşıtlık enerjisi söz konusudur. Sonucu almak ya da sonucu beklemek, bir süredir yaşanan bir meselenin akıbetinin netleşmesi sebebiyle dolunay dönemlerinde işin içinde mutlaka bir stres faktörü olur.

Bu kez bu karşıtlık teması BALIK-BAŞAK AKSINI ve bu çerçevedeki konuları daha çok etkileyecek…
Duygusal gerekçelerimiz ile önümüzdeki gerçekler bizi ikilemlere sürükleyecek. Yani hislerimiz bir şeyleri bu mevcut haliyle kabul etmenin en iyisi olduğunu söyleyecek belki. “Kader” diyecek. “Önüne geçilmiyor. Ne kadar müdahale edebilirim ki… “ Ancak bir diğer yanımız buna hemen karşı çıkacak.  “Benim tamir edemeyeceğim, yoluna sokamayacağım, çözüme kavuşturamayacağım, düzeltemeyeceğim hiçbir şey olamaz. Mutlaka bir çaresi vardır. Kader de ne demek…”
İşte bu gelgitler de oldukça yorucu olacak.

Peki bu dolunay ile birlikte neler olabilir?
Ruhsal ve metafizik konular, maneviyata yönelik çalışmalar, şifa ve şifacılık ile ilgili konular, yaratıcılık gerektiren iş ve uğraşlar ve sezgisel içerikli olan olaylar tetiklenecek.
Bir şeyleri şifalandırmak adına verilen gayretin fiziksel, ruhsal ve zihinsel anlamda bütüne hizmet edip etmediğini gözetmemiz gerekecek. Bunların dengede olması kıymetli olacak. 
Bu tesirler altındayken bazı şeyleri FEDA ETMEMİZ gerekebilir.
Sadece plan ya da belki de hayal aşamasında olan bir şeylerin aslında ne kadar çok özveri ve çaba gerektirdiğinin farkına varacağız belkide.
Çok fazla ciddiye aldığımız bir konuda olanı oluruna bırakmak içerikli bir deneyim yaşayabiliriz.
Ya da tam tersi olanı biteni görmezden geldiğimiz bir konuda gerçeklerle ayan beyan yüzleşmek durumunda kalabiliriz.
Bu dolunayda karşılaşma ihtimalimiz olan durumlar normal şartlar altında ince detaylarını fazla önemsediğimiz için asıl meseleyi ve çıkış yollarını göremediğimiz tabloları görünür hale getirecek…
Bazı konulardaki veya ilişkimizdeki yumuşak karnımızı, ZAFİYETLERİMİZİ FARK EDECEĞİMİZ, bam telimize dokunan durumların ortasında kalacağız.
Başka türlüsünü belki de hiç beceremediğimizden mantıkla açıklamaya çalıştığımız ve işin içinden bir türlü çıkamadığımız bir konuda duygusal dengeleri dikkate almak ve belki de bir nokta da teslimiyeti deneyimlemek söz konusu olacak.
SIRF DOĞRU BİLDİĞİNİ GERÇEK KILMAK VE HATALARI DÜZELTMEK ADINA KIRICI OLMAK İLE, KIRGINLIKLARI ONARMAK, OLDUĞU GİBİ KABULLENMEK, MÜDAHİL OLMADAN SEYRETMEK VE BAĞIŞLAYICI OLMAK ALTERNATİFLERİ ÇIKACAK KARŞIMIZA.
Kırgınlıklara meyilli ya da kırma eğiliminde olacak insanlar karşı karşıya gelebilir. YANİ KOŞULSUZ VEREN VE KOŞULSUZCA KABUL EDEN GÖNÜLLER İLE HEP DAHA İYİSİNİ HEDEFLEYEN ZİHİNLER ANLAŞMAKTA ZORLANACAK. 
Olanı her ne oldu ise bir şekilde telafi etmek adına verilen gayretler dikkat çekecek bu dolunay döneminde.
Yargılardan kurtulmak için bir fırsatımız olacak.

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Günün