30 Nisan 2015, Perşembe

Astroloji ve Karma Semineri

SEMİNER: ASTROLOJİ VE KARMA

Astroloji ve karma ilişkisinin farklı bakış açılarıyla işleneceği seminerde; Dr. Samiye Özbaş Soysal kadersel gelişmeleri ifade eden Ay Düğümleri’ni, Dr. Barış Özkırış ilişkilerdeki karmik bağlantıları, Şebnem Ekşib ise Hint astrolojisindeki karmik göstergeleri anlatacaklar. Ayrıca Dr. Samiye Özbaş Soysal, Dr. Barış Özkırış, Şebnem Ekşib ve Öner Döşer yeni çıkan kitaplarını okuyucuları için imzalayacaklardır.

Tarih: 30 Mayıs 2015, Cumartesi
 Saat: 14:30 – 17:30
 Yer: CKM Caddebostan Kültür Merkezi
 Salon: A Salonu - Kat:3
 Bilgi: 0216 358 12 23 – 0532 284 89 79
 ÜCRETSİZ VE HALKA AÇIK

Konuşma detayları,

Ay Düğümleri - Dr.Samiye Özbaş Soysal ( Astrokarmik)

Nereden gelip, nereye gidiyoruz? Bu yaşama neleri deneyimlemiş olarak geldik? Hangi konularda ustayız? Neleri geride bırakmamız gerekiyor? Bu yaşam döngümüzde neyi öğrenmemiz gerekiyor? Amacımız ne?

İşte bu seminerde bu sorulara yanıt arayacağız. Yol rehberimiz olan Astrolojinin, karma ve kader konusundaki en önemli göstergelerinden biri olan “Ay düğümleri” hakkında konuşacağız. Ay düğümlerinin ruhsal büyüme adına öneminden, transitleri sırasında yaşanan kadersel olaylardan,  etkilerinden, ödüllerinden ve bu süreçte neler yapılması gerektiğinden bahsedeceğiz…

Karmik Bağlantılar - Dr. Barış Özkırış (Astro-Psikoloji Uzmanı)

Bir doğum haritasında karmaya ilişkin astrolojik göstergeler vardır. Bireyin doğum haritasındaki karmik göstergelere ve diğer kişinin haritası ile kendi haritası arasındaki karmik bağlantılara dair daha fazla bilgi edinmesi, söz konusu bireyin aşk hayatını yeniden yorumlamasını ve anlamlandırmasını sağlayacaktır. Siz de haritanızdaki karmik göstergeler ve partneriniz ile aranızdaki bağlantılar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak,  aşk hayatınızın arkasında yatan kadersel planı farkına varmak istiyorsanız, bu semineri benimle paylaşabilirsiniz. O güne değin sevgiyle kalın ve kendinize iyi davranın…

Vedik Astrolojisi - Şebnem Ekşib (Vedik Astroloji Uzmanı)

Kökeni binlerce yıl öncesine dayanan ve Hint Bilgeliğinin çok önemli parçası olan Vedik Astroloji beş bin yıllık bir birikimin yarattığı eşsiz bir kozmik ve ruhsal rehberdir. Karma felsefesine ve insanın evren ile uyumlu bir şekilde hayatını sürdürmesi anlayışına dayanan ve son zamanlarda çok daha fazla ilgi görmeye başlayan Vedik Astroloji, sizi hayatı ve evreni farklı görmeye yöneltirken kaderinizi ve karmanızı anlamaya  yardımcı olan önemli bir astroloji sistemidir. Vedik Astroloji kendi yolculuğunuz içinde potansiyellerinizi ve ruhsal alanlarınızı çözümlemeye çalışır. Bunu yaparken, en önemli argümanı karmamızdır. Ruhsal yolculuğumuzun hangi düzeni deneyimlemek için bu hayata geldiğimizi, kendi yol haritamızı, kaderimizi ve kaderimizi yaşarken hangi karmayı harekete geçireceğimizi açıklamaya çalışır. Kader ve Karma bu sistemin içinde ana arter gibidir. Bu kadim astroloji sistemi hayatımıza tuttuğumuz bir meşale gibi kendi yolculuğumuza ışık ve aydınlanma vermeye çalışır. Yolunuz ışık ile aydınlansın.

23 Mayıs 2015, Cumartesi

AstroKarmik ile 25-31 Mayıs 2015 Haftasının Yorumları

25 Mayıs 2015 PAZARTESİ

Sabah saatlerinde AY ASLAN BURCUNDA ve BOŞLUKTA olacak. Biraz rehavete yatkın olacağımız, hafta sonu enerjisinden kolay kolay çıkamadığımız biçimde başlayacak haftanın ilk saatleri. Elimizdeki iş her ne olursa olsun inisiyatif alıp kararlı durabilmek sayesinde verim alabileceğimiz, bir şeylere başlamak için değil de yarım olanı toparlamak adına uygun olacak bir sabahtayız.

Saat 11:52 DEN SONRA AY YAKLAŞIK 2 GÜN İÇİN BAŞAK BURCUNA GEÇECEK. İşte bu da bize asıl pazartesi temposuna günün ikinci yarısında başlayacağımızı gösteriyor. Eğlence ve keyif odaklı şeylerin, sosyal hayatın öncelikli olduğu günlerin ardından çalışma ve zamanı verimli kullanma ihtiyacı duyacağımız, yaptığımız işlere titizlikle eğilip her şey kusursuz olsun diye uğraşacağımız tesirler söz konusu olacak. Olayın eğlence kısmı bir miktar geride kalacak bunun yerini üretmek ve mükemmel işler ortaya koymak isteği alacak. Derleme, toplama, düzenleme içerikli şeyler için, zihinsel olarak üzerinde durma gerektiren detaylı işler için uygun olacak günün ikinci yarısı ve önümüzdeki 2 gün.

Ancak günün tamamında AY’IN SATÜRN VE GÜNEŞ İLE SERT AÇILARI olacak. Zorunluluklar, birilerinden onay ve takdir alma gerektiren konular, hızlıca elimize ulaşmasını beklediğimiz sonuçlar, gayretimizin, emeğimizin karşılığını alma çabaları bugünün genelinde bizi biraz yoracak.  Otorite ile ilişkiler pek keyif vermeyecek. Engeller, pürüzler, gecikmeler ve bunlara bağlı stresler günün önemli alt başlıkları. Bugün herhangi bir konuda üzerinizde haddinden fazla baskı hissedebilirsiniz.  Kısıtlanmışlık hissi yüksek olacak. Bu nedenle de enerjisini dengelemeyi beceremeyen kişilerin patlayıcı tepkileri dikkat çekecek.

Aslında cumartesiden bu yana etkili olan VENÜS URANÜS KARE AÇISI gün boyunca yoğun şekilde hissedileceğinden, bu tarz çıkışlara kalkışmamak bu tesir altındayken çok daha iyi olur. Hedefte kimin olduğuna bakmayacak olan parlamalar, bazı aceleci kararlara ve kopuşlara vesile olabilir. Aman dikkat.
Yarın kesinleşecek olan Mars-Neptün kare açısı da zaten bir karar vermiş ve bir yola çıkmaya niyet etmişsek odaklı ve kararlı olmakta zorlanacağımızı daha doğrusu hedef belirleme ve amacımıza uyan adımları tespit etme konusunda sorun yaşayacağımızı işaret ediyor.

...
Devamını oku...17 Mayıs 2015, Pazar

AstroKarmik ile 18-24 Mayıs 2015 Haftasının Yorumları

18 Mayıs 2015 PAZARTESİ

Haftaya yeniay enerjisi ile başlıyoruz. SAAT 07:13 DE 26 DERECE BOĞA BURCUNDA BİR YENİAY meydana gelecek ve bizlerdeki bir şeylere başlama ve tazelenme ihtiyacını artıracak. Etkilerini okumak için http://www.astrokarmik.com/burc-yorumlar/aylik/18-mayis-2015-boga-burcunda-yeniay
Burçlara etkilerini de haftalık burç yorumlarında bulabilirsiniz. http://www.astrokarmik.com/burc-yorumlar/haftalik-burclar

Yeniay ile birlikte Ay 5 saat kadar boşlukta olacak ve saat 12:27 itibariyle yaklaşık 2 gün için İKİZLER burcuna geçecek. Bilgi alış verişi, iletişim ve haberleşme konularının ön plana çıkacağı, hareketli, merakların peşinden gitme ihtiyacı veren ancak bu arada herhangi bir konuya odaklanmakta zorlanan, huzursuz bir ruh hali ön plana çıkacak.

GÜNÜN İKİNCİ YARISI bu huzursuz ve gergin ruh hali çok daha fazla dikkat çekecek. Kısıtlanma, çok fazla ilerleme ihtiyacı olmasına rağmen ayrıntılarla uğraşmak zorunda kalma, engellere takılma, yeteri kadar sıcak ve samimi iletişim kuramama, belki de sivri dillerle gelen acımasız eleştirilere maruz kalma riskleri söz konusu. Yeniayın harekete geçelim, başlangıçlar yapalım, ilerleme kaydedelim dedirten etkisini biraz frenlemek gerektiğini işaret ediyor bu durum. “Tedbiri elden bırakma ve aceleci davranma” diyor günün gökyüzü.

AKŞAM SAATLERİ otokontrol, sabır, esneklik, temkinli davranma gibi şeyler önemli ihtiyaçlar olacak. Bireysel istek ve hırsları hem bizim için hem de ilişkide olduğumuz insanlar için yorucu seviyelere varmadan kontrol etmek gerekecek.

19 Mayıs 2015 SALI

AY GÜN BOYUNCA İKİZLER BURCUNDA olacak. İletişim halinde olacağımız işlerin, bilgi alış verişi ve araştırma isteyen çabaların, el becerisi isteyen şeylerin, yakın çevremizle alakalı olayların, zihinsel olarak kendimizi ifade edeceğimiz uğraşların ön plana çıkacağı bir gün.  Her şeye aynı anda ilgi duyma, heves etme ancak bir konuya odaklanmakta ya da derinlemesine bilgi ve tecrübe sahibi olmakta zorlanma olacağını söylüyor günün gökyüzü.

GÜNÜN İLK YARISI dalgınlıkları, yanılmaları, heves eksikliği ve irade zayıflığı gibi şeyleri işaret ediyor. Sağlam durmak, kalıcı ve uzun vadeli kararlar almak için elverişli değil ne yazık ki. Bir imza, bir görüşme yapacaksınız pür dikkat kesilmek lazım. Doğru anlatıp anlaşıldığınızdan emin olmaya çalışın. Okuduğunuzu algılamakta zorlanabilirsiniz. Bilgi alış verişi ve iletişim konularında netlik ana amacınız olsun.

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Günün