06 Nisan 2017, Perşembe

Satürn Yay Burcunda Son Mola-Son Rötuşlar

Yay burcundaki ilerlemesine devam eden Satürn 6 Nisan 2017 itibariyle bu yıl gerçekleştireceği geri hareketine başlıyor.
 (Satürn Yay burcundaki seyrine 23 Aralık 2014 tarihinde başladı. Bu geçişin başlangıcından hemen sonra yaşanan ilk Retro sonrasında 8 Eylül 2015 de tekrar bu burca geçti ve o tarihten bu yana da Yay burcunda seyrediyor.)
Daha önce 25 Mart- 13 Ağustos 2016 tarihleri arasında bir kez daha bu burçtaki geri hareketini deneyimlemiştik Satürn’ün.
Bu kez Retro 25 Ağustos 2017 ye kadar süreç devam edecek.
Aralık ayındaki Oğlak burcu geçişinden önce son yılların yarım kalan, zorlandığımız konularda bir kez daha düzenlemeler yapıp sorunları giderme, yolunda gitmeyeni rayına sokma fırsatı sunacak. Ve sonrasında Yay burcunda bir sonraki döngüsü 21 Şubat 2044-24 Ocak 2047 arasında yaşanacak.
 
HERKES İÇİN SATÜRN RETRO DÖNEMLERİ;
İş dünyası ve finansal konulardaki adımların her zamankinden daha gecikmeli sonuç vereceğini, inşa, ev, arsa ve gayrı menkul ile bağlantılı konularda istediğimiz verimi alamayabileceğimizi, tadilat ve tamirat konularının sorun çıkaracağını, iş kurma, işi büyütme ve yeni girişimlerde beklentilerin karşılanmayabileceğini işaret ediyor. Sağlık açısından özellikle kemik yapıyı, eklemleri, omurgayı ve dişleri ilgilendiren rahatsızlıkların tedavi sürecinin uzayabileceğini düşündürüyor.
 
Satürn Yay burcu seyri etkilerini daha önce sizler için detaylı olarak yorumlamıştım. Hatırlamak isteyenleriniz için tekrar paylaşıyorum.
http://www.astrokarmik.com/yazilar-makaleler/karmanin-efendisi-saturn-yay-burcunda
 
BİREYSEL YAŞAMLARIMIZDA ise bu aşamada son yıllarda aldığımız ya da bir türlü alamadığımız derslere iyi bakmak önemli.  Özellikle de en çok zorlandığımız konulara…
 
SATÜRN zorlukları, engelleri, dersleri ve hızımızı kesen durumları daha çok düşündürdüğünden dolayı transit etkileri de genelde bu çerçevede yaşanıyor.
 
*Tabi bu zorlukların görünen ve görünmeyen tarafları, keşfedilmeyi, anlaşılmayı ve idrak eşliğinde düzenlemeler yapılmasını bekliyor....
Devamını oku...17 Temmuz 2017, Pazartesi

AstroKarmik ile 17-23 Temmuz 2017 Haftasının Yorumları...

17 Temmuz 2017 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Haftanın son gününde yaşanacak yeniay bu haftanın en önemli olayı. Aslan burcunda gerçekleşecek olan yeniay görünür işler ortaya çıkarmamıza vesile olacak bazı gelişmeleri ve adımları tetikleyebilir. Yeniay öncesinde haftanın geneline baktığımızda geliştiren, kalıcı kararlara teşvik eden ancak aynı zamanda bir miktar da şartları zorlayan tesirler söz konusu. Sürpriz gelişmeler de yaşanabilir. Hafta ortasının ayakları yere basma fırsatı sunan etkileri her açıdan verimli şekilde değerlendirilebilir.

Zira haftanın başında da sonunda da Uranüsyen etkileri bir miktar yıpratıcı şekilde hissedeceğiz. Önce Mars daha sonra da Güneş ile kare açı halinde olacak Uranüs, kavga, agresyon, öfke patlamaları, çatışmacı haller, isyan ve baskı halleri, tepkisellik, kaza ve sakarlıklar açısından riskleri arttıracak. Şartların ve karşımızdaki kişilerin duruş ve kararlarının değişkenlik göstermesi huzursuzluk yaratabilir.

Bu hafta Mars ve Güneş Aslan burcuna geçecek. Her ikisi de irade ve kararlılık ile, harekete geçme eğilimi ile bir arada düşünebileceğimiz etkilere sahip olduğundan, mücadelemizin ve kendimizi gösterme istek ve ihtiyacımızın artacağı bir döneme gireceğimizi söyleyebiliriz.
 
Perşembe ve sonrasındaki günlerde giderek artan dozda kapanan ay tesirlerini hissedeceğiz. Ta ki Pazar öğlen saatlerinde Aslan burcunda bir yeniay gerçekleşene kadar.
 
Haftanın ikinci yarısı gerçekten de bir miktar enerji ve motivasyon düşüklüğü, halsizlik, yorgunluk ve isteksizlik v.b. şeyler dikkat çekebilir. Başlatan değil de bazı şeyleri geride bırakan, bıraktıran, sadeleşme, arınma ve fedakarlıklara hizmet eden nitelikte olacak Perşembe sonrasındaki yeniaya kadar geçen zaman dilimi.
 
Önemli atılımlar, girişimler açısından Pazar öğleden sonrasını ve hatta önümüzdeki haftanın ilk günlerini değerlendirebilirsiniz.

17 Temmuz 2017 PAZARTESİ

Ay saat 08:04 sonrasında Boğa burcunda olacak. Huzur ve güven arayışı içinde olacağımız, hareket etmektense bir miktar durup sakince kalmayı tercih edeceğimiz şekilde başlıyoruz haftaya. Maddi konular, finansal hesaplar gündemde olabilir. Nereye ne kadar harcadık ve gelir gider dengesini ne şekilde sağlayabiliriz gibi meseleler önceliklerimiz arasında olabilir. Ya da bir ödemeyi denkleştirme aşamasında olabiliriz.
Bugün iştah artışı ve yeme içme konusunda kendimizi kontrol etmekte zorlanma gibi şeylere dikkat etmekte fayda var.
Rahata düşkünlük, tembelleşme eğilimi, huzur kaçmasın adına adım atmamalar, uyuşukluk halleri, risk almamak adına durduğu yerde durma gibi şeyler de risk olabilir.
Huzur kaçmasın adına yapılan ya da yapılmayan şeyler aksine gerginliklere sebep olabilir. Dikkat!
 
Gün boyunca etkili olan Venüs Neptün karesi de ilişkiler ve maddi meselelerde yanılma payının artışına vesile olabilir.
Yani sakınan göze çöp batabilir.
 
Bu transit sırasında hedefte aşk ve ilişkiler, parasal mevzular, sanat, güzellik ve estetik ile alakalı konular var.  Etki şöyle:
Kendi kendin kandırma,
Aldanma,
Bu konularda bir hayal aleminde yaşama,
Fedakarlıkların amacını aşması
Yanlış kararlar verip, hayal kırıklığı yaşama,
Toz pembe dünyalarda dolanma,
Gözümüzün önündeki günahı da sevabı da içeren, kusurları da olabilen tablodan peri masalları çıkarma,
Kişileri ve ilişkileri aşırı ölçüde idealize edebilme durumları söz konusu olabilir.
Özellikle aşk ve para konusunda nihai kararlar vermek, teklifte bulunmak ve kalıcı ilk adımlar atmak için pek elverişli olmayabilir bu transit. Ciddiyetle ele almanız gereken her türlü ilişki için bu risk geçerli. İlişkilerle bağlantılı olan en olası etki, bir şeylerin ya da taraflardan birinin bu uğurda feda edilmesi olabilir.
 
Peki bu transitin hiç mi artısı yok…
Tabi ki var…
Bu riskli etkilerinin yanı sıra yaratıcılıkta ve sanatsal becerilerde, dans, müzik, resim v.b. yeteneklerde artış, daha kolay kabullenme, daha kolay bağışlama, ego ve kontrol etme telaşından kurtarma gibi bir etkisi de olabilir.

18 Temmuz 2017 SALI

Ay gün boyunca Boğa burcunda ilerleyecek. Sabahın ilk saatlerinde kesinleşen Mars Uranüs kare açısının tesirleri gün boyunca yoğun olarak hissedilecek. Aslında son günlerin yaşanan olaylarında baş rolde olan bu transitin tesirleri dengeleri değiştiren ve mevcut şartları zorlayan ve stabilizasyonu zorlaştıran nitelikte.
 
Olumlu olan ek bir faktör, gün içinde yine etkili olan Venüs-Jüpiter destek açısı.
Yani bazı şeyler belki de planlandığı şekilde ilerlemiyor.
Alternatif olan şeyleri tercih etmek zorunda kalabiliriz.
Hırs yaptığımız ancak yerinde sayan bir şeylere henüz hazırlıklı hissetmememize rağmen hız kazandırmak durumunda kalmış olabiliriz. Ancak yine de yeni durum ya da karşımızda çıkan fırsatlar eskisinden çok daha geliştirici olabilir. Maddi fırsatlar elde edilebilir.
 
Günün ve Mars Uranüs kare açısının risklerinden ayrıca bahsedeceğim ancak öncelikle günün getirdiklerine genel olarak bir bakalım.
 
Sabah saatleri zamanı çok da verimli değerlendirememe, dağılma ve bazı fedakarlıklar yapmak durumunda kalma gibi riskler barındırıyor. Ancak yine de pek çok açıdan akıcı bir sabah olacak.
 
Gün ortası zor ve uğraştırıcı işler, güç birliği ve dayanışma ile halledilecek olan şeyler için elverişli olacak. Elde edeceğimiz destek işe yarayacak ve belki de bir karar ya da adım açısından tetikleyici olacak.
 
Akşam saatleri ise fikir ayrılıkları, tartışma ve anlaşmazlıklar, ikna etmekte ve görüşlerimizi destekleyen kişiler bulmakta zorlanma olabilir.
 
Günün genelinde ancak özellikle de günün ikinci yarısında karşımıza çıkacak fırsatları görebilmek, avantaja dönüştürecek sabrı ve istikrarı yakalayabilmek kıymetli olacak.
 
MARS-URANÜS KARE AÇISI TESİRLERİNE GELECEK OLURSAK;
Hız kesen sürprizli gelişmeler, hızlı akmasını beklemediğimiz ya da tercih etmediğimiz bazı olayların bizi sürüklemesi, yeni durumlara ve kişilere adapte olmak durumunda kalma, huzursuzluk ve direnç gibi şeyler söz konusu olabilir bu transitin etkisi altında.
Ani ve asi çıkışlardan, durup dururken parlamalardan uzak durmakta fayda var. Bu etki altındayken motive olduğunuz ve durmak istemediğiniz bir noktada karşınıza çıkan ufak aksilikler gerginlik yaratabilir. Tahammülsüzlük ve acelecilik, alternatif yeni yolları ve üretilebilecek çözümleri görmeyi zorlaştırabilir.
İhtiyacımız olan şey esneklik ve bakış açısını değiştirebilmektir. Tüm ihtimallere karşı tedbirli olmak en güzeli.  Bu transit etkisi ile fiziksel risk de arttığından, kazalara da açık hale geldiğimizi aklımızdan çıkarmasak iyi olur. Öfke kontrolü de çok önemlidir. Uzun vadeli kararlar almak için pek elverişli sayılmayabilir bu etkiler. İvme kazandıran durumlara düşünme payını atlamamak önemli. Başlangıç, bitiş, hızlıca harekete geçme, düşünmeden karar alma, çabucak kaynaşma, kızgınlıkla kestirip atma, heyecana kapılıp hemen hamle yapma, hırsla ve öfkeyle tepki verme, heyecanlı ve merak uyandıran işlere düşünmeden atlama, cesaretin kör olanına kapılma gibi durumlardan kaçınmakta fayda vardır.

19 Temmuz 2017 ÇARŞAMBA

Ay sabah saatlerinde Boğa burcunda olacak. Saat 09:11 ile 10:31 arasında boşlukta seyredecek ve sonrasında İkizler burcuna geçecek. Geçtiğimiz iki güne göre çok daha aktif ve hareketli olma ihtiyacı duyacağız. İletişim trafiği yoğun olacak. Bilgi paylaşımları ve buna yönelik bir merak söz konusu olacak.
Sakin ve sessiz ortamlar ve kişiler cazip gelmeyebilir.
İşlerimizi konuşarak halletmek, beklettiğimiz yazışma ve görüşmeleri yapmak istek ve ihtiyacı duyacağız. Aslında böyle şeyler için de elverişli bir gündeyiz.
Önemli konuşmalar, uzun vadeli kalıcı kararlar adına yapılan görüşmeler yapmak, kendi kendimize bu nitelikteki kararlar almak, resmi nitelikteki görüşmelerden verim almak, ciddiyet isteyen konuşmalarda uzlaşmaya varabilmek için elverişli olacak.
Merkür Satürn destek açısı gün boyunca kalıcılık ve sağlamlık getiren şeylerin desteklenmiş olabileceğini işaret ediyor. Gelecek planları ve finansal planlar da gündeme gelebilir.
Ayakları sağlam yere basan şeyler akla ve dile gelecek bugün.

20 Temmuz 2017 PERŞEMBE

Ay gün boyunca İkizler burcunda olacak. Çok fazla konuşma ve bilgi akışı arasında kalacağımız bir gün olacak. Merak edip araştırmak, her konuda fikir sahibi olmak, bildiğimizi de paylaşmak eğilimi artmış olacak.
Bugün her duyduğumuzu olduğu gibi kabul etmek yerine gerçeklik payını sorgulamak kıymetli olabilir. Özellikle sosyal medya üzerinde dolanan haberler ve bilgi akışı bu açıdan en çok insanları tuzağa düşüren kaynaklar olabiliyor.
Günün genelinde kararsızlık, odaklanma sorunları yaşanabilir. Olaylara hep zihinsel çözümler üretme ve her şeyin altında mutlaka bir mantık arama ihtiyacı sebebiyle ilişkilerde zorlanmalar ve genel bir huzursuzluk hali söz konusu olabilir.
Sabah saatleri dalgınlık, dağılma, hatalara yatkınlık ve aldanma, aldatılma riski barındırıyor. İhtiyacımız olmayan işlerle uğraşma ve asıl çaba sarf etmemiz gereken işlere odaklanmakta da zorlanma söz konusu olabilir.
İlerleyen saatler, öğlene doğru ve gün ortası Jüpiter ve Venüs olumlu etkilerini göreceğiz. Sıcak ve samimi bir iletişim kurma şansı, yol gösteren ve çözüm yollarını bize sunan insanlarla bir arada olma, pozitif olanı görebilme, fırsatları avantaja çevirebilme söz konusu olacak.
Akşam saatleri bunun tersine çok daha kapalı bir ruh hali yaşanabilir. Anlaşılmadığını ve desteklenmediğini düşünme, yalnızlık hissi, içe kapanma, engellerin can sıkıcı olması, istenilen hız ve verimi almakta zorlanma, anlayış görmek ve göstermekte zorluk, onay ve takdir sorunları, otorite sorunları gibi şeyler bu akşamın riskleri olacak.
Bugün Mars 5 Eylül tarihine kadar ilerleyeceği Aslan burcuna geçecek.

21 Temmuz 2017 CUMA

Ay saat 11:09 a kadar İkizler burcunda ve 08:40 ile bu saat arasında boşlukta olacak. Sabah saatleri hızlı gelişmeler ve plan değişiklikleri ile birlikte düşünülebilir. Sürprizlerden ve düzeninizin değişmesinden rahatsız olan biriyseniz bu sizin için gerginlik vesilesi olabilir. Ancak değişiklik iyidir diye düşünenler için keyifli bir sabah.
Yeni ve pratik çözümler, değişik insanlar, yeni bir ortam iyi gelebilir. Bu sabah ayrıca daha önce yaşanmış kırgınlıkları sevgiyle onarmak için ideal olabilir. Düşünmeden yapılan konuşmaların, söylenen sözlerin yeni kırgınlıklar oluşturmamasına da dikkat etmekte fayda var.
Saat 11:09 sonrasında Ay Yengeç burcunda olacak. Günün devamı geçtiğimiz iki güne nazaran güven ve huzur ihtiyacımız fazla olacak. Ailemizle, sevdiklerimizle birlikte olmak, evimizle ilgilenmek, çocuklara yönelik aktivitelere zaman ayırmak, mutfakta bir şeyler üretmek bugün keyif ve motivasyon kaynakları aynı zamanda da uğraş meseleleri olabilir. Duygusal hassasiyet ve alınganlıklarda artış olabilir.
Güneş Uranüs arasındaki kare açı gün içinde özgürleşme ihtiyacında artış, isyankar tavırlar, fevri ve düşünülmemiş tepkiler, hesap edilmemiş adımlar açısından risk oluşturuyor. Gerginlik ve inatlaşmalar, otoriteye karşı gelme durumları da yaşanabilir.
Ani başlangıç ve bitiş kararlarından ve adımlarından kaçınmakta fayda var. Zaten üzerinde daha önce detaylı olarak düşündüğünüz bir hareket için ise itici güç olabilir günün gökyüzü etkileri.
Ay’ın yeniay öncesinde balsamik fazda ilerlediğini ve taze olanı çok fazla desteklemediğini aklımızda bulundurmak iyi olabilir.
Daha sonra yapacağımız hareketin planını yapmak ve bu hareket adına bazı şeyleri geride bırakmak için iyi olabilir.

22 Temmuz 2017 CUMARTESİ

Ay gün boyunca Yengeç burcunda ilerliyor. Genel itibariyle duygusal tepki ve kararlara açık olacağımız, hırçınlık ve alınganlıklar gösterebileceğimiz bir gün. Aşırı korumacı ve müdahaleci tavırlar, sevdiklerimizi kısıtlayan davranışlar yorucu olabilir.
Öğleye doğru ve gün ortası hem ilişkiler hem tepkiler hem de alışveriş ve yemek konularında ölçüyü kaçırma yani sınırları çizmekte zorlanma söz konusu olabilir. Kontrollü olmak en güzeli.
Öğleden sonrası duygusal tepkiler çok daha parlayıcı ve patlayıcı nitelikte olabilir. Güç mücadeleleri, haklılık savaşları ve inatlaşmalar günün keyfini kaçırabilir.
Motivasyonları yüksek tutmakta zorlanacağımız ve aynı zamanda da fiziksel enerjimizin de pek yüksek olmadığı bugünde enerjimizi gereksiz ve kimseye fayda sağlamayacak, mücadele, kavga ve meselelere harcamamak lazım.
Yeniay öncesinde bugünü daha çok sükûnetle, duygusal dengemizi bozmayacak iş ve uğraşlarla, arınmaya hizmet edecek aktivitelerle geçirmek en güzeli olacaktır.
Ani olan her türlü karardan eğer düşünülmemiş, hesap edilmemiş, tartılmamış ise kaçınmak gerekir. Yani idrakle atılan adımlar gerekiyor. Sadeleşmeye hizmet eden şeyler için ideal.

Diğer günlere dair yorumlarımı buradan takip edebilirsiniz...

 
Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
10 Temmuz 2017, Pazartesi

AstroKarmik ile 10-16 Temmuz 2017 Haftasının Yorumları

10 Temmuz 2017 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Yeni ve yine hareketli bir haftaya başlıyoruz.
Bu içinde bulunduğumuz dönemin zorlayıcı açı ve açı kalıpları ile birlikte ne ölçüde yorucu etkiler yarattığını görüyoruz.
Kimilerimiz bunu fiziksel olaylar ve etkiler şeklinde yaşıyor, kimileri ise duygusal anlamdaki inişli çıkışlı ruh halleri ve derinlemesine oluşan tesirler eşliğinde…
Mars’ın geçtiğimiz haftalarda etkili olan Jüpiter karesi ve ardından gelen Plüton ile karşıt açısı sonrasında ilerleyen günlerde Uranüs ile kare açıya doğru ilerlediğinden bahsetmiştim daha önce.
Önümüzdeki haftanın ilk günlerinde yoğun olarak hissedeceğimiz bu transit öncesinde bu haftayı aslında yumuşatan ve rahat bir akış sağlayan tesirlerle yaşayacağız.
Merkür’ ün Jüpiter ile destekleyen nitelikteki açıları hem içinde bulunduğumuz durumları hem de ilişkileri ve iletişim sorunlarını düzenleyen, akıcı hale getiren bir tesir oluşturacak.
Haftanın başlarında özellikle de ilk gününde etkili olan Güneş Plüton karşıt açısı haftanın en zorlayıcı etkilerini işaret ediyor.
Geçen haftanın gerginliğinin uzantıları ya da artçıları şeklinde bir etki yaratabilir.
Güç savaşları, haklı haksız mücadeleleri, otorite ile yaşanabilecek gerginlikler, baskı ve manipülasyonlar, tepkisellik hafta başının önemli riskleri arasında sayılabilir.
Bu etkileri Ay’ın Kova burcundaki seyri eşliğinde yaşayacağımızdan, baskıya boyun eğmeyen, otorite ile uzlaşma eğilimi göstermeyen yaklaşımlar, tepkiselliğin artışına da vesile olabilir.
Pazartesi ve Salı günlerinde bu etkiler söz konusu ancak yine de Ay’ın yapacağı diğer açılar genel olarak destekleyici ve yumuşatan nitelikte olacak.
Haftanın son üç günü özellikle de Cuma günü etkili olacak olan Merkür Jüpiter destek açısı, iletişim, eğitim, bilgi alış verişleri, ticari ve finansal girişimler, seyahatler v.b. pek çok konuda fayda sağlayan bir etki sunacak.
Cumartesi günü hızlı adımlar, kararlar, canlılık ve motivasyon artışı etkisi ile gündemi yoğun bir gün olacak. Günün ikinci yarısı ve akşam saatleri keyifli bir zaman dilimi olarak yaşanabilecek.
Pazar günü ise haftanın belki de en zorlayıcı ve sert gökyüzü etkilerini barındırıyor. Bu etkiler bir sonraki hafta başına da yansıyacak nitelikte olacak. Önemli iş ve görüşmeler, adımlar için hafta ortasını ve Pazar gününden önceki günleri değerlendirmek daha güzel olabilir.

10 Temmuz 2017 PAZARTESİ

Ay saat 08:34 sonrasında Kova burcunda olacak. Gruplarla bir arada yapılan işler, toplumsal konular, ekip çalışmaları, sosyal faaliyet ve organizasyonlar, arkadaşlarla bir araya gelerek halledilecek meselelerle ilgilenmek için oldukça elverişli bir gün olacak.
Sabahın erken saatleri beklenmedik gelişmeler, plan değişiklikleri, düzensizlikten doğabilecek aksaklıklar ve sürprizli gelişmeler ile geçebilir.
Günün tamamında GÜNEŞ PLÜTON KARŞIT AÇISI yoğun olarak etkili olacak. Bu transit etkisi altındayken, güç savaşları, haklı haksız mücadeleleri, inatlaşmalar, otorite kurma ve otoriteye karşı gelme çabaları görünebilir. Hem manipülasyonlarla ortaya çıkarılan tepkiler hem de aleni uygulanan baskılar sonucu ortaya çıkabilecek olan isyan eden bir enerji dikkat çekiyor.
Her durumda katı ve yargılayıcı tutumlardan kaçınmak, esnekliğin dozunu artırmak önemli olacak.
Bu transit daha önceden farkında olmadan büyütmüş olduğumuz takıntı haline getirdiğimiz istek ve fikirlerin başımıza iş açması ya da bu takıntılardan kurtulmak adına bir deneyim yaşama ihtimali de doğurabilir.
Önemli ve otorite konumundaki kişilerle görüşmek, destek istemek ve uzlaşma sağlamak için çok uygun bir etki olmayacağı belli.   Zaten yolunda gitmeyen bir şeyleri kökten değiştirmek açısından ise itici güç olabilir. Zoru başarma, olmayanı oldurma ve savaşıp kazançlı çıkma hırsı verebilir.
Akşam saatleri günün belki de en yumuşatan tesirleri söz konusu. Hem ikili hem de sosyal ilişkiler açısından olumlu olanı geliştirmek, sıcaklık ve samimiyet yaratmak adına elverişli bir akşam olacak.

11 Temmuz 2017 SALI

Ay gün boyunca Kova burcundaki seyrine devam edecek. Dün olduğu gibi bugün de arkadaşlarla yapılan planlar, ortak işler, toplumsal ve sosyal içerikli konular ön planda olacak.
Sosyalleşme ihtiyacımız yüksek olacak ancak çok fazla iç içe geçmelerden, bize özgürlük alanı bırakmayacak ortam ve kişilerden de haz etmeyeceğiz.
Günün hemen tamamı fırsatları avantaja dönüştürme, destek alıp verme, bilgiyi çoğaltma ve pratikte uygulayıp deneyim haline getirme, rehberlik alma, bilimsel ve teknolojik konularda çalışmalar yapma, her açıdan eğitim, öğretim konulu iş ve girişimlerde bulunma adına elverişli olacak.
Önemli görüşmeler, maddi açıdan girişimler, eğitim almaya başlamak ya da bu konuda bir şeyi ilan etmek, astrolojiyle ilgilenmek için ideal.
Akşam saatleri de dahil günün tamamı bilgi paylaşımları, rehberlikler için, tecrübeli kişilerle bir araya gelip fikir alışverişlerinde bulunmak, olgun ve sağ duyulu kişilerle iş birliği halinde olmak, talep ve niyetleri ortaya koymak için ideal olacak.
Haftanın en verimli günlerinden birindeyiz. Değerlendirmek gerekir.

12 Temmuz 2017 ÇARŞAMBA

Ay akşam saatlerine kadar Kova burcundaki seyrine devam edecek.
Sabah erken saatlerde bir konuda bazı şeyleri geride bırakma, feda etme ya da buna mecbur kalma durumları yaşanabilir. Amaç zaten buysa yani sadeleşmekse bir takım kalıpları ve geride kalması gerekeni bırakmaksa destekleyici olabilir. Ancak amaç destek alma, maddi bir kazanç elde etme adına adım atma v.b. ise aksaklıklar söz konusu olabilir.
İş ve girişimleriniz, önemli görüşme ve planlarınız için saat 15:40 öncesini değerlendirebilirsiniz.
Özellikle öğleye doğru ve gün ortası yeni bir şey denemek, farklı olanın faydalarını görmek, bilgiyi ve bakış açısını genişletmek, alternatif olan şeylere kendimizi açmak için oldukça elverişli görünüyor. Esneklik ve yeniliklere açık olma hali avantaj sağlayacak. Direnç durumunda ise huzursuzluk ve inatlaşmalar dikkat çekecektir.
Saat 15:40 ile 18:51 arasında Ay boşlukta olacak. Sonrasında ise Balık burcuna geçecek.

13 Temmuz 2017 PERŞEMBE

Ay gün boyunca Balık burcunda olacak. Duygusal tepki ve kararlara yatkın olacağımız bir gün. Dağılma, odaklanma sorunları yaşanabilir. Konsantrasyon, hırs ve mücadele gerektiren iş ve uğraşlar açısından çok elverişli bir gün olmayabilir. Ancak manevi açıdan doyum sağlayacak, yaratıcılığımızı ifade edeceğimiz, fedakarlık teması ile hareket edeceğimiz işler ve aktiviteler için uygun olabilir.
Öğlene doğru ve gün ortasında ilişkilerde inatlaşma ve gerginlikler, alışveriş ve yemek konusunda ölçüyü kaçırma, müsriflik ve oburluk yapma ihtimali görünüyor.
Akşam saatlerinde ise dua, meditasyon, yoga, ibadet, sanatın icra edildiği ortamlar bu tarz aktiviteler için elverişli olacak. Günün son saatleri daha önce yaşanmış kırgınlıkların son bulması ve affedişler için uygun. Ancak bunun yanında ufak meselelere karşı aşırı hassasiyet gösterip gereksiz alınganlıklar yaratmaya da yatkın olacağız.

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Günün