15 Ocak 2017, Pazar

AstroKarmik ile 16-22 Ocak 2017 Haftasının Yorumları

16 Ocak 2017 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

***Bu haftanın en önemli gökyüzü olaylarından biri, Perşembe günü kesinleşecek olan MARS VE SATÜRN ARASINDAKİ KARE AÇI.
Bunun etkilerini hafta boyunca ancak özellikle de hafta ortasında yoğun olarak hissedeceğiz.
Bu iki gezegenin zorlanma, direnç ve mücadele veren bu etkileşimi, hafta içinde yaşanacak olayların, yapılacak girişimlerin mücadele gerektireceğini, ikili ilişkilerde de otorite ve agresyon sorunlarının yaşanabileceğini, esneklik gösterebilmenin önemli kazançlara yol açacağını düşündürüyor. 24 Ağustos 2016 tarihindeki kavuşumlarının ardından ilk stresli açılarını yaptıkları göz önünde bulundurulduğunda, o tarihlerde Ağustos ayının ikinci yarısında yaşadığınız olaylara dikkatlice bakmak gerekebilir. Bugünler ve başlayan haftanın getirdikleri de benzer hisler ve durumlar yaratan nitelikte olabilir. Ya da belki de o dönemde yaşanan olayların uzantısı, devamı şeklinde bazı gelişmeler gündeme gelebilir.
 
***Haftanın ilk üç günü ayrıca salı günü sabah saatlerinde kesinleşecek MARS KİRON KAVUŞUMU da etkili olacak. Bu transit tesiri ile birlikte agresyon kontrolünde, savaşçı, rekabetçi ve dürtüsel hareket ve tepkileri idare etmekte zorlanma söz konusu olabilir.
İşin ilginç tarafı bu kontrolsüzlüğü, şiddet ya da öfke ile bağlantılı konulara karşı gösterebiliriz.
Genel olarak kararlı bir duruş sergileme, zorluklara karşı dirayetli şekilde mücadele verme konusu da aksayabilir.
Sizin dışınızdaymış gibi yaşanan bir anlaşmazlık aslında direk sizi hedef alıyor olabilir.
Ya da dış kapının mandalı gibi durduğunuz bir durumun mücadelesini bizzat vermeniz gerekebilir.
Daha önce attığınız riskli adımlardan gelen yaralarınıza bağlı kaygılar bir vesileyle yükselebilir.
Şu ana kadar güven çemberinde kalmaktan dolayı kaçırdıklarınızın pişmanlığı üzerinize çökebilir.
Bu kez doğru zamanda ve doğru hamleyi yapmak isteği ve zorunluluğu üzerinizde baskı oluşturabilir.
“Güvende kal” diyen iç sesiniz ile “başkalarına verdiğin cesareti kendin için de kullan artık” diyen tarafınız gerginlik ve huzursuzluk yaratabilir.
Gereken cesareti gösteremeyen, risk alıp harekete geçemeyen, motivasyonunu yüksek tutamayan, iradi zafiyetleri gösteren, yeteri kadar cesur olmadığını düşünen insanlara örnek olmak da mümkün, “yok hiçbir adım atamam ben” diye sanki bir başkası sizin adınıza irade ortaya koyacakmış gibi durduğunuz yerde beklemek de.
Yeter ki hiç düşünülmemiş adımlar atmadığınızdan emin olun. Ama bir adım atın. Özgüven ve kararlılık önemli. Bilgi ve tecrübe açığı, ya enerjim yetmezse kaygısı, ya bu adım sonrasında bir şeylerin kavgasını vermek durumunda kalırsam endişesi v.b. şeylere yenik düşmemek önemli.
***Cuma günü kesinleşecek olan VENÜS-PLÜTON sekstili de Perşembe-Cumartesi günleri arasında etkili olacak. Bu transit ilişkilerimiz aracılığıyla güç kazanma, bizi destekleyen, etkili ve güçlü insanlara doğru çekilme etkisi yaratabilir. Her türlü ilişki için, yüzeysel olanla yetinmeme derin ve paylaşımcı nitelik kazandırma isteği verecektir. Yaratıcı yönümüz tamamen yeni ve her zamankinin zıttı olacak şekilde kendini gösterebilir. Eğer sanat içerikli bir işiniz ya da uğraşınız varsa tarzınızı sıfırdan değiştirecek şeyler yaratma ihtimaliniz var.
Riskli finansal hamleler de pek ulaşılır ve cazip görünebilir bugünlerde…
Bugünlerde ilişkiler yoluyla büyüme, güçlenme, dönüşme, derinlik kazanma ve hem kendimizi hem de ilişkilerdeki durumumuzu keşfetme şansımız artacaktır.
***20 Ocak 2017 Cuma günü de Güneş Kova burcuna geçecek.

16 Ocak 2017 PAZARTESİ

Ay gün boyunca Başak burcunda olacak.
Haftaya, yarım işleri toparlamak, zamanı ve emeğimizi verime dönüştürmek istek ve motivasyonu ile başlayacağız.
Mükemmelleştirme ihtiyacı ve detayları gören gözler sayesinde, zaten bitirilmiş işlerin üzerinden geçmek, son bir değerlendirme yapmak, temizlik yapmak ve kusurları yok etmek, tamir edip onarmak adına bir şeyler yapmak için elverişli olacak haftanın ilk günü.
Dün olduğu gibi bugün de zihinsel odaklı hareketler dikkat çekecek.
Hizmet sunmak ve bulmak, fayda sağlamak ve görmek öncelikli ihtiyaçlarımız olacak.
 
Sabahın erken saatleri, ufak tefek sürtüşmeler, dozunu aşan eleştiriler sebebiyle oluşan kırgınlıklar, ölçüsüz samimiyetler, gereksiz ve fayda sağlamayan şeylere yönelen harcamalar, iştah kontrolünde zorlanma, kendinizi yanında rahat hissetmediğiniz insanlarla bir arada olmak zorunluluğu gibi şeyler söz konusu olabilir. Samimiyetlerin sınırını bilmek, her açıdan ölçüyü tutturmak kıymetli olacak.
 
Gün ortasında güç birlikleri, dayanışma hali, güç kazandıracak hamleler, etkili kişilerden gelecek destekler, derin paylaşımlar, derinlik ve netlik ihtiyacı, araştırıp sorgulayan yaklaşımlar söz konusu olacak. Günün verim sunan zaman dilimi olarak değerlendirebilirsiniz.
 
Akşam saatlerinde ise, Salı günü kesinleşecek olan Mars Kiron kavuşumu Ay karşıt açısı ile tetiklenecek.
Fiziksel ve duygusal anlamdaki kaza ve sakarlıklara, duygusal inişli çıkışlı ruh hallerinden ve hızlıca ve düşünmeden verilen tepkilerden kaynaklanan sorunlar açık olacağız. Tedbirli ve otokontrollü olmak şart.

17 Ocak 2017 SALI

Salı günü Ay 14:15 e kadar Başak burcunda ve 09:09 sonrası bu saate kadar boşlukta olacak. Gece saatlerinin sert ve yorucu tesirleri sabah çok erken saatlerde de bir miktar devam edecek. Olumsuzlukları çok daha kolay gören ve bu sebeple motivasyonunu yükseltmekte zorlanan eğilimler gün doğumu eşliğinde bir miktar azalmaya başlayacak.
Halen belirsizlikler olmasına rağmen çok daha çözüm odaklı ve olumlu ihtimalleri ve neler yapılabileceğini görmeye çalışan yaklaşımlar söz konusu olacak. Hem ikili hem de sosyal ilişkiler ve uzlaşmacı iş birlikleri açısından da günün ilk yarısı destekleyici olacak.
Saat 14:15 sonrasında Ay Terazi burcuna geçecek.
Bu saatten sonra günün geri kalanında gerçekten de dengede kalmak ve uyum içinde hareket edebilmek, yanımızdaki kişilerle anlaşma halinde olmak, keyifli vakit geçirmek önemli olacak.
Mücadelelerden kaçınan, sırf böyle bir durumun içinde girmemek adına tavizler veren tavırlar dikkat çekecek.
Sanatsal uğraşlar, ikili ve sosyal ilişkilerinizi ve iletişim becerilerinizi kullanacağınız işler, uzlaşma ihtiyacı duyduğunuz durumlar, adil ve eşit muamele sayesinde halledeceğiniz sorunlar için elverişli olacak öğleden sonraki zaman dilimi.
Akşam saatleri ise iletişim sorunlarına oldukça açık olacağız. Aklımızdan ve gönlümüzden geçenle dilimizden dökülen bambaşka olabilir. Hem kendimizi yanlış ifade etme hem de gerçekten de yaralayıcı ifadeler kullanıp iletişim kazaları yaratma riski var. Kontrollü ve dikkatli olmakta fayda var.

18 Ocak 2017 ÇARŞAMBA

Ay gün boyunca Terazi burcunda olacak.
Günün genelinde iyi ilişkiler kurmak, uzlaşmayı hedeflemek, diplomatik ve politik davranabilmek, orta yolu bulabilmek kazanç sağlayacak. Kafamızı işlere gömüp tek başına bir şeyler için çalışıp didinmek değil de birileriyle zamanı ve işi paylaşıyor olmak verimliliği artıracak.
İletişim halinde olmak, sosyal ortamlarda bulunmak konusundaki istek ve ihtiyacımız da artabilir.
Sanatsal planlar, sinema, tiyatro v.b. ortamlar, ortaklaşa hareket etmeyi ve karar vermeyi gerektiren durumlar için eğilim de artmış olacak. Aynı zamanda estetik, güzellik ve dekorasyon içerikli olan şeyler, alışverişe çıkmak gibi aktiviteler de her zamankinden daha çok ilgimizi çekecek.
 
Bugün ve yarın için genel yaklaşım; uyum adına, kavga gürültü ve gerginlik olmasın adına tavizler vermek şeklinde olacak. Eğer abartıya kaçmamışsak yani kendi istek ve ihtiyaçlarımızı tamamen göz ardı etmemişsek bu yaklaşımların faydasını göreceğimizi işaret ediyor günün tesirleri.
 
Günün en stresli zaman dilimi akşam saatleri olacak. İhtiyaç duyduğumuz denge ve uyumu elde etmekte zorlanabileceğimizi işaret ediyor bu akşamın gökyüzü. İlişkilerde baskıya ve bu nedenle gerginlik ve çatışmalara açık olacağız. Duygusal anlamdaki baskıcı yaklaşımlar, manipülasyonlar, durup dururken yaratılan krizler, kuşkucu ve mevcut durumu gerginleştiren yaklaşımlar bu akşamın riskleri.
Önemli görüşme ve konuşmalar, uzlaşma ihtiyacı duyduğumuz buluşmalar, fikir birliği yaratmaya çalıştığımız meseleler için elverişli bir akşamda değiliz.
Fiziksel olarak da kaza ve sakarlıklara zarar verme ve görmelere yatkınlık olacak.
Esnek, dikkatli ve kontrollü olmamız gereken bir akşam olacak. Yarın kesinleşecek Mars Satürn kare açısı da özellikle bu akşam ve yarın için stresin yoğun olacağını düşündürüyor.

19 Ocak 2017 PERŞEMBE

Perşembe günü de Ay Terazi burcunda olacak. Ancak Çarşamba gününün genelinde elde etme şansı bulduğumuz dengeli ve rahat ortamı bugün yaratmakta bir miktar zorlanacağız. Dün akşam saatlerinde başlayan gergin ve yorucu tesirler bugün de devam edecek gibi görünüyor. Ay’ın Jüpiter Uranüs karşıt açısını tetikleyeceği saatlerde, özellikle de günün ilk yarısında, ani ve beklenmedik çıkışlar, ölçüsüz tepkiler, evdeki hesabın çarşıya uymadığı durumlar, plansızlıklar, eğer çok planlı programlı olmayı tercih eden biriyseniz size o kadar da tatlı gelmeyen birtakım sürprizler söz konusu olabilir.
Gündemin değişmesi, önceliklerin birbirine karışması, normalde o kadar da yer etmeyecek bir meselenin çok fazla büyütülmesi, hem finansal açıdan hem de ilişkilerle alakalı olarak ölçüsüz riskler alınması, isyankar yaklaşımlar dikkat çekebilir.
Otokontrol ve tedbirli hareketler, sağ duyu ve olgunluk gibi şeyler önemli olacak.
Ay saat 11:54 sonrasında günün geri kalanında boşlukta olacak. Kalıcı işler ve girişimler, önemli başlangıçlar için net ve önünüzü gören adımlar atmak günün geri kalanında biraz zor olabilir. Zaten bu kadar riskli göstergeler mevcutken biraz sabırlı ve esnek davranıp önemli girişimleri bir kez daha gözden geçirmek çok daha uygun olabilir.
Gün içinde kesinleşecek Mars Satürn kara açısı da aslında bu içinde bulunduğumuz günlerin ve bu haftanın en etkili gökyüzü olaylarından biri.
 
Bu iki gezegenin zorlanma, direnç ve mücadele veren bu etkileşimi, hafta içinde yaşanacak olayların, yapılacak girişimlerin mücadele gerektireceğini, ikili ilişkilerde de otorite ve agresyon sorunlarının yaşanabileceğini, esneklik gösterebilmenin önemli kazançlara yol açacağını düşündürüyor.
24 Ağustos 2016 tarihindeki kavuşumlarının ardından ilk stresli açılarını yaptıkları göz önünde bulundurulduğunda, o tarihlerde Ağustos ayının ikinci yarısında yaşadığınız olaylara dikkatlice bakmak gerekebilir. Bugünler ve benzer hisler ve durumlar yaratan nitelikte olabilir. Ya da belki de o dönemde yaşanan olayların uzantısı, devamı şeklinde bazı gelişmeler gündeme gelebilir.
Mücadeleci bir ruh hali baskın olabilir. Karşımızda işi zorlaştıran ve belki de muhalefet eden birtakım etkiler ya da kişiler olmasına rağmen, ısrarla bir şeyleri oldurmaya çalışma, normalde o kadar da cesaret edemediğimiz bir şeylere kalkışma, ve tabi ki bunun gerginliğini ve endişesini taşıma gibi şeyler yaşanabilir bugünlerde.
Anlaşılmadığımızı, değer verilmediğini, dikkate alınmadığımızı, isteklerimizin hiçe sayıldığını hissettiren durumlar ya da kişilerle yolumuz kesişir. Dışarıya yansıyan bir agresyon, öfke, kızgınlık hali söz konusu olabilir. Bunların dışarıya yansıtılamaması durumunda ise içsel gerginlik ve duygusal patlamalar yaşanması ihtimali doğabilir. Biz taviz vermeye kalksak da karşı taraftan uyum adına bir hamle göremeyebiliriz. Sabretmekte zorlanan kişilerle onların sabrını sınayanlar karşılıklı gelebilir. Motivasyonu kırıcı durumlar gündeme gelebilir. Esneklik, anlayış, istikrar ve sabır isteyen ortamlarda bulunabiliriz.
Mars girişimci ve risk alan tarafımızı temsil ediyor. Satürn ise diğer tarafta “iyice araştırıp olası riskleri hesapladın mı, hepsini yok etmeden yola çıkma” diyor.
· Daha fazlasını isteyen tarafımız ile sahip olduklarımızın kıymetini bilen tarafımız,
· cesur ve atak tarafımızla temkinli tarafımız,
· hırsımız ile ağırbaşlı ve gerçekçi tarafımız,
· gaza bas diyen tarafımız ile fren daha iyidir diyen tarafımız birbiriyle çelişebilir.
Çok fazla yapılacak iş ve bunu yapacak isteğimiz var ancak bir türlü yeterli manevra alanı bulamıyoruz ve bir sürü engel ile önümüz tıkanıyor diye düşündürtecek sorunlar yaşayabiliriz.
Bizden tecrübeli, bilgili ve söz sahibi kişiler ile çatışmak konusunda dikkatli olmak gerekecek.
Hızımızı kesen hiç bir şeye ya da kişiye tahammül göstermek zorunda değilmişiz gibi düşündürten bir takım olaylar da yaşayabiliriz.
Enerjimizin ve azmimizin yeterli olup olmadığını sorgulatacak kişi ve olaylar da çıkabilir karşımıza.
Bu açı belki sınırlarımızı ve etki alanımızı zorlayan bir etki yapabilir ancak tecrübe ve sabır sayesinde her işte başarılı olma gücü ve azmi vereceği de kesin.
Emeğimizi idareli sarf etmek, enerjimizi boşa harcamamak önemli olacak.
Tavsiyem:
Bugünlerde sizi kızdıracak, öfke duymanıza neden olacak işler yapan birileri olursa, bu negatif duygu ve düşünceleri ifade edip ortamı daha da germektense, işinize gücünüze odaklanıp, hırsınızı ve enerjinizi yapıcı ve üretken olmak adına harcamanızdır.
Ortak çalışmalardan ziyade tek başına yürüteceğiniz iş ve projelere ağırlık verebilirsiniz bugünlerde.
Fiziksel olarak da kaza ve sakarlıklara karşı her zamankinden daha çok dikkat etmenizi öneririm.
İskelet sistemini ilgilendirecek ani kazalar ve yaralanmalar söz konusu olabilir maalesef.
Tabi eğer doğum haritanızda bu konuda daha yoğun bir etkilenme söz konusu ise bu risk biraz daha artabilir.
Sukunet ve temkin hem günlük yaşamımızda, hem ilişkilerimizde anahtar rol oynayacak. Sözlü sataşmalar ve eleştirilere pek kulak asmamak, olayları kişisel savaş haline getirmemek ve beklentilerimizin her zaman tam da istediğimiz anda ve şekilde gerçekleşemeyebileceğini kabullenmek de önemli olacak...
Minimum hasar, maksimum fayda için her iki enerjinin de dengeli bir şekilde kullanılabilmesi ne güzel olur. Yani ne kör gözüne risk almak ne de aman başımıza bir şey gelmesin diye durduğu yerden kımıldatmayan bir atalet... her zaman dediğim gibi en güzeli hareket içine akıl ve sabır katılmış hareket. Umarım bizi böylesi bulur diyorum.

Devamı gelecek...

 
Tüm hafta boyunca gönlünüzdeki güzellikler sizinle olsun…
Hayrınıza olana da gönlünüz razı olsun…

Dr.Samiye Özbaş Soysal

Astrolojik danışmanlık talepleriniz için
http://www.astrokarmik.com/astrolojik-danismanlik-icin
Regresyon Danışmanlığı talepleriniz için…
http://www.astrokarmik.com/karma-kosesi/regresyon-danismanligi
12 Ocak 2017, Perşembe

Yılın İlk Dolunayı- Yengeç Burcunda Dolunay

Bugün saat14:33 de 22 derece Yengeç burcunda bir dolunay meydana geldi.
Duygusal anlamda normalde de yorucu olan dolunay teması bu kez duygusal hassasiyetlerin çok daha yüksek olduğu Yengeç burcunda kendini iyiden iyiye gösteriyor.
Bu dolunayda ana temalar, aile, ev, yuva kavramları, çocuklarla alakalı konular, vatani ve milli mevzular çerçevesinde olacak.
İçsel dengeleri korumanın, duygusal açıdan dengede kalabilmenin önemli olduğu günler bu içinde bulunduğumuz zamanlar…
Bireysel yaşamlarımızda bu kez dolunay ailevi sorumluluklarımız ile dış dünyaya ait olanlar arasında kalmamızı ve birtakım sorgulamalar yapmamızı gerektirebilir. Aradaki dengeleri nasıl sağlayabileceğimize bakmamız ve bazı şeyleri bu aşamada gözden geçirmemiz gerekebilir.
Bu dolunay ile birlikte yaşanan gelişmeler sırasında her zaman duygusal yaklaştığımız konulardaki gerçekçi bakış açısı ile yapılacak değerlendirmeler bizi ikilemde bırakabilir. Ya da tam tersi…
Neye sevgiyle neye sadece sorumluluk bilinci ile yaklaşmamız gerektiği konusunda gelgitler yaşayabiliriz.
Her birimiz için güvende ve mutlu olmanın anlamı ve önemi bir kez daha gündeme gelebilir.
Bunu bu dolunay ile birlikte maddesel olarak kendini güvenceye alma adına bir adım atarak da yaşayabilirsiniz ya da bunları duygusal bağlarınız sayesinde elde etmenin yollarını arayabilirsiniz.
Bir kısmımız da güvende ve huzur ortamında olamamanın ya da bunlara ihtiyaç duymanın sıkıntılı ruh hallerini yaşayabilir yoğun olarak.
Geleceğe geçmişten köprüler atma isteği artabilir. Bir ev alıp kendini ve geleceğini garanti altına almak isteyenler olabilir. Ya da bir aile kurma isteği veya ailesini sağlamlaştırma gayreti gösterenler de dikkat çekebilir.
Bunun yanı sıra huzursuzluk veren, çözüm beklentisi olan ev ve aile içi konular ile toplumsal tepkiler gündeme gelebilir dolunay ile birlikte.
Fiziksel ya da duygusal anlamdaki şartlarınız ve mevcut ruh haliniz hiç elvermemesine rağmen, iç ve dış dünyanıza dair sorumlulukların yerine getirilmesi baskı hissi yaratıp yorucu etki oluşturabilir.
Duygusal boyutu bir kenara bırakırsak bu dolunayda dünyevi anlamda ev, arsa, gayrı menkul alış ve satışları, taşınmalar, ailede bir yenilik söz konusu olabilir.
Dolunayın Kiron ile destekleyici açısının olması, bu dönem özellikle duygusal bağınız olan insanlarla aranızdaki yaşanmış eski kırgınlıkların, var olan yaraların şifalanmak adına tekrar gündeme gelebileceğini düşündürüyor. Bazı küslükler eğer biz iyi niyet ortaya koymuşsak son bulabilir mesela. Ancak bunun yanında yeni kırgınlıklar yaratabilecek bir enerji de olacak gökyüzünde ne yazık ki. Aman dikkat.
Dolunay’ın 2017 yılının en dikkat çekici gökyüzü olaylarından Jüpiter-Uranüs-Plüton arasındaki T kare açı kalıbını tetikliyor olması önemli. Her birimizin hayatında başka alanlarda yıl boyunca bazı zorlayıcı tecrübelere zemin hazırlayacak.
Yılın ilk dolunayı da bu açı kalıbını tetiklemekle kalmayacak, büyük kare açı kalıbına dönüştürecek. “Bak ben geliyorum” diyecek olaylar adeta bu dolunay tesiri ile birlikte. ( 2017 ana temaları vurgulu hale gelecek)
Birtakım olaylar bizi çok fazla kısıtlanmış ve çıkış yolu bulamıyormuşuz gibi hissettirebilir. Aynı anda birden fazla yaşama alanında çok fazla yapılması gereken şey söz konusu olabilir. Öncelikleri belirlemeye çalışmak ya da belirleyememek gibi şeyler de yorucu olabilir.
Bazı şeyleri olduğu gibi kabullenebilmek, hırs ve acelecilikten kaynaklanan ölçüsüz ve kontrolsüz, düşünmeden atılan adımlardan kaçınmak önemli.
Radikal kararlar, birden verilen tepkiler, agresif ve kırıcı söylem ve yaklaşımlar, duygusal baskı oluşturan durumlar, isyankar ve bağları koparırcasına yapılan hamleler, sınırlarını bilmeyen ve öncesini sonrasını iyi analiz etmeden ortaya koyulan niyetler, riskleri görmeden atılan adımlar bu dolunay tesirindeyken mümkün olduğunca uzak durmamız gereken şeyler olacak.
ÜLKEMİZ HARİTASI AÇISINDAN BAKACAK OLURSAK;
Yılın ilk dolunayı, Türkiye Astrolojik haritasının yükselen burcunda olacak.  Milli meseleler, halkı temsil eden konularda gerginlikler, sen-ben tartışmaları, zıt görüşlerin karşı karşıya gelmesi ve uzlaşmaya niyet etmemeleri söz konusu olabilir. Konum itibariye ekonomik dalgalanmalar, bir takım finansal krizler de baş gösterebilir. Zaten var olan birtakım gerginliklerin taşma noktasına gelmesi, zaten daha önce planlanmış olan değişimlerin her şeye ve herkese rağmen hayata geçirilmesi ve bunun eşliğinde belki de daha önce sarsılmış ancak bir türlü yerinden kıpırdanamamış uyanışların, farkındalıkların yaşanması söz konusu olabilir.
Mars’ın dolunay döneminde ülkemiz haritasının 10.evinde olması ve tepe noktasına gelmesi de iktidar sahiplerini ve hükümeti ilgilendiren konularda bir takım hızlı ve mücadeleli gelişmelerin yaşanabileceğini düşündürüyor.
Bu yukarıda bahsettiğim açı kalıbının, meclisteki ve yönetim anlayışındaki değişimlerin, finansal düzensizlikler, dış borçlar ve bütçeyi ilgilendiren dalgalanmalar eşliğinde yaşanacağını düşündürüyor.
Bu dönem hatta 2017 yılının ciddi bir kısmı bu açıdan tedbirli olmayı gerektiriyor.
Hem kişisel yaşamımız hem de ülkemiz adına, dolunay ile birlikte gelecek olan geliştiren, büyüten etkileri fark edebilmemizi gönülden dilerim.

Dr. Samiye Özbaş Soysal

 

 

 

© Astrokarmik. Tüm hakları Dr. Samiye Özbaş Soysal’a aittir. Hiç bir şekilde izin almadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

09 Ocak 2017, Pazartesi

AstroKarmik ile 9-15 Ocak 2017 Haftasının Yorumları

9 Ocak 2017 Haftasına Gökyüzünden Yansıyanlar

Bu hafta, Hafta sonu başlayan Güneş Plüton kavuşumunun etkileri Salı günü kesinleşecek olan Güneş Uranüs kare açısı ve Perşembe günü kesinleşecek olan Güneş Jüpiter karesi ve Yengeç dolunayı ile devam edecek.
Yani Güneş bu yılın meşhur T karesini basamak basamak tetikleyip bu etkileri dolunaya taşıyacak.
Gergin bir haftada olduğumuz kesin.
Haftanın ilk yarısı Mars Plüton destek açısı ile birlikte, zorlu işlerle mücadele edebilme istek ve motivasyonu, güç birlikleri eşliğinde geçecek. Haftanın ikinci yarısında ise sanatsal ve yaratıcı kabiliyetlerle alakalı olarak yükselen değerler ve bunun yanında aşk ilişkiler ve para ile bağlantılı meselelerde de birtakım yanılgılarla gündem değişecek.
12 Ocak tarihinde Merkür Oğlak burcundaki seyrine başlayacak. Öncesinde belirlediğimiz ve belki de yaşanan pek çok aksaklık sebebiyle ertelemek durumunda kaldığımız iş, girişim, plan ve projemizi hayata geçirme zamanı gelmiş olabilir.
 

9 Ocak 2017 PAZARTESİ

Ay saat 01:11 itibariyle iki gün için İkizler burcuna geçecek. Bilgi arayışı ve merak, kararsızlık ve hareketlilik günün spot kelimeleri diyebiliriz. Seyahatler, eğitim içerikli şeyler, kısa ziyaretler, ticari görüşmeler, yakın çevremizle alakalı konular, sohbet ve görüşmeler, beklenen ya da iletilen haberler, telefon, internet v.b. sosyalleşmemizi sağlayan şeyler de ana temalarımızı oluşturacak.
 
Günün ilk yarısı ilişkilerde birtakım zorlanmalar, inatlaşma ve çekişmeli durumlar, anlayıp dinlemeden verilen tepkiler, başka şeye biriken gerginliklerin karşımızdaki kişilere yansıtılması gibi durumlar söz konusu olabilir.
Bir konuda fikrinizi beyan etmek ya da kendinizce olayı basitçe yorumlamak, net olarak görünenle ilgili görüş bildirmek, zaten gerilmiş sinirlerin asabi tepkilerle sonuçlanmasına vesile olabilir.
Bu sabah ve öğleden önce hem iletişim ve iyi ilişkiler kurma ihtiyacı duyacağız hem de bunların önünde engeller bulacağız. Hem bir bilgiye hemen ulaşmak isteyeceğiz hem de o bilgiye ulaşabilmek adına pek çok gereksiz ve boş konuşmanın içinde yer almamız gerekecek. Çok kolay gibi görünen şeyleri zorlaştıran şartlar ve zora sokan insanlar olabilir etrafımızda. Sakin kalıp ortamın ve içinde bulunduğumuz durumun acısını ilişkide olduğumuz insanlardan çıkarmamak önemli.
 
Günün ikini yarsı ve akşama doğru ise yanılma ve aldanmalar, yanlış anlaşılma ve bu nedenle yaşanacak kırgınlıklar, patavatsızlıklar, iletişim kopuklukları, motivasyon düşüklükleri söz konusu.
Sanatsal konular, yaratıcılık, irade ortaya koymayıp kendinizi akışa bırakma sayesinde ilerleme kaydedeceğiniz her şey için uygun, zihinsel odaklanma ve bilgi alışverişleri açısından zorlayıcı olabilir.

10 Ocak 2017 SALI

Ay gün boyunca İkizler burcunda seyretmeye devam edecek. Karar verilmesi gereken noktalarda zorlanma, çok fazla şeye aynı anda ilgi duyma ve bu nedenle de dağılma, çok fazla merak edip anlamaya vakit ayırmama gibi durumlar yaşanabilir gün boyunca. Dün olduğu gibi bugün de merak edip sorgulayan, bilgiye ulaşmaya çalışan, hareket halinde olma ihtiyacı duyan, inişli çıkışlı ve konsantre olmakta zorlanan haller dikkat çekecek.
Sabah saatlerinde plansızlıklar, evdeki hesabın çarşıya uymaması, olumlu ya da olumsuz anlamdaki sürprizli gelişmeler söz konusu olabilir. Duygularda dalgalanmalar yorucu olabilir. Beklenmedik durumlar karşımıza çıkabilir. Tam “artık işleri düzene koydum” dediğiniz noktada hiç hesaba katmadığınız bir ayrıntı dengeleri değiştirebilir. Yeni bir duruma hızlıca adapte olma ve alternatif bir planı hemen hayata geçirme durumu gerekli olacak.
Bu sabah alternatif ve akılcı çözümler üretmek ve farkındalık elde etmek ve yaratıcılık isteyen işlerden verim almak ve gelişim sağlamak için de elverişli olacak.
Öğleden önceki zaman dilimi aynı zamanda kırıcı durumlar ve duygusal anlamdaki gerginlikler ve dil yaraları açısından da risk barındırıyor.
Gün ortası kısa süreli de olsa destekleyici ve fırsatlar sunan etkiler sunacak. Ancak hemen ardından öğleden sonrası için akıcılık azalacak ne yazık ki. Bu saatler hızımızı kesen bazı gelişmeler, kısıtlanmalar ile birlikte, sabrımızı ve kararlılığımızı sınayacak nitelikteki olaylara gebe olacak. 
Bir konuda hızlıca ilerleme kaydetmek, anlayış beklemek, olduğu kadarıyla yetinen yaklaşımlar bulmak, onay almak, takdir edilmek ve samimiyet kurup aynı dilden konuşmak, anlaşmak zor olabilir. Zaman kaybettiğinizi düşündüren gelişmeler ve kişiler de canınızı sıkabilir. Sabır, ciddiyet ve sorumluluk sahibi yaklaşımlar bu saatlerdeki en fayda sağlayan eğilimler olacak.
Akşamın ilerleyen saatleri de anlaşmazlıklar, yollarda yaşanan sorunlar ve hem iletişim hem de fiziksel anlamdaki kaza ve sakarlıklar açısından riskli görünüyor.
Gün içinde kesinleşecek olan Güneş-Uranüs kare açısı tesirleri de her zamankinden tedbirli olmamızı ve riskli olan durum ve hareketlerden sakınmamız gerektiğini işaret ediyor. PLANLARIN AKSAMASINA VE DEĞİŞMESİNE ÇOK MÜSAİT BİR GÜNDE OLDUĞUMUZ KESİN. O nedenle alternatif planlar üretebilmek, değişime uyum sağlamak, direnç göstermemek huzurumuzu artıracak olan şeyler olacak.
Her zamankinden farklı bir rutin, her zamankinden farklı kişiler ve her zamankinden farklı ortamlar bizi kendine çekebilir. Ve bu uğurda bazı şeyleri bırakmayı, görmemeyi, terk etmeyi tercih edebiliriz. Eğer bunları elde edememişsek huysuzlaşma, hırçın tavırlar, düşünmeden verilen ve zarar yaratabilen tepkiler açısından risk söz konusu. Özgürleşme arzusu ölçüsüz ve tedbirsiz kararlar vermeye itebilir bizleri. Toleranslı olmak, isyankar bir tavır sergilememek, sırf değişim olsun diye değişmemesi gerekenleri silip atmaya kalkmamak bize fayda sağlayacaktır. Kadın ve erkek figürleri ile otorite konumundaki kişilerle çatışma riski de olduğundan, mümkün olduğunca ılımlı olmamız gerekecek.
Bu tesirler altında iken gelen de giden de hızlıca hareket edeceğinden, yeni başlangıçların kalıcılığından, bitişlerin de pişmanlığından endişe duyulabilir. Skandal denilebilecek olayların patlak vermesi ve hazırlıksız yakalanılan krizler de söz konusu olabilir.

(Güneş-Uranüs kare açısının etkileri: 09.1.2017-11.1.2017)

...
Devamını oku...
Arama kutusu


AstroKarmik

Dr.Samiye Özbaş Soysal
Dr.Samiye Özbaş Soysal

Hakkımda Astrolojik Danışmanlık için İletişim
Beni sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
Haftanın gökyüzü olayları

Regresyon için...

Canan Soysal

0551907 20 72

 

 
Ayın sözü
Herkesin evrensel sevginin "bir başka" parçasını oluşturduğunu ve ancak bir arada ve dengede kalabilmişsek o sevginin "gerçeğe" dönüştüğünü gördükçe büyüyoruz... Samiye Özbaş Soysal
 
Öneri kitap
Ruhsal Büyüme

Bu kitap, kim olduğunuz, neden burada bulunduğunuz, buraya ne yapmaya geldiğiniz hakkında çok şey bilmeyi isteyenlere ruhsal büyüme yolunda bir sonraki adımı sunmaktadır. 

SANAYA ROMAN

 
Günün Melek Kartı
Günün