17 Temmuz 2016, Pazar

Ay Düğümü Transitleri ve Türkiye Cumhuriyeti Haritasına Etkileri

Astroloji bilgisinden faydalanırken, Ay düğümü döngülerini takip edebilmek çok kıymetli bilgiler veriyor bizlere. 
Bu döngüleri sadece bireysel yaşamlarımızda değil ülkeler ve kurumların gelişim süreçlerinde de takip etmek çok önemli.
Bu konuya kısa spotlar halinde bakalım ve bizlere etkisini yorumlayalım şimdi.

***AY DÜĞÜMÜ DÖNGÜLERİ NASIL GERÇEKLEŞİR?
Ay düğümleri Zodyak’taki bir tam turunu yaklaşık 18,5 yılda tamamlıyor. Yani belli bir noktaya ya da aksa 18,5 yılda bir tekrar temas ediyor. Bu transitler, diğer gezegenlerin etkileri altında yaşanan durumların idrak edilmesine ve ruhsal hafızamıza duygu tesirleri şeklinde kaydedilmesine hizmet ediyor. 
Aynı olaylara benzer ya da farklı tepkiler verilmesi ve duygusal çıkarımlar yapılması da aslında bu var olan hazinemizde neleri daha önce biriktirdiğimizle alakalı. Geçmiş transitlerde neler yaşadığımıza, oradan ne çıkarımlarda bulunduğumuza, o noktalarda almamız gereken dersleri ve önlemleri alıp almadığımıza bakmak, bakabilmek çok önemli. 
Bazen bu yeni döngülerdeki yeni durumlar bize yeni yollar açar, bazen de sadece eskiden olanın şifasına hizmet eder. Bunlar iyi ihtimaller. 
Bir de bir önceki döngüde alınan ya da alınmayan kararların, sorumlulukların atılan ya da atılmayan adımların,  sonuçlarıyla yüzleşmek kısmı var ki en zor olanı da bu herhalde.
ESKİDEN GÖREMEDİĞİMİZİ VE YENİ İLE OLAN BAĞINI YENİ DÖNGÜDE GÖRMEYE ÇALIŞMAK ÇOK ÖNEMLİ.  Ancak ne yazık ki Ay düğümü transitleri genelde çok kabaca gözlemlendiğinden aslında ne kadar derin manalar içerdiği hep gözlerden kaçıyor. 

***ETKİLERİ NELERDİR?
Ay düğümü transitlerine, ruhsal yolculuğumuz sırasında, karmik ödevlerimizi yerine getirirken, asıl amacımızı, yolun ne olduğunu hatırlatan kadersel nitelikte kontrol noktaları olarak bakabiliriz. 
EVRENDEKİ BULUNUŞ AMACIMIZI GÖZLER ÖNÜNE SERER,  bunun gerçekleşebilmesi için GEREKEN OLAYLARI TETİKLER ve sonuçta yaşanacak olaylar karşısındaki iradeyi bize bırakırlar. Farkındalık artırırlar. Olgunlaşma ve bilinç ile yol alabilme şansı tanırlar.

...
Devamını oku...29 Aralık 2015, Salı

2016 Yıllık Burç Yorumları

Öncelikle yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.

Koç ve Yükselen Koç

Bu yıl Eylül ayına kadar, bolluğun ve bereketin gezegeni sizi daha çok iş hayatınız, iş arkadaşlarınızla ilişkileriniz, aldığınız hizmetin kalitesi konularında olumlu anlamda etkileyecek. 
İş yükünüz azalacak, azaltacak insanlar hayatınıza dahil olacak ya da mevcut rutinlerin altından kalkabilmek her zamankinden kolay olacak. 
Sağlık konusunda da eğer var olan bir rahatsızlığınız varsa, tedaviye alacağınız sonuç açısından şansınız yükselecek. Sağlıklı olmak adına atılan her türlü adım desteklenmiş olacak. 
Bu süreçte Jüpiter’in geri hareketi nedeniyle 8 Ocak-9 Mayıs arasında bu içerikteki konular istenildiği kadar hızlı gelişmeler olmayabilir. Ancak bu durum motivasyonları kırmamalı ve bu molayı daha iyi bir düzen kurabilmek adına sorunları giderme ve problemleri ortadan kaldırma imkanı olarak görmeliyiz. 

9 Eylül sonrasında ise Jüpiter’in Terazi burcuna geçişi ile birlikte, desteklenen yaşam alanınız ikili ilişkiler ve evlilik ile ilgili olacak. Yeni bir ilişki, bekarlar için evlilik planları ve teklifler, evli olanlar için ise ilişkilerini güzelleştirme fırsatları doğacak. 

Satürn etkisi sebebiyle bu yıl en çok dikkat edilmesi ve ciddiye alınması gereken konular ise daha çok yurt dışı ile bağlantılı şeyler, yabancılarla alakalı olan işler, edinilmiş bilginin sınanması, girilecek sınavlar, kendinizi geliştirme imkanlarını değerlendirmek ve daha sonra işinize yarayacak mesleki eğitimler, bilgi ve tecrübe açıklarınızı kapatmak ile alakalı olacak. Pazarlama, satış, yayıncılık gibi konularda bir miktar aksama yaşanacak ancak bu açıdan her zamankinden daha kalıcı ve sağlam işlere adım atma söz konusu olacak. Bu etkiler özellikle Satürn’ün retro hareketi sebebiyle 25 Mart 13 Ağustos arasında çok daha fazla mücadele gerektirecek.

Ağustos ayında da bu durumların ya da sonuçlarının uzantısı olan bazı şeyler gündeme gelecek. Yine bir hırsla ayağa kalkıp mücadele etmemiz gereken şeyler söz konusu olacak. Bu yıl Mars da yapacağı bir retro ile yıla renk  katacak. 17 Nisan tarihinde Yay burcunda geri hareketi başlayacak. 30 Haziran da geri hareketi sona erecek. Bu zaman zarfında 27 Mayıs 2 Ağustos arasında Akrep burcunda olacak sonrasında ise 27 Eylüle kadar Yay burcunda Satürn ile birlikte seyredecek. Satürn Ve Mars’ın Ağustos ayı sonunda kavuşumu sizi uzaklar, yolculuklar, uzaklardaki akrabalar, yabancılarla alakalı meseleler, yurt dışı konuları, pazarlama, satış ve yayıncılık, yüksek öğrenim gibi konularda bazı kararlar almaya yönlendirecek. Sağduyulu hareket etmeye, esnemeye ve sabır göstermeye ihtiyacımız artacak.

...
Devamını oku...28 Ağustos 2016, Pazar

AstroKarmik ile 29 Ağustos-4 Eylül 2016 Haftasının Yorumları

29 Ağustos 2016 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

YİNE HAREKETLİ VE BOL OLAYLI BİR HAFTAYA MERHABA DİYORUZ. 

Bu haftanın en önemli gökyüzü olaylarından biri Perşembe günü BAŞAK BURCUNDA GERÇEKLEŞECEK OLAN GÜNEŞ TUTULMASI. Bu tutulma ülkemiz açısından da oldukça kadersel nitelikte bir takım olayları tetikleyecek.  Ülkemiz haritasının Kuzey Ay düğümünün üzerinde gerçekleşecek.  Yani aslında bu coğrafyadaki insanların, ülkemiz halkının, varoluş amacına hizmet eden yolda ilerlemesine katkı sağlayacak, hedeflerine ilerlemesine hizmet edecek bir takım adımların, öyle ya da böyle ilerleyen dönemlerde gelebileceğine işaret ediyor. Konu hakkındaki yorumlarımı detaylı olarak sizlerle ayrıca paylaşacağım. Ay düğümü döngüleri ve ülkemiz açısından etkilerini daha önce sizler için yorumlamıştım. Bu tutulma öncesinde tekrar paylaşmak da farz oldu aslında…

http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/ay-dugumu-transitleri-ve-turkiye-cumhuriyeti-haritasina-etkileri

http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/butune-hizmet-edecek-bozulmayan-bir-duzen-insa-etme-zamani

SALI GÜNÜ, ASTROLOJİYLE İLGİLENEN, İLGİLENMEYEN PEK ÇOK KİŞİNİN YAKINDAN TANIDIĞI VE PEK SEVDİĞİMİZ MERKÜR RETROLARINDAN BİRİ BAŞLAYACAK. ( Ki etkilerini pek çoğumuz hissetmeye başladık bile) 
Haritamdaki Merkür’ün karşısında gerçekleşiyor bu transit ve evdeki TV ve internet, cep telefonu kombinasyonları ile başladık bakalım… Ama tabi ki olayı pozitife döndürmek adına çabalarım olacak bolca  Merkür Retrolarından ne şekilde faydalanacağımızı ve avantaja dönüştürebileceğimizi, risklerinden nasıl korunacağımızı, neler bekleyebileceğimizi detaylarıyla daha önce sizlerle paylaşmıştım. Bu ipuçlarına ulaşmak için…
http://www.astrokarmik.com/astroloji-ogrenenler-icin/merkur-retrosu/merkur-retro-hareketi
2016 yılı Merkür retro takvimini görmek için…
http://www.astrokarmik.com/astroloji-ogrenenler-icin/merkur-retrosu/2014-yili-merkur-retro-takvimi

Bu süreç 22 Eylül 2016 ya kadar sürecek. Merkür geri hareketi bu kez kendisini çok iyi ifade ettiği Başak burcunda olacak. Yani aslında çok iyi işler çıkarabileceğimiz ve yarım kalmış, planlama safhasında bir şeylere takılmış, kafamızı kurcalayan, detaylardaki incelikleri bir türlü yakalayamadığımız, öz eleştiri yapmakta zorlandığımız, kusurlara bakmaktan büyük temayı göremediğimiz, ayrıntılara takılmaktan ana fikri kaçırdığımız iş ve girişimler açısından çok fayda sağlayacak bir duraklama ve zaman yönetimini verime dönüştürme zamanı olabilir…

Ancak yine de Merkür iletişimi işaret eden gezegen olduğundan dolayı bu dönemde anlamaya, anlatmaya, doğru şekilde iletişim kurmaya her zamankinden daha çok zaman ayırmak, sabırlı olmak önemli olacaktır. 
Merkür retrolarında, bu açıdan kopukluklara, yanlış anlaşılmalara, kafamızın karışmasına ve dalgınlıklara her zamankinden daha yatkın oluruz. 
Konuşmalar, uzlaşmaya yönelik görüşmeler, imzalar, kararlar, akitler, sözleşmeler, alım satım işleri, hesap kitap işleri, ticari meseleler, posta ve haberleşme odaklı işler, seyahatler, titizlik ve detaylandırma isteyen işler, eğitim, öğretim konularındaki aksaklıklara her zamankinden daha açık oluruz.

Bu dönem eski iş planlarını ve rutinlerimizi gözden geçirmek, 
zamandan, bilgimizden, tecrübemizden,  iş gücümüzden daha çok verim almak adına neler yapabileceğimize bakmak, 
gereken revizyonları tespit edebilmek, 
eski kararlarımızı daha geniş bir bakış açısı ile tekrar masaya yatırmak, 
yenilenmek ve tazelenmek adına neler yapmalıyız diye sorgulamak zamanıdır…

Eskiden planladığımız ancak bir türlü odaklanamadığımız eski iş ya da eğitim projelerini gündeme getirme şansı olabilir. 

Zaten yapılmış ve son noktaya gelinmiş bir çalışmanın üzerinden geçme ve acele etmeden mükemmelleştirme adına iğne oyası işler gibi işlemek için de ideal olabilir.

Bu dönem sağlık adına yaptıklarımızı ve yapmadıklarımızı gözden geçirmek, yeni yaşam düzenleri kurmak adına eskisinin aksayan noktalarını tespit etmek, bilgimizi tazelemek, eksiklerimizi tamamlamak adına da elverişli olabilir. 

HAFTANIN İKİNCİ YARISI GÜNEŞ SATÜRN KARESİ VE NEPTÜN İLE KARŞIT AÇISI DEVREDE OLACAK. Kısa süreli olarak yani 3-4 gün hissedilecek bu transitlerin genel etkisi motivasyon düşüklüğü ve yetersizlik hissi ya da kaygısı temelinde olacaktır. Zaten var olan bir takım sorunların tetikleyicisi vazifesi görebilir.
Dışarıdan takdir bekleyen, ancak buna önce kendisi inanmayan haller dikkat çekebilir bugünlerde. 

Özgüven ve kararlılık konusunda yeteri kadar sağlam bir duruş sergileyememe, 
kararların arkasında durmakta zorlanma, 
bazı şeylerin ya da aldığımız sorumlulukların üzerimizde çok fazla baskı oluşturması, 
netleştirmeye çalıştığımız şeylerin belirsizliğinin can sıkıcı boyuta varması, 
yapılan fedakarlıkların, emeklerin, gayretin yeteri kadar görünmemesi, 
hayatınızda sizin için otorite sayılabilecek kişiler her kimse onlarla çatışma, erkek karakterlerle anlaşmazlıklar, 
genel olarak hayatımızdaki önemli kişilerden yeteri kadar destek bulamama,
sürekli kendini birilerine ispatlama çabası ile yorucu ve sonu olmayan bir mücadelenin içindeymiş gibi hissetme, 
engellenmişlik hissi, 
kusurların görünür olması, zaafiyetlerin göze batması, zarara sebep olması, 
eleştirel bakış açısı ve de “ya yeteri kadar büyük bir iş çıkaramazsam” endişesi ile harekete geçmekte zorlanma, 
herhangi bir çabanın herhangi bir aşamasında görünebilecek herhangi bir olumsuzluğun kararlılığımızı ve inancımızı sorgulatması ve hatta “yok ben bu işi başaramayacağım” ya da “başaramam” gibi negatif yargılı bakış açılarının ön plana çıkması, 
fiziksel olarak enerjimizin düşmesi, metabolizmanın yavaşlaması, bağışıklık sisteminin zayıflığı ve bu sebeple tedbire ihtiyaç duyma, 
girişimler ve ilk adımların bir takım engellere takılması, 
kararsızlıklar nedeniyle yol alamama, 
odaklanma sorunları nedeniyle yanılmalar, 
beklentilerin gerçekçi boyutun üzerinde olmasından kaynaklanan hedef uyuşmazlıkları, 
hayal kırıklıkları, gerçekçi planlar yapmakta zorlanma söz konusu olabilir. 

En çok tedbirli olmamız gereken noktalarda aşırı teslimiyet gösterme, biraz olsun serbest bırakılması gereken noktalarda da gereksiz detaycılık somut sonuçlara ulaşılmasını zorlaştırabilir. 

Ne istediğimizi ve belki de neye ihtiyacımız olduğunu objektif değerlendirememe, 
mevcut durumdan hoşnut ve tatmin olamama, 
karamsarlık tuzağına düşme, 
ilerleme hızının keyfimizi kaçırması, 
biraz daha istikrarlı davransak ya da inancımızı sağlam tutmayı becersek yani aslında sabır göstersek çok yol alacağımız, çabamızı eksik etmediğimiz noktada sağlam ve kalıcı faydaların geleceği iş ve girişimlerde heveslerin kaçması, pes ediverme, mücadeleden vazgeçip salıverme riski mevcut. 

OLAYI POZİTİFE ÇEVİRMEK İÇİN,  ne istediğimizi bilmek ve bu konuda üzerimize düşeni yapmak önemli.  ZİRA biz bu ikisini yapmışsak gerisi yani diğer saydığım tüm riskler teferruat olarak kalacaktır. Püf noktası neyi ne kadar istediğimiz, ne kadar emek sarf ettiğimiz ve taahhüt edip etmediğimiz ile alakalı olacaktır. Ne kadar emek sarf ettiğinize ve ne kadar sabrettiğinize bakacak işlerinizin gelişimi… Kapasitenizin sınırlarını çaba açısından zorlamak ve dış etkenler ne olursa olsun çabalamaya devam edebilmek artı sonuçları getirecek. Belki biraz zaman alacak ama getirecek. 
Neşe, keyif ve eğlence odaklı şeyler açısından da yüksek potansiyeller beklememek gerekir bu hafta sonu için. 

HAFTAYA BİR DE GÜZEL BİR HABER KATMAK GEREKİRSE, İLİŞKİLERİ İŞARET EDEN VENÜS BU HAFTA SALI GÜNÜ, kendini iyi ifade ettiği bir yerleşime Terazi burcuna geçecek. 
Başak burcunda seyrettiği, yani ilişkilerdeki sorunların çok görünür olduğu bir dönemin tam bitiminde Jüpiter kavuşumu arkasına gerçekleşecek olan bu geçiş, aslında çok anlam ifade ediyor.  Yani aslında “yolunda gitmeyeni şifalandır ki yoluna çok daha pürüzsüz, keyifli, uyum ve denge içinde devam edebilesin” diyor gökyüzü adeta. 
Terazi burcundaki seyri sırasında öncelikle 5-9 Eylül arasında Satürn ile destekleyici açıda olacak. Sağlamlık, güven ve ilişkilerde kalıcılık teması dikkat çekecek bugünlerde. Ardından Eylül ortasında kadar bir takım krizler ve ilişkilerde derinleşme ihtiyacından kaynaklanan pürüzler, güç mücadeleleri risk olarak karşımızda olacak. 15-20 Eylül arası da bunların uzantısında yaşanabilecek inişli çıkışlı haller söz konusu olabilecek. Sonrasında işleri tatlıya bağlama ve yakınlaşma teması tekrar gündemde olacak. 
Bu sürece yani Venüs Terazi sürecine onarma ve düzenleme aşamasında zaten elinden geleni yapmış ve var olan ilişkisine emek sarf etmiş biçimde girenler yakınlaşma, sağlamlaşma ve ilişkiye canlılık katma, ilişkiler yoluyla güç kazanma şansı elde edecekler. Venüs’ün Terazi burcundaki seyri 23 Eylül 2016 tarihine kadar devam edecek. 

Önümüzdeki hafta kesinleşecek Satürn Neptün kare açısı ile ilgili yorumlarımı ilerleyen günlerde sizlerle paylaşacağım.

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Günün