29 Aralık 2015, Salı

2016 Yıllık Burç Yorumları

Öncelikle yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

Koç ve Yükselen Koç

Bu yıl Eylül ayına kadar, bolluğun ve bereketin gezegeni sizi daha çok iş hayatınız, iş arkadaşlarınızla ilişkileriniz, aldığınız hizmetin kalitesi konularında olumlu anlamda etkileyecek. 
İş yükünüz azalacak, azaltacak insanlar hayatınıza dahil olacak ya da mevcut rutinlerin altından kalkabilmek her zamankinden kolay olacak. 
Sağlık konusunda da eğer var olan bir rahatsızlığınız varsa, tedaviye alacağınız sonuç açısından şansınız yükselecek. Sağlıklı olmak adına atılan her türlü adım desteklenmiş olacak. 
Bu süreçte Jüpiter’in geri hareketi nedeniyle 8 Ocak-9 Mayıs arasında bu içerikteki konular istenildiği kadar hızlı gelişmeler olmayabilir. Ancak bu durum motivasyonları kırmamalı ve bu molayı daha iyi bir düzen kurabilmek adına sorunları giderme ve problemleri ortadan kaldırma imkanı olarak görmeliyiz. 

9 Eylül sonrasında ise Jüpiter’in Terazi burcuna geçişi ile birlikte, desteklenen yaşam alanınız ikili ilişkiler ve evlilik ile ilgili olacak. Yeni bir ilişki, bekarlar için evlilik planları ve teklifler, evli olanlar için ise ilişkilerini güzelleştirme fırsatları doğacak. 

Satürn etkisi sebebiyle bu yıl en çok dikkat edilmesi ve ciddiye alınması gereken konular ise daha çok yurt dışı ile bağlantılı şeyler, yabancılarla alakalı olan işler, edinilmiş bilginin sınanması, girilecek sınavlar, kendinizi geliştirme imkanlarını değerlendirmek ve daha sonra işinize yarayacak mesleki eğitimler, bilgi ve tecrübe açıklarınızı kapatmak ile alakalı olacak. Pazarlama, satış, yayıncılık gibi konularda bir miktar aksama yaşanacak ancak bu açıdan her zamankinden daha kalıcı ve sağlam işlere adım atma söz konusu olacak. Bu etkiler özellikle Satürn’ün retro hareketi sebebiyle 25 Mart 13 Ağustos arasında çok daha fazla mücadele gerektirecek.

Ağustos ayında da bu durumların ya da sonuçlarının uzantısı olan bazı şeyler gündeme gelecek. Yine bir hırsla ayağa kalkıp mücadele etmemiz gereken şeyler söz konusu olacak. Bu yıl Mars da yapacağı bir retro ile yıla renk  katacak. 17 Nisan tarihinde Yay burcunda geri hareketi başlayacak. 30 Haziran da geri hareketi sona erecek. Bu zaman zarfında 27 Mayıs 2 Ağustos arasında Akrep burcunda olacak sonrasında ise 27 Eylüle kadar Yay burcunda Satürn ile birlikte seyredecek. Satürn Ve Mars’ın Ağustos ayı sonunda kavuşumu sizi uzaklar, yolculuklar, uzaklardaki akrabalar, yabancılarla alakalı meseleler, yurt dışı konuları, pazarlama, satış ve yayıncılık, yüksek öğrenim gibi konularda bazı kararlar almaya yönlendirecek. Sağduyulu hareket etmeye, esnemeye ve sabır göstermeye ihtiyacımız artacak.

...
Devamını oku...10 Şubat 2016, Çarşamba

İlişkileri Yoluna Koyma Fırsatı

Geçen zamanın zorlayıcı tesirlerini temizleme, kırdıklarınızı onarma, ilişkileri şifalandırma zamanı

Bugün Venüs  Jüpiter Kuzey Ay düğümü kavuşumu ile üçgen açıda, Güney Ay düğümü ile de altmışlık açı halinde.  Balık burcundaki Ay, Plüton’dan alacağı destekle Kiron ile kavuşuma gidiyor.

Peki bunlar ne anlama geliyor?
Dengeleri sarsılmış, kırılma noktasına gelmiş, inceldiği yerden koptu kopacak ilişkilerden bahsettik son günlerde bolca. Bunları ya kafamızda yaşıyoruz ulu orta konuşacak cesareti gösterememişsek, ya da aleni biçimde verdiğimiz kavgayı dışa yansıtarak. Taşların yerinden oynaması ve doğru yuvalara yerleşmesi söz konusu burada. 

Bunu bir puzzle gibi düşünün. Çok parçalı ve belki de yılların emeğini verdiğiniz bir puzzle…
Çok güzel gittiğini düşündüğünüz veya bir şeylerin ters gittiğini fark ettiğiniz ancak bir türlü nerede hatalı bir hamle yaptığınızı göremediğiniz bir oyunun içindesiniz. İşte öyle bir noktadasınız ki, hatanın çok parçalı bir şey olduğunu fark ediyorsunuz. Yani neredeyse tümünü bozup belki de her şeye sıfırdan başlamanız gerekecek. İnsanın yüreğini sıkan bir durum. 
“Ben başladığımı şeyi asla yarım bırakmam ve başarmadan geri dönmem” diyenlerden misiniz?
“Ben o zaman başka bir puzzle ile yoluma devam edeyim” diyenlerden mi?
“Olaydan tamamen soğuyup bir daha da yapmam artık ” diyenlerden mi?

Uç bir örnek belki ama varsa bu dönemdeki hayatınızdaki ilişki sorunlarına bu gözle bakın. Eğer devamını istiyorsanız eski haliyle yol alamayacaksınız. Bir şeyleri kökten değiştirmeniz ve yola bambaşka bir form ile devem etmeniz şart olacak. Bir şeyler ters gittiyse bu sadece bir kişiden kaynaklanıyor olamaz değil mi?
Acaba siz bu duruma sebep olabilecek neleri yaptınız ya da belki de yapmanız gereken bir şeyleri yapmayıp olayları dış kapının mandalı gibi dışarıdan seyrettiniz.
Venüs Plüton ve Uranüs sert açılarından ayrıldıktan sonra bu açıları yapıyorsa, niyetinizin destekleneceğini söylüyor…
“Sen yüreğindeki sevgiyi hatırla ancak bu kez bunun üzerine emek de sarf etmeyi bil ” diyor.
“Eğer baştan sağlam temeller üzerine kurulmuş bir ilişkin varsa karşına çıkacak güçlükleri sarsılsan da atlatırsın” diye ekliyor.
“Yok eğer temelin zayıfsa da, hadi bakalım şimdi güçlendirme çalışmalarının zamanı geldi” diye fısıldıyor.

...
Devamını oku...08 Şubat 2016, Pazartesi

AstroKarmik ile 8-14 Şubat 2016 Haftasının Yorumları

8 Şubat 2016 Haftaya Bakış

Haftaya Kova burcunda gerçekleşecek yeniay ile başlıyoruz. Saat 16:38 de 19 derece Kova burcunda bir yeniay meydana gelecek. Bu konudaki yorumlarımı okumak için…
http://www.astrokarmik.com/burc-yorumlar/aylik/kova-burcunda-yeniay-zamani

PAZARTESİ GÜNÜ GÜN BOYUNCA AY BU BURÇTA SEYREDECEK. Sabah saatleri özellikle, sorumluluklar, ciddiyete ele alınacak işler, ortak çabalar ve görevler gündemde olacak. Zamanlama, tamamlanacak detaylar, üzerimize düşeni eksiksiz biçimde yapma hali önemli olacak. Bu sabah alınacak sorumluluklara gönüllü olacağız. 
Öğlen saatleri ve gün ortası bir takım plan değişikliklerine, sürpriz gelişmelere gebe olacak. Benim fikrim, yöntemim, iş planım, düzenim en iyisi diye ısrar etmeyip alternatif olana kendimizi açabilmek kıymetli olacak. Denemeler, daha önce aklımıza gelmemiş olanı uygulamak, hiç akıl danışmayı düşünmediğimiz kişilerden görüş almak, bambaşka niyetle katıldığımız bir toplantıda karşımıza çıkacak fikirler dikkate değer olacak. Gözler, kulaklar antenler açık olursa bunları yakalayabileceğiz. Ancak kapanan fazdaki ay bu yenilik ve değişim imkanlarını görmemizi zorlaştıracaktır.
Öğleden sonra bir takım kişisel çatışmalar, inatlaşmalar, hak hukuk savaşları, zıt görüşlerin üste çıkma çabası gibi şeyler, agresyon ve öfke,  kontrollü, sabırlı ve esnek olmayı gerektirecek.
16:38 de gerçekleşecek olan yeniay sonrasında Ay’ın günün devamında bir açısı olmayacak.

SALI GÜNÜ SAAT 10:32 SONRASINDA AY YAKLAŞIK 2 GÜN İÇİN BALIK BURCUNA GEÇECEK. Mantıkla hareket etmek ve her şeyin altında bir mantık aramak yerine daha çok duygusal ve sezgisel kararlar alıp adımlar atmak eğiliminde olacağız bu iki gün boyunca. Gerçekten de hissiyatımız artmış olacak. Olayların gidişatını tahmin etme şansımız artacak. Ancak bunların bir kısmı, biz eğer doğru kullanmayı becerememişsek yanıltacak. 

Duyguların ifade edildiği ortamlar, yaratıcılık isteyen işler, empati kurmamızı gerektiren ilişkiler için elverişli olacak. Karşı çıkan, kavga veren, inatlaşan değil de daha çok olduğu kadarıyla kabullenebilen kişiler çoğunlukta olacak. Sevgi her şeyin izahı olabilecek. Niyetlerin ne olduğuna bakılmışsa her türlü zorluğun üstesinden gelinebilecek. 

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Günün