17 Temmuz 2016, Pazar

Ay Düğümü Transitleri ve Türkiye Cumhuriyeti Haritasına Etkileri

Astroloji bilgisinden faydalanırken, Ay düğümü döngülerini takip edebilmek çok kıymetli bilgiler veriyor bizlere. 
Bu döngüleri sadece bireysel yaşamlarımızda değil ülkeler ve kurumların gelişim süreçlerinde de takip etmek çok önemli.
Bu konuya kısa spotlar halinde bakalım ve bizlere etkisini yorumlayalım şimdi.

***AY DÜĞÜMÜ DÖNGÜLERİ NASIL GERÇEKLEŞİR?
Ay düğümleri Zodyak’taki bir tam turunu yaklaşık 18,5 yılda tamamlıyor. Yani belli bir noktaya ya da aksa 18,5 yılda bir tekrar temas ediyor. Bu transitler, diğer gezegenlerin etkileri altında yaşanan durumların idrak edilmesine ve ruhsal hafızamıza duygu tesirleri şeklinde kaydedilmesine hizmet ediyor. 
Aynı olaylara benzer ya da farklı tepkiler verilmesi ve duygusal çıkarımlar yapılması da aslında bu var olan hazinemizde neleri daha önce biriktirdiğimizle alakalı. Geçmiş transitlerde neler yaşadığımıza, oradan ne çıkarımlarda bulunduğumuza, o noktalarda almamız gereken dersleri ve önlemleri alıp almadığımıza bakmak, bakabilmek çok önemli. 
Bazen bu yeni döngülerdeki yeni durumlar bize yeni yollar açar, bazen de sadece eskiden olanın şifasına hizmet eder. Bunlar iyi ihtimaller. 
Bir de bir önceki döngüde alınan ya da alınmayan kararların, sorumlulukların atılan ya da atılmayan adımların,  sonuçlarıyla yüzleşmek kısmı var ki en zor olanı da bu herhalde.
ESKİDEN GÖREMEDİĞİMİZİ VE YENİ İLE OLAN BAĞINI YENİ DÖNGÜDE GÖRMEYE ÇALIŞMAK ÇOK ÖNEMLİ.  Ancak ne yazık ki Ay düğümü transitleri genelde çok kabaca gözlemlendiğinden aslında ne kadar derin manalar içerdiği hep gözlerden kaçıyor. 

***ETKİLERİ NELERDİR?
Ay düğümü transitlerine, ruhsal yolculuğumuz sırasında, karmik ödevlerimizi yerine getirirken, asıl amacımızı, yolun ne olduğunu hatırlatan kadersel nitelikte kontrol noktaları olarak bakabiliriz. 
EVRENDEKİ BULUNUŞ AMACIMIZI GÖZLER ÖNÜNE SERER,  bunun gerçekleşebilmesi için GEREKEN OLAYLARI TETİKLER ve sonuçta yaşanacak olaylar karşısındaki iradeyi bize bırakırlar. Farkındalık artırırlar. Olgunlaşma ve bilinç ile yol alabilme şansı tanırlar.

...
Devamını oku...29 Aralık 2015, Salı

2016 Yıllık Burç Yorumları

Öncelikle yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

Koç ve Yükselen Koç

Bu yıl Eylül ayına kadar, bolluğun ve bereketin gezegeni sizi daha çok iş hayatınız, iş arkadaşlarınızla ilişkileriniz, aldığınız hizmetin kalitesi konularında olumlu anlamda etkileyecek. 
İş yükünüz azalacak, azaltacak insanlar hayatınıza dahil olacak ya da mevcut rutinlerin altından kalkabilmek her zamankinden kolay olacak. 
Sağlık konusunda da eğer var olan bir rahatsızlığınız varsa, tedaviye alacağınız sonuç açısından şansınız yükselecek. Sağlıklı olmak adına atılan her türlü adım desteklenmiş olacak. 
Bu süreçte Jüpiter’in geri hareketi nedeniyle 8 Ocak-9 Mayıs arasında bu içerikteki konular istenildiği kadar hızlı gelişmeler olmayabilir. Ancak bu durum motivasyonları kırmamalı ve bu molayı daha iyi bir düzen kurabilmek adına sorunları giderme ve problemleri ortadan kaldırma imkanı olarak görmeliyiz. 

9 Eylül sonrasında ise Jüpiter’in Terazi burcuna geçişi ile birlikte, desteklenen yaşam alanınız ikili ilişkiler ve evlilik ile ilgili olacak. Yeni bir ilişki, bekarlar için evlilik planları ve teklifler, evli olanlar için ise ilişkilerini güzelleştirme fırsatları doğacak. 

Satürn etkisi sebebiyle bu yıl en çok dikkat edilmesi ve ciddiye alınması gereken konular ise daha çok yurt dışı ile bağlantılı şeyler, yabancılarla alakalı olan işler, edinilmiş bilginin sınanması, girilecek sınavlar, kendinizi geliştirme imkanlarını değerlendirmek ve daha sonra işinize yarayacak mesleki eğitimler, bilgi ve tecrübe açıklarınızı kapatmak ile alakalı olacak. Pazarlama, satış, yayıncılık gibi konularda bir miktar aksama yaşanacak ancak bu açıdan her zamankinden daha kalıcı ve sağlam işlere adım atma söz konusu olacak. Bu etkiler özellikle Satürn’ün retro hareketi sebebiyle 25 Mart 13 Ağustos arasında çok daha fazla mücadele gerektirecek.

Ağustos ayında da bu durumların ya da sonuçlarının uzantısı olan bazı şeyler gündeme gelecek. Yine bir hırsla ayağa kalkıp mücadele etmemiz gereken şeyler söz konusu olacak. Bu yıl Mars da yapacağı bir retro ile yıla renk  katacak. 17 Nisan tarihinde Yay burcunda geri hareketi başlayacak. 30 Haziran da geri hareketi sona erecek. Bu zaman zarfında 27 Mayıs 2 Ağustos arasında Akrep burcunda olacak sonrasında ise 27 Eylüle kadar Yay burcunda Satürn ile birlikte seyredecek. Satürn Ve Mars’ın Ağustos ayı sonunda kavuşumu sizi uzaklar, yolculuklar, uzaklardaki akrabalar, yabancılarla alakalı meseleler, yurt dışı konuları, pazarlama, satış ve yayıncılık, yüksek öğrenim gibi konularda bazı kararlar almaya yönlendirecek. Sağduyulu hareket etmeye, esnemeye ve sabır göstermeye ihtiyacımız artacak.

...
Devamını oku...17 Ekim 2016, Pazartesi

AstroKarmik ile 17-23 Ekim 2016 Haftasının Yorumları

17 Ekim 2016 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Pazartesi günü ve Salı günü akşam saatlerine kadar Ay Boğa burcunda olacak. Güven ihtiyacının yüksek olacağı, maddi konuların gündeme gelebileceği nitelikte geçecek haftanın ilk günleri.
Çarşamba günü boyunca ve Perşembe akşam saatlerine kadar Ay İkizler burcunda seyredecek. Bu günler hem Mars Plüton kavuşumumun kesinleştiği hem de Ay’ın ülkemiz haritasının 12.evinde seyrettiği günler olacak. Genel itibariyle bilgi akışının ve iletişim trafiğinin yoğunlaştığı ve hareketliliklerin arttığı, huzur ve denge sıkıntısı yaşanabilecek günler olacak. Ülkemiz açısından ise 12. Ev temaları dikkate alındığında, spekülatif ve sorun teşkil eden, sıkıntılı bir takım durumların yaşanabileceğini düşündürüyor. Dünya astrolojisinde 12.ev, gizli örgütleri, hapishaneleri, hastaneleri, casusluklar ve gizli düşmanlıkları, suç unsurlarını ve terörist grupları v.b. şeyleri temsil eder. Mars Plüton kavuşumunun en yoğun etkili olduğu bugünlerde özellikle de Salı akşam saatleri sonrasında, Çarşamba ve Perşembe günlerinde her zamankinden tedbirli ve uyanık olmakta fayda var. 

Cuma ve Cumartesi günlerinde Ay Yengeç burcunda olacak. Ev, aile ve yuva kavramları, vatani meseleler, çocuklarla alakalı konular her zamankinden daha çok gündemde olacak. 
Pazar günü Ay Aslan burcunda olacak. Özgüvenli, coşkulu hal ve hareketlerin dikkat çekeceği, dışa dönük olacağımız, sosyalleşme ihtiyacının artacağı, eğlence ve keyif odaklı planlar yapacağımız nitelikte bir Pazar günü olacak. 

***HAFTANIN EN ÖNEMLİ GÖKYÜZÜ OLAYI MARS PLÜTON KAVUŞUMU OLACAK. 
Aslında geçen haftadan bu yana etkili olan bu transit, ilerleyen dönemlerde şekillenecek bir takım gelişmelerin tetiklenmesine hizmet edebilir. Ya da zaten tetiklenmiş olanın etkilerinin aleni biçimde görünmesine… Yoğun, konsantre ve ateşleme etkisi yaratan olaylar söz konusu olacaktır bu etkiler altındayken. 
Etkiler aslında geçen haftadan bu yana giderek artan dozda devam ediyor.  Bu hafta sonuna kadar da hissedilmeye devam edecek.
Bu dönemde yaşanan olayların devamı ya da sonuçları niteliğindeki gelişmeler, Şubat ayının ikinci yarısında, Temmuz ayının başlarında ve Kasım ayının ikinci yarısında yaşanabilir. Var olan stresin sebebini ortaya koyan ve çözüm ihtiyacına yönelik olaylar patlak verebilir her birimizin hayatında. 

Her iki gezegen de, uğruna savaşırcasına mücadele verilen şeylerin neler olabileceğini işaret ediyor bizlere.  
İkisi de ele avuca sığmaz ve zorlayıcı tesirler yaratabilecek özellikler barındırıyor. 
Dürtüsellik veriyor. 
Agresyon ve parlayıcı, patlayıcı tepkisellik yaratabiliyor. 
Haklılık ve hak adına verilen mücadelelerin gözü kör inatlara dönüşmesine zemin hazırlayabiliyor. 
Otokontrolü zorlaştırıyor. 
İşin içinde Plüton da olduğundan yıkıcı ve her ne pahasına olursa olsun diyen bir mücadele söz konusu olabiliyor. 
Bir şeyleri kolaylıkla silip atma, uç noktalarda kalıp orta yolu bulamama siyahlar ve beyazlar dışındaki tonları görememe, esnekliğin azalması ani başlangıçlar ve bitirişler, insanların gözünü isteklerini elde etmek uğruna kara bir hırsın bürümesi gibi şeyler tedbirsiz ve ölçüsüz hal ve hareketlerle de birleşince sadece bizim değil, ilişkide olduğumuz diğer insanların da üzüleceği durumlara sebebiyet verebiliyor.
Oğlak burcundaki bu kavuşum, otorite savaşlarına, iş dünyasını da ilgilendiren bir takım mücadelelere, yönetim ve devlet kademeleri ile alakalı zorluk ve hırs katan savaşlara işaret ediyor. Ülkemiz haritasının 7.evinde olması, uluslararası anlaşmazlıkları, anlaşmaları,  bozulan iş birliklerini, açık düşmanlıkları ve devlet nezdindeki ikili ilişkileri işaret ediyor. 

Burada bu temalar eşliğinde olaya bakacak olursak Mars ve Plüton’un kavuşumunda voltranı oluşturma durumu söz konusu. 

Hal böyle iken nelere dikkat etmek gerektiğine bir bakalım.

Haklı haksız mücadeleleri ve güç savaşlarının gereksiz yıkıntılar oluşturma riski var. Haklıyken haksız konuma düşürecek kontrolsüzlüklerden kaçınmak şart.
Gözü kara hallerin bizim ya da bir başkasını yaşamında karanlıklar yaratmadığından emin olmak gerekiyor. 
Olaylara ve kişilere karşı sabırlı, esnek ve hoşgörülü tavır gösterebilmek çok önemli. 
Ego çatışmalarına dikkat. Bu tarz tuzaklara düşmemek, manipülasyonlara gelmemek gerek. Öfke kontrolü de şart tabi ki. ( siz dengede olasın bile sizi dürten, şansını ve sizi zorlayan kişiler söz konusu olabilir etrafınızda)
Bugünlerde illegal olabilecek, aleyhimize sonradan kullanılabilecek işlere hiç kalkışmamak, kurallara uymak ve sorumlulukları yerine getirmek önemli. 
Düşünmek, tartmak, ölçmek, biçmek ve analiz etmek, dinlemek, anlamaya çalışmak, sabretmek, hoş görmek, anlayış sergilemek ve inancını zedelememek gereği fazla olacak.
Takıntı haline getirilmiş istekler, düşünceler başımızı dara sokabilir.  
Kıskançlıklar, aşırı sahiplenici ve boğucu, otorite ve baskı yaratan şeyler, ilişkilerde bardağı taşıran son damla olabilir. 
Empozisyondan kaçınmak ve sınırları bilmek, fikir savaşlarına girmemek, karşınızdakini değiştirmeye değil de anlamaya ve anlayış göstermeye çalışmak faydalı olacaktır. 
Fiziksel olarak zarar görme ya da yaratma riskinin her zamankinden yoğun olacağı günler söz konusu olduğundan, kazalar, sakarlıklar ve şiddet ve öfke içerikli durum ve kişiler açısından tedbirli ve uyanık olmakta fayda var. 
Uzun vadeli kararlar almak için pek elverişli sayılmayabilir bu etkiler.  Eğer daha önce enine boyuna hesap ettiniz ve riskleri tespit ettiniz yani tamamen körlemesine atlamayacağınız ancak bir şey beni dürtse de harekete geçsem dediğiniz işlere girişebilirsiniz.

 
***SALI GÜNÜ VENÜS, 12 KASIMA KADAR KALACAĞI YAY BURCUNA GEÇECEK. Aşk hayatımızı, ilişkilerimizi, para ile olan alakamızı daha çok ilgilendiren Venüs bu dönemde bizim için eğlenceli olan şeyleri tetikler.  Macera arayışımız artar. Özgürlük ihtiyacı da öyle…
Yolculuklar, yeni insanlar, yeni bir sosyal çevre, yeni mekanlar için ideal bir dönem diyebiliriz…
Yay burcu her ne alanda ise bize gelişime açık bir hal veriyor… Bu kez de ilişkiler yoluyla gelişmek şansı buluruz. İlişkide ve iletişimde olduğumuz insanlar mutlaka bize bir şeyler katsın ihtiyacı duyarız.
Sahiplenici ve bağlayıcı tavırların yerini biraz da özgürlük arayışları ve sunuşları alır. Heyecan arayışı artar. Ancak doğal olarak özgür bırakmayan, monoton ve sıradan ilişkilerde de pürüzler doğurabilir.
Yay enerjisi risk almaktan çekinmeyen bir etki yaratacağından tahmin edeceğiniz üzere, mevcut ilişkileri riske atacak hamleler de söz konusu olabilir. ( Genel olarak hem maddi hem de manevi riskler daha kolay alınacaktır) Maceralar ve bunların hikayelerinde de bir artış yaşanabilir.
Romantizm ve bağlılık durumlarının aksayacağı ancak heyecanı ve keyfi artırıcı bir dönem diyebiliriz. Bu enerjinizi mevcut ilişkinizi canlandırmak adına da kullanabilirsiniz. ( en güzeli en ideali)
Not: Bu süreçte Venüs’ün yapacağı bazı açılar Yay burcu etkisi eşliğinde bir takım aldanmaların ve sınav niteliğindeki deneyimlerin yaşanabileceğini düşündürüyor. Bu konuda da tedbirli olmakta fayda var.

***ÇARŞAMBA VE PERŞEMBE GÜNLERİNDE MERKÜR URANÜS KARŞIT AÇIDA OLACAK. 
Bu transit etkisi ile birlikte düşünmeden konuşma, hızlı kararlar almaya kalkma, konuşurken ya da dinlerken bir şeyleri aceleye getirme, hırçınca tepkiler verme, dil kontrolünü yitirme riski söz konusu olabilir.
Planlarda ani değişiklikler, düşünmeden ve hızla verilen kararlar, iletişim kopuklukları, aynı pencereden bakıp anlaşmada zorlanmalar söz konusu olabilir bugünlerde. 
Bize aykırı gelen görüşlere tolerans göstermekte zorlanacağımızı işaret ediyor bu gökyüzü olayı. Tabi ki aynısı bizim savunduğumuz görüşler için de geçerli. Genel olarak hem fiziksel hem de iletişim içerikli kazalara açık olduğumuzu aklınızdan çıkarmayın. Ticari girişimler de tahmin etmediğiniz biçimde neticelenebilir.
Fikirlere ve yaklaşımlara, insanların ürettiği çözümlere karşı toleranslı olabilmek, düşüncesiz ve özensiz tavırlardan kaçınmak gerekecek bu etki altındayken.  Zihnimizi susturmak pek pek mümkün olmaz. Hızlıca kavramak, hemen anlamak, hemen anlaşılmak, dinlemeden anlamak, hemen plan yapmak, beklememek beklentisinde oluruz…
Ancak bunun yanında zihnimiz her zamankinden de üretken olacaktır. Yeni şeyler öğrenmeye yatkın oluruz. ( Odaklanma sorununa dikkat) Zihinsel yaratıcılık arttığından, daha önce aklımıza gelmeyen pratik çözümler birden gözümüzün önünde beliriverir. Yeter ki bu zihinsel hareketliliği gerçeğe dönüştürmek, ayağı yere basan projeler haline getirmek için azıcık sabır ve tolerans gösterebilelim… İletişim trafiğinde ve teknoloji vasıtasıyla yapılacak işlerde de bir artış yaşanabilir.

***PAZAR GÜNÜ GÜNEŞ YAKLAŞIK 1 AY İÇİN AKREP BURCUNA GEÇECEK. 
Önümüzdeki 1 ay boyunca öncelikli olacak şeyler hırs, tutku, azim, gayret, inanç, odaklanma konsantrasyon, derinlik gibi şeyler olacak… 
Bu önümüzdeki dönem, bilinmeyen, örtülü olan, araştırılması gereken, gizemli ve gizli olan her şey ilgimizi çekecek… 
Spritüel konular, ölüm ve ötesine dair mevzular, sırlar bizi çekim alanına alacak… 
Ruhsal olarak farkındalık kazanma şansımızın artacağı, kendimizi çok daha bilinç üstü bir pencereden görme şansı bulacağımız şeylerin fırsatları doğabilir… 

Hiçbir şeyin yüzeyseli ile tatmin olamayacağız… 
Mutlaka derinleşmek, köküne kadar bilmek, en ince detayına kadar öğrenmek, her zerresine kadar paylaşmak arzusu duyacağız… 
Sezgilerimiz çok daha yoğun çalışacak. 
Olayların gidişatını hissetmek, karşımızdakinin nedenlerini nasıllarını gözlerinin içine bakarak görebilme söz konusu olacak. 
Kendi özelimize olan ketumluğumuz artacak, ancak diğer insanların özeline sonuna kadar dalma eğilimi göstereceğiz… 

İlişkilerdeki davranış modelimiz de çok daha fazla sahiplenici olabilecek… 
Bu sahiplenmeler, sen benimsin o nedenle de kimseyle paylaşama noktalarına, kıskançlık krizlerine varabilecek. 
Bu süreç duyguların aşırı olarak baskılanmasına da ortam yaratabilir. 
Haddinden fazla kırılgan olma ancak sanki hiçbir şey olmamış da, hiç kimse bize zarar veremezmiş de gibi haller. Acımadi ki acımadı ki halleri yani… 

Bu süreçte insanları kırmak her zamankinden kolay olacaktır. Her ne kadar bunu fark etmemiz biraz zaman alsa da… Zira bu süreçte cevabı anında veren, kırılganlığını kabul edip bunu ifade edebilen yaklaşımlar pek görülmeyecek. Daha çok “sen zamanı gelince görürsün, eninde sonunda ben bunu sana ödetirim diyen ödeşmeci ve kin güden yaklaşımlar artacak… 
Aman dikkat. Bu tarz negatif birikintilerin ruhunuzu yorabileceğini aklınızdan çıkarmayın. 

Akrep enerjisinde ya hep ya hiç teması var... Bu süreçte hem elimize aldığımız işlerde hem de ilişkilerde iki uç noktayı yaşama ihtimalimiz olabilir. 

Hedef belirlemek, hedefe kilitlenmek, öyle ya da böyle isteklerine mutlaka ulaşmak, sabırla hedefe yürümek, yılmadan engel tanımadan ve gerekirse her yolu deneyerek ilerlemek bu sürecin önemli diğer etkileri olacak. 

Araştırıp inceleme, hırs, kararlılık ve direnç gerektiren işler, sezgilerin aktif olarak kullanılacağı çalışmalar, mücadele etmek gerektirecek zorlu görevler için çok uygun olacak bu bir aylık dönem. 

Kin gütme ve öfke besleme, ısrarcı tutumları abartma riskleri olabilir. Biraz daha anlayışlı ve affeden tavırlar sergilemek önemli olacak Güneş akrep burcunda iken. 
Akrep enerjisinin hem fiziksel hem de ruhsal anlamda şifa etkisinden de bu süreçte fayda alabiliriz. Tedavi almak ve ruhsal şifa tekniklerinden faydalanmak, bu konuda bilgi almak, deneyim kazanmak için de elverişli olabilir. 

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Günün