17 Temmuz 2016, Pazar

Ay Düğümü Transitleri ve Türkiye Cumhuriyeti Haritasına Etkileri

Astroloji bilgisinden faydalanırken, Ay düğümü döngülerini takip edebilmek çok kıymetli bilgiler veriyor bizlere. 
Bu döngüleri sadece bireysel yaşamlarımızda değil ülkeler ve kurumların gelişim süreçlerinde de takip etmek çok önemli.
Bu konuya kısa spotlar halinde bakalım ve bizlere etkisini yorumlayalım şimdi.

***AY DÜĞÜMÜ DÖNGÜLERİ NASIL GERÇEKLEŞİR?
Ay düğümleri Zodyak’taki bir tam turunu yaklaşık 18,5 yılda tamamlıyor. Yani belli bir noktaya ya da aksa 18,5 yılda bir tekrar temas ediyor. Bu transitler, diğer gezegenlerin etkileri altında yaşanan durumların idrak edilmesine ve ruhsal hafızamıza duygu tesirleri şeklinde kaydedilmesine hizmet ediyor. 
Aynı olaylara benzer ya da farklı tepkiler verilmesi ve duygusal çıkarımlar yapılması da aslında bu var olan hazinemizde neleri daha önce biriktirdiğimizle alakalı. Geçmiş transitlerde neler yaşadığımıza, oradan ne çıkarımlarda bulunduğumuza, o noktalarda almamız gereken dersleri ve önlemleri alıp almadığımıza bakmak, bakabilmek çok önemli. 
Bazen bu yeni döngülerdeki yeni durumlar bize yeni yollar açar, bazen de sadece eskiden olanın şifasına hizmet eder. Bunlar iyi ihtimaller. 
Bir de bir önceki döngüde alınan ya da alınmayan kararların, sorumlulukların atılan ya da atılmayan adımların,  sonuçlarıyla yüzleşmek kısmı var ki en zor olanı da bu herhalde.
ESKİDEN GÖREMEDİĞİMİZİ VE YENİ İLE OLAN BAĞINI YENİ DÖNGÜDE GÖRMEYE ÇALIŞMAK ÇOK ÖNEMLİ.  Ancak ne yazık ki Ay düğümü transitleri genelde çok kabaca gözlemlendiğinden aslında ne kadar derin manalar içerdiği hep gözlerden kaçıyor. 

***ETKİLERİ NELERDİR?
Ay düğümü transitlerine, ruhsal yolculuğumuz sırasında, karmik ödevlerimizi yerine getirirken, asıl amacımızı, yolun ne olduğunu hatırlatan kadersel nitelikte kontrol noktaları olarak bakabiliriz. 
EVRENDEKİ BULUNUŞ AMACIMIZI GÖZLER ÖNÜNE SERER,  bunun gerçekleşebilmesi için GEREKEN OLAYLARI TETİKLER ve sonuçta yaşanacak olaylar karşısındaki iradeyi bize bırakırlar. Farkındalık artırırlar. Olgunlaşma ve bilinç ile yol alabilme şansı tanırlar.

...
Devamını oku...05 Aralık 2016, Pazartesi

AstroKarmik ile 5-11 Aralık 2016 Haftasının Yorumları

5 Aralık 2016 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Önceki haftalara göre nispeten daha akıcı ve gelişim imkanları sunan bir haftaya giriyoruz. Haftanın transitleri genel itibariyle, değişim fırsatları sunan ve yaratıcılığın ön plana çıkmasına vesile olan ancak sorumluluk da yükleyen nitelikte etkiler oluşturacak.

Pazartesi günü Ay Kova burcunda olacak. Salı ve Çarşamba günlerinde ise Balık burcunda seyredecek. Perşembe günün ikinci yarısından sonra, Cumartesi gün ortasına kadar Koç burcunda ilerleyecek olan Ay, hafta sonunun devamında Boğa burcunda etkilerini gösterecek.

Toplumsal olaylar ve grup halinde yapılan şeyler, bilgi ve bilimsellik adına yapılan şeyler, yenilik ve yeni düzen arayışları haftanın ilk gününde ekili olacak. Salı ve Çarşamba günleri duygusal hassasiyetlerin ve sezgilerin arttığı, duyguların ifade edildiği, mantıksal tarafın ise geri plana itildiği bir biçimde geçecek.  Hareketlilik ve canlılık, motivasyonlar çok yüksek olmayacak. Perşembe günü itibariyle Cuma günü de dahil olmak üzere harekete geçme ve hız kazanma istek ve ihtiyacı artmış olacak.
Cumartesi akşam saatleri ve Pazar günü ise huzur ve konfor arayışı, dinlence ve hayatın tadını çıkarmak adına yapılacak planlarla geçecek.

HAFTANIN ÖZELLİKLE İLK YARISINDA (PERŞEMBE GÜNÜ DE DAHİL) ÇARŞAMBA GÜNÜ SABAH SAATLERİNDE KESİNLEŞECEK OLAN MARS URANÜS ALTMIŞLIK AÇISI YOĞUN OLARAK HİSSEDİLECEK.
Öne atılmak, farklı bir şeyler yapmak adına cesaret göstermek, değişim yaratmak adına gereken gücü ortaya koymak etkisi sunacak bu transit bizlere. Dinamizm katacak. Bir sorun varsa ortadan kaldırmak lazım dedirtecek ve hareketi tetikleyecek. 
Beklenmedik gelişmelerden kaynaklanan durumlara karşı çözüm üreten birtakım aksiyonlar almamız beklenecek.
Kışkırtıcı bir gökyüzü olayı olacağından sırf hareket olsun diye ayağa kalkmadığınızdan, gerçekten de amaca yönelik ve hedef odaklı bir şekilde hareket ettiğinizden emin olun. Zira bir şeyler bizi dürttüğünden huzurla yerinde oturmak çok mümkün olmayabilir. Bu sebeple tam olarak sakin ve huzurla olayları yaşamak ve değerlendirmek de pek mümkün olmaz açıkçası.
Bu transit etkisi genel itibariyle, kişisel anlamda farkındalığı ve zekayı artırıcı, yaratıcı ve iş bitirici tarafı ön plana çıkaran, bilmediğimiz meziyetlerimizi fark etmemizi sağlayabileceğimiz, ani olaylar ile hayatımıza yeni heyecanların girebileceği, engellerden kurtulup kalıplardan sıyrılabileceğimiz yeniliklerden kaçınmayacağımız ve hareketin kaçınılmaz olacağı bir etki bırakır üzerimizde.
Risk olarak yorum yapacak olursam, bu gökyüzü olayı dürtüsel kararlar alma ve karşılıklar verme ihtimalini artırır. Risk almaya ve fevri nitelikli tepkiler göstermeye teşvik eden bazı durumlar yaşanabilir. Özgür, ifadeci ve atak olma eğilimi verir ancak bu hallerin kırıcı etkiler doğurmamasına dikkat etmek önemlidir. Bu etki altındayken karşınıza çıkacak durumlara, ilişki sorunlarına, çözülmesi gereken problemlere çözüm yolu olarak en yakın ve kesin gibi görünenin yanı sıra denenmemiş yöntemleri de aklınıza getirmeye çalışın.
 
ÇARŞAMBA GÜNÜ VENÜS 3 OCAK 2017 TARİHİNE KADAR KALACAĞI KOVA BURCUNA GEÇECEK.
İlişkileri yönetme biçimimizi, ilişkilerden ne alabileceğimizi ve karşımızdakine neler sunabileceğimizi, sevgiyi alışveriş biçimimizi, para ile olan ilişkilerimizi ve sanat, estetik, güzellik konularını daha çok ilgilendiren Venüs bu süreçte bize her zamankinden yoğun biçimde bir sosyalleşme ihtiyacı verecek. Arkadaşlık, dostluk, geliştiricilik önem kazanacak. Bu bahsettiğim temalar modern bir bakış açısı ile ele alınacak. Aşk ve romantizmden ziyade paylaşımlar, yarenlikler ve dostça sohbetler ön plana çıkacak.
İlişkileri de bireysel özgürlük alanımızın içinde yaşamak isteyeceğiz. Arkadaşlık ile aşkı bir araya getirme ihtiyacı duyacağız. Ya aşkımızın arkadaşlığını talep edeceğiz ya da zaten kafa dengi olan bir dostluk belki de özel hislerle bezenen yeni bir aşmaya geçebilecek. Kafa dengi konusu önemli… İlişkide olduğumuz insanda en çok bunu arayacağız. Pembe boyalı yeşil panjurlu evlerden konuşmak yerine birlikte bilgi dolu sohbetler, toplumsal konularda fikir alışverişleri, yenilik katan deneyim paylaşımları yaratmak bizi daha çok tatmin edecek.
Cebimizdeki parayı işe yarar ve hayatımıza yenilik getirecek şeylere harcama potansiyelimiz olabilir. Teknoloji ve kolaylıklarından faydalanmak lüks değil ihtiyaç halini alabilir.

...
Devamını oku...05 Aralık 2016, Pazartesi

AstroKarmik ile Aralık 2016

Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Günün