16 Kasım 2017, Perşembe

Yeniay Akrep Burcunda

Yine bir yeniay zamanındayız. 18.11.2017 Cumartesi günü saat 14:42 de Akrep burcunda bir yeniay meydana gelecek.
Başlangıçları, ilk adımları ve taze niyetleri tetikleyen yeniay bu kez her şeye sıfırdan başlayabilme etkisi sunan Akrep’te olacak. Yani kolay olanı değil de mücadele isteyen, uğraştıran, başarması sonucunda güçlü hissettiren işlere girişme ve çok daha fazla tatmin sunan şeylere niyet etme söz konusu.
 
Bu etkileri her birimiz farklı konularda ve merkezde yaşayacağız. (Tüm diğer gökyüzü hareketlerinde olduğu gibi)
Belki de bir süredir ihmal ettiğimiz şeyleri artık gerçeğe dönüştürmek adına bir adım atmanın zamanı gelmiş olabilir. Cesaret edemediğimiz, ihmal edip ertelediğimiz ve önceliklerimiz arasına sokamadığımız şeyler bu kez daha yüksek bir motivasyonla start alabilir.
 
Akrep burcu ile tetiklenecek olan konular şu şekilde olacak;
• Büyüme, gelişme ve kapasiteyi yükseltme imkanı veren ancak bunun gerçekleşmesi için çok fazla mücadele edilmesi gereken konular gündeme gelebilir.
• Hem maddi hem de manevi meselelerde risk aldıran ve bu sayede çözüme yaklaştıran şeyler söz konusu olabilir.
• Şifaya hizmet eden her şeyin niyeti görünür olabilir. Fiziksel rahatsızlıkların, duygusal travmaların, zihinsel takıntı, kaygı ve vesveselerin, şifasına hizmet edecek araçlar, kişiler, yollar ya da durumlar karşımıza çıkabilir.
• Krizlerin aşılması ve bilinmeyenin, perde arkasında olanın ortaya çıkarılması, gizemlerin ifşa olması durumları söz konusu olabilir.
• Hem yeni kaynak yaratma hem de mevcut kaynaklarda bir düzenlemeye gitme ihtiyacı yeni birtakım girişimleri tetikleyebilir.
• Akrep burcu en tepedeyken dibe vurmaları, en dibe düştüğünü gördüğü anda meydana gelen sıçramaları ve her iki durumda da yaşanabilecek duygusal krizleri işaret ediyor. Uç noktalardaki karar ve adımlar, ya hep ya hiç dediğimiz noktalardaki yön değiştirmeler söz konusu olabilir.
 
Maddi konularda da, duygusal anlamda güçlü bir duruşa ihtiyaç duyulan durumlarda da her şeye sıfırdan başlayabilecek gücü kendinde bulma etkisi var yeniayın. Güç isteyen, kararlılık gerektiren, imkansız gibi görünen işlere olan hevesimiz artacak.
 
BU YENİAY TUTKUYU DERİNDEN HİSSEDECEĞİN, MÜCADELE EDİP DAHA FAZLASINI ELDE EDECEĞİN, İLERLEME KAYDEDECEĞİN VE DERİNLEŞME İMKANI SUNAN İŞ VE İLİŞKİLERE ADIM ATMANIN ZAMANI GELDİ DEDİRTİYOR.
 
Bu şartların sağlanmadığı işler ve durumlar, birlik halini yaşayamadığımız her türlü ilişki kökten değişmeye ve başlasa bile ileride dönüşmeye ya da belki de bitmeye mahkum diye düşünebiliriz bu etki altındayken.
 
Akrep burcu teması dönüşümü tetiklediğinden, eski ve artık geride bırakılması gereken her ne varsa görebilme ve bir şeylere son noktayı koyup her şeye sıfırdan başlayabilme etkisi de yaratacak. İçimizdeki gücü keşfetme ve bu gücü kullanabilme, neler yapabileceğimizin, nelere yetebileceğimizin farkına varma şansı sunacak.
Bu yeniay ile birlikte, hayatımızda belki de bazı konularda şartları olmayacak bir şey için gereksiz yere zorlamak yerine; belki de yeni şartlar ve yeni hedefler belirleme zamanıdır.
Ne için gerçekten mücadele ettik şimdiye kadar bakmak lazım...
Neyi gerçekten o kadar tutkuyla istedik, neye tutkumuzu kattık acaba?
Eğer cevapları bulmakta çok zorlanıyorsak kolları sıvama ve gerçekten bir yerlerden başlama zamanı gelmiş demektir.
 
Yeniay haritasında Venüs ve Jüpiter’in de Akrep burcunda olması, bu konuları çok daha vurgulu ve hatta ölçüsüz hale getiriyor. Yani Akrep burcu ana temalarına dair atılacak adımlar ve yapılacak hareketlerde tamamen kontrolsüz hareket etme eğilimi de olabilir. Akrep burcunun gölge taraflarının ön plana çıkması, hırs, öfke, intikam, güç elde etme v.b. şeyler bu yeniayın tetikleyeceği olayların zeminini oluşturabilir. Bu ayrıntıya dikkat etmekte fayda var.
 
Yeniayın dönüşüm sağlayan ve güç katan önemli başlangıçlara vesile olmasını gönülden dilerim.
 
Sevgilerimle

Samiye Özbaş Soysal

16.11.2017

12 Kasım 2017, Pazar

AstroKarmik ile 13-19 Kasım 2017 Haftasının Yorumları

13 Kasım 2017 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

***Haftaya VENÜS-JÜPITER kavuşumunun olumlu etkisi ile başlıyoruz. Bu etki bize pek çok konuda fırsatları kazanca dönüştürebilme şansı verecek. Ancak haftanın ilk iki gününde ayrıca kafa karışıklığı ve yanılgılara, yanlış anlaşılmalara işaret edebilecek ***MERKÜR-NEPTÜN KARE açısı da devrede olacak. Aşırı iyimser yaklaşımların, objektiflikten uzaklaştırması, riskleri görememe ve olmayacak işlere niyet etme hali vermesi, realist yaklaşım, karar ve tepkilerden uzaklaştırması söz konusu olabilir.
 
***Perşembe günü kesinleşecek GÜNEŞ-KIRON destek açısı hep sorun olarak gördüğümüz şeylerin çıkış yolunu bulabilme, eski yaraları ve eksik gördüğümüz yönlerimizi şifalandırma adına şans elde edebilme, affedişleri deneyimleyebilme etkisi sunacak bizlere.

*** Çarşamba-Cuma arasında, Perşembe günü kesinleşecek olan VENÜS NEPTÜN üçgen açısı da haftanın akıcılığı ve olumlu gelişmeleri tetikleyebilecek gökyüzü tesiri olacak. Yaratıcı ve doğal yetenekleri, hayal gücünü zenginleştiren bir transit bu.  Sahne sanatları, moda, tasarım, el becerisi isteyen her türlü yetenek, yazma, çizme becerileri açısından destekleyici.
Aynı zamanda duygusallıkta artış, romantizm ihtiyacı, aşka aşık olma hali dikkat çekebilir.  Keyif veren insanlarla paylaşılan zamanlar, yardımsever, uzlaşan, hoş gören eğilimler dikkat çekecektir. Sosyal, ruhumuza iyi gelen kişi ve ortamlara yönelme eğilimi belirginleşir. İlişkiler adına yapılacak fedakarlıklar, bağışlayıcı tavırlar hem kolay olacak hem de işe yarayacaktır bu etkiler altında iken.

***Yine Perşembe ve özellikle de Cuma günü etkili olan MERKÜR MARS destek açısı, daha önce söylenememiş şeyleri dile getirme şansı verebilir.  Mantık ile hareketi, akıl işle cesareti, iletişim becerileri ile hızı, zihin ile dürtüleri bir araya getirme ve doğu yer ve zamanda doğu şeyleri ifade edip doğru hareketleri yapabilme haline vesile olacak. Etkili konuşmalar ve özgüvenle yapılacak sunum, yazışma ve görüşmeler için ideal olabilir.
 
***Cumartesi günü AKREP BURUCUNDA BIR YENIAY meydana gelecek. Bu konudaki yorumlarımı ayrıca detaylı olarak paylaşacağım sizlerle.
 
***Hafta boyunca ve özellikle de haftanın ikinci yarısında etkili olan MARS-PLÜTON kare açısı Pazar günü kesinleşecek ve yeniayın tesirlerini de mücadeleli bir şekle taşıyacak. 
Olmayanı oldurma çabası, ego savaşları, şartları ve şansını fazlasıyla zorlama hali, öfke kontrolünde sıkıntı yaşama, hırs ve agresyon sebebiyle haklıyken haksız duruma düşme vb. riskler söz konusu olabilir. Hem fiziksel hem de duygusal anlamda zarar görmeye ve zarar vermeye yatkınlık ihtimali var haftanın ikinci yarısında.
Fevri tepki ve kararlar, ani çıkışlar, düşünmeden yapılan hareketler, inatlaşmalar, hızlıca ve radikal atılan adımlar, kolaylaştıran değil de zora sokan, riskli olan ve şartları zorlayan tercihler, sonradan pişmanlık duyacağımız kestirip atmalar, olmayacak işlerin mücadelesini verip imkansızı başarmaya, olmayanı oldurmaya çalışmalar, bu günlerin kaçınılması gereken yaklaşımları olacak.

PAZARTESİ GÜNÜ Ay bir gün önce de olduğu gibi Başak burcunda seyrine devam edecek. Hafta başında uğraşılacak detaylar, yarım kalmış ve tamamlanması gereken işler, dikkat ve konsantrasyon, özen isteyen işler, tamir, onarım, düzeltme, düzenleme konuları, sağlık ve temizlik konulu iş ve çabalar öncelikli konularımız olacak. 

...
Devamını oku...05 Kasım 2017, Pazar

AstroKarmik ile 6-12 Kasım 2017 Haftasının Yorumları

6 Kasım 2017 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Haftanın en önemli transiti Satürn ve Uranüs arasındaki üçgen açının kesinleşmesi olacak. Geçen hafta boyunca etkili olan Satürn-Kiron kare açısı ve Venüs-Uranüs karşıtlığı eşliğinde gerçekleşen Jüpiter etkisindeki dolunayın ardından bu haftanın en anlamlı mesajlarından biri, bazı konularda taşların yerine oturması, dirençlerin kırılması ve amanı gelen değişimlerin hayata geçirilmesi, yeniliklere uyum sağlayıp yeni düzenler kurabilme, ya da zaten yaratılmış düzen değişikliklerinde artık istikrar sağlayabilme v.b. dengeleyici tesirler olacak.
Hafta ortasında etkili olan ve aslında hafta boyunca hissedilecek olan Güneş-Plüton destek açısı da bu haftanın beklemede olan işlerine ağırlık vereceğimizi, uğraştırıcı ve zor olan şeylere yetecek gücü bulacağımız, iş ve güç birliklerine meyledeceğimizi düşündürüyor.
Bu haftanın diğer önemli değişimi de Salı günü itibariyle Venüs’ün 1 Aralık 2017 ye kadar kalacağı Akrep burcuna geçişi olacak.

***SATÜRN URANÜS ÜÇGEN AÇISININ kesinleşmesi daha önce 2016 Aralık ve 2017 Mayıs aylarında yaşanmıştı. Satürn geri hareketi ve sonra direkt hareketine dönmesi vesilesiyle 3 kez yaşadığımız transitlerden biri aslında.
Bu iki gezegen arasındaki açısal temasları hatırlatmak gerekirse, daha önce 2010 yılının yaz aylarında Uranüs’ün Koç burcuna ilk geçiş yaptığı dönemlerde bu iki gezegen arasında bir karşıt açıyı deneyimlemiştik.
İki gezegen arasındaki tüm döngüyü dikkat aldığımızda aslında görüyoruz ki, bir takım düzenlemeler yapmak adına iradi olarak değişiklikleri yaratmaya hizmet edecek bir süreç geçiriyoruz.
Bu içinde bulunduğumuz döneme yeni ve değişim sağlayacak birtakım gelişmelerin yaşanması şeklinde bakabiliriz. Ya da belki de olayları ve içinde bulunduğumuz durumu, eskiden atılmış sorun ya da girişim temellerinin yeni bir aşamaya gelmesi şeklinde de okuyabiliriz.
Daha önce değiştirmeye bir türlü fırsat bulamadığımız ya da tam tersi değişmesin diye inatlaşıp gerginliğini yaşadığımız durumlarda dengeli bir şekilde ilerleme kaydedebileceğimiz günlerdeyiz.
Nerede ne kadar manevra yapmamız gerektiği, nelerde daha işe yarar ve kalıcı bir düzen kurmak adına değişime ihtiyaç duyulduğu gibi şeyler görünür olacak. 
Değişimin, yeniliğin, farklı olanı deneyimlemenin niyetini ortaya koyup sorumluluğunu almak adına destekleyici bir hafta bizi bekliyor.
Bu etki altında yaşanabilecek gelişmelerin su akar yolunu bulur misali ilerlemesi mümkün. Ancak bunun yanında “acaba” lar ve yeni olana adapte olma sorunları sebebiyle bir takım kaygı ve vesveseleri de beraberinde getirmesi söz konusu olabilir.
Engelleri aşmak adına kararlı, dirayetli durabilmek, sabır göstermek, gösterilmiş sabrın meyvelerini almak adına hevesli olmak, maddesel dünyaya dair beklentilerin, kaygıların karşılanmasını ana amaç haline getirmemek, ancak göz ardı da etmemek, mantıksal olan çözümlerden ve kararlardan şaşmamak önemli olacak.
Eski kalıplarla yeni niyetlerin, alışılmış olanla ilk kez yaşanacak deneyimlerin, kurallara uyanla onları yeniden yazmaya kalkanların, değişmesi gerekenle sabit kalması gerekenlerin bir araya geleceği, orta noktada buluşacağı güzel gelişmeler yaşanması söz konusu olabilir. Hayatımızın bir alanındaki düzen, daha iyisi ve gelişim imkanı sağlayanını yaratmak adına değişecek.
 
*** VENÜS’ÜN AKREP BURCUNA GEÇIŞI…( 7.11-1.12.2017)
İlişkilerimizi, sevgiyi alıp verişimizi, aşk hayatımızı, sanat ve estetik konulu işleri, para ile olan bağımızı daha çok ifade eden Venüs bu dönemde biraz zorlanır zira rahat etmediği bir yerleşimdedir.
Bu süreçte derin ve yoğun duygular dikkat çeker. Tutkuyu hissedeceğimiz ve ilişkilerimize yansıtacağımız, bir dönemdir. İlişkilerde sadakat ve tam bağlılık daha bir önem kazanır.
Ufacık ayrıntıların peşinden gidip kuşkuları gerçeğe dönüştürmeler, kıskançlık krizleri, sebebi her ne olursa olsun krizler ve öfke nöbetleri can sıkıcı olabilir. Aşırı sahiplenmeler ve buna bağlı sıkboğaz etmeler de göze batar. Her hareketten anlam çıkartma durumu söz konusu olur.
Sadece sevdiklerimizi değil, sahip olduklarımızı da diğer insanlarla paylaşmak zorunda kalmak önemli bir sınav olabilir bu süreç içinde...
Aşkın da deneyimlerin de acılı olanına meyledeceğimiz, krizler çıkarmaktan hoşlanan kişilerle bir araya gelebileceğimiz bir süreç bu…
Gerçek duyguları gizlemek ihtiyacı ile karşımızdakinin gerçek duygularını ortaya çıkarma arzusu bir arada olacak…
Platonik aşklar söz konusu olabilir. Gizli kapaklı ve de belki de yasak olan aşklar da ifşa olabilir. İlişkilerimizde daha önce tatmadığımız yanlarını keşfetmek için fırsatlar çıkabilir…
Akrep enerjisi Venüsyen temalara risk ve kriz bağlantısı verecektir…
Daha çok büyümek, keşfetmek, derinleşmek, bir ve bütün olmak, sorunları çözerek büyüyüp olgunlaşmak gibi etkileri çok faydalı olur. Ancak bunun yanında huzur, denge ve dinginlik isteğini karşılamak zor olabilir. Yani sorun yoksa bile yaratma, suni olanlarını büyütme söz konusudur.
Bu süreçte ruhsal olarak büyümek konusunda isteğimiz ve şansımız yüksektir. Ve bunun için ilişkiler dahil her türlü kaynağı sonuna kadar, suyunu çıkarana kadar kullanma eğilimi gösteririz.

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Günün