19 Ağustos 2017, Cumartesi

Aslan Burcunda Güneş Tutulması

21 Ağustos 2017 28 derece 52 dakika Aslan burcunda bir Güneş tutulması meydana gelecek. Bu yılın en önemli tutulması olarak görünen bu tutulma hakkında daha önce de pek çok kez vurgulayıcı yorumlar dile getirildi.
Güneş tutulmaları Ay düğümleri ile yakın temas halinde meydana gelen birer yeniay aslında. Her yeniaydan daha vurgulu ve kadersel mekanizması da zaten bu temastan kaynaklanıyor.
Ay düğümlerinin yaklaşık 18,5 yıllık döngüsü ve her bir aksta yaklaşık 1,5 yıl kalışı göz önünde bulundurulduğunda, bir aksa ait tutulmaların ortalama 1,5 yıl boyunca devam ettiğini ve bu döngünün de 18,5 yıl önceki döngülere dair bir uzantısının olduğunu söyleyebiliriz.

Bu kez Aslan-Kova aksını etkileyen tutulmalar geçen yıl 18 Ağustos da başladı ve 21 Ocak 2019’ a kadar devam edecek ve sırasıyla şu şekilde gerçekleşecek:
• 18 Ağustos 2016 Kova burcunda Ay tutulması (25)
• 11 Şubat 2017 Aslan burcunda Ay tutulması (22)
• 7 Ağustos 2017 Kova burcunda Ay tutulması (15)
• 21 Ağustos 2017 Aslan burcunda Güneş tutulması (28)
• 31 Ocak 2018 Aslan burcunda Ay tutulması (11)
• 15 Şubat 2018 Kova burcunda Güneş tutulması (27)
• 27 Temmuz 2018 Kova burcunda Ay tutulması (4)
• 11 Ağustos 2018 Aslan burcunda Güneş tutulması (18)
• 21 Ocak 2019 Aslan burcunda Ay tutulması (0)

(Not: Bu aksta gerçekleşen bir önceki dönem tutulmaları 8 Ağustos 1998 ile 31.7.2000 tarihleri arasındaydı.)
 
Yoğun etkiler barındıran bir gökyüzü olayı Güneş tutulmaları. Peki bu etkiler herkes için mi geçerli. Tabi ki bu dokunuşlar eşit şiddette olmuyor. Eğer haritamızda özel bir nokta, aks ya da gezegen ile temas ediyor ise bu tetikleyici durum çok daha hızlı ve dikkat çeken birtakım gelişmelere vesile oluyor.
 
Her önemli gökyüzü olayında olduğu gibi Güneş tutulmalarının etkileri de denize atılan taşın oluşturduğu halka halka etrafa yayılan dalgalar gibi yayılıyor. Yani merkezde en çok etkilenen birileri ya da birtakım topluluklar var mutlaka ancak kişiler ve gruplar arasındaki zincir şeklindeki bağlantılar dolayısıyla herkes bir ölçüde nasibini alıyor.
Ama hemen ama orta vadede…
Mutlaka bir ucundan herkese dokunuyor.
 
İşini kaybeden bir kişinin eşinin çalışmak ve daha çok para kazanmak için bir mecburiyetinin doğması, finansal etkiler sebebiyle çocuğun okul değişikliği yaşaması, her zaman yapılan harcamaların ve bu harcamalara hizmet sunan yani bu harcamalardan kazanç elde eden kişilerin de oluşan yeni finansal durumdan etkilenmeleri v.b.
 
Bunlar, yani tutulma ile birlikte tetiklenen olaylar normal şartlarda aslında belki de zaten harekete geçilmesi gereken ancak bir başlama vuruşu ya son vuruşa ihtiyaç duyulan durumlar. Olması gereken değişimi yaratma imkanı sunan fırsat niteliğinde dönemler tutulma dönemleri.
Sahne hazır, şartlar, kostümler, dekor, roller her şey hazır da gong sesi bekliyor olduğumuz şeyler için tetikleyici diyebiliriz.
 
Başlatan, motivasyon veren ve yeni adımlara niyet ettiren tesirler yoğun.
Bir şeyleri geride bırakmak zorunda kalmanın ya da bir şeyleri tercih edip tercih etmediğini kaybetmenin sıkıntısı, yeni yolların heyecanı, çabucak isteklere ulaşma isteğinin sabırsızlığı dikkat çekiyor güneş tutulmaları döneminde.
 
Hangi burçta, hangi saros serisinde, hangi elementte ve hangi dekanda gerçekleştiği, yöneticisinin durumu, yeniayın açıları, tutulma haritasındaki diğer önemli açılar, tutulmanın ilişkide olduğu evler, coğrafik olarak hangi bölgeden gözlemlendiği v.b. detaylar bizim tutulmanın bireysel ve toplumsal etkilerini okumamıza yardımcı oluyor. 

...
Devamını oku...06 Nisan 2017, Perşembe

Satürn Yay Burcunda Son Mola-Son Rötuşlar

Yay burcundaki ilerlemesine devam eden Satürn 6 Nisan 2017 itibariyle bu yıl gerçekleştireceği geri hareketine başlıyor.
 (Satürn Yay burcundaki seyrine 23 Aralık 2014 tarihinde başladı. Bu geçişin başlangıcından hemen sonra yaşanan ilk Retro sonrasında 8 Eylül 2015 de tekrar bu burca geçti ve o tarihten bu yana da Yay burcunda seyrediyor.)
Daha önce 25 Mart- 13 Ağustos 2016 tarihleri arasında bir kez daha bu burçtaki geri hareketini deneyimlemiştik Satürn’ün.
Bu kez Retro 25 Ağustos 2017 ye kadar süreç devam edecek.
Aralık ayındaki Oğlak burcu geçişinden önce son yılların yarım kalan, zorlandığımız konularda bir kez daha düzenlemeler yapıp sorunları giderme, yolunda gitmeyeni rayına sokma fırsatı sunacak. Ve sonrasında Yay burcunda bir sonraki döngüsü 21 Şubat 2044-24 Ocak 2047 arasında yaşanacak.
 
HERKES İÇİN SATÜRN RETRO DÖNEMLERİ;
İş dünyası ve finansal konulardaki adımların her zamankinden daha gecikmeli sonuç vereceğini, inşa, ev, arsa ve gayrı menkul ile bağlantılı konularda istediğimiz verimi alamayabileceğimizi, tadilat ve tamirat konularının sorun çıkaracağını, iş kurma, işi büyütme ve yeni girişimlerde beklentilerin karşılanmayabileceğini işaret ediyor. Sağlık açısından özellikle kemik yapıyı, eklemleri, omurgayı ve dişleri ilgilendiren rahatsızlıkların tedavi sürecinin uzayabileceğini düşündürüyor.
 
Satürn Yay burcu seyri etkilerini daha önce sizler için detaylı olarak yorumlamıştım. Hatırlamak isteyenleriniz için tekrar paylaşıyorum.
http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/karmanin-efendisi-saturn-yay-burcunda
 
BİREYSEL YAŞAMLARIMIZDA ise bu aşamada son yıllarda aldığımız ya da bir türlü alamadığımız derslere iyi bakmak önemli.  Özellikle de en çok zorlandığımız konulara…
 
SATÜRN zorlukları, engelleri, dersleri ve hızımızı kesen durumları daha çok düşündürdüğünden dolayı transit etkileri de genelde bu çerçevede yaşanıyor.
 
*Tabi bu zorlukların görünen ve görünmeyen tarafları, keşfedilmeyi, anlaşılmayı ve idrak eşliğinde düzenlemeler yapılmasını bekliyor....
Devamını oku...16 Eylül 2017, Cumartesi

AstroKarmik ile 18-24 Eylül 2017 Haftasınn Yorumları

18 Eylül 2017 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Pazartesi günü Venüs Uranüs üçgen açısının kesinleşmesi eşliğinde geçen hafta sonundan başlayan bir takım güzel gelişmeler hız kazanabilir.
 
***Pazartesi ve Salı günlerinde Venüs, 21 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleşmiş olan Aslan burcundaki Güneş tutulması derecesini tetikleyecek. Yani Güneş tutulması eşliğinde gelişen olaylar açısından yeni bir aşamaya gelme ya da bağlantılı olacak şekilde yeni bir gelişmenin yaşanması söz konusu olabilir.
Tutulmanın genel etkilerini hatırlatmak adına tutulma ile ilgili yorumlarımdan kısa bir alıntı paylaşıyorum…
 
“””ÖZETLEYECEK OLURSAK bu tutulma bize önemli adımlar atmak ve görünür olmak adına gereken cesaret ve özgüveni verecektir. Bir bakıma aslında şans da yanımızda diye düşündürtebilir. Ancak sanki büyük ödüle gidilen bir oyunda kaybedecek hiç canımız kalmamış gibi düşünebiliriz bu durumu. Sanki ilk hatada her şeye sil baştan başlamak gerekecekmiş gibi bir döngünün içinde…
Mars ve Uranüs etkisi hakim. Hızlı ve değişimi tetikleyecek aksiyonlar olacak hem toplumsal konularda hem de bireysel yaşamlarımızda. En çok parlamaya ihtiyaç duyulan yaşam alanlarımızda harekete geçme zamanı olacak.
Ya yeni bir girişim söz konusu olacak ya da mevcut olanı tazeleyecek, revize edecek, taze nefes olacak bir değişiklik için zaman ve mekan doğru bir şekilde hazırlanacak.
Bazı konularda değişim yaratacak ve güç kazandıracak fırsatlar çıkacak karşımıza. Atak ve girişimci olmak, kendimizi, becerilerimizi ve artı olarak değerlendirilebilecek olan yönlerimizi, yaratıcılığımızı ön plana çıkarmak, bu fırsatları avantaja ve kazanca dönüştürmemize vesile olacak.”””
 
***Pazartesi günü kesinleşecek Venüs Uranüs arasındaki üçgen açının üstelikte ateş elementinde olması aslında heyecan katan ve özellikle ilişkiler açısından canlandırıcı etkiler sunan bir tesir yapacak. Yeniliklere açık olmak, değişime niyet etmek, farklı bir şeyler yaratmak adına hevesli olmak faydalı olacak haftanın başında.
Hayatınızda değiştirmek istediğiniz şeyler varsa (özellikle ilişkileriniz açısından) bu transit size fırsat doğurabilir. Monotonluktan, rutinden uzaklaşma isteği oluşturacağı için de değişimin habercisi olabilir. Buna hizmet eden, bizi neşelendiren, sohbet etmekten keyif alacağımız, bize kendimizi iyi hissettiren, farklı ancak buna rağmen yakın bulduğumuz kişilere doğru çekilebiliriz.
Her zaman bulunduğumuz yerlerin dışında zaman geçirmek, gelişim ve farkındalık sağlayan kişi ve ortamlara yakınlaşmak isteği olabilir.
Özgür hissetme ihtiyacımız doyurulmayı bekler. (Hem ikili hem de sosyal ilişkiler açısından.) Eğer doyuramamışsak bu ihtiyaç huzursuzluk şekline bürünebilir.
Fiziksel olarak görünüşünüzü değiştirme ihtiyacı da verebilir bu gökyüzü olayı. Estetik, güzellik anlayışı da sıra dışı bir hal alır.
Keyif aldığınız konularda bir değişim ve ilgi alanlarınızın değişiklik göstermesi söz konusu olabilir.
Eğer yaratıcılık gerektiren şeylerle uğraşıyorsanız sıra dışı işler üretme ve farklı beceriler ortaya koyma şansınız da olabilir.
Genel olarak şans, para ve aşk konusu beklenenin dışında gelişmelere gebe diyebiliriz hafta başında.
 
***Venüs’ün hafta sonundan bu yana tetiklediği ve hafta ortasına kadar da hissedilecek olan bir başka açısal etkisi ise AY DÜĞÜMLERİ, URANÜS VE JÜPİTERİN DE İŞİN İÇİNDE OLDUĞU MİSTİK DÖRTGEN açı kalıbı. Mistik bir kapasitenin ortaya çıkışı, buna vesile olacak değişik deneyimler yaşama veya bu çeşit fırsatlarla karşılaşma, yaratıcılığı ifade etme açısından güzel kapasitelerin ortaya çıkması, yeni insanlara ve yeni sosyal çevrelere açık olma hali ve bunlar aracılığıyla gelecek farkındalıklar açısından kıymetli günler olacak bu 3-5 günlük süreç.
 
*** Yine haftanın ilk yarısında etkili olacak olan bir diğer transit de Güneş Kiron karşıt açısı… Aslında Çarşamba günü gerçekleşecek olan Yeniay da bu etkiler altında yaşanacak.
Bu transitin etkisi ile bu günlerde eskiden kendimizi güçsüz ve çaresiz hissettiğimiz bir konu ya da buna vesile olan biri karşımıza tekrar çıkabilir. Ya bu konu ya da kişi ile ilgili olarak özgüven, kararlılık ve gücün fark edilmesi ya da o yara açılan, zafiyet oluşturan sahnenin tesirlerini üzerimizde tekrar hissetme durumu yaşanabilir.
Zayıflıklarımızın, korku ve endişelerimizin, gücümüzün yetmediği şeylerin, bizi zayıf düşüren yumuşak karnımızın ne ile alakalı olduğunun farkına varabiliriz. Bu da yorucu belki de acı verici olabilir. Ancak sonuçta iyi bir şey bu 😊 Yani zafiyetlerin farkına varmak. Aksi takdirde ZAYIF GÖRÜNMEMEK ADINA GİZLEDİKLERİMİZ SIRF BU KAYGI VESİLESİ İLE ASLINDA BİZİ GERÇEKTEN DE ZAYIF DÜŞÜREBİLİYOR. Pek çok kararımızı, niyetimizi, ilişkilerdeki tavrımızı şekillendirebiliyor olabilir bu zafiyetler.
Örneğin sizin bulunduğunuz ortamda sizin açık vermemek adına hep kaçtığınız bir konu konuşulabilir bugünlerde. Siz üzerini örtmeye, konuyu değiştirme çabasına devam ettikçe daha doğrusu dikkatinizi açık vermemek noktasında yoğunlaştırdıkça bu yara derinleşmeye ve sizi gerçekten de asıl odaklanmanız gereken şeylerden uzaklaştırmaya başlayacaktır.
Eksik ya da zayıf gördüğünüz yönlerinizle iradi olarak yüzleşin…
Bu sizi kesinlikle çok daha özgüvenli yapacaktır.
Siz izin vermedikçe kimse sizin canınızı yakamaz. Yeter ki siz bu sızının gerçek olmadığını sizin var olmasına müsaade ettiğiniz duygu temelli bir şey olduğunu kabul edin.
Bu transit eksikleriniz ya da kusurlarınız sebebiyle sevilmediğinizi düşünmenize vesile olan kalıpların yerinden oynamasına ve bu vesile ile elde edilecek farkındalıklara, farkındalık oluşmamışsa da hissedilecek acı veren duygusal derinliklere vesile olabilir.
Bu transitler yeni bir yaranın açılabileceğini de risk olarak önümüze getiriyor. Aman dikkat!
Düşüncesizce yapılan bir hamlenin, hareketin, söylenen sözün, girişimin diyetini hemen ya da zaman içinde kronikleşecek şekilde ödeme durumu da söz konusu olabilir.
Bu transitlerin etkisi bizlere bedensel olarak uygulanan bir takım şifa yöntemlerine başvurmak için de imkanlarla karşılaşabileceğimizi söylüyor. İhtiyaç duyduğunuz bir durum varsa değerlendirin. Operasyon, ilaç tedavisi v.b. ( Bizde ne hikmetse neredeyse bir yıldır bekleyen annemin operasyonu bu günlere denk geldi.  Üstelikte fiziksel şifa adına atılacak adımları işaret eden tesirler söz konusu ve bu tesirler annemin haritasındaki Güneş’le kavuşum halinde iken. 😊)
Duygusal kalıplar ve kronik yaralar açısından olaya bakacak olursak, bugünlerde hayatınızdaki önemli bir figür, otorite konumunda olan kişi, eş, baba, ebeveyn ile alakalı olarak bir şeyleri şifalandırma, daha önce yaşanmış kırgınlıklara bir son verme, yaraların neden oluştuğunun farkına varma, sizi neden bu kadar etkilediğini fark edip yolunuza bu farkındalıkla devam etme fırsatı verebilir bu etkiler.
 
***Salı ve Çarşamba günlerinde MERKÜR-NEPTÜN KARŞIT AÇISI etkili olacak. Kafa karışıklıkları, dalgınlıklar, odaklanma sorunları, bir konuşma ya da kararı netleştirmekte somut bir noktaya vardırmakta zorlanma, yanlış anlaşılmalar v.b. şeyler söz konusu olabilir. Zihinsel olarak odaklanmamızı gerektiren, mantıklı hareket etmemiz icap eden durumlarda aksamalar yaşanabilir. Yanıltıcı kişi ve durumlar, konuşmalar hataya yönlendirici olabilir. Hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarına da dikkat etmekte fayda var bu etkiler altındayken.
 
***Çarşamba günü VENÜS, 14 EKİME KADAR KALACAĞI BAŞAK BURCUNA geçecek.
İlişkileri, parasal iş ve girişimleri, estetik ve güzellik ile alakalı mevzuları daha çok ilgilendiren Venüs Başak burcundaki seyri döneminde ilgili konularda yeteri kadar iyi bir akış sağlayamaz. Keyif odaklı konuları işaret eden Venüs keyif almanın öncelikli olmadığı bir yerleşimdedir. Aşkı ve sevgiyi ifade ediş biçimi, hizmet etmek, fayda sağlamak şeklinde çalışır. İlişkide partneri memnun etmek, kusursuz olanı yaratmak, mükemmelleştirmek ana amaçlardır.
İlişkilerde samimiyetin yerini daha iyisini yaratma ihtiyacı ve bu nedenle de göze batan kusurların dile getirilmesi, sürekli bir şeyleri düzeltmeye çalışma telaşı yani işin keyfini o kadar da çıkaramama gibi bir durum alır.
Yalnızsanız bu dönem karşınıza çıkacak partner alternatiflerine karşı o kadar da rahat olamayacağınızı, zor beğenir bir ruh halinin ön planda olacağını da söyleyebilirim. Genel olarak karşımızdan beklentimiz ve bizim de sunduğumuz partner tavrı, heyecan veren bir eş olmaktan ziyade hayatı kolaylaştırıcı misyonunu yerine getirmek şeklinde gerçekleşir. Bu ilişkiden ne verim alınır kim kime ne kadar fayda sağlar diye bakarız duruma.
İlk görüşte aşklar da çok mümkün olmayabilir. Aşk, her haliyle kabul edilebilir bir şey olmaktan çıkar. Bize ruhen ve somut anlamda fayda sağlayan kişilere doğru çekiliriz. Dinamik ve eğlenceden eğlenceye koşan birlikteliklerden ziyade birlikte üreten ve işe yarayan uzun vadeli ve geleceğe atıfta bulunanlarını yaşarız. Bu süreçte bizim için estetik ve güzellik kaygısı da yerini temiz bakımlı ve özenli olmaya bırakacak. Bu hem dış görünüşlere hem de giyim kuşam tarzına bu şekilde yansır. Belki evimizde ve çevremizde işe yaramayan fazlalıklardan kurtulma, işlevsel olanlarını ön plana çıkarıp revizyon yapma şansı bulabiliriz.
Genel olarak romantizm ve kör eden aşklar dönemine kısa bir mola diyebiliriz. İlişkilere ve ilişkide bulunduğunuz insanlara nerede sorun varsa düzeltelim diye bakmak da aslında bir yere kadar faydalı olabilir. Ancak ilişkileri daha iyi nasıl olabilir tenkitleriyle yıpratmamaya özen göstermenizi öneririm bu süreçte.
Bu süreçte Venüs’ün 29-30 Eylül tarihlerinde Neptün ile karşıt açısı etkili olacak. Yanılma, aldanma, aldatılma, ilişkilerde fedakarlıklar yapmak durumunda kalma söz konusu olabilir. 3 Ekim civarında kesinleşecek Venüs- Plüton üçgeni güçlü kişilere doğru çekilme, iş ve güç birlikleri kurma, aşk ve tutkuyu dolu dolu yaşayacağınız birileriyle yolunuzun kesişmesi, kıskançlık ve aşırı sahiplenici tavırlar sebebiyle yaşanabilecek sıkıntılar gündeme gelebilir. 8 Ekimde de Venüs-Satürn karesi etkili olacak. İlişkilerin bir sınava tabi tutulması, ilişkiler üzerinde olgunlaşma ve dersler alma durumları yaşanabilir.
 
***Çarşamba günü BAŞAK BURCUNDA BİR YENİAY MEYDANA gelecek. Bir düzen kurmaya, mevcut düzeni değiştirmeye, zihinsel olarak kendimizi ifade edeceğimiz iş ve girişimlere, ticari faaliyetlere, sağlık konulu adımlara, şifaya hizmet eden şeylere, genel olarak hizmet odaklı niyetlerimize hizmet eden bir yeniay yaşayacağız. Bu konudaki daha detaylı yorumlarımı sizlerle ayrıca paylaşacağım.
 
***Cuma-Cmt günlerinde Merkür-Plüton üçgen açıda olacak.  Bu transit ile birlikte, fikirlerimizi etkileyici bir biçimde ortaya koyma, dikkat çekici konuşmalar yapma, olayların ve sözlerin ardındaki anlamları görme becerisi, artmış olacaktır.
 Araştırma, inceleme gerektiren işlerdeki verim artar. Vurucu nitelikteki konuşmalar, hafiyelik isteyen durumlar, görünmeyeni, bilinmeyeni bulma çabaları dikkat çeker. 
 Birilerinin ağzından laf almak, çaktırmadan öğrenmek ve asıl niyetleri ortaya çıkarmak için de gayet elverişli bir transit bu.
Psikolojik çözümlemeler yapmak, bu açıdan destek almak, etki bırakacağınız ve sizi güçlendirmesini istediğiniz konuşmalar yapmak, bir danışmanlık almak ve fayda sağlamak, okült konularda eğitimler almak, bilgimizi derinleştirmek için elverişli bir enerji olacaktır gökyüzünde.
 Israrcı ve empoze eden bir havaya bürünmediğimiz takdirde yol aldıran bir iletişim tarzı yaratır.
 
***Cuma günü Güneş yaklaşık 1 ay için Terazi burcuna geçecek.
Bu geçiş ile birlikte gece ile gündüzün eşitlendiği, denge, eşitlik ve uyumun ön plana çıktığı zamanlardayız. Sonbahar ekinoksu ile birlikte artık geceler uzayacak gündüzler kısalacak. Terazi teması adalet ve eşitlik ile birlikte anılıyor.
Bu süreçte karşımızdakinin haklarına ve her türlü fikre eşit uzaklıkta olup objektif kalabilmek, kararlarımızda ve adımlarımızda birlik halini gözetmek önemlidir. Ortamı yumuşatan, arabuluculuk yapan, anlaşmazlıkları gidermek için çaba sarf eden kişilerde bir artış olabilir bu 1 aylık süreçte. Politik tavırlara her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulacak ve bu tip yaklaşımlar da prim yapacaktır.
İnsanların hayatını, işlerini, sahip olduklarını ve bir şeylere sahip olmak ya da bir şeyler yapmak adına kurdukları hayalleri, sevdikleriyle paylaşma arzusunun belirginleşeceği günlere giriyoruz. Yalnız kalmamak adına gözler sosyal çevrelere yönelir. Bu eşlik etme ihtiyacı mutlaka karşı cins olarak algılanmasın. Bir iş yapıyorsak yanımızda biri olsun, bir yere gidilecekse yol arkadaşı bulalım, bir eğitime gidiyorsak mutlaka bize yarenlik edecek birileri olsun isteriz.
Sanatsal konular ve bağlantılı ortamlar ve organizasyonlar normalden daha çok ilgimizi çeker. Davetler ve sosyal organizasyonlarda bir artış söz konusu olabilir. Estetik ve uyum da önem kazanacak. Hoş görüneyim, uyumlu giyineyim, hoş kokayım ve göz kulağa hitap edeyim diye çaba gösteririz. Şıklaşmak ve göze hoş görünmek beklentisi artar. Bulunduğumuz ortamda da mekan olarak bunu gözetme eğilimi artar.
Ruhumuzu doyuracak eğlenceli işlerle uğraşma, sosyalleşme ve bunların tümünü birileriyle belki de bizim için özel olan biriyle paylaşma fırsatı sunar bizlere bu dönem. Sonbahar ekinoksunun hem bireysel olarak hem de ülkemiz adına yeni ve taze bir enerji sağlamasını eşitlik ve objektiflik, anlayış ve hoşgörüyü de beraberinde getirmesini gönülden dilerim.
 
***Haftanın son üç gününde Pazar günü kesinleşecek olan Mars-Neptün karşıt açısı etkili olacak.
Bu açı etkisiyle de fiziksel olarak kendimizi güçsüz hissetme, ne istediğimizi bilememe, hedef ya da yön bulamama, cesaret gerektiren işlerde dik durmayı becerememe gibi durumlar yaşanabilir. Eğer hakkınızı aramanız gereken bir durum oluşursa, kendinizi yeteri kadar net ifade edememe ve tam olarak istediğiniz kadarını elde edememe gibi riskleri de var bu transitin. Elimizdeki yarım işler ilgimizin dağılması sonucu tamamlanmadan yarım haliyle kalabilir. Savaşma gücünü ve biçimini temsil eden Mars, Neptün etkisiyle, yanlış emellere alet olma, hiç beklemediğiniz yerden saldırıya uğrama ve karşılık verememe gibi durumlar doğurabilir ne yazık ki. Aynı zamanda gücün hiç tahmin edilmeyecek biçimde kötüye kullanılması gibi durumlar da yaşanabilir. Duygusal  tepkileri, öfke ve kızgınlık bu gibi durumlara sebebiyet verebilir. Kontrolü olumlu ya da olumsuz anlamda kaybetmemek, duruşundan taviz vermemek ve net olabilmek önemli olur bu etki altındayken.

18 Eylül 2017 PAZARTESİ

Saat 07:52 sonrasında Ay Başak burcunda olacak. Üretkenlik ihtiyacımızın fazla olacağı, yaptığımız işin detaylarını dikkate alacağımız, çok fazla ayrıntı ile uğraşmak durumunda kalacağımız, kusurları yok etmek adına çaba göstereceğimiz bir şekilde başlıyoruz haftaya. 
Çarşamba günü Başak burcunda gerçekleşecek yeniay öncesinde Pazartesi ve Salı günleri yarım kalan bir şeyleri tamamlamak, eski defterleri kapatmak, bir şeyleri onarmak, belki de bazı şeyleri, olmayacağına karar verip onları geride bırakmak, yüklerden kurtulmak için elverişli olabilir. Hayatımızda kuracağımız yeni bir düzeni inşa edebilmek adına biraz da temizlik yapmak, eski düzeni elden geçirip sadeleştirmek, işe yaramayan ayrıntıları silkelemek, yolunda gitmeyen şeylerin ve bunların nedenlerinin neler olduğunu sorgulamak, tespit etmek için elverişli olabilir.
Yani başlangıçları değil de başlangıca hizmet edecek ön hazırlıkları yapmak için değerlendirilebilir haftanın ilk iki günü.
Akşamın ilerleyen saatlerinde hızlı gelişmeler ve bunların beklentisi artmış olacak.
Zamanın akışını olduğu gibi kabul etmekte zorlanacağız. Yolda geçen, bir şeyleri beklerken hissettiğimiz zamanı hızlandırmak ve istediğimiz kişiye, mekana, cevaba, sonuca veya herhangi şeye hemen kavuşmak isteyeceğiz.
Aceleci tavırlar ve anı yaşamakta zorlanma sebebiyle gerginlikler ve belki de ufak tefek kaza ve sakarlıklar söz konusu olabilir. İletişimde de inatlaşma ve agresyondan, sivri dilden, saldırgan ifadelerden, tartışma ortamlarından, gereksiz fikir mücadelelerinden kaçınmak iyi olabilir akşam saatlerinde.

19 Eylül 2017 SALI

Ay gün boyunca dün olduğu gibi Başak burcunda ilerlemeye devam edecek. Düne göre enerjimiz ve motivasyonlarımız daha düşük seyredebilir.
Silkelenme ve bir şeyler yapıp kotarma adına somut bir şeyler yapma kapasitesi gün ortasında diğer zaman dilimlerine göre bir miktar daha yüksek olacak.
Sabah erken saatlerde dalgınlıklar, motivasyon düşüklükleri, aradığımız cevabı, bilgiyi ya da desteği bulamama, hayal kırıklıkları yaşama ve yanlış anlaşılmaya müsait durumların ortasında kalma söz konusu olabilir. Yapılan fedakarlıkların kötüye kullanılması, iyi niyetin suiistimal edilmesi v.b. şeyler de yaşanabilir ne yazık ki.
Gün ortasında kararlılık ve net bir duruş, duygusal anlamda güç katan gelişmeler, iş birlikleri, duyguların paylaşılması, fayda sağlayan ve etkili kişilere doğru çekilme söz konusu olabilir. Bir şeyleri geride bırakabilmenin gücünü kendimizde bulma da yaşanabilir.
Akşam saatleri yalnız hissetme, desteklenmediğimizi düşünme, yetersizlik hissi, engellenme, kısıtlanma durumları, hiç istemediğimiz bir şeyin sorumluluğunu almak durumunda kalma, üzerimize aldıklarımızın bizi yorması, takdir ve onay almakta ve başkalarına da bunu sunmakta zorlanma söz konusu. Gergin, huzursuz ve karamsar olma eğiliminde olacağımız bir akşam.
Olumsuzlukları ve sorunları düşünüp takılmak yerine her balsamik döneminde olduğu gibi bu sefer de arınıp bir şeyleri geride bırakmaya yeniye yer açmaya yönelik bir çalışma yapabiliriz. Bu açıdan farkındalık elde edecek şekilde değerlendirebiliriz bu akşamı. Gereksiz alışkanlıklarınızı, hayatınızın yolunda gitmeyen parçalarını, sağlığınız ve iş yaşamınız ile ilgili düzletilmesi gerekeni aksayan noktaları düşünün. Bunların hangilerini geride bıraksaydım daha huzurlu bir yaşamım olurdu ve yeni olanı hayatıma çekme şansı bulurdum diye düşünün ve bu niyetlerle atacağınız somut ve çözüm üreten adımlara hazırlanın.

20 Eylül 2017 ÇARŞAMBA

Ay öğlen saatlerine kadar başak burcunda olacak ve yeniayın gerçekleşeceği 08:29 ile Terazi burcuna geçiş yapacağı 13:05 zaman aralığında boşlukta ilerleyecek. Yani son açısını Güneş ile kavuşum olarak yapacak ve sonrasında açısız olacak. Bu da bizlere yeniayın başlatan ve tetikleyen etkilerini değerlendirmek için en azından öğleden sonrasını beklememiz gerekeceğini işaret ediyor. Yeniay ile ilgili detaylı yorumlarımı daha sonra paylaşacağım.
Günün ilk yarısı sağlık adına yapılan işler, derleme, düzenleme çalışmaları, istatistik ve raporlama içerikli şeyler, yarım kalan işleri tamamlama ya da bozuk olan şeyleri onarma amaçlı çalışmalar, el becerisi ve zihinsel yoğunlaşma isteyen işler, detayları dikkatle ele almamız beklenen durumlar, destek ve hizmet amaçlı gayretler için elverişli olacak.
Saat 13:05 sonrasında Ay Terazi burcuna geçecek.  Günün geri kalanında çok fazla yorulmak, ciddiyet isteyen işlerle uğraşmak, sıkıcı şeylere takılmak istemeyeceğiz. Sosyal ihtiyaçlarımız artmış olacak. İletişim halinde olarak halledeceğimiz şeyler, iş birlikleri ve ilişkilere, uzlaşıya yönelik gayretler, ortak hareket etme adına ortaya konulan niyetler, sanat ve estetik konuları, paylaşımcı ve orta yolu bulmak sayesinde halledeceğimiz meseleler için elverişli olacak günün geri kalanı.
Günün genelinde MERKÜR-NEPTÜN KARŞIT AÇISININ zorlayıcı etkilerini de dikkate alırsak aslında kalıcı ve uzun vadeli karar ve adımlarda dikkatli olmakta fayda olacağını söyleyebiliriz.
Fikir olarak bize yakın gelen, etki altında kaldığımız, sosyal gereklilikler sebebiyle hayır diyemediğimiz, yanımızdaki istiyor diye bizim de hem fikir olmayı tercih ettiğimiz işler, girişimler, adımlarda objektif değerlendirmeler yapamama, aldanma, yanılma, kararsızlıklar yaşama, kararımızdan çok kolay vazgeçebilme, ayakları yere sağlam basan planlar yapmakta zorlanma söz konusu olabilir. Kafa karışıklıkları, dalgınlıklar ve kanma ve kandırılma riski olan bir gündeyiz.
Bugün Venüs Başak burcuna geçiyor. Etkileri hakkındaki yorumlarımı haftanın genel yorumlarını yaptığım bölümde bulabilirsiniz. 

21 Eylül 2017 PERŞEMBE

Ay Perşembe gününün tamamında Terazi burcunda olacak. Yaşadığımız olayları, işlerimizi, güzel ve yorucu durumları, karar ve sorumlulukları, sonuçlarını mutlaka birileriyle paylaşmak ihtiyacı duyacağımız, iyi ilişkiler kurmaya gayret edeceğimiz bir gün olacak.
Yeniayın başlatan etkilerini değerlendirebiliriz bugün. Özellikle gündüz saatleri günün ilk yarısı ve gün ortasını.
Bugün uzlaşma ihtiyacı duyacağımız her türlü, iş, görüşme ve girişim için elverişli olacaktır. (bu tip şeyleri akşama bırakmayın)
Sanatsal konular, estetik, güzellik ve dekorasyon konuları, alışverişe çıkma planları gündeme gelebilir.
Özünden ve gerçek anlamda kendi istek ve ihtiyaçlarını hiçe sayacak şekilde verilmediği yani sınırlar bilindiği takdirde, bugün bazı şeylerde orta yolu bulmak adına verilen TAVİZLER herkese fayda sağlayacak.
AKŞAMA DOĞRU VE AKŞAM SAATLERİ, sessiz durmanın karşısında artan baskı, duygusal yoğunluk, hırs, öfke ve otorite kurma çabası v.b. şeyler yorucu olabilir. Hiçbir şeye karışmıyormuş ya da her şeye razıymış gibi görünen ancak manipülasyonlarla karşısındakini yönlendirmeye çalışan kişiler ya da aleni biçimde baskı ve otorite kurmaya çalışanlar sahnede olabilir bu akşam saatlerinde.
Esneklik, anlayış ve hoşgörü, serbest bırakabilme, sık boğaz etmeyip alan tanıyabilme v.b. şeylere ihtiyaç duyacağız.

22 Eylül 2017 CUMA

Ay yine akşam saatlerine kadar Terazi burcundaki seyrine devam edecek.  Haftanın en çok değerlendirilebilir günlerinden birindeyiz. Özellikle saat 16:04 e kadar ki zaman dilimi bu yeniayın getireceği ilk adımlar ve genel olarak önemli iş ve girişimler için elverişli görünüyor.
Merkür-Plüton destek açısını da dikkate aldığımızda, iş birliği ile yapılacak çalışmalar, önemli toplantılar, görüşme, konuşma, yazışma ve teklifler, etki bırakmayı planladığınız her türlü iş için uygun.
Günün ilk yarısı, gün ortası bu tip şeyler için karşınıza çıkan fırsatları kullanabilirsiniz. Hatta karşınıza fırsat çıkmasını beklemeyip, beklettiğiniz şeyler için kendi fırsatınızı kendiniz yaratın.
16:04 sonrasında Ay 20:39 a kadar boşlukta olacak ve sonrasında Akrep burcuna geçecek.
Bu akşam Güneş te Terazi burcuna geçecek, bir mevsimin sona ermesi ve bir yenisinin başlangıcı yaşanacak.

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Günün