17 Ağustos 2014, Pazar

AstroKarmik ile 18-24 Ağustos 2014 Haftasının Yorumları...

18 Ağustos 2014 PAZARTESİ


Haftaya İkizler burcundaki ayın hayatımıza hareket katan enerjisi ile başlayacağız. Saat 01:41 den sonra AY YAKLAŞIK 2,5 GÜN İÇİN İKİZLER BURCUNA geçecek. Durmak, durduğumuz yerde çalışmak, bir şeyler olsun diye beklemek bugün bize göre olan şeyler değil. Her şeyi merak eder, her şeye ilgi duyar ve her şeyi aynı anda öğrenmeye çalışır bir havamız olacak. Bu da tabi ki her ne kadar pratik ve çabuk olmaya çalışsak da bir şeye odaklanmamızı ve neyi istediğimize karar verebilmeyi engelleyen bir enerji olacak.

Zihinsel pratik olma hali ve el becerisi gerektiren işler, hareket ve iletişim halinde olarak kotaracağımız şeyler için elverişli bir gün. Bir konu üzerinde çalışıyorsanız hızlıca bitirmek adına hakkını vermeyi ihmal etmeyin. Yüzeysel, öylesine, yaptım mı yaptım dedirten şeyler üretmek sizi tatmin edecekse sorun yok. Ancak mümkün olduğunca derinleşmeye ve dediğim gibi işin hakkını vermeye gayret edin. Size bir soru soruldu diyelim. Bir mesaj geldi. Okumak için harcanan zamandan tasarruf etmeyip konunun ne olduğunu net anlayın. Özet geçip vereceğiniz cevaplarda sadece o an için sizi rahatlatacak ancak sonrasında yeni sorular oluşturacaktır. v.b.

ÖĞLEDEN ÖNCESİ çok fazla konuşmanın arasında amaca hizmet etmeyen ve de aklımızı karıştırabilen nitelikte olanlarına maruz kalma riskimiz var. Yanlış anlaşılmalar, sırf espri olsun diye ya da gerçekçi olacağım, doğrucu davut takılacağım diye yapılan patavatsızlıklar can sıkıcı olabilir. Önemli konuşma, yazışma, imza v.b. şeylerde ekstra dikkat derim. Gökyüzündeki Merkür Neptün karşıtlığını dikkate alırsak bu aslında günün geneli ve yarın için de geçerli olan bir uyarı diyebiliriz.

GÜNÜN İKİNCİ YARISI ise çok daha sakin, huzurlu ve de mutlu olmayı tercih eden bir enerjide geçecek. Olumsuzluklar bizi pek fazla etkileyecek. Seyahatler, sosyal ortamlar, aşk ve sanat konulu planlar, ticari girişimler için eğer akıl karışıklığını göz ardı etmemişsek çok destekleyici etkiler hakim olacak gökyüzünde.

AKŞAM SAATLERİ de sosyal organizasyonlar, kalabalıklara, dostlarla ve bizim için özel olan insanlarla paylaşacağımız özel anlar, mutluluklar için gayet elverişli.

Sabahın erken saatlerinde gökyüzün iki iyicil gezegeni Venüs ve Jüpiter kavuşum açısı kesinleşecek.  
Ve bu gökyüzü olayı hepimizin hayatında pek çok açıdan olumlu yansımaları da beraberinde getirecek. İlişkiler, aşk hayatımız, finansal konular, ticari atılımlar, bilgi ve tecrübe konulu girişimler, fiziksel görüntümüz, sosyal hayatımız ile ilgili konulara hem pozitif bir bakış açısı hem de bunu destekleyecek pozitif gelişmeler için ideal bir etki yaratacak bu transit.
Uyum ve şans faktörü herkese farklı konularda dokunacak... Hem genel etkileriyle hem de haritamıza tesir ettiği yaşam alanımızda sanki biz hiç çaba göstermesek de her şey yolunda gidecek. İşte akıcı etkilerin en önemli tuzağı da bu oluyor zaten. Nasıl olsa ile başlayan pek çok cümle sarf etmeye başlıyoruz hızlıca... Açıkçası çeşmeler gürül gürül akarken olayın rehavetine kapılıp kovaları doldurmamışsanız sular eskisi kadar tazyikli akmadığında o bolluktan da elinize bir şeyler kalmayabilir.

Oysaki hayatımızda bir şeyler yolunda gidiyorsa bu bize dur dinlen yan gel yat mesajı vermiyor ki. Bak senin için hayatı hızlandırdım. Artık daha hızlı yol alabilirsin diyor. Bir ilişki de uyum yakalanmışsa biz uyumlu olmaya devam ettiğimiz sürece bu lezzet de sürecektir. Bir finansal fırsat karşımıza çıktıysa onu lehimize kullanmak için kıpırdanmamız ve gayret göstermemiz gerekebilir. Para biz uğraşmadan da geliyorsa burada kontrol bizim elimizde değil anlamı da çıkmaz mı aslında… Tembellik edersen gidişine de engel olamayıp gelenin hayrını görmemiş olabilirsin diyor bu açı bize...

Olumlu kullanacağımız ümit edersek bakalım hangi konuları genel olarak etkileyecek: İş ya da özel ilişkiler, sosyal hayatımız, eğlence, aşk ve de sanatsal konular, parasal mevzular, yatırımlar, eğitim ve bilgiyi, tecrübeyi artırmaya yönelik olabilecek her türlü faaliyet, ticari girişimler... Özellikle evlilik ve uzun vadeli fayda sağlayacak ilişkileri destekleyici bir etkisi olduğu kesin. Bu transit bize genel olarak iyimser, neşeli ve samimi bir enerji verecektir.

Burç ve yükselen burç bazlı etkileri ise şöyle:

KOÇ
Aşk hayatınızda, şans oyunlarında, risk içeren maddi yatırımlar konusunda, çocuklar ve hayattan tat almanızı sağlayan pek çok konuda bu içinde bulunduğumuz günlerde şansınız her zamankinden iki kat artmış durumda. Değerlendirin.

BOĞA
Gökyüzünün iki şans gezegeni hanenizin içini aydınlatır durumda. Evde yeni dekorasyon yapmak, aile ilişkilerinde huzur ve dengeyi yaratmak, aile büyüklerinden destek almak, gayrı menkule yatırım yapmak için uygun günlerdesiniz.

İKİZLER
Yakın çevrenizden, yaşıtlarınızdan, komşuluk ilişkilerinden yana şanslı olduğunuz günler. Satış, pazarlama, sunum, tatlı dilli iletişim sayesinde halledeceğiniz işlerden yana desteklenmiş durumdasınız. Seyahatlerde de keyif var.

YENGEÇ
Mevcut kazancınızı, miktarını ve bereketini artırmaya yönelik bugünlerde yapacağınız hamleler her zamankinden daha hızlı sonuçlar verebilir. Harcamaları kısabilirseniz geldiği ölçüde tasarruf yapma şansınız da artacaktır.

ASLAN
Kendinizi ve yeteneklerinizi ön plana çıkarmak, sesinizi duyurmak, saygınlığınızı, beğenilirliğinizi artırmak adına bu içinde bulunduğumuz günlerde karşınıza yeni fırsatlar çıkabilir. Fırsatların sonuçları da görünür olacak.

BAŞAK
İbadet, inançlar, spritüel konular, ruhsal çalışmalar açısından göstereceğiniz gayretin karşılığını alabileceğiniz, içsel huzura yakın durduğunuz günlerdesiniz. Bugünlerde en çok dinlediğiniz ses içinizden gelen ses olsun.

TERAZİ
Bugünlerde nasıl olduğunu bile anlamadan yoğun bir sosyal hayatın içinde bulabilirsiniz kendinizi. Yeni insanlar hayatınıza girebilir. Eski dostlar da maddi ya da manevi yeni faydalarıyla sizin için önemlerini hatırlatacaklar.

AKREP
Bu içinde bulunduğumuz günlerde kariyeriniz adına atacağınız adımlar, iş başvuruları, yaratacağınız ya da değerlendireceğiniz yeni gelişmeler söz konusu olabilir. Yükselme ve yaptıklarınızla ses getirme dönemindesiniz.

YAY
Uzak yerlere yapılacak yolculuklar, eğitim amaçlı başlangıçlar, sınav ve de sunum nitelikli değerlendirmeler, inançlara yönelik çalışmalar, yayıncılık konulu işler için her zamankinden çok destekleyen etkiler hakim bugünlerde.

OĞLAK
Önceden verilen bir emeğin kazancının bölüşülmesi, ortak, paylaşılan değerlerden kazanç elde edilmesi, krediler, vergiler ve de ödemeler gibi konularda şansın sizden yana olduğu ve lehinize sonuçlar alacağınız günlerdesiniz.

KOVA
Evlilik ve eşten yana şansınızın bol olduğu günler. Bu yolda bir adım atmak, bekarsanız eş adayı olabilecek birinin hayatınıza girmesi, taliplerin artması, eşinizle ilgili sevinçli gelişmeler yaşanması söz konusu olabilir.

BALIK
İş ortamınızda, iş arkadaşlarınızla alakalı bir konuda sevinçli haberler alabilirsiniz. Bugünlerde alacağınız görevler, hem keyifle yapacağınız hem de ciddiyet katabilmişseniz ilerleyen dönemlerde fayda sağlayacak nitelikte.

...
Devamını oku...11 Ağustos 2014, Pazartesi

AstroKarmik ile 11-17 Ağustos 2014 Haftasının Yorumları...

11 Ağustos 2014 PAZARTESİ


AY KOVA BURCUNDA VE 01:12 DEN SONRA SAAT 15:56 YA KADAR BOŞLUKTA olacak. İşbirliği ile hareket etmeyi gerektiren, ortak konular, fikir alış verişleri, bilgi, bilimsellik ve teknik detayı olan konular, bilgisayar ya da başkaca teknolojik bir alet kullanılarak halledilen işler için elverişli. Yarım kalan işleri toparlamak ya da daha sonrası için planlamalar yapmak için ideal ancak önemli karar ve ilk adımlar için pek uygun olmayan bir şekilde başlıyor haftamız.

Günün büyük çoğunluğu, fikir alış verişleri içinde geçecek ancak, fikri sabitlik durumları iletişimimizi biraz zora sokabilecek. Görüşler konusunda esnek olabilmek, herkesi dinleyip anlamaya çalışmak, kendimizinkini kabul ettirmek için inatlaşmamak önemli olacak.
Genele ve topluluklara fayda sağlayan, herkese hizmet eden bu nedenle de herkesin eşit sorumluluk alması ve de artı ve eksilerden benzer şekilde etki alması gerekecek....
Devamını oku...03 Ağustos 2014, Pazar

AstroKarmik ile 4-10 Ağustos 2014 Haftasının Yorumları...

4 Ağustos 2014 PAZARTESİ


AY AKREP BURCUNDA olacak. Hassas ancak bir o kadar güçlü olabilen, kararlı, azimli, hedef odaklı ve de zoru başarma niyetiyle başlayacağız haftaya. Negatifi içimizde tutmadan, sezgilerimizi aktif biçimde kullanarak, insan ilişkilerinde de haklı haksız mücadelelerine, gereksiz inatlaşmalara girmeden çok daha keyifli ve huzurlu bir şekilde geçirebiliriz günümüzü.

Günün enerjisinde en çok kendini belli eden şeylerden biri de tutku. Elimize aldığımız işlere, uğruna emek sarf ettiğimiz şeylere tüm benliğimizle enerjimizi katarak tutkuyla yaklaşmak sayesinde başarının gelişi kaçınılmaz olacak.

GÜNÜN ERKEN SAATLERİ kadın erkek ilişkilerinde, otorite olan kişilerle, resmi kurumlarla alakalı işlerimizde eğer biz dengeyi hedeflememişsek stres yaratan olaylar yaşanması riski olacak. Açıkçası günün devamında da sıcak temasın yerini soğukluk ve empati kuramamaktan kaynaklı bazı engeller alacak....
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

13 Haziran 2014 Yay burcunda dolunay

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Günün