13 Aralık 2017, Çarşamba

Satürn Oğlak Burcunda/ Dersler-Sınavlar ve Sonuçlar

Satürn Oğlak Burcunda

Satürn, 20 Aralık 2017 tarihinde Oğlak burcuna geçişi ile birlikte 17 Aralık 2020 ye kadar devam edecek yeni bir gündemi şekillendirecek her birimiz için. (Bu burçtan bir önceki geçişi Şubat-1988 ile Şubat-1991 arasındaydı.)
 
Bu süreçte Satürn’ün yapacağı birtakım açılar da oldukça kıymetli.
2 Nisan 2018 de Mars ile iki yılda bir olan geleneksel kavuşumunu gerçekleştirecek mesela😊Sonraki 2 yılın en çok uğraştıracak konuların altı çizilecek o tarihlerde.
2019 yılında da Neptün ile üçgen açısı etkili olacak. Ancak en can alıcı etkiler Ay düğümlerinin de Yengeç-Oğlak aksına geçişi ile birlikte yaşanacak. 2019 yılının büyük kısmında Satürn, Güney Ay düğümü ve Plüton Oğlak burcunda dans ediyor olacaklar. Bu dans dönem dönem yakınlaşan ve ses getiren nitelikte bir dans. (Zamanı gelince bunlardan bolca bahsedeceğiz)
 
SATÜRN deyince aklımıza geliveren kelimeler aslında pek çok kişi için can sıkıcı şeyler ifade ediyor. Hayatın sadece keyifli yanlarını yaşamayı isteyenler çoğunlukta. Hayatın amacının sadece mutlu olmak, daha çok şeye sahip olmak, daha az uğraşmak olduğunu düşüneler de öyle. Güzellikleri elde etmenin ve elde edilenin kalıcılığının çaba gerektirdiğini gözden kaçırıyoruz aslında çoğu zaman…
Satürn ile birlikte sorumluluklar, disipline olma ihtiyacı, zorunluluklar, kısıtlanmamıza vesile olan şeyler, düzenlenmesi ve de düzeltilmesi beklenen konular, ciddiyetle ele alınması gereken meseleler gibi şeyler gündeme gelince, doğal olarak konfor alanından çıkmak gerekiyor. Ve konforu kaybetmenin rahatsızlığı hissediliyor.
 
SATÜRN KARMANIN EFENDİSİ…
Sırf bunu duymak, bilmek bile bir hizaya gelme etkisi yaratıyor insanda😊 Öğrenmemiz gerekenleri karşımıza çıkarması, geliştirmemiz gerekenlerin altını çizmesi, hayatın akışını yavaşlatan ve tamam oldu ya da oldum artık demeyi zorlaştıran, bir kere değil her daim gayret göstermeyi gerektiren testleri tedirgin ediyor.
Öğrenmenin, olgunlaşmanın kapısını aralayan tesirler alıyoruz Satürn transitleri ile. Her daim farklı bir konuda ama hiç bitemeyecek sonsuz bir şekilde…
Engelleri aşmak çabası ve bunun için gösterilen sabır, ruhsal anlamda olgunlaşmaya ve hayata daha geniş bir idrakle bakmaya, realitemizin değişmesine vesile oluyor.
Zor işlerle uğraşmak bize çalışmanın ne demek olduğunu öğretiyor ve aynı zamanda bunu sevmemize de vesile oluyor.
Dersine çalışmama, ödev yapmama ve sınava girmeme şansı yok bu öğretmenin derslerinde 😊
 
Bu şekilde bakacak olursak aslında bizi yolunda gitmeyen bir şeyleri düzeltme, öz disiplin gerektiren taraflarımızın farkına varma fırsatı veriyor bizlere. Hayatımızın herhangi bir alanında daha önce atılmış olan temeli, görünür olan inşaatı sağlamlaştırma imkanı elde ediyoruz. Ama tabi ki öncelikle bu söylediğim şeylerin aslında bir fırsat olduğunu kabul etmek gerekiyor.
Önceki tecrübelerden ve yaşam öncesi deneyimlerden bize aktardığı duygular genel de bunun aksine, değişime direnç, korku, kaygı, kısıtlanmışlık, kuşkular, çekingenlik, duygusal baskı, blokaj, engellenme ve yetersizlik hissi şeklinde oluyor... Deneyimi olması gerektiği gibi yaşayanlarda yarattığı tesirler ise olgunluk, istikrar, ciddiyet, sorumluluk, disiplin, ihtiyat, dünyevi konularda bilgelik ve tecrübe oluyor.
Belki de biri olmadan diğeri ortaya çıkmıyor.

Satürn transitlerini dert olarak algılayan da var uzmanlaşma, büyüme, sorunları giderme fırsatı olarak değerlendirenler de… Ben her zaman dediğim gibi gelişim ve farkındalık imkanı sağlayan şeyleri, gitmem gereken yönde beni teşvik eden nitelikteki gökyüzü tesirlerini seviyorum.

...
Devamını oku...22 Ocak 2018, Pazartesi

AstroKarmik ile 22-28 Ocak 2018 Haftasının Yorumları

22 Ocak 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Merkür açılarının etkili olacağı bir haftaya giriyoruz.
Öncelikle Plüton ile kavuşum var. Sonrasında bu açının etkileri Jüpitere destek açı ile taşınacak. Yani Plüton etkilerini yumuşatma şansımız da var, çok daha abartılı hale getirme riskimiz de… Uranüs karesi ve Kiron sekstili ile haftanın merküryen etkileri devam edecek.

Pek çok haber duyacağımız, iletişim ihtiyacının ve akışının bol olacağı, ihtiyacımız olan bilgiye ulaşmak adına çaba sarf edeceğimiz, zihinsel olarak odaklanmamız gereken işlere yöneleceğimiz, bunun biraz yorucu olacağı, birilerine bir şey anlatmak ve bir şeylere ikna etmek durumunda kalacağımız, zihinsel hareketliliğin artacağı, neden sonuç ilişkileri kurmamız gereken, detay ve derin düşünmeye ihtiyaç duyulan, var olan bilgileri kullanmanın, bir bilene danışmanın işimize yarayacağı bir hafta. Tam tersi çok da düşünmeden, bir hırs ve inat uğruna hareket edip pek çok işe, ilişkiye ve içinde bulunduğumuz duruma zarar verme eğilimi daha yüksek olacak.  Kimseye bir şey sormama gerek yok, kendi fikrim en doğrusu ve ben haklıyım gibi tuzaklara düşme riskimiz de var bu hafta.

Terapiler için ideal olabilir. ( Biraz yorucu yüzleşmeler yaşanabilir belki ama en azından kontrol edilebilir ve hayra hizmet edecek bir kanal olur bu) Kalıpları kırmak, bilinçaltı blokajlarını tespit edip bu konuda bir şeyler yapmaya yönelik çabalar için de uygun mesela. Buna hizmet edecek her türlü yardımcı teknikten destek alabiliriz.
Olayın iletişime yansıyan kısmı ise bir miktar yorucu. Karşılıklı gelmeler, düşünmeden edilen ya da yara açacağını bile bile edilen sözler, fikrini zorla kabul ettirmeye çalışma gibi durumlar söz konusu olabilir. Aman dikkat.

Yeni ve belki de alması ya da kabul ettirmesi zor kararlar da gündeme gelebilir bu hafta. Bunlar hem bizi hem de hayatı paylaştığımız insanları zorlayabilir. Yaşamımızda radikal değişimler yaratacak adımları tetikleyebilir. 

Objektiflikten uzaklaşmamıza vesile olan inatlaşmalara girmemek önemli.

Ülkemiz açısından bu haftaya bakacak olursak haftanın geneli zaten aynı tesirlerin toplumsal ve toplumlar arası yansımalarına gebe şekilde geçecek. Yani risk içeren zaman dilimleri olarak yorumlayabiliriz. Mars’ın ülkemiz haritasında 6. Evini etkilemeye başlaması ve Ay’ın da 12. Evi tetiklemesi sebebiyle Cuma ( özellikle akşam itibariyle), Cmt ve Pazar günlerine özellikle dikkat.

...
Devamını oku...14 Ocak 2018, Pazar

AstroKarmik ile 15-21 Ocak 2018 Haftasının Yorumları

15 Ocak 2018 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Bu hafta Çarşamba günü sabah saatlerinde 26 derece Oğlak burcunda bir yeniay meydana gelecek. Bu yeniay 2018 yılının en etkili transitlerinden biri olan Jüpiter Plüton altmışlık açısının yıl içindeki ilk kesinleşmesi ile beraber yaşanacak. Evet bu tüm yıla yayılan bir etki ancak en yoğun biçimde aslında Ocak ayının ilk haftasından bu yana daha yoğun biçimde hissediliyor.
Geçen hafta da bahsettiğim gibi bugünlerde yaşanan olaylara sadece mars-jüpiter ve venüs-plüton-güneş ve  bunların transitleri olarak bakmak yerine 2018 YILININ ANA TEMASINI OLUŞTURACAK KONULARDAKİ ÖNEMLİ GELİŞMELERİN YAŞANACAĞI TETİKLEYİCİ BİR DÖNEM OLARAK BAKMAK ÇOK DAHA DOĞRU OLUR.
 
Jüpiter Plüton kavuşumu en son 11.12.2007 de olmuştu. (28 derece Yay) Bu dönemde yaşanan olayların ve atılan tohumların sonrasındaki süreç ve o dönemde tetiklenen olayların geldiği aşamalar ile ilgili bilgileri de aralarındaki açıların kesinleştiği transit zamanları bize gösteriyor.
Şubat 2010 sekstil (çaba ile alınan yollar ve güç ve başarı elde etme şansı)
Temmuz 2010- Şubat 2011 arasında kare (zorlanma ve engel aşma teması)
Temmuz 2011-  Mart 2012 de üçgen (işlerin kolay ve akıcı şekilde ilerlemesi)
Ağustos 2013- Nisan 20014 arasında karşıt (bir seçim yapma ya da ikilemler arasında kalma, bir şeylere rağmen yol alma, dengeleri tutturma çabası, bir şeylerle karşı karşıya gelme ve yüzleşme durumları)
Ekim 2015- Haziran 2016 arasında üçgen (işlerin kolay ve akıcı şekilde ilerlemesi)
Kasım 2016-Ağustos 2017 arasında kare (zorlanma ve engel aşma teması)
Ocak 2018- Nisan 2018- Eylül 2018 sekstil (çaba ile alınan yollar ve güç ve başarı elde etme şansı diyor
Bir sonraki kavuşum 30.6.2020 de olacak. (24 Oğlak)

Bu transitin etkileri şu şekilde;
Birlik halinin, uyum halinde hareket edebilmenin, gerçek anlamdaki  iş birliğinin, birbirine fayda sağlama motivasyonunun, dayanışma halinin öneminin görmeye hizmet ediyor.
Hem bireysel hem de toplumsal ve sosyal yaşamlarımızda, yaşanılan olaylarda gereken gücü ve yeterliliği hissetme haline hizmet edebilir. Bu da olasılıkların daha net görünmesine vesile olabilir. Çabanın şart olacağı bir etki söz konusu.
Yani fırsatı güce dönüştürmek ya da mevcut kontrolün altında olan şeylerin artık sana avantaj sağlamasını istiyorsan bunu sana sunacak durumlar ve gelişmeler yaşanabilir. Senin bu aşamada durup beklemek yerine gereken girişimleri yapman ve çaba göstermen önemli diyor bu gökyüzü olayı.
Hem dönüşümün hem de arınmaya ihtiyaç duyulan, dejenerasyona uğramış noktaları şifalandırma konusu hareketlenebilir. Değişim yaratacak adımları atmak için gereken motivasyonu sunabilir. Farkındalık artıracak yol ve yöntemler ön plana çıkabilir. Bilinçli hareket edebilme gücü söz konusu olabilir. Hem kendimizi tanımak hem de artı değer katacak aydınlık taraflarımızı gün yüzüne çıkarmak için ihtiyaç duyulan destek yöntemlerden fayda elde etme şansı artabilir.
Rehber niteliğinde olan kişilerden, yabancılardan, bilgili ve tecrübeli kişilerden gelecek fayda, eğitim, öğretim ve yabancılarla yapılacak iş birliklerinden gelecek kazanç olarak yorumlanabilir bu transitin etkileri.
Aslında işin içinde ve veya ucunda hem daha etkinli ve güçlü olabilmek hem de maddi ya da manevi kazanç elde edebilmek teması var. Burada Jüpiter’in Akrep burcunda olması, Plüton’un da Oğlak burcundaki yerleşimi, iş dünyası, mesleki planlar projeler ve en temelinde de maddesel kazancın en ön planda olduğu hedefler gündeme gelebilir bugünlerde.
Cesaret, kararlılık, özgüven, güç, azim; şans ve pozitif bakış açısı ile birleşmiş ve derinlik sağlama her neye yoğunlaşmamız gerekiyorsa o alanda hızlıca yol alma imkanı sunacak bu güzel transit.
 
Hafta başındaki iki gün ayın kapanma fazında olması eşliğinde geçecek. Yani bir şeyleri geride bırakmak ve bize fayda sağlamadığını tespit ettiğimiz şeylerden arınmak adına destekleyici olacak. Ya da bunları tespit etmek için.
Bu kez Ay Oğlak burcunda küçülüyor. Oğlak burcundaki tek gösterge Güneş ve Ay değil, biliyoruz. Venüs, Merkür, Satürn ve Plüton Oğlak burcunda iş birliği halindeler. Üzerimizde yaratacakları yoğun etki ise kısıtlanma, baskı ve gerginlik şeklinde olacaktır. Huzursuzluk ve karamsarlığın daha ön plana çıkacağı, duyguların bastırılmak zorunda kalacağı, ya da bir şekilde daha önce bastırılmış olan duyguların fark edilip rahatsızlık vereceği durumlar yaşayabiliriz.
Aldığımız duygusal sorumlulukların, başarıya duyduğumuz ihtiyaç, bu uğurda tercih ettiğimiz yolların sorgulanması söz konusu olabilir. Bu açıdan daha önceki tavrımız, başarı anlayışımız, duyguları ifade ediş biçimimiz ve gönül bağı sebebiyle üstlendiğimiz sorumluluklar ve bunlar ile ilgili alışılagelmiş kalıplarımız ile ilgili bir arınmaya gidebiliriz.
Daha iyisine yol almak ve daha çok başarı ve tatmin getirmesi adına birtakım kalıpları kırmak ve bazı alışkanlıkları ve gelecek hedeflerini değiştirmek gerekebilir. Bu ihtiyacı fark etme şansı bulabiliriz.
Bu iki günün verimli şekilde değerlendirilmesi adına işe yönelmek iyi gelebilir. Kendi içimizde halletmemiz gereken her türlü sorun ve duygusal stres de gündeme gelebilir. Ancak bir başkası ile ya da bizdekini aktaracak şekilde duygusal paylaşımlar çok akıcı olmayabilir.
Pazartesi ve Salı günleri netlik arayışı ve somut adımlara niyet etek yerine başarı planlarını, gelecekte bizi daha somut hedeflere yönlendirecek yol ve yöntemlerimizi, stratejilerimizi gözden geçirmek ile değerlendirilebilir.
Bizi ayakta tuttuğuna inandığımız değerlerimiz, hedeflerimiz, ilişkilerimiz, takdir edilme ihtiyacımıza hizmet eden ve saygıyı aldığımız şeyler ile ilgili bir değerlendirme yapma ve bir düzenleme ve yeniden yapılanmaya yönelme eğilimi olabilir.
Bunu yapmamıza şimdiye kadar engel olan kalıpların gözden geçirilmesi, sorgulanması için bir fırsat olabilir bu.
Başarının bizim için ne anlama geldiğini bir kez daha değerlendirip bu uğurda bir yol haritası belirlemek için şu ana kadar yürüdüğümüz yola gerçekçi biçimde bakma imkanı bulabiliriz.

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Günün