13 Aralık 2017, Çarşamba

Satürn Oğlak Burcunda/ Dersler-Sınavlar ve Sonuçlar

Satürn Oğlak Burcunda

Satürn, 20 Aralık 2017 tarihinde Oğlak burcuna geçişi ile birlikte 17 Aralık 2020 ye kadar devam edecek yeni bir gündemi şekillendirecek her birimiz için. (Bu burçtan bir önceki geçişi Şubat-1988 ile Şubat-1991 arasındaydı.)
 
Bu süreçte Satürn’ün yapacağı birtakım açılar da oldukça kıymetli.
2 Nisan 2018 de Mars ile iki yılda bir olan geleneksel kavuşumunu gerçekleştirecek mesela😊Sonraki 2 yılın en çok uğraştıracak konuların altı çizilecek o tarihlerde.
2019 yılında da Neptün ile üçgen açısı etkili olacak. Ancak en can alıcı etkiler Ay düğümlerinin de Yengeç-Oğlak aksına geçişi ile birlikte yaşanacak. 2019 yılının büyük kısmında Satürn, Güney Ay düğümü ve Plüton Oğlak burcunda dans ediyor olacaklar. Bu dans dönem dönem yakınlaşan ve ses getiren nitelikte bir dans. (Zamanı gelince bunlardan bolca bahsedeceğiz)
 
SATÜRN deyince aklımıza geliveren kelimeler aslında pek çok kişi için can sıkıcı şeyler ifade ediyor. Hayatın sadece keyifli yanlarını yaşamayı isteyenler çoğunlukta. Hayatın amacının sadece mutlu olmak, daha çok şeye sahip olmak, daha az uğraşmak olduğunu düşüneler de öyle. Güzellikleri elde etmenin ve elde edilenin kalıcılığının çaba gerektirdiğini gözden kaçırıyoruz aslında çoğu zaman…
Satürn ile birlikte sorumluluklar, disipline olma ihtiyacı, zorunluluklar, kısıtlanmamıza vesile olan şeyler, düzenlenmesi ve de düzeltilmesi beklenen konular, ciddiyetle ele alınması gereken meseleler gibi şeyler gündeme gelince, doğal olarak konfor alanından çıkmak gerekiyor. Ve konforu kaybetmenin rahatsızlığı hissediliyor.
 
SATÜRN KARMANIN EFENDİSİ…
Sırf bunu duymak, bilmek bile bir hizaya gelme etkisi yaratıyor insanda😊 Öğrenmemiz gerekenleri karşımıza çıkarması, geliştirmemiz gerekenlerin altını çizmesi, hayatın akışını yavaşlatan ve tamam oldu ya da oldum artık demeyi zorlaştıran, bir kere değil her daim gayret göstermeyi gerektiren testleri tedirgin ediyor.
Öğrenmenin, olgunlaşmanın kapısını aralayan tesirler alıyoruz Satürn transitleri ile. Her daim farklı bir konuda ama hiç bitemeyecek sonsuz bir şekilde…
Engelleri aşmak çabası ve bunun için gösterilen sabır, ruhsal anlamda olgunlaşmaya ve hayata daha geniş bir idrakle bakmaya, realitemizin değişmesine vesile oluyor.
Zor işlerle uğraşmak bize çalışmanın ne demek olduğunu öğretiyor ve aynı zamanda bunu sevmemize de vesile oluyor.
Dersine çalışmama, ödev yapmama ve sınava girmeme şansı yok bu öğretmenin derslerinde 😊
 
Bu şekilde bakacak olursak aslında bizi yolunda gitmeyen bir şeyleri düzeltme, öz disiplin gerektiren taraflarımızın farkına varma fırsatı veriyor bizlere. Hayatımızın herhangi bir alanında daha önce atılmış olan temeli, görünür olan inşaatı sağlamlaştırma imkanı elde ediyoruz. Ama tabi ki öncelikle bu söylediğim şeylerin aslında bir fırsat olduğunu kabul etmek gerekiyor.
Önceki tecrübelerden ve yaşam öncesi deneyimlerden bize aktardığı duygular genel de bunun aksine, değişime direnç, korku, kaygı, kısıtlanmışlık, kuşkular, çekingenlik, duygusal baskı, blokaj, engellenme ve yetersizlik hissi şeklinde oluyor... Deneyimi olması gerektiği gibi yaşayanlarda yarattığı tesirler ise olgunluk, istikrar, ciddiyet, sorumluluk, disiplin, ihtiyat, dünyevi konularda bilgelik ve tecrübe oluyor.
Belki de biri olmadan diğeri ortaya çıkmıyor.

Satürn transitlerini dert olarak algılayan da var uzmanlaşma, büyüme, sorunları giderme fırsatı olarak değerlendirenler de… Ben her zaman dediğim gibi gelişim ve farkındalık imkanı sağlayan şeyleri, gitmem gereken yönde beni teşvik eden nitelikteki gökyüzü tesirlerini seviyorum.

...
Devamını oku...19 Nisan 2018, Perşembe

Kiron Koç Burcunda

Kiron (Chiron/Şiron)Nedir?

Kiron mitolojide kahramanlara bile öğretmenlik eden önemli bir figür. Aynı zamanda şifacı. Yaralı şifacı olarak bilinir.
Kendi yaralarını şifalandıramayan ancak bu yaraların ne kadar acı verdiğini derinden bildiği için aynı acıya sahip olanlara deva olan bir şifacı.
Kendi acılarını başkalarına şifa olarak dindirmeye çalışan figür.
Hatta öyle ki, ölümsüz olduğunu bilmesi, yaralarına dair acıyı sonsuza kadar yaşayacağını kabul etmesi onu insanlık için büyük fedakarlıklar yapacak bir noktaya getirmiştir.
Kiron mitolojide, en yüksek değerleri öğreten, savaşı ve av sanatını bilen, her çeşit yaraya merhem olabilen, müziğin şifasını kullanabilen, tıbbı ve şifayı, ahlakı, erdemleri öğreten, kahramanlara öğretmenlik eden çok önemli bir karakterdir.
ASTROLOJİDE Kiron, Satürn ve Uranüs arasındaki yerleşiminden dolayı önemli bir geçiş noktası olarak kabul edilir.
Değişimi, eski ile yeniyi, deneyim ile açılımları, olgunluk ve yerleşmiş kalıplar ile yeni farkındalıkları-açılımları, geleneksel olanla yenilikçi olanı, sınırlar ile onu aşma isteğini, uçuşan dengeler ile ayakları yere basan bir düzeni birbirine bağlayan bir köprü aslında.
Kiron’un sembolü şifa adına feda sağlayan bir temayı barındırdığından, eğer bu köprüden geçişi gerçekleştirmek istiyorsak, şifa veren tarafımızı kullanmak ve bu açıdan bir fedakarlığı göze almak gerekir.
HARİTALARIMIZDAKİ KİRON, bizim diğer insanlara neler öğretebileceğimizi ve hangi konularda onlara çareler sunup hangi noktada dertlerine deva olabileceğimizi temsil eder.
Yani kendimizden çok başkalarını düşünerek yapabileceklerimizi görmenin öneminin işaret eder.
Bu yolumuzu kolaylaştıracak bir noktadır ve dışsal-dünyevi olmaktan ziyade içsel-ruhani bir teması vardır.
BURASI GÖZLE GÖREMEDİĞİMİZ VE BİZDE VAR OLDUĞUNU FARK EDEMEDİĞİMİZ ARTI DEĞERLERİN NELER OLDUĞUNU SÖYLER BİZE. YARA OLMASININ SEBEBİ BUNDANDIR. YANİ BİZDE OLMADIĞINI DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ BİR ŞEYİN EKSİKLİĞİNİN SIZISI SÖZ KONUSUDUR. “Terzi kendi söküğünü dikemez” belki ama herkesin söküğünü tamir etmenin bir yolunu mutlaka bulur. Hem de hiç sökülmemişçesine tamir eder.
EĞER GERÇEKTEN VAROLUŞ AMACINI İFADE EDEBİLMİŞSEK AYDINLIK, İFADE ETMEKTEN KAÇINMIŞSAK KARANLIK TARAFIMIZI ORTAYA ÇIKARIR.
 
Kiron deyince aklımıza gelen şeyler
 
Yaralar
Duygusal travmalar
Rehberlik eden-yol gösterici öğretmen
Anne ve annelik ile alakalı olan şeyler
Hem fiziksel hem de ruhsal terapiler
Zıtlıkların uyumu ve dengeye hizmet eden şeyler
Bilinen ve alternatif olan her türlü şifa kanalı
Sağlığı bütünleme ve dengeleme çabası
İyileştirme ve iyileşmeye giden yollar
Ve genel anlamıyla hayatımızdaki mücadele edilmesi gereken her türlü tema gelir.
 
***Şu an Kiron 2027 yılına kadar devam edecek Koç burcundaki seyrine başladı.
Bu süreç bir önceki Kiron Koç kuşağının yaralarının şifalanmasına ya da şifa veren taraflarını aktif olarak kullanmaya başlamalarına vesile olacak.
Ancak aynı zamanda bu dönemde yeni doğacak olan kişilerin yani yeni Kiron Koçların yeni yaralarının oluşması adına da bir vasat oluşturacak ne yazık ki.
Yani hedefimizde iki ayrı kuşak var bu sürecin etki edeceği…

 

...
Devamını oku...16 Nisan 2018, Pazartesi

AstroKarmik ile 16-22 Nisan 2018 Haftasının Yorumları

16 Nisan 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Çok hareketli bir hafta.
 
***Koç burcunda yeniay ile başlıyoruz. Hızlı ve birden karar verilen başlangıçlar, sürpriz gelişmeler gündeme gelebilir.
Yeniay ile ilgili detaylı yorumlarımı sizlerle paylaştım. Kaçıranlar ve tekrar okumak isteyenler için…
www.astrokarmik.com/burc-yorumlar/aylik/koc-burcunda-yeniay-1
 
***Venüs’ün Jüpiter ve Plüton ile gerçekleşecek olan açıları, haftanın ilk yarısında etkili olacak.
Finansal konularda hareketlilik, inişli çıkışlı durumlar, adımlar söz konusu olabilir.
Yatırım konusu, ölçüsüz harcamalar ve risk içeren maddi hamleler gündeme gelebilir. Ya da girişilen işlerin ucu bir şekilde finansal risklere dayanabilir.
İlişkiler açısından da yeni fırsatlar ya da mevcut ilişkide gereken değişimi yaratma imkanı gündeme gelebilir.
Bu etkiler, riskleri hafife alma ve zaten zor ve riskli görünene meyletme durumu yaratacak.
Her açıdan.
Maddi açıdan boyumuzu aşan hamleler çok daha tatminkarmış gibi görünebilir. Harcamalar ve yatırımlar bu sebepten dolayı mantıkla değerlendirilemeyebilir.
Bu aşamada ilişkiler açısından da bize güç ve değer katacak kişilerle iş birliği yapma fırsatı da söz konusu olabilir.
Yüzeysel ve samimiyetsiz ilişkilerin bir şekilde elenmek zorunda kalacağı, derinliği sağlayabildiğimiz kişilere doğru otomatik olarak çekildiğimiz deneyimler yaşayabiliriz.
Özel ilişkiler açısından da aslında olmayacağını ya da bize çok da bir şey katmayacağını çok iyi bildiğiniz ama bir şekilde karşı koyamadığınız ilişkilerin içinde bulabilirsiniz kendinizi. Bu ilişkilerin gerçekten heyecan katacağını ancak bunun yanında hırpalayıcı deneyimler de getirebileceğini bilmekte fayda var.
Genel itibariyle bu kez ilişkiler yoluyla büyüme, güçlenme, dönüşme, derinlik kazanma ve hem kendimizi hem de ilişkilerdeki durumumuzu keşfetme şansımız artacaktır.
Ancak aynı zamanda eğer doğum haritanızda da bunu vurgulayan tema varsa, eş veya partner konumundaki kişi ile aranızda kıskançlık krizleri, baskıcı ve inatlaşan tutumlar da yaşanabilir. Sıkboğaz etmenin yarardan çok zararı çıkacaktır önümüze bu etki altındayken.
Bir arkadaşlık kökten değişip farklı bir boyuta taşınabilir.
Aşk hayatlarına dair gizemler, gizli ve yasak aşklar da birden ortalığa dökülebilir bu günlerde… Özel olmayan ilişkilerde de güç birliği yaratan durumlar yaşanabilir.
 
*** Salı günü KİRON 14 Nisan 2027 ye kadar devam edecek Koç burcu seyrine başlayacak. (26 Eylül 2018- 18.2.2019 arasında Retro sebebiyle kısa süreli olarak Balık burcuna tekrar dönecek.) Kiron 20 Nisan 2010 tarihinden bu yana Balık burcunda idi. Şimdi artık Koç burcu konuları Kiron ile bağlantılı olarak gündeme gelecek.
Bu konuda daha detaylı yorumlarımı sizlerle daha sonra paylaşacağım ancak kronik yaralarımızı ve şifa kaynaklarını ifade eden Kiron Koç burcundaki seyri sırasında kimlik tanımlanması ve kendini bir başkasından bağımsız bir şekilde ifade edebilme, adım atmanın cesaretini gösterebilme, özgüven ve kararlılığı ortaya çıkarabilme adına eski yaraların şifasına ya da belki de bu merkezdeki sızılara hizmet edecek yeni yaraların oluşmasına vesile olacak.
1.4.1968-18.10.1968
31.1.1969-28.5.1976
14.10.1976-28.3.1977
Tarih aralığında doğan kişiler bu süreçte Kiron döngüsü yaşayacaklar. Yani bu kişiler için, kanayan yaralar ya yeniden gündeme gelecek ya da şifalanma şansı bulacak.
 
***Çarşamba günü SATÜRN 6 Eylül 2018 tarihine kadar devam edecek geri hareketine başlayacak.
Satürn Retroları hayatın en çok akmasına ihtiyaç duyduğumuz konularında yavaşlama ve vites küçültme zorunluluğunu getirir.
Amaç istenen hızı ve verimi yaratmak adına, bunlara engel olan pürüzleri gidermek, gereken revizyonları yapmak ve daha sağlam bir şeyler ortaya koyabilmek adına zaman yaratmaktır.
Yolunda gitmeyen her ne varsa onları yargılamak ya da hatayı-eksiği bizim dışımızda aramak yerine, içinde bulunduğumuz durumu tarafsızca sorgulamak, olmayana değil de olması adına neler yapabileceğimize bakmak, sorumluluk almak önemli oluyor böyle etkiler söz konusu olduğunda.
Yarım kalanı tamamlamak, revizyonlar ve sağlamlaştırma çalışmalarına girişmek, eksikleri tamamlamak, tamir edip işe yarar hale getirmek için elverişli dönemler bu dönemler.
Ancak özellikle iş dünyasına ve finansal konular dair YENİ GİRİŞİMLER ve inşaat-tadilat-ev-arsa alım satım işleri açısından, Retro eşliğinde gelen ilk adımların, olası aksiliklerle gecikmeli ilerleyeceğini, sürecin tahmin ettiğimizden yorucu olabileceğini, sabır gerektireceğini dikkate almak önemli.
 
***Çarşamba günü kesinleşecek GÜNEŞ-URANÜS KAVUŞUMU da hafta ortasında etkili olacak. Yine sürpriz gelişmeler, değişim yaratma isteği, farkındalık elde etme fırsatları, farklı yol ve yöntemlerden gelecek fayda ancak bunların yanında istikrar elde etmekte zorlanma, beklenmedik durumları yönetmek durumunda kalma, özgürlük ihtiyacında artış ve bu nedenle de sorumluluklardan kaçma, hayatımızdaki erkek figürlerinden yana alışılmışın dışında tepki ve tavırlar, yönetim ve organizasyon ile ilgili yönetilmesi uğraştırıcı durumlar, otoriteye karşı gelme ve otorite kurma sorunları söz konusu olabilir.
 
***Cuma günü GÜNEŞ YAKLAŞIK 1 AY İÇİN BOĞA burcuna geçecek.
Güneş Boğa burcundayken, bu bir aylık süreçte olaylar karşısında kontrolsüz ve aceleci davranmaktansa ağırdan alıp emin olduğumuz sonuçlara ulaşmayı tercih ederiz. Risk yerine güven ve huzur aradığımız, maddi konuların önem kazandığı, elimizde mevcut olanı koruma içgüdüsünün yoğun olduğu bir dönemdir. Karar vermek adına fazlasıyla temkinli olacağımız ancak verilen kararların kalıcı olacağı bir dönem bu.
Kaybetmemeyi en büyük kazanç sayarız bu süreçte. Çalışmak, verim almak ama bir yandan da beş duyumuza hitap eden zevk unsurlarını doyasıya yaşamak isteriz.
Bu dönem varsa bahçeniz veya çiçeklerinizle uğraşmak, toprakları tazeleyip bitkilerinize özen göstermek için de biraz vakit ayırabilirsiniz. Hafta sonları doğayla iç içe ve doğal besinlerle süsleyeceğiniz eğlenceli ve rahatlatıcı piknik planları için uygun bir dönem olur.
Daha fazlasının hırsını barındırmayan bu dönemin en büyük riski rehavet ve rahatın her şeyin önüne geçmesi. Bir de boğazımıza düşkünlük olabilir.

16 Nisan 2018 PAZARTESİ 

Haftaya yeniay ile başlıyoruz. Cesaret katan ve motivasyonları yükselten etkiler söz konusu. Yeniayın olası risk ve avantajları hakkındaki yorumlarımı dün sizlerle paylaşmıştım. Kaçıranlar ve tekrar okumak isteyenler için tekrar paylaşıyorum…
http://www.astrokarmik.com/burc-yorumlar/aylik/koc-burcunda-yeniay-1
Hızlı ve hareketli bir şekilde başlayacak haftanın ilk günü. Saat 08:59 ile 11:50 arasında Ay boşlukta olacak ve sonrasında Boğa burcuna geçecek. Yeniayın coşkun etkilerini yere basar hale getirmeye hizmet edecek şekilde bir dinginlik katacak bu geçiş.
Bugün için zaten planladığınız işleriniz varsa, Ay’ın Boğa burcuna geçişinden sonrasını hatta akşam saatlerini daha verimli şekilde değerlendirebilirsiniz. Ancak finansal riskler açısından daha önce yaptığım uyarıları hatırlatmakta fayda var. Her açıdan ölçülü ve tedbirli olmak önemli.

17 Nisan 2018 SALI

Ay gün boyunca Boğa burcunda olacak. Maddi konular ve kendimizi güvende hissetmemize hizmet eden işler gündemde olacak. Bugün kesinleşecek olan, Venüs-Plüton ve Venüs-Jüpiter arasındaki açısal temas öyle ya da böyle maddi meselelerin ve/veya ilişkilere dair birtakım gelişmelerin de gündeme geleceğini düşündürüyor.
Güç katan iş birlikleri, derinlik ve fayda sağlayan kişilere doğru çekilme, etkili ve güçlü kişilerle destek alışverişleri söz konusu olabilir.
Öğlen saatlerinde rahatlık, esneklik ve bir miktar olayları akışına bırakıverme eğilimi ve ihtiyacı söz konusu olacak.
Rahatlık, huzur, dinginlik verecek her türlü aktivite için, sanatsal yaratıcılık ve bunların icra edildiği ortamlar için güzel olabilir.
Destek alışverişler, fedakarlıklar ve uyumlu iş birlikleri için de uygun olabilir.
Öğeden sonra saatlerinde daha çok silkelenme, hareketlilik ve mücadele isteyen işlerde daha girişken olma, nispeten daha çok cesaret gösterme, fiziksel güç isteyen işlere yönelme eğilimi var.
Akşam saatleri Ay Venüs Jüpiter ve Plüton açılarını tetikleyecek. Her açıdan ölçülü olmaya ihtiyaç duyduğumuz bir gün ve akşam diyebiliriz.

18 Nisan 2018 ÇARŞAMBA

Ay saat 15:02 ye kadar Boğa burcunda ve 01:04 sonrasında bu saate kadar boşlukta olacak.  Yarım işleri toparlamak, düzene hizmet edecek şekilde bir iş planı yapmak, keyfimizi yerine getirecek iş ve uğraşlara vakit ayırmak için elverişli olabilir bu zaman dilimi.
Ay İkizler burcuna geçtikten sonra iletişim ve hareket ihtiyacı, genel bir merak hali artmış olacak.
Gün içinde etkili olacak Güneş-Uranüs kavuşumu da göz önünde bulundurulduğunda özellikle 15:02 sonrası, yeni bir şeyler öğrenmek, farklı deneyimler yaşamak, bilgiyi arttıracak imkanları değerlendirmek, bilgiyi pratikleştirecek ortamlar yaratmak, aradığımız cevapları bulacak doğru soruları sormak, farkındalık elde edeceğimiz durumları zihinsel olarak doğru okuyabilmek için elverişli.
Bilgi bugün hiç beklemediğimiz bir ortamda, belki de hiç tahmin etmediğimiz bir kişiden ya da daha önce hiç düşünmediğimiz bir bakış açısı ile bakabilmek sayesinde gelecek. 
Ne kadar esnek olursak o kadar çok farkındalık elde edeceğimiz bir gün. Kompleks çözümler yerine pratik olanı, zor yolları değil de kolaylaştıranı, net görünür olanı bu kez de başka bir açıdan anlamaya çalışmak daha fazla fayda verebilir.

19 Nisan 2018 PERŞEMBE

Ay günün tamamında İkizler burcunda olacak.
İletişim trafiği, bilgi alışverişleri, yeni bir şeyler öğrenme ve bildiklerimizi aktarma, hareketlilik açısından yoğun bir gün olacak. Günün ikinci yarısında yanlış anlama ve anlaşılmalar, belirsizlikler, netlik sağlayamamanın verdiği huzursuzluk ve gerginlik, dalgınlık ve unutkanlıklar, duyduğuna sorgusuz inanmaktan kaynaklanabilecek yanılgı ve buna dayalı karar ve tepkiler risk oluşturuyor.
Bu nedenle önemli görüşmeleriniz ve netlik sağlamayı istediğiniz konuşma ve yazışmalarınız açısından günün ilk yarısı çok daha elverişli olabilir.

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Numeroloji