17 Temmuz 2016, Pazar

Ay Düğümü Transitleri ve Türkiye Cumhuriyeti Haritasına Etkileri

Astroloji bilgisinden faydalanırken, Ay düğümü döngülerini takip edebilmek çok kıymetli bilgiler veriyor bizlere. 
Bu döngüleri sadece bireysel yaşamlarımızda değil ülkeler ve kurumların gelişim süreçlerinde de takip etmek çok önemli.
Bu konuya kısa spotlar halinde bakalım ve bizlere etkisini yorumlayalım şimdi.

***AY DÜĞÜMÜ DÖNGÜLERİ NASIL GERÇEKLEŞİR?
Ay düğümleri Zodyak’taki bir tam turunu yaklaşık 18,5 yılda tamamlıyor. Yani belli bir noktaya ya da aksa 18,5 yılda bir tekrar temas ediyor. Bu transitler, diğer gezegenlerin etkileri altında yaşanan durumların idrak edilmesine ve ruhsal hafızamıza duygu tesirleri şeklinde kaydedilmesine hizmet ediyor. 
Aynı olaylara benzer ya da farklı tepkiler verilmesi ve duygusal çıkarımlar yapılması da aslında bu var olan hazinemizde neleri daha önce biriktirdiğimizle alakalı. Geçmiş transitlerde neler yaşadığımıza, oradan ne çıkarımlarda bulunduğumuza, o noktalarda almamız gereken dersleri ve önlemleri alıp almadığımıza bakmak, bakabilmek çok önemli. 
Bazen bu yeni döngülerdeki yeni durumlar bize yeni yollar açar, bazen de sadece eskiden olanın şifasına hizmet eder. Bunlar iyi ihtimaller. 
Bir de bir önceki döngüde alınan ya da alınmayan kararların, sorumlulukların atılan ya da atılmayan adımların,  sonuçlarıyla yüzleşmek kısmı var ki en zor olanı da bu herhalde.
ESKİDEN GÖREMEDİĞİMİZİ VE YENİ İLE OLAN BAĞINI YENİ DÖNGÜDE GÖRMEYE ÇALIŞMAK ÇOK ÖNEMLİ.  Ancak ne yazık ki Ay düğümü transitleri genelde çok kabaca gözlemlendiğinden aslında ne kadar derin manalar içerdiği hep gözlerden kaçıyor. 

***ETKİLERİ NELERDİR?
Ay düğümü transitlerine, ruhsal yolculuğumuz sırasında, karmik ödevlerimizi yerine getirirken, asıl amacımızı, yolun ne olduğunu hatırlatan kadersel nitelikte kontrol noktaları olarak bakabiliriz. 
EVRENDEKİ BULUNUŞ AMACIMIZI GÖZLER ÖNÜNE SERER,  bunun gerçekleşebilmesi için GEREKEN OLAYLARI TETİKLER ve sonuçta yaşanacak olaylar karşısındaki iradeyi bize bırakırlar. Farkındalık artırırlar. Olgunlaşma ve bilinç ile yol alabilme şansı tanırlar.

...
Devamını oku...29 Aralık 2015, Salı

2016 Yıllık Burç Yorumları

Öncelikle yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

Koç ve Yükselen Koç

Bu yıl Eylül ayına kadar, bolluğun ve bereketin gezegeni sizi daha çok iş hayatınız, iş arkadaşlarınızla ilişkileriniz, aldığınız hizmetin kalitesi konularında olumlu anlamda etkileyecek. 
İş yükünüz azalacak, azaltacak insanlar hayatınıza dahil olacak ya da mevcut rutinlerin altından kalkabilmek her zamankinden kolay olacak. 
Sağlık konusunda da eğer var olan bir rahatsızlığınız varsa, tedaviye alacağınız sonuç açısından şansınız yükselecek. Sağlıklı olmak adına atılan her türlü adım desteklenmiş olacak. 
Bu süreçte Jüpiter’in geri hareketi nedeniyle 8 Ocak-9 Mayıs arasında bu içerikteki konular istenildiği kadar hızlı gelişmeler olmayabilir. Ancak bu durum motivasyonları kırmamalı ve bu molayı daha iyi bir düzen kurabilmek adına sorunları giderme ve problemleri ortadan kaldırma imkanı olarak görmeliyiz. 

9 Eylül sonrasında ise Jüpiter’in Terazi burcuna geçişi ile birlikte, desteklenen yaşam alanınız ikili ilişkiler ve evlilik ile ilgili olacak. Yeni bir ilişki, bekarlar için evlilik planları ve teklifler, evli olanlar için ise ilişkilerini güzelleştirme fırsatları doğacak. 

Satürn etkisi sebebiyle bu yıl en çok dikkat edilmesi ve ciddiye alınması gereken konular ise daha çok yurt dışı ile bağlantılı şeyler, yabancılarla alakalı olan işler, edinilmiş bilginin sınanması, girilecek sınavlar, kendinizi geliştirme imkanlarını değerlendirmek ve daha sonra işinize yarayacak mesleki eğitimler, bilgi ve tecrübe açıklarınızı kapatmak ile alakalı olacak. Pazarlama, satış, yayıncılık gibi konularda bir miktar aksama yaşanacak ancak bu açıdan her zamankinden daha kalıcı ve sağlam işlere adım atma söz konusu olacak. Bu etkiler özellikle Satürn’ün retro hareketi sebebiyle 25 Mart 13 Ağustos arasında çok daha fazla mücadele gerektirecek.

Ağustos ayında da bu durumların ya da sonuçlarının uzantısı olan bazı şeyler gündeme gelecek. Yine bir hırsla ayağa kalkıp mücadele etmemiz gereken şeyler söz konusu olacak. Bu yıl Mars da yapacağı bir retro ile yıla renk  katacak. 17 Nisan tarihinde Yay burcunda geri hareketi başlayacak. 30 Haziran da geri hareketi sona erecek. Bu zaman zarfında 27 Mayıs 2 Ağustos arasında Akrep burcunda olacak sonrasında ise 27 Eylüle kadar Yay burcunda Satürn ile birlikte seyredecek. Satürn Ve Mars’ın Ağustos ayı sonunda kavuşumu sizi uzaklar, yolculuklar, uzaklardaki akrabalar, yabancılarla alakalı meseleler, yurt dışı konuları, pazarlama, satış ve yayıncılık, yüksek öğrenim gibi konularda bazı kararlar almaya yönlendirecek. Sağduyulu hareket etmeye, esnemeye ve sabır göstermeye ihtiyacımız artacak.

...
Devamını oku...24 Temmuz 2016, Pazar

AstroKarmik ile 25-31 Temmuz 2016 Haftasının Yorumları

25 Temmuz 2016 Haftaya Bakış

Haftanın ilk iki günü girişken, atak tavırların, cesaretle atılan adımların, özgüvenle yapılan hareketlerin faydasını göreceğimiz, bireysel istek ve ihtiyaçların peşinden gideceğimiz, ancak bunun yanında inatlaşmaların ve egoların görünür olacağı nitelikte geçecek. 
Çarşamba ve Perşembe günleri güven ve huzur ihtiyacımız, hız ihtiyacımızın önüne geçecek. Risk almak değil de ağır ve güvenli adımlar atacak şekilde hareket etmek bizi daha mutlu edecek. Maddi kazanımlar, yatırımlar, finansal durumumuz ve emeklerin karşılığı olarak elde ettiklerimiz gündemin ana başlıklarını oluşturacak. 
Cuma ve Cumartesi günleri bilgi alışverişleri, paylaşımlar, haberleşme ve medya, sosyal paylaşım odaklı ihtiyaçlarımız artacak. Merak eden, sorgulayan, yeni bir şeyler öğrenmeye meyleden yaklaşımlar, sohbet ve muhabbet ortamları, seyahatler aşçısından da elverişli olacak. 
Pazar günü vatani, milli meseleler, ailevi konular, sevdiklerimiz ve gönül bağımız olan insanlarla alakalı şeyler ön plana çıkacak. Cuma ve Cumartesi günü ön planda olan zihinsel odaklı yaklaşımların yerini Pazar günü duygusal tepki ve kararlar alacak.

ÜLKEMİZ AÇISINDAN HAFTAYI DEĞERLENDİRECEK OLURSAK, haftanın ilk dört günü, hükümeti ve yönetim kademelerini, meclisi ve mecliste söz hakkı olan partileri, parti sözcülerini, önemli pozisyonlarda bulunan kişileri, yönetim anlayışı ve organizasyonlarını ilgilendiren konular gündemde olacak. Bu hafta 28 Temmuz Perşembe günü gerçekleşecek olan YAŞ toplantısı da aslında tam bu zaman dilimine denk geliyor. Toplantıya kadar da bu ve benzeri konular ülke gündeminde yer alacak. Siyasi gelişmeler çok fazla dikkat çeken konular olacak.
29 ve 30 Temmuz da Ay, Türkiye Haritasının gizli düşmanlıklar, gizli kapaklı durumlar, spekülatif olaylar, zarar ve kayıplarla alakalı olan alanında seyredecek. Bu tarihlerde bazı gizli durumların ortaya çıkması ya da gizli planların zarar verici etkileri gündemde olabilir. Bu tarihlerdeki Merkür Mars karesi de bu gibi zarar verici ve şiddet içerikli olan durumları tetikleyebilir.
31 Temmuz ise ülkemiz açısından önemli karar ve girişimlerin olabileceğini, herkesi, milletçe hepimizi ilgilendiren konuların, birlik ve bütünlük enerjisinin görünür olacağını düşündürüyor. 

Bu hafta Salı ve Çarşamba günlerinde etkili olacak olan MERKÜR URANÜS ÜÇGEN AÇISI Çarşamba günü öğlen saatlerinde kesinleşecek. Bu transit ile birlikte haftanın ilk yarısında yeni görüşlere ve yeni şeyler öğrenmeye çok yatkın olacağız. Değişik çözümler üretmek, gelişim sağlayacak bakış açılarına imkan tanımak, merak edip araştırmak, farkındalık kazanmak, yenilikçi konularda bir takım bilgiler edinmek, teknoloji, bilgi ve bilimsellik içeren konulara ilgi durmak, hayatımızı kolaylaştıracak ve teknoloji donanımlı aletler almak, anlamadığımızı anlamaya hizmet edecek rehberlikler almak için elverişli olabilir. Burada hızlıca düşünmek, hareket etmek, alternatiflere açık olmak,  susmayıp dile getirmek, korkmadan düşünmek, merak edip araştırmak bize fayda sağlayacak olan şeyler. 
BU TRANSİT ETKİSİ İLE AKLINIZA GELEN HER TÜRLÜ FİKRİ ORTAYA KOYUN ANCAK HAREKET GEÇME KISMINDA HEYECANINIZA YENİK DÜŞMEYİP BİR YOL HARİTASI BELİRLEYİN…
Önemli bir risk, ani ve beklenmedik sözler, hazırcevaplığın düşüncesizliğe ulaşması gibi nedenlerle iletişim kazaları yaşanabilir.

Perşembe, Cuma ve Cumartesi günlerinde etkili olacak olan MERKÜR MARS KARE AÇICI ETKİSİ ise iletişim sorunlarına sebep olabilecek. 
Bu transit sürecinde, tartışmalar, fevri çıkışlar, sabırsızlıktan kaynaklanabilecek iletişim kazaları yaşanabilecek.  Fiziksel olarak otokontrolü kaybetmemek, bu açıdan zarara uğrayabileceğimiz hal ve hareketlerden de kaçınmak gerekecek. 
Bedensel ve zihinsel gücümüzü efektif ve ölçülü biçimde kullanmak, bu olası riskleri azaltacak ve belki de zararı avantaja dönüştürme şansı verecektir. 
“Eline, diline hakim ol” diyor gökyüzü. Kimse size karşı değil, saldırmak ya da savunmak durumunda değilsiniz. Kimse ile haklı ya da haksız mücadelesine girmek zorunda değilsiniz. Aceleye getirilen işler, sabırsızlıkla verilen kararlar, atılan adımlar, hızlıca verilen cevaplar, tepkiler,” altta kalmayayım benim sözüm kabul edilsin” adına yapılan çıkışlar sonradan pişmanlık verebilir.

CUMARTESİ GÜNÜ MERKÜR, 7 EKİM TARİHİNE KADAR KALACAĞI BAŞAK BURCUNA geçecek.  Yönetici olduğu bu yerleşimde zihinsel odaklı işler, analitik düşünce, eğitim, öğretim, plan, program ve proje bazlı şeyler, detaylı çalışma gerektiren gayretler, rapor, istatistik ve analiz isteyen konular açısından çooook elverişli olacak. Çalışırken ve bir işle meşgul olurken etrafımızdaki düzenin ve temizliğin her zamankinden daha çok önemli olacağı, önce bunu sağlamışsak gerisinin çorap söküğü gibi geleceği aklımızı ve zihnimizi her zamankinden daha verimli kullanacağımız bir dönem olacak. 
Ancak bu süreçte Merkür 30 Ağustos, 22 Eylül tarihleri arasında yılın 3. Geri hareketini yapacak. Bu dönem standart Merkür retrosu tesirleri söz konusu olacak. Ek notlarım ve hatırlatmalarımı sizlerle zamanı geldiğinde ayrıca paylaşacağım.

Pazar günü yay burcuna geçmeden önce Mars Akrep burcunun 29 derecesinde olacak. Aslında bir sonraki hafta 1 ve 2 Ağustos günleri de bu derecede ilerleyecek. 
Anaretik dereceler, zararlı etkilerin daha kolay açığa çıkmasına olanak sağlayan dereceler olarak kabul ediliyor. Bu nedenle de bugünler ekstra hassasiyet gerektiriyor. 
İlintili konularda aşılması çok fazla mücadele isteyen durumların karşımıza çıkabileceğini işaret ediyor. İlerleme kaydetmek adına bu leveli bir şekilde atlamak gerekiyor.  Yani hem iletişimde, hem hareketlerde hem de harekete vesile olacak kararlarda aklı selim hareket etmek, şiddet ve zarar içerebilecek durum ve ortamlardan kaçınmak, acımasız ve zorlayıcı yaklaşımlardan kaçınmak, inat ve çatışma ve agresyonlardan uzak durmak kıymetli olacak bu etkiler altındayken.

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Günün