27 Mart 2017, Pazartesi

Koç Burcunda Yeniay- Hızlı Adımlar ve Çok İhtimalli Sonuçlar

Koç Burcunda Yeniay Zamanı…

İstediklerimizi gerçekleştirebileceğimize dair inanç ve özgüvenin artışı, heveslerin yükselişi, rafta beklettiğimiz iş ve planların bir an önce icra edilmesi isteği, tozlu rafların aralanması, hızlı başlangıçlar ve hızlıca sonuç elde etme beklentileri bu yeniayın genel eğilimleri olacak.
 
Burada birlikte hareket edelim, benim niyetim herkese hizmet etsin, sen ne dersin, ortak karar verelim ve önceliklerimizi buluşturalım gibi kaygılar söz konusu değil.
Bireysel olan heves, istek ve planların ihtiyacı duyulacak.
Öne atılma, bir şeyleri netleştirme, karar veremeyip ortada kaldığımız bir konuyu bir şeylere bağlama, “ne yapalım bu konuyu” diye beklettiğimiz işlerde düğmeye basma, inisiyatif alıp harekete geçme eğilimi söz konusu…
Çok riskli ya da çok ihtimalli konuların beklemede kalması canımızı sıkabilir.
Zaman ivme kazanma ve dirençleri kırıp, zorluklarla baş etme adına işleyecek adeta…
Kazancın cazibesi olası riskleri gözümüzde küçültebilir.
 
***Yeniayın avantajları;
Hızlı başlangıçlar, üzerinde zaten çalıştığınız ve ilk adımı atmak konusunda bir sebepten beklediğiniz, bir türlü cesaret edemediğiniz, kararlılık isteyen her türlü durum ve plan için ideal olabilir. 
 
***Yeniayın riskleri;
Bencilce ve egosal yaklaşımlar
Plansız programsız hareketler
Ölçüsüz girişimler
Aceleye getirilmiş kararlar
Niyetin arkasında duramama
Tam olarak kar-zarar hesabını yapamama
Mücadele edilmesi gereken durumlarda sağlam bir duruş sergileyememe
Kararların ve adımların sonuçlarını almak konusundaki aceleci davranma v.b.
 
Hep dediğim gibi hareket bereketi getirir elbette ancak en iyi hareket de içine akıl, mantık, sağduyu ve sabır katılmış harekettir.
 
Bu hafta etkili olan ve aslında 2017 yılının büyük çoğunluğunda hissedilen JÜPİTER PLÜTON KARE AÇISI da bu yeniayda başrollerden birini almış durumda.
 
Bu konudaki riskleri daha önce pek çok kez sizlerle paylaştım. Özetleyecek olursak;
Bu yeniay eşliğinde tetiklenen olaylarda, abartı, risklerin büyümesi, manipülasyonlar, baskıcı yaklaşımlar, ölçüsüz adım ve tepkiler, iyimserliğin dozunun kaçması ve zarar verici boyuta ulaşması, iyi niyetle yapılan bir girişimin bambaşka boyutlara taşınması ya da amacından sapması, maddi açıdan uğranabilecek zararlar,  finansal olarak dengede duramama, inancın yozlaşması ve karşılıklı anlayışın azalması, bilginin ve inanışların yargıya dönüşmesi ve güç mücadelelerinde silah olarak kullanılması söz konusu olabilir.
 
Yeniayın yöneticisi Mars’ın da Boğa burcunda olması atılan ya da tetiklenen adım her ne olursa olsun ucu bir şekilde maddi konulara ve finansal düzene değecek gibi görünüyor.
 
Ortalıkta bu kadar değişken ve risk varken, üstelik de yeniayın yöneticisi potansiyeli yeteri kadar ortaya çıkaramayacak bir konumdayken ve Neptün ile açısal temastayken,
• evdeki hesap çarşıya uymayabilir,
• bir şey elde etsen bile bundan yeteri kadar tatmin olmayabilirsin,
• tam olarak verim alınamayabilir,
• bazı bedeller ödenmesi gerekebilir,
• çok fazla çabanın sonucunda garanti edilen bir kazanç olmayabilir,
• durduğun yerde istemek yetmez, gayret de etmelisin diyor gökyüzü…
 
***Mars’ın Menkar sabit yıldızı ile yakın ilişki halinde olması da bize bir kez daha risk olan her şeyden özellikle de fiziksel anlamdaki risk ve şiddet içerikli olaylardan sakınmak gerekliliğini düşündürüyor.
 
***Olumlu bir şeylerden bahsedecek olursak, Boğa burcundaki Mars’ın, Koç burcundaki Venüs ile karşılıklı ağırlama halinde olması, aralarında bir açısal bağlantı olmasa bile destekleyici faktör olabilir. Bu aşamada hareketsizliğe ve tam tersi sabırsızlığa çare bulma söz konusu olabilir. Girişkenliğin saldırganlık ve ısrarcı inatlaşmalar boyutuna varmasının önüne geçilebilir. Atalet ve mücadeleden kaçan yaklaşımlara da dinamizm katılabilir. Yeniayın bu açıdan destek sağladığı görünen Venüs eşliğinde olması bizi yine finansal konulara ve aynı zamanda da ilişki temelli başlangıç ve bitiş kararlarına götürüyor. Venüs’ün de Retro olduğunu ve aksaklıkları tetikleyebileceğini unutmamak lazım.
 
***Yeniayın mesajı gerçekten de harekete geçmeyi ve gereken kararların, değişimin, dönüşümün, iradenin, aksiyonun artık zamanının geldiğini söylüyor. Ancak burada niyetlerin arkasını sağlam şekilde doldurabilmek, kalıcı çözümlere heves edeceksek mantıkla hareket etmek, asıl kazancı sağlayacak hareketlerin zeminini hazırlamak ve yaptığımız şeylerin sonucunda neler olabileceğini görmeye çalışmak önemli olacak.
 
***Bir şeylere niyet etmek kadar, doğru adımları atmak da çok önemli. Doğru hamlelerin yapıldığından, bir şeylere hizmet edecek duaların peşinden gittiğimizden emin olmak gerekecek.
Zamanı geçmiş ancak takıntı haline getirdiğimiz için artık bize hizmet etmediğini fark edemediğimiz niyetlere takılmış olabiliriz.
Ya da henüz hazır olmadığımız hamleleri yapıp sonuçta emeklerin boşa gitmesine ya da dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmalara götürecek adımlar atabiliriz. Sırf heves ettik diye… Çocukça isteklerimiz yerine gelsin diye…
 
Velhasıl hesap edilmemiş şeylerin baş ağrıtabileceği nitelikteki başlangıçlar söz konusu bu yeniayın temasında. Bu nedenle tedbirli, temkinli adımlara ihtiyaç var…
 
Yeniayın hem bireysel yaşamlarımızda hem de toplumsal anlamda gereken değişimleri ve sadece ihtiyacımız olan adımları tetiklemesini gönülden dilerim…

Sevgilerimle

Dr. Samiye Özbaş Soysal

 
© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiç bir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
26 Mart 2017, Pazar

AstroKarmik ile 27 Mart-2 Nisan 2017 Haftasının Yorumları

27 Mart 2017 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Koç burcunda bir yeniay gerçekleşecek bu hafta. Başlangıçları tetikleyen yeniay bu kez yine başlangıçları, ilk adımları, cesaret katılmış hareketleri, inisiyatif ve özgüven eşliğinde gelebilecek olan aksiyonları temsil eden Koç burcunda olacak.
Zaten üzerinde çalıştığınız, detaylandırılmış, ilk adımı atmak konusunda beklediğiniz, belki de harekete geçme gücü ve motivasyonunu bir türlü denkleştiremediğimiz, kararlılık gerektiren her türlü başlangıç için tetikleyici olabilir. 
 
Salı günü kesinleşecek ve yeniay haritasında da etkili olacak olan Mars Neptün sekstil açısı da haftanın ilk yarısında etkili olacak. Yeniayın yöneticisi Mars Boğa burcunda ve kendini yeteri kadar ifade edemediği bir yerleşimde.  Neptün ile açı halinde olması her ne kadar destekleyici de olsa hedefler, hedef odaklı hareketler, kararlı ve net duruş ve adımlar açısından belirsizlikleri ve yanıltıcı şeyleri, gayret eksikliğini doğal olarak da niyet edilen şeylerden sonuç almakta zorlanmayı işaret edebilir.

***Çarşamba ve Perşembe günleri etkili olan Merkür Satürn üçgen açısı ise bu hafta bizi bazı konularda kalıcı ve uzun vadeli kararlar almak konusunda destekleyebilir. Ancak bu hafta içinde Perşembe günü kesinleşecek olan Jüpiter Plüton kare açısının etkilerini göz ardı etmemek, riskli adım ve girişimlerden korunmak, tedbirli olmayı ihmal etmemek önemli.
*Bugünlerde zor kararları almak, gerekli olan ancak korkutan bir değişimi yaratmak v.b. şeyler nedeniyle yaşanan gerginlikler artabilir. 
Parlayıcı, patlayıcı, ani, hızlı, tepkili, fevri durumlar tetikleniyor.
*Yıkımın kolaylaştığı, yapıcı şeylerin ise çok mücadele gerektirdiği günlerdeyiz. Bozulup yeniden yaratılan düzenlerin( ya da buna hizmet edecek olan planların) stresi ve belki de yılgınlığı, endişesi söz konusu olabilir.
*İkilemler ve çok ihtimalli denklemlerin yaratacağı kararsızlıklar, çok ihtimalli imkanların karıştırdığı kafalar da bu içinde bulunduğumuz günlerin ana gündem maddeleri olabilir.
Kestirip atmalar, en kötü karar kararsızlıktan iyidir diye bir şeylere balıklama atlamalar, çok istediğimiz bir şeyin olması adına alınan riskler dikkat çekebilir. Tabi ki karasızlık hareket kabiliyetini azaltan bir durum.
*Ancak yine de bugünlerde gelen cesaret hissinin albenisine kapılıp dümeni dürtülere, hırslara ve takıntılara tamamen teslim etmemek önemli. Kör cesaret durumları risklerin risk olmaktan çıkıp gerçeğe dönüşmesine sebep olabilir. Bugünlerde uzun vadeli birtakım kararlar almak biraz riskli olabilir. Ölçüsüz olan her şey derin pişmanlıkları da beraberinde getirebilir.
*Bu durumu hem ikili ilişkileriniz hem iş girişimleriniz hem maddi atılımlarınız hem de hayata dair almayı planladığınız önemli kararlarınız açısından düşünebilirsiniz.
*Sadece bizim değil, hayatı paylaştığımız insanların da bu radikal hamlelerden zarar görebileceğini aklımızdan çıkarmamakta fayda var.
*Bir isteği, niyeti ve fikri takıntı haline getirmediğinizden, objektifliğinizi kaybetmediğinizden, istedim olacak noktasına taşımadığınızdan emin olun.
*İllegal işlerden, spekülatif durumlardan, sonrasında bir şekilde aleyhimize kullanılabilecek şeylerden özellikle kaçınalım.
*Bu içinde bulunduğumuz günlerin yüksek gerginlik barındıran etkileri fiziksel olarak kaza, şiddet v.b. içerikli olaylara da çok açık olduğumuzu işaret ediyor. Tedbirli ve temkinli olmakta fayda var.
*Bugünlerin olası riskli ve yorucu tesirleri Jüpiter ile çoğalacağından, her açıdan ölçülü olmak, kendi hayatımızı durup dururken gerginleştirmek, zorlaştırmamak, krizlere davetiye hazırlamamak önemli…
Bu konudaki yorumlarımı daha önce ve geçen hafta sizlerle paylaşmıştım. Hatırlatmak adına tekrar paylaşıyorum…
 
JÜPİTER PLÜTON KARESİNE dair... 
 
*Bu transit şansı ve imkanları sonuna kadar zorlama, imkansız gibi görünen şeyleri kolaylıkla halledebileceğimize inanma, risk alıp mücadele etme eğilimi verecektir.
*Jüpiter’in olumlu olanı görmeye hizmet eden ve bu nedenle de riskli olan şeylerde ölçüsüzlüğü doğuran etkilerine şahitlik edeceğiz.
*Bilginin derinleşmesine olan ihtiyaç, gelişim sağlayan tecrübelere balıklama atlama hali söz konusu olacak.
*Ancak bu etkiler altındayken yapılan hamleler, her açıdan gerginliklerin ve zorlayıcı hal ve hallerin artışına davetiye hazırlıyor.
*Plüton’un tetiklediği tepkisellik, manipülatif yaklaşımlar, krizlere davetiye çıkaran tavırlar, abartılı ve kontrolsüz biçimde ortaya çıkabilir bu transitin etkisiyle…
*Zarar görmeye ve vermeye, hiç niyetimiz olmasa bile açık olacağız bu hafta…
*Biriktirilmiş ve bekletilmiş tepkiler, dışa vurulamamış düşünceler, söylenmemiş içe atılmış fikirler haykırırcasına, fışkırırcasına ortaya çıkabilir.
*Keşke bu kadar biriktirmeseydim patlamamak zorunda kalmasaydım dedirtebilir.
*Öfke kontrolünün, fiziksel açıdan kaza ve şiddet içerikli olaylardan sakınmanın önemli olduğu günlerdeyiz.
*Niyetin gayet iyi bir şekilde başladığı bir eylem amacından sapabilir ya da incir çekirdeğini doldurmayacak bir mesele zaten dolmuş bardağı taşıran son damla olabilir.
*Merkür’ün tetikçiliği de iletişim kazalarına ve zarara davetiye çıkaracak karar ve adımlara yatkın olacağımızı düşündürüyor. *Merkür’ün dispozitörünün zararlı konumdaki mars olduğunu düşünürsek her açıdan ölçülü ve tedbirli olmak gereken günlerden geçtiğimizi söyleyebiliriz.
*Ani verilen kararlardan, atılan adımlardan, fevri çıkışlardan, volümü yüksek konuşmalardan, sivri ifadelerden, büyük vaatlerden ve yapamayacağımız şeylerin tehditlerini savurmaktan, can yakmaya yönelik olan tartışmalardan kaçınmak gerekecek.
*Baskı hissinin büyük galeyanlara sebep olabileceği, manipülasyonlara gayet açık olduğumuz bugünlerde, tepkisizlik kadar yanlış ve ölçüsüz tepkilerin de herkese zarar verebileceğini unutmamakta fayda var.

 

...
Devamını oku...19 Mart 2017, Pazar

AstroKarmik ile 20-26 Mart 2017 Haftasının Yorumları

20 Mart 2017 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Bu hafta GÜNEŞ’İN KOÇ BURCUNA GEÇİŞİ eşliğinde başlıyor. Bu geçiş yeni bir mevsimin başlangıcı… Tazelenme zamanı ve baharın uyanışı ile birlikte harekete geçme arzusu ile dolduğumuz zamanlara giriyoruz.
Kıpır kıpır bir ruh hali demek oluyor Güneş’in Koç burcu geçişleri. Cesaretin ve özgüvenin artışı, mücadele etme isteği dikkat çekiyor bu dönemlerde…
 
Sanki uzun bir uykudan uyanmışız, uzun zamandır bir sebepten hareketsiz kalmamız gerekmiş, kararsızlıklar yaşamışız, enerjimizi bir türlü toplayamamışız da artık silkelenmenin zamanı gelmiş gibi oluyoruz yılın bu mevsiminde. Heyecan, heves hali, motivasyonlar ve inisiyatif alıp kararlı biçimde istekler uğruna hareket edebilme gücü söz konusu oluyor.
 
Güneş’in 1 aylık Koç burcu geçişi sırasında egolar, ben merkezli tavırlar, liderlik etme arzusu artıyor. Risk içeren şeylere meyledip korkusuzca ilerleme, mücadele etme eğilimi, inatlaşmalar, agresif ve sabırsız hallerde bir artış yaşanabilir.
 
Bu dönemde genel itibariyle fiziksel olarak kendimizi her zamankinden daha zinde hissedeceğiz. Kolay yorulmalar, pes etmeler, vaz geçmeler, yılmalar olmayacak yani…
 
Çok hızlı düşünüp çok hızlı kararlar verme ve hatta çok fazla düşünmeden hızlıca harekete geçebilme eğilimi nedeniyle, hatalara ve sorunlara da açık oluyoruz. Sabırsız, aceleci ve çatışmacı haller, uzlaşmaya gerek görmeyen, esneklik göstermeyen yaklaşımlar ise bu dönem en çok dikkat etmemiz gereken riskli tavırlar olacak.
 
Bu riskleri avantaja çevirmeyi hedeflersek, bu zamanlar, işbirliğini değil de bireysel gayretleri daha çok destekliyor. Fedakarlıkları değil de bireysel olan hırsları besliyor.
İyi işler ortaya çıkarmak arzusunun yerini sonuç işe yarar olmasa bile en önde olabilme arzusu alıyor.
 
Spora başlamak, bir çalışmaya projeye liderlik etmek, daha önce düşünülmemiş ya da harekete geçilmemiş bir işe girişmek, yeni bir sektörde yeni bir iş kolunda görev almak, insanlara ilham kaynağı olacak nitelikte bir cesareti sergilemek için çok uygun.
 
Aceleci hallere dur diyebilmek, düşüncesiz ve patavatsız tavırlardan kaçınmak ise bu dönemim sınavları olabilir. Her zaman dediğim gibi harekete geçebilmek çok güzel. Bu zaten bir şeyler elde edebilmenin ilk adımı. Ancak bu hareketin içinde biraz sabır ve sağduyu katmak, bundan dolayı kimsenin zarar görmediğinden emin olmak çok daha önemli…
*** Bu hafta ayrıca 30 Mart 2017 tarihinde kesinleşecek olan Jüpiter Plüton kare açısı da etkisini yoğun olarak hissettirecek. Bu transit daha önce 2016 Kasım ayının ikinci yarısında etkili olmuştu. 25 Kasım 2016 da kesinleşmişti. Bu kez Jüpiter’in geri hareketi sebebiyle tekrarlanıyor. Ve yılın ilerleyen dönemlerinde bir kez daha 4 Ağustos da kesinleşecek.
30 Mart 2017 de kesinleşecek olan bu transitin bu hafta Perşembe ve Cuma günlerinde Merkür tarafından tetikleniyor olması önemli.
Öncelikle hafta boyunca etkili olacak JÜPİTER PLÜTON KARESİNDEN bahsedelim biraz.
 
*Bu transit şansı ve imkanları sonuna kadar zorlama, imkansız gibi görünen şeyleri kolaylıkla halledebileceğimize inanma, risk alıp mücadele etme eğilimi verecektir.
*Jüpiter’in olumlu olanı görmeye hizmet eden ve bu nedenle de riskli olan şeylerde ölçüsüzlüğü doğuran etkilerine şahitlik edeceğiz.
*Bilginin derinleşmesine olan ihtiyaç, gelişim sağlayan tecrübelere balıklama atlama hali söz konusu olacak.
*Ancak bu etkiler altındayken yapılan hamleler, her açıdan gerginliklerin ve zorlayıcı hal ve hallerin artışına davetiye hazırlıyor.
*Plüton’un tetiklediği tepkisellik, manipülatif yaklaşımlar, krizlere davetiye çıkaran tavırlar, abartılı ve kontrolsüz biçimde ortaya çıkabilir bu transitin etkisiyle…
*Zarar görmeye ve vermeye, hiç niyetimiz olmasa bile açık olacağız bu hafta…
*Biriktirilmiş ve bekletilmiş tepkiler, dışa vurulamamış düşünceler, söylenmemiş içe atılmış fikirler haykırırcasına, fışkırırcasına ortaya çıkabilir.
*Keşke bu kadar biriktirmeseydim patlamamak zorunda kalmasaydım dedirtebilir.
*Öfke kontrolünün, fiziksel açıdan kaza ve şiddet içerikli olaylardan sakınmanın önemli olduğu günlerdeyiz.
*Niyetin gayet iyi bir şekilde başladığı bir eylem amacından sapabilir ya da incir çekirdeğini doldurmayacak bir mesele zaten dolmuş bardağı taşıran son damla olabilir.
*Merkür’ün tetikçiliği de iletişim kazalarına ve zarara davetiye çıkaracak karar ve adımlara yatkın olacağımızı düşündürüyor. *Merkür’ün dispozitörünün zararlı konumdaki mars olduğunu düşünürsek her açıdan ölçülü ve tedbirli olmak gereken günlerden geçtiğimizi söyleyebiliriz.
*Ani verilen kararlardan, atılan adımlardan, fevri çıkışlardan, volümü yüksek konuşmalardan, sivri ifadelerden, büyük vaatlerden ve yapamayacağımız şeylerin tehditlerini savurmaktan, can yakmaya yönelik olan tartışmalardan kaçınmak gerekecek.
*Baskı hissinin büyük galeyanlara sebep olabileceği, manipülasyonlara gayet açık olduğumuz bugünlerde, tepkisizlik kadar yanlış ve ölçüsüz tepkilerin de herkese zarar verebileceğini unutmamakta fayda var.
*Bu hafta ayrıca terapi mahiyetindeki gayretlerden, bilinç altı çalışmalarından, sorunlara zihinsel odaklı olarak üretilen çözümlerden, psikolojik çözümlemelerden derin farkındalıklar yaşama şansı bulabilirsiniz.
*Bu etkiler altındayken özellikle baş ağrısı ataklarına dikkat. Zihinsel olarak yorucu olan işlerden, gerginliklerden uzak duramıyorsak bile sakinleştiren, zihnimizi dinginleştirmeye hizmet edecek olan her türlü aktiviteden fayda almamız işe yarayacaktır.

20 Mart 2017 PAZARTESİ

Haftanın ilk gününde Ay akşam saatlerine kadar Yay burcunda ilerleyecek.
Saat 13:37 sonrasında Ay yaklaşık 5 saat kadar boşlukta olacak ve 18:30 itibariyle Oğlak burcuna geçecek.
 
Günün büyük çoğunluğu sorumlulukları azaltmaya çalışan, rutinden uzaklaşmaya çalışan gayretler söz konusu olacak.
Her zaman yaptığımız işler ve bizden beklenen şeyler bu kez aksayabilir.
Arzulanan özgür hareket edebilme imkanını bulamamışsak gerginleşme eğilimi de olabilir.
 
Sabah saatleri kırıcı ifadelerden sakınmak, patavatsızca dile getirilen düşüncelerde ölçüyü kaçırmamak önemli.
Bu sabah almadığımız sorumluluklar, kaçtığımız ve aslında özen gösterilmesi beklenen görevler, kişilerle aramızdaki sevgi ve gönül bağının da sorgulanmasına vesile olabilir. Eğer gerçekten sevseydi böyle davranmazdı v.b.
 
Önemli işleriniz ve uzun vadeli planlarınız için günün ikinci yarısında bir miktar sabır gösterip Ay’ın boşluktan çıkmasını beklemek çok daha güzel olabilir. Zira bu zaman aralığı belirsizlikler sebebiyle önümüzü görmeyi ve net bir şeyler elde etmeyi zorlaştırabilir.
 
Akşam saatleri sorumluluklar ve ciddiyetle ele alınması gereken meseleler, organize olunması gereken işler, gerçekçi davranılması beklenen durumlar gündemde olacak.
Ancak bunun yanında ikili ve sosyal ilişkilerde özellikle de kadın erkek ilişkilerinde inatlaşma ve çatışmalar, uzlaşmayı zorlaştıran ve esneklik göstermeyen tavırlar söz konusu olabilir.
Yakınlaşma planlarına, empati beklentisi ve uzlaşma çabasına çok fazla karşılık veremeyecek nitelikte bir akşam. Hayatınızın herhangi bir alanındaki otorite ve düzen kurma çabasına dair sorunlar görünür olabilir.

21 Mart 2017 SALI

Salı günü Ay gün boyunca Oğlak burcunda ilerleyecek. Gün içinde planlı programlı olmak, olayların ve içinde bulunduğunuz durumu yeteri kadar ciddiye alıp organizasyonunu yapabilmek verim katacak.
Bu tip yaklaşımlara ihtiyaç duyacağınız her türlü iş için, resmi nitelikte şeyler, hedef ve başarı odaklı gayretler için özellikle elverişli olacak bir gündeyiz. Somut şeyler elde etme ve sonrasında da başarı ile gelen takdiri alma isteği artmış olacak. Bu isteği gayretle birlikte kazanca dönüştürebiliriz.
 
Sabah erken saatlerde karşımızda belli sınırları koyabilen, görebilen ve koyulmuş sınırlara saygı gösteren kişiler bulmakta zorlanabiliriz. Resmi olmayı istediğimiz ortamlarda fazlasıyla girişken tavırlarla karşılaşmak yorucu olabilir. Ya da tam tersine samimi olmayı beklediğimiz ortamlarda da karşımızda duvarlar bulabiliriz. Günün erken saatleri ve ilk yarısı mücadele ve rekabet havası, ısrarcı ve inatlaşan tavırlar ilişkiler açısından zedeleyici şeylere vesile olabilir.
 
Akşam saatlerinde bir şeyleri biraz olsun oluruna bırakabilmek, çabanın sonucunun biz görelim ya da görmeyelim hayırlı neticelerle buluşacağına dair inanç taşımak fayda sağlayacak. Çok fazla kasan, detaylara takılan ve kuralları boğucu biçimde uygulamaya kalkan kişiler ise bir miktar zorlanacak.  Tam tersini kabul ettirmeye hizmet eden yani akışın gücünü gösteren deneyimler yaşanabilir. Teslimiyeti zorlaştıran ancak bunu becerememişsek elimizi, kolumuzu, dilimizi bir şekilde bağlamamıza vesile olan durumlar söz konusu olabilir.

22 Mart 2017 ÇARŞAMBA

Ay gün boyunca Oğlak burcunda olacak. Resmi işler, planlı ve programlı hareket etmeyi gerektiren şeyler, ciddiyet gerektiren iş ve görüşmeler gündemde olabilir bugün. Finansal şeyler, gelecek planları, uzun vadeye yayılacak adımların kararlarını almak ya da alamamak, netlik sağlama çabası ve bunun karşısında duran engeller günün getirdikleri arasında olacak.
Günün tamamı gerginleştiren tesirleri barındırıyor.
Sabah saatleri sorumlulukların ve yerine getirilmesi gereken şeylerin, uyulması gereken kuralların baskısı söz konusu olacak. İnatlaşma, güçlü durma ve gücünü kabul ettirme istek ve eğilimi karşılıklı diklenmelere vesile olabilir.
Bu isteği yansıtabilenler asıl yıpratıcı etkileri yaratacak. Yansıtamayanlarsa bu kez her zamankinden daha çok baskı altında hissedecek kendisini.
Kontrolsüz ve parlayıcı, patlayıcı tepkiler, hep sustuğumuz bir konuda avazımız çıktığı kadar bağırma, mecburen yaptığımız şeylerde sınıra gelmiş olduğumuzu hissetme, diğer insanların sınırlarımızı zorlaması da söz konusu olabilir.
Günün ikinci yarısı da belirsizlikler, hiç beklemediğimiz gelişmeler ve tepkiler sebebiyle ne yapacağımızı bilememe hali, dengeli durmakta ve istikrar sağlamakta zorlanma, evdeki hesabın çarşıya uymaması, stabil olan durumların bu kez dengemizi bozması, her açıdan alışılmış olanın dışında şeylerle karşılaşma hali söz konusu.
Günün tamamında esneklik, geniş açıdan düşünme, empati, işleri ve ilişkileri ciddiye alan ve özen gösteren, sınırları koruyabilen yaklaşımlar kıymetli olacak. Ancak her şeyi aşırı ciddiye alıp katı ve kuralcı tavırlar sergilemek de bazı şeylerin yokuşa sürülmesine sebep olabilir. Özel ve resmi işlerinizde, ilişkilerinizde prosedürlere fazlasıyla takılan yaklaşımlara dikkat.

23 Mart 2017 PERŞEMBE

Ay 05:28 sonrasında Kova burcunda olacak. Sosyal ortamlarda bulunmak, dostlarla bir arada keyifli ve verimli zaman geçirmek, ortak amaçlara ve hedef birliklerine emek sarf etmek gibi şeyler açısından elverişli bir gün olacak.
Objektiflik, mantıksal yaklaşımlar günün huzur, mutluluk ve verim katan unsurlar… Kafa dengi diyebileceğimiz insanlarla bir arada hareket etmek de öyle.
Bugün her açıdan özgür olmak özellikle de düşünce de özgürlüğü yakalamak önemli bir ihtiyaç.
Bilgi, bilimsellik, teknoloji içerikli her şey için de destekleyen bir etki alıyor olacağız. Alternatif çözüm yolları üretmek, farklı bakış açıları geliştirmek bunlara hizmet edecek olan her türlü kaynağı araç olarak kullanmak bu günkü eğilimlerimiz.
Akşam saatlerine kadar Ay’ın destekleyici nitelikteki açıları dikkat çekiyor.
Öğleden öncesi, önemli konuşma ve görüşmeler, destek talepleri ve alış verişleri, kadın erkek ilişkilerinde uyum ve denge, otorite ile iş birliği açısından güzel.
Öğleden sonrasında da hem ilişkiler hem de sosyal ihtiyaçları açısından oldukça doyurucu. Samimiyet ve konuşarak anlaşma, anlayış, uyum ve keyifli zaman geçirme ihtiyacı yüksek olacak.
Akşamın ilerleyen saatleri ise günün akıcı tesirleri, yerini çatışmacı ve sabırsız hallere bırakacak. Bu nedenle otokontrol, tedbirlilik hali, denge ve esneklik önemli olacak akşam saatlerinde.

24 Mart 2017 CUMA

Ay gün boyunca Kova burcunda ilerleyecek. Toplumsal konular, bütünü ilgilendiren meseleler, içinde bilgi, bilimsellik ve teknoloji barındıran işler, ortak davranmayı işaret eden uğraşlar, sosyal çabalar ve sorumluluklar ana gündem maddeleri olacak.
Hem insanlarla bir arada olmak hem de bireysel özgürlük alanımızı korumak isteyeceğiz.
İç içe geçmelere sınırların aşılmasına çok fazla tahammülümüz olmayacak.
Fikir ayrılıklarına karşı sessiz kalmayıp fikrini dile getiren tavırlar, eğer karşımızdakini dinlemeden yol almaya kalkarsak, inatlaşmalara ve uzlaşma ve orta yolu bulmakta zorlanmaya sebep olabilir.
Bugün fikri sabit hallerden, farklı düşüncelere esneklik gösterememe gibi şeylerden zarar görebiliriz.
Özellikle Merkür’ün Plüton ve Jüpiter ile sert açılarını göz önünde bulundurduğumuzda bugün gerçekleşebilecek tartışmaların bir sonucunun, varış noktasının, faydasının, kazananının olmayacağını söyleyebiliriz.
Olumlu ya da olumsuz anlamda büyük laflar etmekten ve ölçüsüz vaatlerde bulunmaktan kaçınmak şart.
Akşam saatleri günün en akıcı, keyifli ve verimli zaman dilimi olacak. Hem bilgi akışı sağlamak, hem yeni şeyler öğrenmek, fikir alış verişlerinde bulunmak, değişik görüşlere kulak vermek, rehberlik almak, bakış açısını, bilgiyi ve muhakeme yeteneğini genişletmeye fırsat veren kişilerden ve ortamlardan fayda almak, fikir üretmek, sorularımıza cevap bulmak açısından elverişli olacak.

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Günün