20 Şubat 2017, Pazartesi

Hareketli ve Riskli Zamanlar

Bu hafta ve önümüzdeki haftanın ilk yarısında, Mars, Uranüs Plüton ve Jüpiter arasındaki T kareyi tetikliyor olacak.
 
Gergin günlerden geçtiğimiz aşikar. Herkes hayatının bir başka alanında bu stresli halleri yaşıyor.
Bu açısal temaslar yıpratıcı ve zorlayıcı tesirler yaratıyor.
Alınması zor kararları almak, atmanın cesaret gerektirdiği adımlar atmak, gereken ancak korkutan bir değişimi yaratmak v.b. şeyler stresin dozunu artırmış durumda.
 
Bugünlerde bazı şeyler bizleri sabretmeyi imkansız hale getirecek hallere düşürüyor.
Parlayıcı, patlayıcı, ani, hızlı, tepkili, fevri durumlar tetikleniyor.
 
GÖKYÜZÜ BUGÜNLERDE YAPMAKTAN ZİYADE YIKMANIN CESARETİNİ DAHA ÇOK VERİYOR…
Bu yıkım belki de yeni bir inşanın zemini sunacaktır ama olsun. Çok fazla risk var önümüzde ve bu ikilem bizi zorluyor.
Onarmaktan çok radikal kararlar alıp kestirip atmalara teşvik ediyor içinde bulunduğumuz haller bizleri.
 
Bu durumu hem ikili ilişkileriniz hem iş girişimleriniz hem maddi atılımlarınız hem de hayata dair almayı planladığınız önemli kararlarınız açısından düşünebilirsiniz.
 
En hızlı çözümün en doğru çözüm olduğunu fısıldayan iç sesiniz “adım at da ne yöne olursa olsun” dedirtecek. Evet tabi ki de karasızlıktan hareket kabiliyetini azaltan bir durum. Çok düşünmek de fikirleri harekete geçirememe durumunu yaratıyor. ANCAK YİNE DE BUGÜNLERDE GELEN CESARET HİSSİNE DÜMENİ TAMAMEN TESLİM ETMEYİN DERİM BEN. 
Tedbirin, sukunetin, mantığın, serinkanlı kalabilmenin manası çok anlamlı hale geliyor bu bahsettiğim etkiler altındayken. 
Körleştiren cesaret durumları risklerin gerçeğe dönüşmesine sebep olabilir. Bugünlerde uzun vadeli birtakım kararlar almak biraz riskli olabilir.
 
HER TÜRLÜ ADIM, TEPKİ VE KARAR, EŞLİĞİNDE DERİN VE DÖNÜŞÜM SAĞLAYAN PİŞMANLIKLARI DA GETİREBİLİR.
 
İkili ve sosyal ilişkiler açısından bakacak olursak;
Dediğim dedik çaldığım düdük durumlarına, inatlaşan, geride kalmaya tahammülü olmayan hallere karşı dikkatli olmakta fayda var.
Agresyonlara, düşünmeden verilebilecek tepkilere dikkat.
Haklılık adına verilen savaşların bir kazananı olmayabilir.
Haklıyken haksız konuma düşme durumları yaşanabilir.
Baskıcı ve zorba tavırlara maruz kalabilirsiniz ama aynı zamanda siz de birilerinde bunu yansıtabilirsiniz
Baskılardan kurtulma isteği ile birlikte bir şeyleri hızlıca ve şiddetli biçimde geride bırakma durumu yaşanabilir.
Kurallardan, bağlardan özgürleşme ihtiyacı için, engelleri yıkmak adına, öfke ile bir diğerini sindirmeye çalışmaktan, bencil hırsların peşine takılıp ilişkileri hırpalamaktan uzak durmak şart. 
 
SADECE BİZİM DEĞİL, HAYATI PAYLAŞTIĞIMIZ İNSANLARIN DA BU RADİKAL HAMLELERDEN ZARAR GÖREBİLECEĞİNİ AKLIMIZDAN ÇIKARMAMAKTA FAYDA VAR.
Otokontrol, öfke kontrolü, sabır, anlayış, hoşgörü, esneklik gibi şeyler çok çok çok önemli bu içinde bulunduğumuz günlerde.
Yani bir savaş, bir kavga bir mücadele var ve bunu başlatan biz değiliz diyelim. Devam ettiren ya da alevlendiren olmamak irademize bağlı olacak. Yani benden kaynaklanmadı deyip için içinden sıyrılmak kurtuluş sağlamayacaktır.
 
Kavgacı tiplere uymamak, çanak tutanlara rağbet etmemek bu haftanın en önemli noktaları ve gelişim fırsatları olacak.
Öfkeyle kalkan zararla oturacak. (çok klişe gelebilir ama bu içinde bulunduğumuz günlere çok yakıştı)
Takıntı haline getirilmiş istekler, düşünceler başımızı ağrıtabilir.
Can yakan, intikam alan ve haykıran bir tarz ilişkilerimizde yaralar açabilir.
İllegal işlerden, spekülatif durumlardan, sonrasında bir şekilde aleyhimize kullanılabilecek şeylerden özellikle kaçınalım.
Düşünmek, tartmak, ölçmek, biçmek ve analiz etmek, dinlemek, anlamaya çalışmak, sabretmek, hoş görmek, anlayış sergilemek ve inancını zedelememek umarım yapabildiğimiz şeyler olur.
 
Aslında belki hatırlanması gereken şey, bu hayatı tek başına yaşamadığımız ve herkesin kendine göre öncelikleri, istek ve arzuları, hırsları, tutkuları, amaçları olduğudur…
Herkes kendi hayatının merkezinde yer alıyor.
Bu nedenle bu merkezlerin etrafındaki yaşam alanlarını, kesişen noktaları fark edip zora sokmayacak şekilde yönetebilmek en büyük meziyet.
Ortak paydaları görmek ve idare edebilmek çok önemli…
Ancak bu şekliyle birlik ve beraberlik mümkün olabiliyor.
Hem kişisel seviyede hem de toplumsal bazda…
Daha önce de dile getirdiğim gibi olası bir gerginliğin içinde yer almışsanız, merkezde kimin durduğuna bakın. Bu siz değilseniz bile çemberin enerjisini değiştirmek asıl gerginliğin dağılmasına vesile olacaktır.
Eğer kendinizi kontrol etmekte zorlanacağınızı hissederseniz, hiç kimseye hiçbir şeyi ispatlamak veya inandırmak zorunda olmadığınızı kabul edin.
Bu içinde bulunduğumuz günlerin yüksek gerginlik barındıran etkileri fiziksel olarak kaza, şiddet v.b. içerikli olaylara da çok açık olduğumuzu işaret ediyor. Tedbirli ve temkinli olmakta fayda var. Bugünlerin olası riskli ve yorucu tesirleri Jüpiter ile çoğalacağından, her açıdan ölçülü olmak, kendi hayatımızı durup dururken gerginleştirmek, zorlaştırmamak, krizlere davetiye hazırlamamak önemli diyebilirim…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiç bir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

20 Şubat 2017, Pazartesi

AstroKarmik ile 20-26 Şubat 2017 Haftasının Yorumları

20 Şubat 2017 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Yine çok hareketli bir haftaya giriyoruz. Pazar günü gerçekleşecek Güneş tutulması, hafta boyunca etkili olan Merkür’ün destekleyen açıları, Mars Plüton karesi ve Mars Uranüs kavuşumu ile birlikte yılın en önemli açı kalıbını tetiklemesi bir arada düşünüldüğünde taşların yerinden oynadığı, bazı şeylerin geride bırakıldığı, zorlayıcı mücadelelerin içine çekildiğimiz, başlangıçlar ve bitişler adına radikal kararlar alma ve adımlar atma eğilimi göstereceğimiz günler bizi bekliyor diyebiliriz.

Güneş tutulmasının etkileri hakkındaki  yorumlarımı ayrıca sizlerle paylaşacağım. Ancak bugünlere dair genel etkileri yorumladığım yazıma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.astrokarmik.com/burc-yorumlar/aylik/hareketli-ve-riskli-zamanlar

20 Şubat 2017 PAZARTESİ

Pazartesi günü Ay Yay burcunda ilerleyecek. Yeni bilgiler edinmek, yeni bakış açılarına yer vermek, gereken değişimi yaratmak, farklı şeyler denemek, gelişim ve genişleme imkanı sunacak fırsatları değerlendirmek adına verimli bir gün olabilir. Belki de haftanın en verimli günü bile denilebilir.
Gün boyunca özgürlük ve esneklik ihtiyacımız yüksek olacağından, rutinlerden, çok fazla sık boğaz edem sorumluluklardan ve buna vesile olan kişi ve ortamlardan uzak durmak isteyebiliriz.
Günün tamamında Ay’ın destekleyen nitelikte açıları mevcut.
 
Sabah saatleri hız katan, cesaret ve mücadele isteyen işler için elverişli olacak. Haftaya yüksek enerjiler ile başlıyoruz demek oluyor bu.  Kararlılık, özgüven ve harekete geçme istek ve ihtiyacı ön planda olacak.
Bunlara ihtiyaç duyacağınız her şey için değerlendirebilirsiniz.
 
Gün ortası ve öğleden sonra saatleri de iletişim trafiğinde hızlanma söz konusu olacak. Önemli görüşme, konuşma ve yazışmalardan alınacak verim adına kıymetli bir zaman dilimindeyiz. Beklenen haberlerin gelmesi, görüş alışverişlerinde bulunma, yeni şeyler öğrenme adına elverişli.
 
Akşama doğru planların değişmesi, yenilik ve değişim yaratacak olayların, gelişmelerin yaşanması, yeni bir şeyler öğrenmek, her zamankinden farklı çözümler üretmek açısından elverişli.
 
Akşam saatlerinde de günün olumlu gökyüzü tesirleri devam ediyor olacak. Yolculuklar, gelecek planları, gelişim sunacak eğitim ve rehberlikler, okumak, öğrenmek, uygulamak, tecrübe kazanmak, tecrübeden feyz almak, ve heves ettiğimiz konularda girişimlerde bulunmak, destek alış verişlerinde bulunmak adına elverişli bir akşam olacak.

21 Şubat 2017 SALI

Salı günü saat 10:07 ye kadar Ay yay burcunda ve boşlukta olacak. Sonrasında ise Oğlak burcuna geçecek. Ay’ın Oğlak burcuna geçişi öncesinde bazı aksaklıklar, gecikme ve istediğini elde edememe durumları yaşanabilir. Tedbirli ve sabırlı hareket etmek işlere verim katacaktır sabah saatlerinde.
Ay Oğlak burcu geçişi ile birlikte ciddiyet isteyen işler, resmi görüşmeler, resmi kurum ve kuruluşlarla alakalı işler gündeme gelebilir. Mesleki konular, gelecek planları, somut kazanım ve başarı elde etmeye yönelik şeyler konuşulabilir.
Gün içinde etkili olacak olan Merkür’ün Jüpiter ve Uranüs ile destekleyici nitelikte açıları, önemli konuşma ve görüşmeler, zihinsel hareket etmemizi sağlayan işler açısından uygun bir günde olduğumuzu düşündürüyor.
Alternatif çözümler ve pratik yolları görebilmek,
yeni bakış açılarına fırsat tanımakla gelecek kazançlar,
geniş ve esnek düşünmek ile alınacak yollar söz konusu bugün.
Alternatiflerin çokluğu ve her birinin ayrı ayrı ilgimizi çekiyor olması karar vermeleri ve bir niyete kendimizi vermemizi zorlaştırabilir. Ancak düşüncede esneklik bugün bize daha önce hiç düşünmediğimiz şekilde düşünme ve hiç aklımıza gelmemiş fikirler üretme şansı tanıyacak.
Uçuşan fikirlere yere kondurmayı becerebilmişsek süper. Oğlak burcundaki Ay bu ihtiyacı artıracağından işimizi kolaylaştıracaktır.
Velhasıl iş ve girişimler, gelişim ve değişim sağlayacak karar ve adımlar açısından güzel bir gün…
 

22 Şubat 2017 ÇARŞAMBA

Ay Oğlak burcunda seyretmeye devam edecek. Sabah saatlerinde bazı yanlış anlaşılmalar, ufak tefek gerginlikler, beklenen ciddiyet ve saygıyı görememe, şakaların dozunun kaçması ya da özensizlik gibi şeyler sıkıntı yaratabilir. Sınırları bilmek ve hem işlerimize hem de ilişkilere gereken özeni göstermek önemli olacak. Tatminsizlik ve genel bir motivasyon düşüklüğü de dikkat çekebilir.
 
Günün ikinci yarısı ve akşam saatleri gergin ve stresli olmamıza hizmet edecek durumlar yaşanabilir. İkili ve sosyal ilişkilerde inatlaşmalar, agrefsif ve dürtüsel tepki ve davranışlar söz konusu olabilir. Genel itibariyle şiddet içerikli eğilimlerde bir artış ve de kaza ve sakarlıklara eğilim de dikkat çekiyor.
Sabırsızlık ve esneklik gösterememe durumlarına özellikle dikkat. Patlayıcı ve yıkıcı hallerden, haklı haksız mücadelelerinden kaynaklanan ve gücünü ve etkisini mutlak kabul ettirmeye çalışan, baskıcı ve otoriter yaklaşımlardan dolayı ortaya çıkan şeyler yorucu olabilir.
 
Sakin, dengede ve sabırlı olmanın, esneklik ve tolerans gösterebilmenin gerekli ancak bir kadar da ulaşılması zor olduğu bir gün diyebilirim.
Gün içinde kesinleşecek Mars Plüton zorlayıcı açısı hakkındaki yorumlarımı daha önce sizlerle detaylı olarak paylaşmıştım.
 

23 Şubat 2017 PERŞEMBE

Ay akşam saatlerine kadar Oğlak burcunda ve saat 06:23 sonrasında 14 saat kadar boşlukta olacak.
Gün boyunca yapacağımız işlerde kalıcılık ve netlik elde etmekte zorlanabiliriz.
Sabah saatlerinde, zamanı, iş gücünü, enerjimizi ölçüsüz planlamalar ve zaman yönetiminde zorlanmalar sebebiyle yeteri kadar verimli değerlendirememe söz konusu olabilir. Ciddiyetle ele alınması gereken işlerde bekleneni verememe ve bekleneni bulamama gibi şeyler olabilir.
Sorumsuz yaklaşımlar, tedbirli olmamız gereken noktalarda açıklar vermemize sebep olabilir.
 
Ay’ın Oğlak burcunda küçülüyor olması hem sıkıntılı bir ruh hali hem de çok fazla şeyin üzerimizde baskı oluşturduğu ile ilgili düşünceler verebilir. Sorumluluklar bugün fiziksel ya da ruhsal anlamda yorucu olabilir. Ya da belki de gün içinde etkili olacak olan Merkür Satürn sekstili vesilesiyle olayları gerçekçi bir gözle görebilme hali olumsuzlukları da tespit ettiğimizden biraz canımızı sıkabilir.
Beklediğimiz saygı ve ciddiyeti hem ilişkilerde hem yaptığımız görüşmelerde önce bizim karşı tarafa sunmamız önemli olacak.
 
Saat 20:17 sonrasında Ay Kova burcunda olacak.
Gündüz saatlerine göre çok daha sosyal ve paylaşımcı etkiler sunacak akşam saatleri bizlere.
 

24 Şubat 2017 CUMA

Ay gün boyunca Kova burcunda olacak. Arkadaşlarla bir araya gelmek, ortak amaçlarımız olan insanlarla işbirliği halinde hareket etmek, ortak ideallere niyet etmek için elverişli bir gün. Toplumun genelini ilgilendiren konulara ilginin artışı söz konusu olabilir. Günün ilk saatlerinde kesinleşen Merkür Satürn sekstili mantıklı kararlar vermek, kalıcı nitelikteki kararlar almak, bize fayda sağlayacak ve gerçekleri görmemize vesile olacak kişilerle yapacağımız fikir alışverişleri, somut ve net olarak olayları değerlendirebilme becerisi v.b. şeyler dikkat çekiyor gün boyunca. Günün genelinde akıcı tesirler söz konusu olsa da Ay’ın yeniay ve güneş tutulması öncesi kapanan fazda olduğunu aklımızdan çıkarmamak önemli. Gökyüzü tesirleri, taze başlangıçları değil de daha çok bazı defterleri kapatmayı, geride bırakmayı ve arınma ve sadeleşme temalarını destekliyor.
 
Diğer günlere ait yorumlarımı ayrıca paylaşacağım...

Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
12 Şubat 2017, Pazar

AstroKarmik ile 13-19 Şubat 2017 Haftasının Yorumları

13 Şubat 2017 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

 
Yılın en romantik planlarının yapıldığı, yapılmasının beklendiği, bekletilmiş ilişki kararlarının belki de teklife dönüştüğü bir haftaya başlıyoruz.
Her ne kadar bu konuda farklı görüşler söz konusu olsa da yani kutlayanlar ve bugünü kutlamanın çok gereksiz olduğunu düşünenler olsa da, her şey çok göz önünde olduğu ve gittiğimiz her yerde görsel olarak da çok fazla öne çıkarıldığı altı çizildiği için dikkatimizi çekiyor 14 Şubat’ın getirdikleri.
 
Bu kez 14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ Güneş Satürn altmışlık açısının tesiri altında gerçekleşecek. Yani kalıcı ve somut adımlar atma ihtiyacı artmış olacak. Ay gün boyunca ilişkileri, denge ve uyum ihtiyacını işaret eden Terazi burcunda olacak. Öğlen saatlerinin gerginliklerini çok fazla büyütmemek, gereksiz kaprislerden ve inatlaşmalardan uzak durabilmek fayda sağlayacak. Akşam saatlerinde de Merkür ile destekleyen açıda olacak.
Özellikle günün anlam ve önemine uygun planlarınız, buluşmalarınız ve belki de teklifleriniz için 22:40 öncesini değerlendirebilirsiniz.
Geceyi eğer bir kutlama, romantik ya da eğlenceli bir plan ile geçiriyorsanız tadında bırakmak çok geç saatlere uzayan planlar yapmamak güzel olur. Zira gecenin ilerleyen saatleri çatışma ve uzlaşmazlıklar söz konusu olabilir.
 
***Haftanın ilk yarısında etkili olan GÜNEŞ SATÜRN ALTMIŞLIK AÇISI birtakım kararlar almak ya da net adımlar atmak adına destekleyici olabilir.
Bu açı etkisiyle kendimizi gerçekleştirmek, sağlam adım atmak ihtiyacı duyarız.
Sonradan edinilmiş, çalışıp gayret ederek, pratik yaparak geliştirdiğimiz, bu sayede ilerleme kaydettiğimiz becerilerimizi net sonuçlar elde etmek adına kullanabiliriz.
Zaten planladığınız ancak doğru zamanı kolladığınız, yol haritasına ihtiyaç duyduğunuz, önümüzü görmek ihtiyacı duyduğunuz işlerin başlangıcı için destekleyen bir etki yaratacaktır.
Bu transit ile birlikte girişeceğimiz işlerde plan proje aşamaları da çok daha akıcı olacaktır.
Ayakları sağlam yere basan ve bastıran işler ve girişimler için uygun olabilir bugünler.
 
GELECEK KAYGISI BARINDIRAN ANCAK BU NEDENLE DE GELECEĞE KANCA ATAN PLANLAR YAPTIRAN GÜNLERİN İÇİNDEYİZ.
 
TEMEL ATMA, İNŞA ETME VE SAĞLAMLAŞTIRMA TEMALARININ BU KEZ KENDİ HAYATIMIZ VE GELECEK PLANLARIMIZ ÜZERİNDE KONUŞULMASI SÖZ KONUSU OLABİLİR. GARANTİYE HİZMET EDEN VE 4-5 ADIM SONRASINI PLANLAYIP ÖZ GÜVEN VE GÜVEN YARATAN HAMLELER GELEBİLİR HER BİRİMİZİN HAYATINDA.
Sabır ve kararlılıkla, istikrarla hareket et ödülleri topla diyor bu tesir altında gökyüzü…
Resmi kurumlar olan işleriniz, otorite konumundaki kişilerle olan görüşmeleriniz, iş ve ticaret konulu girişimleriniz, inşaat sektörünü ilgilendiren çalışmalarınız, tadilat ya da yapılandırma aşamaları, güçlü ve yetkin kişilerle iş birliği yapmak, erkek figürlerinin desteğini alıp, tecrübeli kişilerin rehberliğine başvurmak için ideal olabilir.
Bu açı Salı günü kesinleşecek ve haftanın ilk 3 günü etkili olacak.
 
***Perşembe günü kesinleşecek olan MERKÜR MARS ALTMIŞLIK AÇISI da Çarşambadan itibaren Cuma günü dahil etkili olacak.
Bu transit etkisiyle hem zihinsel hem de fiziksel anlamda enerjimizin yükselmeye başlaması söz konusu olabilir.
Söyleyemediklerimizi dile getirmek,
Fikirlerimizi harekete geçirmek,
Düşüncede kalan ve yapsak ne iyi olur dediğimiz planları uygulama kararı vermek,
Her zaman yaptığımız işlere ve iş yapış tarzımıza yeni bir bakış açısı katmak,
İcraatlarımız üzerinde düşünmek söz konusu olabilir.
Düşünce yapısına hız katan, çabuk ve pratik çözümler üretme şansı tanıyan bir etkisi olabilir.
Ticari konularda, hareket halinde yapacağımız işlerde, fiziksel efor harcayacağımız uğraşlarda, el becerisi, ataklık, çeviklik gerektiren meselelerde gökyüzü bizi destekleyecektir bu tesir altındayken.
 
Cumartesi günü Güneş Balık burcuna geçecek. Zodyakın son durağındayız…
Tüm burçlara ait yaşam deneyimlerini Güneş döngüsü açısından 1 yıl için tamamladık ve artık son deneyimlerdeyiz.
Dünyevi ve ruhani açıdan pek çok savaş ve kaygının ortasında kaldık bu süreçte.
Ben diyen bir enerjiyle, hırs dolu bir havayla başladık turumuza.
Ve son noktada da insani arzulardan ve maddi dünyaya ait tasalardan arınmış olarak tamamlayacağız.
Balık burcu egonun sıfırlandığı nokta.
Kazanç ve başarı için vara tamah etmeyen, ön planda, üstte yer almaya ihtiyaç duymayan, herkesin aslında bir ve bütün olan bir enerjinin bir parçası olduğunu yani kısaca eşit olduğunu kabul edebilen bir burcun etkisine giriyoruz bir ay için...
Balık burcu bize dünyevi olayların ardındaki ruhsal ve manevi gerçekleri görme şansı da tanıyan bir enerji katacak bu dönem boyunca. Sevginin, şefkatin, merhametin evrensel olan boyutunu deneyimleme şansı bulacağız.
Bu dönem hırsların da törpülenmiş olacağını düşünürsek çok fazla atak ve girişimci bir halimiz olamayacak. Kişisel ilişkilerde ise bir miktar çekingenlikler, alınganlık ve olayları akışına bırakma eğilimleri görünebilir.
Yargıların azaldığı, kabullenmelerin daha kolay olduğu, sezgilerin arttığı, sanatsal yeteneklerin kendini belli ettiği ve romantizm ihtiyacı hissedeceğimiz bir aylık bir döneme giriyoruz.
Balık burcu mistik ve duygusal temaları, evrensel sevgiyi ve bu sevginin şifasını barındırıyor. Egonun insana ve dolayısıyla çevresine yarattığı eziyetin önemini kaybetmeye başlaması, aslında her şeyin tek bir şeye, sevgiye hizmet etmesi gerektiğini görebilme şansı sunar bizlere. Bu süreçte maddesel dünyaya ait değerler her zamankinden değersiz görünecek gözümüze. Duygular, sevgi ve bunun ifadesi ön plana geçecek. Bu ifade ilişkilere de yansıyacak... Aynı zamanda sanatsal kabiliyetler yoluyla da yüreğimizde sevgiyi akıtma şansı bulacağız.
 
Bu arada her yılın bu döneminde değindiğim bir konuyu vurgulamak isterim.
Astrolojik yılımızı tamamlama evresindeyken bu hatırlatmalar güzel oluyor. 
Herkes nedense kendi güneş burcunun özelliklerinin diğer burçlardan üstün olduğunu duyma ihtiyacında. Duymayı beklemeyip bunu sıkça dile getirenler de var. Doğum haritasının burçlardan çok öte bütünsel bir yapıyı oluşturduğunu bilmemize rağmen, yine de insanlar en çok bilgi sahip oldukları konu olan Burçları pek merak ediyorlar. Güneş burcu balık olan bir astrolog olarak bana gelen bu tarz sorularda cevabım çok net oluyor.
Ben tüm burçları seviyorum. Her biri dualitelerin bir parçası.
Birinde artı olan diğerindeki eksiyi tamamlıyor.
Birinin fazlasını diğeri törpülüyor.
Karma ve denge adına biri olmadan diğeri anlam bulamıyor.
Koç en önde ve lider olmak istiyor. Bunu tek başına yapabilir mi. Başak hizmet etmek istiyor, karşıt bir enerji olmasa bunu nasıl hayata geçirecek. Yay özgür olmak ihtiyacında, ona bunun değerini hatırlatacak enerjiler olmasa özgürlüğün tadı çıkar mı? Aslan üstünlüğünün ve öneminin kabul edilmesini istiyor, Buna karşı çıkanlar, isyan edenler olacak ki ispatlama şansı bulacak...
Boğa kazanmak ve elindekini tutmak derdinde, risk olan şeyleri de görecek ki güven ve temkin konusundaki meziyetleri işe yarasın...
Kova mantık ihtiyacında... Sadece mantıksal olanın gerçeği açıklamaya yetmediğini ona gösterecek diğer enerjilere de ihtiyacı var...
Yani herhangi bir burç enerjisinin eksikliği ya da üstünlüğü yok aslında... Bunu okuduktan sonra söyleyebileceklerinizi duyar gibi oluyorum.
Herkesin evrensel sevginin bir başka parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin gerçeğe dönüştüğünü görebilmemizi gönülden dilerim.

13 Şubat 2017 PAZARTESİ

Ay gün boyunca Başak burcunda olacak. Hep daha iyi ve daha kusursuzu olsun diye uğraştığımız, kolay kolay tatmin olmadığımız, detaylara çok fazla takıldığımız nitelikte bir gün olacak. Gün ortası ve öğleden sonra bu açıdan çok daha belirgin. Eleştiriler, memnuniyetsizlikleri, detaylardaki güzellikleri değil de kusurları daha önce gören gözler, engeller, akıcılığın azalması, takdir ve onayın eksilmesi, negatif olan bitenden söylenenden çok fazla etkilenme gibi durumlar söz konusu olabilir. Saat 15:36 sonrasında neredeyse gün bitimine kadar Ay boşlukta olacak. Saat 23:42 de Ay Terazi burcuna geçecek.

14 Şubat 2017 SALI

Ay gün boyunca Terazi burcunda olacak. İş birliği halinde olmanın, uzlaşmacı tavırlar sergilemenin faydasını göreceğimiz bir gün olacak.  Gün ortasındaki sürtüşme ve inatlaşmalar bu açıdan daha çok çaba göstermemiz gerekebileceğini düşündürüyor. Bu zaman diliminde anlayışsız tavırlar, beklentilerin yükselişi ve bu nedenle yaşanacak gerginlikler, samimiyetin dozunu ayarlayamama, harcamalar ve yeme içme konusunda abartılı tavırlar söz konusu olabilir. Öğlen yemeğinde kontrolü kaybetmeyin. Eğer bugün özel gün diye hediye almak için alışverişe çıkmışsanız bu açıdan da gereksiz boyutlara varma riski olabilir.
Akşam saatleri önemli görüşme ve konuşmalar, iletişim halinde olarak yapacağımız işler, seyahatler, bilgi paylaşımları, sosyal ortamlar, kısa geziler v.b. şeyler için elverişli olacak.

15 Şubat 2017 ÇARŞAMBA

Haftanın gergin günlerinden birindeyiz. Ay gün boyunca Terazi burcunda ilerleyecek. Ay’ın bu yılın en etkili açılarını ve oluşturdukları açı kalıbını tetikleyeceği, bu nedenle de hem ilişkilerimizde hem de işlerimizde zorluklarla karşılaşabileceğimiz nitelikte bir gün olacak.
Uyum ve denge isteği, mücadeleden ve kavgadan kaçınan tavırlar söz konusu olsa bile bunları elde edebilmek ve dengede kalabilmek gayret isteyecek. Dış etkenler ve kişiler dengeyi bozmak adına etkili olabilir.
Bu nedenle günün getirdiklerinden aslolan, ruh halinizi sizin dışınızdaki kişilere endekslememenizdir. Olumsuzlukları kendi olumsuzluğu gibi alan, kızgınlığa kızgınlıkla, öfkeye öfkeyle cevap vermemek önemli. Huzur ve uyumu karşı tarafa bağımlı kılan yaklaşımlar karşılığında bunları alabilir.
Günün ilk yarısı inatlaşma ve mücadeleler, kavgaya yer arayan yaklaşımlar, güçlü ve haklı olma adına verilen savaşlar risk yaratabilir.
Gün ortası ve öğleden sonra ise inişli çıkışlı ruh halleri, ani ve fevri karar ve tepkiler, dengesiz yaklaşımlar söz konusu.
Günün hemen tamamında hem duygusal hem de fiziksel anlamda kaza ve sakarlıklara da yatkınlık veren tesirler olabilir. Aman dikkat.
Olayları abartılı noktaya taşıma riski de akşama doğru ve akşam saatlerinde kendini belli edecek.
Her şeyi büyüten ve bu nedenle de parlama ve patlama noktasına getiren yaklaşımlar da mümkün, tatlıya bağlamaya çalışıp iyileştirenler de akşam saatlerinde…
Umarım iyiliğe olanlarını tercih ederiz…

16 Şubat 2017 PERŞEMBE

Ay günün ilk saatlerinde Terazi burcunda ve 04:53 ile 09:40 arasında boşlukta olacak. Bu zaman dilimi akıcı, ikili ve sosyal ilişkiler açısından keyifli olacak ancak girişeceğiniz iş ve girişimlerde netlik açısından istediğiniz verimi alamayabilirsiniz.
09:40 sonrasında ise Ay Akrep burcuna geçecek. Hedef odaklı ve kararlı hareket etmenin, işimize tutku katıyor olmanın faydasını görebileceğimiz nitelikte bir gün. Mücadele edeceğimiz, zorlu ve çetrefilli işler daha çok ilgimizi çekebilir. Duygusal derin paylaşımlara da ihtiyaç duyulabilir. Ancak öncesinde duygusal hassasiyetlerin kabul edilmesi gerekecek  yani bizi bir şeylerin rahatsız ettiği ya da bazı şeylerin bizi üzdüğü v.b. durumları kabul etmek, sorunu paylaşabilme, çözüm bulma ve rahatlama şansını verecek.
Günün artıları: bir şeylere tutkuyla bağlanabilme, mücadeleden kaçınmadan sabırla hedefe yürüyebilme, sezgilerin rehberliği, sorgulayan, derinlemesine araştıran haller vesilesiyle ilerleme kaydetme, hem işlere hem de ilişkilere yüzde yüzünü verebilme…
Günün riskleri: Duygusal inatlaşmalar, kuşkucu ve şüpheci haller, kıskançlıklar, kin, nefret ve öfke gibi negatif duyguların tuzağına kolaylıkla düşebilme…
Akşam saatlerinde kesinleşecek olan Merkür Mars altmışlık açısı gün boyunca etkili olacak. Etkilerinden hafta başında bahsetmiştim.  

17 Şubat 2017 CUMA

Ay gün boyunca Akrep burcunda olacak.
Olaylardan duygusal anlamda çok fazla etkileneceğimiz ve pek çok şeye buna hizmet edecek manalar yükleyeceğimiz bir gün bizi bekliyor.
Sezgisel hareket edip, hissi karar ve tepkiler verebileceğimizi gösteriyor günün gökyüzü etkileri.
Güçlü olma ihtiyacı artmış olacak.
Mücadele isteği de öyle…
Olmayanı oldurma, her ne pahasına olursa olsun istek ve hedeflerimize ulaşma ihtiyacı duyacağız.
Negatif duygu ve düşüncelere çok yakın durmamıza, olumsuz olanı görüp üzerimizdeki ağırlığını hissetmememize hizmet edecek şeyler söz konusu olabilir. BU NEDENLE KIZGINLIK, ÖFKE, KİN, KISKANÇLIK, ÖDEŞME GİBİ EĞİLİMLERDEN MÜMKÜN OLDUĞUNCA UZAK DURMAKTA VE BAĞIŞLAYICI VE KABULLENİCİ OLMAKTA FAYDA OLACAK.
Sabah saatleri buna çok yakın olacağız. İnancınız doğrultusunda yapacağınız ibadet, yoga, meditasyon, terapi içerikli çalışmalar, katılıklarınızı çözmeye yönelik gayretler, bağışlayıcı ve olduğu gibi kabul etmeye yönelik yaklaşımlar önemli olacak. Sanatsal ve yaratıcı yönünüzü kullanacağınız işler için de elverişli.
Öğleden sonra ve akşama doğru saatlerinde fikir alışverişlerinde zorlanma, aynı dilden konuşamama, iletişim ve bilgi akışında tıkanıklıklar yaşanabilir. Önemli görüşmeler için özellikle 16:18 öncesini tercih edebilirsiniz.
Akşam saatleri de güç birlikleri, destek alış verişleri, işlere ve ilişkilere tutku katabilme, bir ve bütün halinde hareket edebilme, derin paylaşımlar yapabilme şansı veren nitelikte geçmeye aday. Psikolojik çözümlemeler, terapi niteliğindeki şeyler ve şifa aracı olarak kullanılan yöntemler için de uygun bir akşam olabilir.
Saat 22:37 sonrasında Ay günün geri kalanında boşlukta olacak.

 

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Günün